Beton architektoniczny na ścianę

Beton nie tylko w aranżacjach industrialnych

Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny kolor to rozwiązania, które mogą być bardzo atrakcyjne, jednak dla wielu z nas tchną nudą i banałem. Do tych, którzy poszukują nieoczywistych sposobów na aranżację, kierowany jest dekoracyjny beton architektoniczny na ścianę PromaDekor BD. Łatwa aplikacja sprawia, że cena za położenie betonu architektonicznego jest niższa niż np. ułożenie płytek. Produkt znajdziemy w ofercie firmy Zakład Produkcyjno-Budowlany Jerzy Maciejewski, która pod marką Proma dostarcza różnego rodzaju okładziny dekoracyjne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych oraz masy dekoracyjne do wykańczania powierzchni ścian wewnątrz budynków.

Beton architektoniczny na ścianę – gdzie się sprawdzi?

Dziś, gdy każdy z nas ma nieograniczony dostęp do blogów wnętrzarskich i witryn poświęconych aranżacjom przestrzeni, coraz częściej stawiamy na nietuzinkowe rozwiązania, zachęceni inspiracjami czerpanymi z Internetu. Być może właśnie tej łatwości w dostępie nieograniczonej ilości pomysłów na urządzenie przestrzeni zawdzięczamy popularność takich trendów wnętrzarskich, jak np. styl industrialny, skandynawski czy minimalistyczny. Beton architektoniczny na ścianie, schodach czy użyty do wykończenia blatów lub mebli świetnie się w te najnowsze trendy wpisuje. I tak na przykład z betonem doskonale komponują się wnętrza w surowym stylu loftowym, o którego charakterze stanowią pozorne niedociągnięcia: widoczne elementy instalacji czy pozostawienie niewykończonych fragmentów ścian/sufitów.

Z kolei w aranżacjach minimalistycznych beton architektoniczny na ścianie jest jednym z podstawowych wyróżników stylu, będąc kreatywnym sposobem na efektowne urządzenie wnętrza bez zbędnej ornamentyki. Paradoksalnie jednak, choć beton kojarzy się z chłodem i surowością, to jednak wcale nie jest przypisany tylko do aranżacji stawiających na oszczędność form, choć to właśnie w nich prezentuje się najbardziej efektownie

Coraz częściej to rozwiązanie widujemy też w innych aranżacjach, np. eklektycznych, gdzie wykończone betonem architektonicznym ściany (lub jednej ze ścian) może stać się najbardziej oryginalnym akcentem we wnętrzu. Na zasadzie nieoczywistych kontrastów można też stosować beton architektoniczny w klasycznych aranżacjach, czy nawet w luksusowych wnętrzach w stylu glamour.

fot. ZPB Jerzy Maciejewski 

 

 

Producent z doświadczeniem

Firma ZPB Maciejewski działa na rynku już od 1990 roku, dostarczając swoim klientom najwyższej jakości wyroby chemii budowlanej, sprzedawanej pod marką Proma. Wszystkie produkty powstają w wytwórni wspieranej przez laboratorium postępu i kontroli jakości, której potwierdzeniem są liczne przyznawane przedsiębiorstwu nagrody. Firma prowadzi sprzedaż zarówno w Polsce (ponad 270 partnerów handlowych B2B, którzy mają pełne wsparcie szkoleniowe i sprzedażowe) oraz za granicą (Irlandia, Francja, Niemcy, Ukraina, Białoruś). Atutem firmy jest szybka realizacja dostaw, własne środki transportu od 2 do 24 ton oraz brak minimum logistycznego dla zamówienia.

Proma to ponad 300 produktów, m.in. farby i tynki elewacyjne – silikonowe, silikatowe, dyspersyjne i mineralne, tynki mozaikowe, farby wewnętrzne lateksowe i akrylowe, kleje do glazury i kamienia, zaprawy, grunty, gładzie, wylewki i inne materiały pomocnicze. Nowością w ofercie jest PromaDekor BD – dekoracyjny beton architektoniczny – będący mieszaniną wysokiej jakości spoiw redyspergowalnych, kruszyw naturalnych, mączki wapiennej oraz dodatków ulepszających.

fot. ZPB Jerzy Maciejewski 

Beton architektoniczny – cena za położenie zależy od metrażu

Wiele osób, które chciałyby wykończyć ścianę betonem architektonicznym zadaje sobie pytanie, jaka jest cena za położenie materiału. Proma Dekor BD beton dekoracyjny to zestaw materiałów w jednym opakowaniu, co eliminuje konieczność poszukiwania kompatybilnych wyrobów, a więc również – wyklucza ewentualne pomyłki w zakresie doboru właściwych preparatów. To również pewność, że nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego gruntu czy wosku zabezpieczającego. Masę można aplikować na większość podłoży budowlanych, jest ona wodoodporna oraz paroprzepuszczalna. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać strukturę dekoracyjną imitującą efekt betonu architektonicznego na ścianie. Cena za położenie materiału zależy od tego, jak duży jest metraż ściany, którą chcemy w ten sposób wykończyć. Dzięki temu, że produkt oferowany jest jako kompletny zestaw, można też przeprowadzić prace samodzielnie.

W skład zestawu wchodzą:

– masa dekoracyjna Proma®Dekor BD;

– Proma®Grunt NANO – grunt głębokopenetrujący do zagruntowania wykonanej powierzchni;

– Proma®LakWosk – specjalistyczny środek do zabezpieczenia dekorowanej ściany.

fot. ZPB Jerzy Maciejewski 

Dzięki temu, że wykończona dekoracyjnym betonem architektonicznym ściana jest wodoodporna, ten sposób wykończenia można stosować również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, np. w kuchni czy w łazience. Producent oferuje beton architektoniczny dekoracyjny w opakowaniach 9 i 18 kg, w kolorach popielatym, szarym, i ciemno-szarym, co otwiera pole do popisu dla kreatywnych aranżerów oraz pozwala dopasować rozwiązanie pasujące do kolorystyki wnętrza.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zpb-maciejewski.pl

97-400 Bełchatów, Nowy Świat 1, woj. łódzkie
tel. 44/ 6 350 450,


Liczba odwiedzin: 1800 | Data publikacji: 2020-02-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Bramy garażowe są coraz lepiej izolowane, dzięki...
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
27.07.2021 | Kruszywa
Grunty o niskiej nośności stawiają przed inwestorami...
10.07.2019 | Energia ekologiczna
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze, a...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
23.04.2019 | Beton komórkowy
Budowa dróg i mostów w Polsce w...
14.12.2018 | Beton komórkowy
Szybko się go wylewa, jest mrozoodporny, niepalny,...
14.09.2018 | Beton komórkowy
Moglibyśmy wiele nauczyć się od Holendrów w...
25.06.2018 | Chemia budowlana
Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub...
25.05.2018 | Chemia budowlana
Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się...
20.09.2016 | Kratki trawnikowe
Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny...
Kolekcja farb proszkowych SuprAnodic firmy Axalta Coating...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj.
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: proma, Jerzy Maciejewski, zakład proma, kleje proma, tynki proma, docieplanie proma, grunty proma, farby proma, grunty, farby, kleje, tynki, docieplanie, materiały do fasad proma, materiały do fasad, promadekor, beton architektoniczny cena za położenie, beton architektoniczny, beton architektoniczny na ścianę,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy