Stiuki, trawertyny, tynki dekoracyjne

Dekoracje i wykończenia ścian

Tworzenie niepowtarzalnego pomieszczenia w naszym mieszkaniu możemy zacząć już na etapie tynkowania i dekorowania ścian. Dzięki licznym możliwościom profesjonalnego dekorowania i wykończenia wnętrz możemy zaprojektować i zrealizować nawet najbardziej indywidualne pomysły. Mnogość rozwiązań w zakresie trawertynów, stiuków i innych tynków dekoracyjnych posiada w swojej ofercie firma ProColor z Łodzi.

Obecnie wielu właścicieli domów i mieszkań poszukuje czegoś mniej banalnego niż zwykłe wykończenie ścian gładkim gipsem i farbą lub tapetami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zatem rożnego rodzaju tynki dekoracyjne, stiuki i trawertyny, które nadają pomieszczeniom indywidualna charakterystykę. Tego rodzaju produkty najczęściej są inspirowane wyglądem naturalnych kamieni, ścian skalnych, wzorami i fakturami architektury klasycznej a nawet nowoczesnym minimalizmem i designem industrialnym w postaci tynków i paneli wzorowanych na zwykłym betonie.
 

procolor-10.jpgfot. Luxmal

Tynki dekoracyjne dają wiele możliwości. Możemy je zarówno stosować na całych powierzchniach ścian jak również na ich fragmentach, tylko dla podkreślenia pewnych detali. Należy jednak pamiętać, że inwestycja w tynki, stiuki i trawertyny musi być przemyślana i dostosowana do pomieszczenia, w którym będziemy je stosować. Dlatego warto w takiej sytuacji polegać na pomocy specjalisty projektanta, aranżera wnętrz lub doświadczonego wykonawcy.
 

procolor-8.jpg procolor-9.jpgfot. ProColor

Doświadczeniem oraz rzeszą fachowców, którzy są w stanie pomóc nam w realizacji  naszej wizji w obszarze kompleksowego dekorowania ścian dysponuje firma ProColor z Łodzi. Nie bez znaczenia, oprócz czynnika ludzkiego są materiały przy pomocy, których wykonywane są realizacje. Są to materiały wiodące włoskich producentów, takich jak: OIKOS, CAP AREGHINI, NOVACOLOR czy VENEZIANO.

Rodzajów tynków dekoracyjnych jest wiele, jednak obecnie największym zainteresowaniem cieszą się stiuki, trawertyny i tzw. efekty betonu. Jednym z produktów w zakresie stiuków, proponowanym przez firmę ProColor jest Stiuk Wenecki Wapienny. Jest to ekologiczna wewnętrzna powłoka ozdobna, składająca się z naturalnych minerałów. Jej starannie dobrane składniki zapewniają “oddychanie” ozdobionych powierzchni. Zastosowanie tego produktu daje różne możliwości wykańczania wnętrz. Jednym z nich jest efekt naturalnego marmuru, który możemy łatwo uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnej szpachli wykonanej ze stali nierdzewnej. Stiuki najefektywniej wyglądają w pomieszczeniach urządzonych minimalistycznie i kojarzących się z architekturą pochodzącą znad Morza Śródziemnego.
 

procolor-6.jpg procolor-7.jpgfot. 1 ProColor / fot. 2 Luxmal

Podobne efekty uzyskujemy stosując tynk Trawertyn Naturalny Suchy. Jest to produkt na bazie wapna gaszonego i ziaren trawertynu z dodatkami uszlachetniającymi, które zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża. Wewnętrznie może być stosowany na każdy rodzaj tynku. Idealnie nadaje się do miejsc użyteczności publicznej, jak również do wykończenia w oryginalny i ekskluzywny sposób swojego domu, mieszkania czy biura. Imituje on naturalny trawertyn dzięki widocznym elementom podobnym do jego wewnętrznej struktury w formie naturalnych ubytków i wżerów.
Zupełnie odmiennym produktem pod względem stylistycznym od wymienionych powyżej są dekoracje o efekcie betonu, tworzące nowoczesny, industrialny klimat w pomieszczeniach, w których są używane. W zależności od wyselekcjonowanych ziaren dają one nieograniczone możliwości tworzenia różnorodnych struktur i efektów betonu, od delikatnych, naturalnych po bardzo surowe i szlachetne. Tynki takie są w pełni ekologiczne, łatwe do zastosowania. W pomieszczeniach zapewniają odpowiedni mikroklimat, gdyż szpachla tworząc warstwę, przepuszcza parę wodną, pozwala „oddychać” ścianom, co ułatwia odprowadzenie z nich wilgoci. Ponadto ich wysoka alkaliczność nie doprowadza do powstawania koncentracji siedlisk: grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów. Składniki produktu są pochodzenia naturalnego. Oprócz typowych tynków w tym zakresie dostępne są również dekory „betonowe” w postaci płyt MDF z nałożoną warstwą szpachli. Takie elementy można montować do ścian i tworzą one efekty powierzchni jakie pozostają na betonie po zdjęciu, np. szalunków.
 

procolor-2.jpg procolor-3.jpgfot. ProColor

Ważnym produktem w ofercie ProColor jest również farba podkładowa Kwarc. Jest to akrylowy grunt podkładowy z wypełniaczami kwarcowymi pod farby i tynki. Występuje w trzech odmianach drobny- pod farby i stiuki, średni- pod tynki cienkowarstwowe i gruby o najgrubszym ziarnie pod tynki strukturalne. Charakteryzuje się niezwykła zdolnością przylegania do gruntowanych powierzchni i szorstkością poprawiające przyczepność następnych powłok. Produkt Kwarc jest szybkoschnący, oddychający i łatwy w aplikacji. Stosuje się go na wszystkie nośne podłoża przeznaczone pod malowanie lub tynkowanie. Jego zastosowanie daje gwarancję trwałości warstw ozdobnych.

Z pełną ofertą firmy ProColor można zapoznać się na stronie internetowej: www.pro-color.pl

 

 

93-402 Łódź, ul Pabianicka 206, woj. łódzkie
tel. 426800306, 504283558,


Liczba odwiedzin: 1693 | Data publikacji: 2013-09-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
27.08.2019 | Wykańczanie wnętrz
Historie okołoremontowe to jeden z najpopularniejszych tematów...
25.05.2018 | Chemia budowlana
Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się...
11.12.2017 | Chemia budowlana
Czy styl industrialny, który ostatnimi laty zdominował...
31.07.2017 | Wykańczanie wnętrz
Skandynawska prostota, rustykalna przytulność, nowoczesna surowość... niezależnie...
05.12.2016 | Kontenery
Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
11.01.2016 | Wykańczanie wnętrz
Wielu z nas słowo „remont” kojarzy się...
13.04.2015 | Wykańczanie wnętrz
Choć każdy człowiek lubi mieszkać wygodnie i...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
01.09.2014 | Chemia budowlana
W dzisiejszych czasach budownictwu stawia się bardzo...
08.04.2014 | Wykańczanie wnętrz
Posiadanie własnego domu lub mieszkania budzi poczucie...
09.10.2013 | Beton
Betonowe ściany i elewacje budynków niekoniecznie muszą...
07.10.2013 | Ogrodzenia z kamienia
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób świadomie...
16.02.2016 | Wykańczanie wnętrz
Aranżacyjnie XXI wiek dopuszcza niemal wszystko. W...
09.02.2015 | Sztukateria
Co kryje się pod pojęciem stylowe wnętrze:...
Jak nadać łazience elegancki rys? Ułożyć kamień...
Zastosowanie kamieni naturalnych w budownictwie ma bardzo...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: tynki dekoracyjne, stiuki, trawertyny, farby dekoracyjne, farba podkładowa, akrylowy grunt podkładowy, warstwy ozdobne, dekoracje o efekcie betonu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy