Fotokatalityczne farby TITANIUM®

Farby, które wpłyną na Twoje zdrowie

Na rynku farb wiele jest produktów, którymi producenci zachwycają się ze względu na ich „magiczne” właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze czy samoczyszczące. Jak wiadomo, cudów nie ma lub zdarzają się bardzo rzadko, a szczególnie w takich branżach jak budowlana, gdzie tylko empirycznie udowodnione tezy stają się faktami. Dlatego produkując farby należy stosować odpowiednie technologie. W innym wypadku producentowi pozostaje „czarowanie” klientów bajkami.

W wyniku długoletnich badań i testów w najbardziej znanych ośrodkach naukowych możliwym stało się wykorzystywanie nanotechnologii w produkcji wyrobów o specjalnym przeznaczeniu. Przy jej użyciu firma PIGMENT ze Szczecina produkuje farby fotokatalityczne TITANIUM®, które zawierają katalizator otrzymywany właśnie na drodze nanotechnologii.
W pierwszym kontakcie z farbami tej marki użytkownik może nie zdawać sobie sprawy z ich specjalnych właściwości, ponieważ ze względu na wygląd i sposób zastosowania nie różnią się one od tradycyjnych materiałów malarskich dostępnych na rynku. Jednak ich nietypowe właściwości ujawniają się w trakcie ich użytkowania. Dzięki zastosowaniu katalizatora i jego działaniu w farbach TITANIUM® następuje:
– czynne samooczyszczanie powierzchni – usuwanie osiadających na malowanych powierzchniach zanieczyszczeń;
– dezodoryzacja – oczyszczanie pomieszczeń z nieprzyjemnych zapachów;
– oczyszczanie powietrza ze szkodliwych oparów i gazów;
– ograniczenie rozwoju bakterii, pleśni i innych organizmów.
 

farby-fotokatalityczne01(1).jpg fot. PIGMENT

 

Farby fotokatalityczne – katalizatory nie tylko w samochodach
Czysta powierzchnia ze zdolnością samooczyszczania i dodatkowo pozytywny wpływ na środowisko otoczenia to malowana powierzchnia, o której marzy każdy użytkownik. Jednak jak to działa? Takie nietypowe właściwości farb uzyskuje się dzięki procesowi utleniania. W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego (głównie dwutlenek węgla i wodę). Wobec nanokatalizatora (zawartego w farbie) ulegają oczyszczeniu również przebarwienia na powierzchniach ścian, np. plamy z nikotyny. Zjawisko zachodzi pod wpływem światła bezpośredniego, odbitego, rozproszonego zarówno słonecznego, jak i sztucznego. Opady atmosferyczne są czynnikiem wpływającym na skuteczność samooczyszczania, jednak nawet wilgoć zawarta w powietrzu (np. w pomieszczeniach – w przypadku farb wewnętrznych) wystarczy do przebiegu procesu. Im większa powierzchnia pokryta jest materiałami fotokatalitycznymi, tym szybciej następuje eliminacja zanieczyszczeń z otoczenia.
Wynika z tego, że inwestując i używając farb TITANIUM® otrzymujemy powierzchnię oraz atmosferę wolną od zarazków i zanieczyszczeń, przyjazną nawet dla alergików. Oczywiście rynek pełen jest produktów zwanych „antyalergicznymi”. Jednak większość z nich jedynie zawiera składniki nieuczulające. Farby TITANIUM® należą do wąskiej grupy środków, które czynnie oddziaływają na tego typu niebezpieczeństwa bez zastosowania chemicznych środków biobójczych.

 

farby-fotokatalityczne02(1).jpg farby-fotokatalityczne03.jpgfot. PIGMENT

 

Farby fotokatalityczne – w zastosowaniach tradycyjnych
Rodzna farb TITANIUM® składa się z czterech farb do zastosowań tradycyjnych i specjalnych. Produktem przeznaczonym do wykorzystania w malowaniu tradycyjnym jest odporna na zmywanie Fotokatalityczna Akrylowa Farba Wewnętrzna TITANIUM® IN. Stosuje się ją do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Daje odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, matową, śnieżnobiałą powłokę przepuszczalną dla par i gazów (“oddychanie” ścian). Kolejnym „tradycyjnym” produktem jest TITANIUM® FA – silikatowa farba przeznaczona do malowania elewacji budynków.

Farby fotokatalityczne – do zadań specjalnych
Produkty TITANIUM® oprócz zastosowań tradycyjnych w mieszkaniach i domach tworzone są dla budynków sportowych, użyteczności publicznej, służby zdrowia czy obiektów drogowych. Jednym z ciekawszych produktów z tej rodziny jest TITANIUM® DR – Fotokatalityczna Farba Silikatowa dla Budownictwa Komunikacyjnego, która jest przeznaczona do zabezpieczania powierzchni konstrukcji betonowych przed szkodliwymi oddziaływaniami środowiska (wody z solami odladzającymi, związków siarki, dwutlenku węgla), umożliwiając jednocześnie odparowanie wody z betonu.
Drugą farbą do zastosowań specjalnych jest TITANIUM® LX. Bakteriobójcza fotokatalityczna Farba Lateksowa jest dodatkowo modyfikowana jonami srebra, przeznaczona do malowania obiektów służby zdrowia, w tym sal operacyjnych i zabiegowych.
Wszystkie farby TITANIUM® wykazują właściwości biobójcze, ale dodatkowa modyfikacja powoduje, że farba LX działa również przy niedostatecznym oświetleniu. Badania mikrobiologiczne wykonane w laboratoriach mikrobiologicznych potwierdziły skuteczność. Oto wnioski z wyników badań: „Produkt firmy „PIGMENT”, farba do malowania ścian TITANIUM® wykazuje działanie biobójcze na szczepy: Staphylococcus aureus, S. aureus (FRI 913), S. aureus TY 114, S. areus ATCC 6538, S. xylosus, S. chromogenes, S. sciuri, S. hyicus. S. lentus, S. epidermidis, Streptococcus mutans, Candida albicans.” Jeżeli farba jest skuteczna w szpitalach to tym bardziej sprawdzi się w mieszkaniach czy innych pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

farby-fotokatalityczne04.jpgfot. PIGMENT

Farby fotokatalityczne – nieprzecenione właściwości
Właściwości bakterio- i grzybobójcze wykorzystywane są nie tylko w obiektach służby zdrowia. Ściany i sufity chronione farbą fotokatalityczną zapewniają bardziej sterylne warunki w zakładach produkcyjnych, np. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy kosmetycznym. Mniejsze skażenie podczas produkcji to mniejsza ilość konserwantów w produktach. To mniejsze straty spowodowane zepsuciem produktów. Pewnie mniej by było zatruć pokarmowych, gdyby więcej lokali gastronomicznych i kuchni było pomalowanych farbami fotokatalitycznymi.
Produkty TITANIUM® niewątpliwie wyróżniają się obecnie pośród wszystkich farb dostępnych na rynku. Ich wyjątkowe właściwości uzyskane dzięki zastosowaniu nanotechnologii pozwalają na ograniczanie występowania drobnoustrojów w różnego typu obiektach. Jednocześnie redukują występowanie szkodliwych par i gazów, dodatkowo oczyszczając powietrze z nieprzyjemnych zapachów. Dlatego mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i specjalistycznym. Spełniając wszelkie wymagania ateistów, należą do wąskiej grupy produktów, które można z pełną odpowiedzialnością nazwać antyalergicznymi i prozdrowotnymi, ponieważ czynnie niszczą drobnoustroje i grzyby bez dodatkowego zastosowania środków biobójczych.

Ze szczegółową ofertą firmy Pigment można zapoznać się na stronie: www.pigment.inet.pl

70-892 Szczecin, ul. Pyrzycka 23 A, woj. zachodniopomorskie
tel. 914621020, 609099262,


Liczba odwiedzin: 995 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
Zmiany zachodzące między powierzchnią danego materiału a...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
Tapety to element dekoracyjny, który pasuje do...
Firma Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
Hydroizolacja tarasu i balkonu z wykorzystaniem technologii...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
11.03.2019 | Chemia budowlana
Pytanie „jak pozbyć się wilgoci ze ściany”...
04.10.2018 | Chemia budowlana
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: farby, farby fotokatalityczne, farby dla alergików, farby antyalergiczne, chemia budowlana, malowanie wnętrz, malowanie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy