Maszyny budowlane i drogowe

Osuszacze, zacieraczki, listwy wibracyjne

Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny konkretnego przedsięwzięcia budowlanego wpływa nie tylko jakość zastosowanych materiałów. Obok nich znaczącą rolę odgrywa też sprzęt, jakiego używa firma realizująca daną inwestycję. Dopiero połączenie tych dwóch składowych, wsparte profesjonalizmem ekipy budowlanej, zagwarantuje wysoką jakość wykonanych robót.

Maszyny budowlane – kupno i wynajem
W nowoczesnym budownictwie firmy oferujące rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu nie mogą pozwolić sobie na żadne kompromisy. Rosnące wymagania rynku wymuszają na wykonawcach prac ciągłe inwestowanie w technologię, co nie tylko wpływa na jakość, ale przekłada się również na krótki czas realizacji inwestycji. Z drugiej strony rośnie też potrzeba tworzenia ergonomicznych warunków pracy, przyjaznych dla operatorów maszyn. Dzięki urządzeniom usprawniającym codzienną pracę na budowie, staje się ona nie tylko wygodniejsza, ale i pozwala uniknąć w przyszłości chorób zawodowych. Dotyczy to zwłaszcza takich branż, jak np. wykonywanie podłoży betonowych czy posadzek.

 

maszyny budowlane kupnofot. Pro-Masz

To zapotrzebowanie rynku doskonale zrozumiała istniejąca od 2004 roku firma Pro-Masz, która oferuje profesjonalne maszyny budowlane i drogowe, dzięki którym praca na budowie staje się bardziej wydajna i zyskowna. Wśród oferowanych przez przedsiębiorstwo urządzeń znajdują się m.in. bruzdownice, listwy wibracyjne, szeroki asortyment przecinarek do asfaltu i betonu, silniki, stopy wibracyjne, wciągarki, wibratory do betonu (buławowe i przyczepne), zagęszczarki i zacieraczki, jak również profesjonalne i półprofesjonalne osuszacze.
Dla klientów, którzy okazjonalnie potrzebują wyżej wymienionych maszyn, Pro-Masz oferuje ponadto wynajem urządzeń na elastycznych warunkach i w dogodnych cenach.

 

maszyny budowlane sprzedażfot. Pro-Masz

 

Zacieraczki do betonu
Zacieraczki do betonu przeznaczone są do zacierania i wygładzania betonowej powierzchni. Można stosować je również do wcierania substancji utwardzającej betonową powierzchnię. Profesjonalna zacieraczka do betonu to nie tylko wygoda dla operatora maszyny, który dosłownie może „wstać z kolan” i pracować wygodniej i szybciej. Tego typu urządzenia pozwalają inwestorom uniknąć w przyszłości reklamacji związanych np. z powstawaniem rys skurczowych powierzchni betonowej czy wad wynikających z jej niskiej wytrzymałości na ściskanie i ścinanie.
W ofercie Pro-Masz dostępne są różne urządzenia, np. dedykowane dla firm, które potrzebują zacieraczkę tylko do prac domowych. Doskonale sprawdzają się w tej roli zacieraczki pojedyncze o średnicach 60 lub 90 mm, np. model QJM-600, wyposażony w silnik Honda o mocy 4 kW, którego powierzchnia pracująca wynosi 660 mm. Urządzeniami bardzo wygodnymi w obsłudze są też małe zacieraczki TIFON 600E z silnikiem spalinowym lub elektrycznym 2,2 kW, który (podobnie jak inne maszyny z tego typoszeregu) producent wyposażył w wygodnie składany uchwyt.

 

zacieraczki do betonu zacieraczki do betonufot. Pro-Masz

Z kolei dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują urządzeń do zacierania dużych powierzchni betonowych, Pro-Masz oferuje zacieraczki dwuwirnikowe samojezdne, które pozwalają na szybkie i efektywne zacieranie znacznych powierzchni. Zastosowane w nich rozwiązania, jak np. wygodne umiejscowienie fotela operatora, który nie opuszczając swojego siedziska może bez trudności zacierać nawet najtrudniej dostępne miejsca, łatwe prowadzenie i wysoka wydajność sprawiają, że są to urządzenia szczególnie chętnie wybierane przez profesjonalistów. Największe maszyny z oferty firmy – np. wyposażony w silnik Honda o mocy 17.9 kW model QUM-78 ma dużą powierzchnię pracującą, która wynosi 1890 mm x 915 mm. Ciekawymi urządzeniami w ofercie firmy są też zacieraczki samojezdne, np. TIFON 900 HD, która w standardowym wyposażeniu posiada zestaw transportowy, uchwyty do podnoszenia, regulowane siedzisko operatora i dwa reflektory.
Wszystkie zacieraczki Pro-Masz zbudowane są z podzespołów znanych i renomowanych firm, których rozwiązania są powszechnie wykorzystywane przez wiodących producentów z tej branży. Tym, co odróżnia zacieraczki Pro-Masz od konkurencji jest z kolei zdecydowanie niższa cena, dzięki czemu inwestycja amortyzuje się już po krótkim okresie użytkowania urządzeń.

 

zacieraczki do betonu zacieraczki do betonufot. Pro-Masz

 

Listwy wibracyjne
Zagęszczanie, wygładzanie i równomierne rozprowadzanie masy betonowej z wykorzystaniem listew wibracyjnych staje się coraz bardziej popularną techniką, która pozwala znacznie skrócić czas robót, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności pracy i wygody operatora.
Firma Pro-Masz, bazując na sprawdzonych elementach renomowanych producentów oferuje listwy wibracyjne w cenach nieporównywalnie niższych od konkurencyjnych firm, jednak bez ustępstw na rzecz jakości. Dzięki temu, że urządzenia są bardzo proste w obsłudze, skraca się też czas potrzebny na przeszkolenie pracownika, a jego wygodę zapewniają ergonomiczne uchwyty do prowadzenia listew z możliwością regulacji i dopasowania do wzrostu osoby obsługującej. Równomierne rozprowadzanie, zagęszczanie i wygładzanie masy betonowej gwarantuje solidny i wysokiej jakości profil aluminiowy.

 

listwy wibracyjny listwy wibracyjnefot. Pro-Masz

Pro-Masz oferuje listwy wibracyjne w wielu różnych wariantach – są to nie tylko kompletne urządzenia, ale również podzespoły – np. jednostki o różnej mocy, do których można dopasować profil o odpowiedniej w danym wypadku długości. Dostępne są też silniki różnych sprawdzonych i powszechnie znanych marek – np. Honda, Robin, silniki-wibratory przyczepne i inne, które chronione są przez wytrzymałą obudowę.
Najkrótsze stosowane w listwach wibracyjnych Pro-Masz profile mają długość 1,5 m, najdłuższe – nawet 6 m (w przypadku belek rozsuwanych), dzięki czemu sprawdzą się one zarówno przy pracy na niewielkich metrażach, jak również w przypadku rozprowadzania masy betonowej na dużych przestrzeniach.

 

listwy wibracyjne listwy wibracyjnefot. Pro-Masz

 

Osuszacze budynków
Nawet osoby, które zupełnie nie znają się na budownictwie wiedzą, czym grozi niedokładne osuszenie budynku: grzyb, wilgoć, pękanie. Z drugiej strony firmy wykonujące różnego typu inwestycje budowlane wciąż znajdują się pod presją czasu, gdyż oczekuje się od nich krótkiego czasu budowy.
Rozwój technologii sprawia, że nie trzeba już czekać, aż budynek sam wyschnie, co jest możliwe dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku profesjonalnych osuszaczy do pomieszczeń. Ich zastosowanie pozwala na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wyschnięcie tynków, pomalowanych ścian czy wylewek. Osuszacze są również niezbędne w pomieszczeniach, w których często pojawia się problem wilgoci i grzyby, czyli w piwnicach, garażach, nieodpowiednio wentylowanych mieszaniach. Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na zakup profesjonalnego osuszacza, ponieważ wiodący producenci z tej branży oferują swoje urządzenia w wysokich cenach.
Firma Pro-Masz również produkuje profesjonalne i półprofesjonalne osuszacze RALF, które w niczym nie ustępują konkurencji jeśli chodzi o jakość podzespołów czy wydajności, jednak dostępne są one w znacznie niższej cenie. Z uwagi na fakt, że obniżenie wilgotności pomieszczeń przekłada się na realne oszczędności (co odczuwalne jest szczególnie w magazynach i halach produkcyjnych, gdzie wilgoć może powodować uszkodzenia maszyn czy straty materiałowe), inwestycja w osuszacz zwróci się więc szczególnie szybko.

 

osuszacze budynków osuszacze budynków osuszacze budynkówfot. Pro-Masz

W zależności od modelu profesjonalne osuszacze Pro-Masz bez problemu poradzą sobie z osuszeniem pomieszczeń o wielkości do 250 m³ (model OS-50), 150 m³ (model OS-90) lub 1400 m³ (model OS-138). Osuszacze RALF dedykowane są zarówno dla firm budowlanych i osuszających, jak również dla właścicieli gospodarstw domowych, którzy muszą osuszyć nieruchomość np. po zalaniu czy powodzi. Doskonałe parametry techniczne oraz bogaty asortyment wyposażenia standardowego, jak np. dostępny do modelu OS-90 wilgotnościomierz, mikrokontrolery sterujące przepływ powietrza (ponad 800 l na 24 h lub ponad 1000 l na 24 h – w zależności od modelu), jak również prostota obsługi z poziomu czytelnego panelu sterującego LCD sprawiają, że urządzenia te sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach borykających się z problemem nadmiernej wilgotności pomieszczeń.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pro-masz.pl

 

66-431 Santok , Ul. Gorzowska 135 , woj. lubuskie
tel. 602 647 847,


Liczba odwiedzin: 1474 | Data publikacji: 2015-03-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wentylacja basenu domowego to niezbędny element, by...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
01.10.2013 | Osuszanie
Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana...
26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Ceny maszyn budowlanych są na tyle wysokie,...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
09.01.2022 | Podesty ruchome
W każdym przypadku potrzeby użycia specjalistycznego sprzętu...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
16.08.2017 | Kontenery
Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję,...
Od firm serwisujących maszyny budowlane wymaga się...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: osuszacz do budynku, zacieraczka do betonu, listwa wibracyjna do betonu, wynajem maszyn budowlanych, sprzedaż maszyn budowlanych
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy