Wężyki przyłączeniowe Invena do baterii: kuchennej / zlewozmywakowej,  umywalkowej

Wykończenie łazienki: nie oszczędzaj na elementach instalacyjnych!

Dość często zdarza nam się bagatelizować rolę, jaką pełnią wężyki przyłączeniowe do baterii. O tym, że to błąd boleśnie przekonali się ci, którzy z oszczędności kupili najtańsze i niskiej jakości wężyki do baterii kuchennej/zlewozmywakowej, umywalkowej,  Pół biedy, jeśli wężyk zacznie przeciekać, gdy jesteśmy w domu – wówczas może uda się ocalić część z zalanych sprzętów i podłóg. Gorzej, gdy do awarii dojdzie podczas naszej nieobecności, bo wówczas straty mogą być naprawdę duże. Jak więc dobierać elementy instalacyjne, aby ustrzec się błędów? Przede wszystkim – warto postawić na sprawdzonego producenta wężyków do wody. Takim jest firma Invena, oferująca wężyki w oplocie stalowym.

Prace wykończeniowe to najprzyjemniejsza część związana z budową i remontem domu lub mieszkania. Wybieramy meble, kolory ścian, panele, płytki, wykładziny; analizujemy, jak dopasować umywalkę, wannę, baterie, aby harmonijnie wpisały się w jeden styl. 

Jeśli możemy sobie pozwolić na to, aby wydać nieco więcej pieniędzy, to najchętniej przeznaczamy je właśnie na elementy wyposażenia, czyli na to, co jest widoczne i odpowiada za estetykę całości. Mając do dyspozycji ograniczoną ilość środków mało kto przeznaczy je na wężyki do baterii, niewidoczny i niepozorny element, ukryty przed wzrokiem w szafce pod umywalką czy zlewem. A przecież jedna niewłaściwa decyzja zakupowa może zniweczyć cały wysiłek włożony w zaprojektowanie i urządzenie wnętrza. Szkoda, aby dopiero zalane mieszkanie i nieplanowane wydatki na remont nauczyły nas, że doborowi elementów instalacyjnych warto poświęcić co najmniej tylko samo uwagi, co urządzeniom sanitarnym. Mało tego! Warto zerknąć, jakie komponenty stosuje producent wybranych wężyków przyłączeniowych do baterii. Przecież to one mają decydujący wpływ na to, czy wężyk będzie pełnił swoją rolę dobrze i przez długi czas.

fot. Invena

Wężyki do wody Invena – trwałość przede wszystkim!

Wężyki przyłączeniowe do baterii Invena to jeden z flagowych produktów tej marki, który spośród rozwiązań dostępnych na rynku wyróżnia się szeregiem nowatorskich rozwiązań, wydłużających żywotność elementów i gwarantujących ich bezproblemową eksploatację. 

Pierwszym z nich jest opatentowany, mocny zacisk poprzeczny, który stanowi podwójną linię zabezpieczającą przed przeciekami. 

Elementem, który ma bezpośredni wpływ na trwałość wężyka jest wkładka znajdująca się pod nakrętką na końcówce wężyka. W swoich wężykach do baterii Invena stosuje długie, grube wkładki z wysokiej jakości mosiądzu, które cechują się dużą wytrzymałością. Dzięki takiej technologii produkcji są one odporne na korozję, wolne od metali ciężkich i nie podlegają wypłukiwaniu. Z kolei stożkowaty kształt na wlocie wewnątrz tulei zapewnia niezakłócony przepływ wody w miejscu dużego przewężenia przekroju oraz zmniejsza ilość generowanego hałasu przez przepływająca wodę.

Dla trwałości wężyka do wody kluczowe znaczenie ma też oplot, który musi sprostać wysokim wymaganiom jakościowym. Invena stosuje tu drut ze stali nierdzewnej AISI 304, który jest całkowicie odporny na działanie wilgoci i sprawdzi się nawet w tych miejscach, w których dochodzi do skraplania się i osadzania wody na wężyku.

 

fot. Invena 

Z kolei guma wewnątrz wężyka to najwyższej jakości EPDM o wysokiej zawartości kauczuku i niskiej zawartości sadzy (wypełniacza). Dzięki temu wężyki Invena mają o wiele wyższą wytrzymałość na rozciąganie niż konkurencyjne wężyki przyłączeniowe do baterii umywalkowych i kuchennych, co potwierdziły badania prowadzone przy sile aż 1500 N. Ponadto guma EPDM jest też bardziej odporna na starzenie.

Nowatorska konstrukcja wężyków sprawia, że mają one bardzo dużą wytrzymałość zmęczeniową na zginanie. Są ponadto odporne na niewielkie uderzenia mechaniczne tępym przedmiotem.  

Warto także dodać, że w przypadku jednego z modeli wężyków nakrętki z uszczelką płaską mają długość 14,5 mm i podczas nakręcania ich na końcówkę zaworu (ręką) można wykonać aż 4 obroty. Jest to aż dwa razy więcej niż w standardowych wężykach. Standardowe nakrętki posiadają długość ok. 11 mm. Nakrętka wchodzi na końcówkę zaworu na długości aż 10 mm, a jej średnica zewnętrzna wynosi 24 mm! 

fot. Invena

Wężyki do baterii kuchennej/zlewozmywakowej, umywalkowej

Elastyczne wężyki firmy Invena są przeznaczone do podłączania armatury wodociągowej i sprawdzą się jako wężyki do baterii, zmywarek, pralek, spłuczek, podgrzewaczach wody, zestawów hydroforowych w instalacjach wody zimnej i ciepłej (ale tylko do 70°C). Ich atutem jest łatwy montaż, dlatego są niezastąpione w szczególności w miejscach trudnodostępnych, gdzie wykonanie tradycyjnego połączenia z rur sztywnych (miedzianych, stalowych lub z polipropylenu) byłoby albo bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe. Co istotne – tego typu wężyki do wody skutecznie tłumią powstające w każdej instalacji uderzenia hydrauliczne, które mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Ponadto redukują wibracje i hałas powstający przez przepływającą ciecz. 

 

fot. Invena

Łatwe podłączenie wężyka do wody

Wykonanie połączenia za pomocą wężyka nie nastręcza żadnych trudności oraz nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Do jego wykonania wymagany jest jedynie klucz nastawny lub płaski, którego rozmiar uzależniony jest od wielkości nakrętki przyłączeniowej. 

W celu uszczelnienia miejsca połączenia nie jest też potrzebny żaden materiał uszczelniający. Każdy typ wężyka produkowany przez firmę Invena z nakrętką z gwintem wewnętrznym wyposażony jest w gumową uszczelkę (płaską lub stożkową), która zapewnia stuprocentową szczelność połączenia doczołowego na połączeniu z instalacją wewnętrzną zakończoną gwintem rurowym prostym (zawory kątowe pod baterie, przedłużki itp.). Idealną szczelność połączenia na gwincie M10x1 gwarantuje zainstalowany w tym miejscu o-ring z gumy EPDM. Warto także dodać, że M10x1 to standardowy rozmiar. W ofercie marki Invena znajdziemy także wężyki przyłączeniowe z końcówkami o długościach 50 czy 70 mm, które znacznie ułatwiają montaż. 

Wężyki przyłączeniowe do baterii umywalkowej, kuchennej, spłuczek zakończone końcówką z gwintem zewnętrznym wymagają nawinięcia materiału uszczelniającego na powierzchni gwintu po uprzednim uszorstkowieniu gwintowanej powierzchni. Można wykorzystać w tym celu specjalistyczną nić uszczelniającą firmy Loctite (z oferty firmy Invena) oraz taśmę teflonową lub włókna konopne nasączone pastą uszczelniającą do połączeń gwintowanych. 

fot. Invena

Z wodą nie ma żartów, dlatego nie warto oszczędzać na wężykach do baterii kuchennej/zlewozmywakowej, umywalkowej, spłuczek, zmywarek i pralek. Tę myśl powinien wcielić w życie każdy inwestor, bo bilans zysków (czyli pieniędzy zaoszczędzonych na zakupie wężyka) i strat (remont po zalaniu) jest dość oczywisty. Invena, wiedząc jak bardzo jest to istotne, do każdej baterii: umywalkowej, kuchennej dołączyła wężyki przyłączeniowe o standardowej długości. Warto jednak pamiętać, że w oferta wężyków marki Invena jest znacznie bogatsza. 

Stawiając na sprawdzone, solidne i obecne od wielu lat na rynku rozwiązania możemy mieć zatem pewność, że elementy instalacyjne i przyłączeniowe posłużą przez długi czas, a do tego – swoją rolę będą pełnić niezawodnie, pozostając tym, czym być powinny: niewielkim elementem, o którym – o ile działa dobrze – w ogóle nie powinniśmy pamiętać w toku eksploatacji. 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.invena.pl

 

75-209 Koszalin, ul. Grabskiego 3, woj. zachodniopomorskie
tel. 801 108 072,


Liczba odwiedzin: 2725 | Data publikacji: 2019-08-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.07.2018 | Grzejniki
Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar,...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...
01.10.2013 | Ekrany akustyczne
Rosnące wymagania związane z ochroną środowiska i...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof to skuteczne...
26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
Na przestrzeni ostatnich lat przystawki maszyn budowlanych...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
12.11.2020 | Uzdatnianie wody
Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
28.09.2020 | Izolacje
Wszechstronne, elastyczne i łatwe w montażu płyty...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
24.06.2020 | Hydraulika
System OneFlow® WATTS to przyjazne środowisku rozwiązanie,...
27.05.2020 | Energia ekologiczna
Opłacalność instalacji fotowoltaicznych nie budzi w dzisiejszych...
27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: Invena, kran, urządzenia łazienkowe, urządzenia sanitarne, kran do łazienek, wężyk do kranu, wężyki elastyczne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy