Jak zwiększyć ciśnienie wody w kranie

Potrzeba zwiększania ciśnienia wody w kranie to problem wielu właścicieli nieruchomości. Właśnie z myślą o nich firma DAB PUMPS opracowała typoszereg elektronicznych zestawów do podnoszenia ciśnienia wody ESYBOX. Znajdują się tu zarówno kompaktowe, niewielkie, zaprojektowane z myślą o domach jednorodzinnych i mieszkaniach urządzenia, które z powodzeniem zmieszczą się w szafce pod zlewem, jak również zestawy hydroforowe do średnich i dużych budynków mieszkalnych czy elektronicznie regulowane pompy zatapialne ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości.

ESYBOX i ESYBOX MINI3

Podstawowe modele urządzeń w linii ESYBOX LINE to ESYBOX oraz ESYBOXMINI³, czyli w pełni zintegrowane zestawy hydroforowe oraz rozbudowana gama kompatybilnych akcesoriów, przez co mają one bardzo szeroki zakres zastosowań: od małych mieszkań, aż po zespoły budynków wielorodzinnych.

Najbardziej kompaktowym modelem jest ESYBOX MINI³ – urządzenie, które zmieści się nawet w szafce pod kuchennym zlewem, przez co sprawdzi się w małych domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach, których właściciele chcą podnieść ciśnienie wody w kranie (czy też – mówiąc precyzyjniej – w instalacji). ESYBOX MINI³ nadaje się do pompowania wody z sieci wodociągowej, ze studni głębinowej (do 8 m), ze zbiorników wody deszczowej i innych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, jak silnik chłodzony wodą, dźwiękochłonna budowa i nóżki antywibracyjne, ESYBOX MINI³ jest drugim (po ESYBOX), prawdopodobnie najcichszym zestawem hydroforowym na rynku.

fot. DAB PUMPS

Rozwiązanie kierowane jest do tych właścicieli nieruchomości, którzy zastanawiają się, jak zwiększyć ciśnienie wody w kranie bez ponoszenia dużych wydatków na eksploatację urządzeń, bo zastosowanie technologii inwerterowej pozwala uzyskać nawet do 50% oszczędności na rachunkach w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Za utrzymanie stałego ciśnienia dla wszystkich punktów poboru wody odpowiada przetwornica częstotliwości (nastawa regulowana w zakresie 1 – 5,5 bara).

Atutem urządzeń ESYBOX MINI³ jest bardzo prosty montaż – nie wymaga on stosowania żadnych dodatkowych elementów oprócz rury ssawnej, a zestaw można podłączyć wewnątrz i na zewnątrz budynku zarówno w pionie, jak i w poziomie.

ESYBOX MINI³ to idealne rozwiązanie dla tych osób, które poszukują sposobu na zwiększenie ciśnienia wody w kranie / instalacji w niewielkich domach i mieszkaniach. Z myślą o większych budynkach – jak wille czy budynki wielorodzinne, firma DAB PUMPS opracowała z kolei elektroniczny system hydroforowy z przetwornicą częstotliwości ESYBOX, który pozwala na ustawienie zestawu zawierającego do czterech pomp.

Również w tym rozwiązaniu zastosowano technologię inwerterową i przetwornicę częstotliwości, która generuje znaczne oszczędności energii elektrycznej, a zarazem zapewnia komfort stałego ciśnienia w instalacji w zakresie od 1 do 6 barów. Podobnie jak w mniejszym modelu z linii ESYBOX LINE, zestaw hydroforowy ESYBOX pracuje bardzo cicho dzięki zastosowaniu silnika chłodzonego wodą, przetwornicy częstotliwości oraz dźwiękochłonnej obudowy. Skuteczną absorpcję drgań zapewniają ponadto nóżki antywibracyjne – w efekcie jest to najprawdopodobniej najcichszy hydrofor tego typu na naszym rynku, a jedyny słyszalny dźwięk, jaki generuje, to delikatny szum przepływającej wody.

fot. DAB PUMPS

Kompaktowy typ konstrukcji przekłada się z kolei na uniwersalność zastosowań, bo w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań ESYBOX zajmuje aż o 30% mniej miejsca. Ponadto można go montować wewnątrz i na zewnątrz, w pionie, poziomie oraz na ścianie.

Projektując ESYBOX MINI³ i ESYBOX producent zatroszczył się nie tylko o to, aby urządzenia dobrze pełniły swoją rolę, zwiększając ciśnienie wody w kranie. Równie duży nacisk położono na prostotę obsługi, którą w obu tych urządzeniach ułatwia czytelny wyświetlacz LCD 70×40 mm. Możliwość połączenia z Internetem oraz zintegrowana karta połączenia bezprzewodowego to ukłon w stronę tych odbiorców, którzy preferują sterowanie zestawem hydroforowym z poziomu komputera czy smartfona.

fot. DAB PUMPS

ESYBOX MAX

W ofercie DAB PUMPS znajduje się też zestaw hydroforowy opracowany z uwzględnieniem potrzeb średnich i dużych budynków mieszkalnych oraz budynków wysokich (nawet powyżej 14 pięter) ESYBOX MAX. Jest on dostępny w dwóch wersjach mocy i składa się z 4 modułowych elementów, które można konfigurować w zależności od potrzeb danego obiektu.

fot. DAB PUMPS

Każdy zestaw składa się z pojedynczej, podwójnej lub potrójnej podstawy przyłączeniowej oraz części pompowej, natomiast system czteropompowy dostępny jest z dodatkowym zestawem, który pozwala na podłączenie dwóch pojedynczych pomp. Grupy pompowe można zamontować bezpośrednio w miejscu instalacji. Producent zastosował w ESYBOX MAX szereg innowacyjnych i zaawansowanych technologii (są to m.in. silnik z magnesami trwałymi i zintegrowana przetwornica częstotliwości), co przekłada się na wysoką wydajność, sprawność i oszczędność energii sięgającą 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami.

Podobnie jak w przypadku innych zestawów hydroforowych przeznaczonych do zwiększania ciśnienia wody w kranie / instalacjach DAB PUMPS, kompaktowe wymiary i cicha praca umożliwiają montaż w każdym pomieszczeniu – w tym również w mieszkalnym.

fot. DAB PUMPS

Konfiguracja i monitorowanie parametrów pracy ESYBOX MAX może odbywać się bezpośrednio na wyświetlaczu zamontowanym na urządzeniu, jak również zdalnie, przez Internet, dzięki usłudze DConnect i aplikacji DConnect.

Na ten zestaw hydroforowy decydują się jednak nie tylko odbiorcy końcowi, którzy zyskują komfort stałego ciśnienia wody oraz prostą, intuicyjną obsługę. Zastosowane przez producenta rozwiązania sprawiają, że ESYBOX MAX jest też ceniony przez instalatorów, bo udogodnienia obejmują wszystkie etapy prac montażowych. Małe i lekkie opakowania sprawiają, że nawet najciaśniejsze korytarze nie będą przeszkodą, z kolei sam proces instalacji jest uproszczony dzięki podstawie ESYDOCK. Po podłączeniu jej do rurociągów, pompy montuje się jednym kliknięciem. Również konfiguracja przebiega błyskawicznie dzięki aplikacji DConnect, która pozwala na nawiązanie połączenia bezpośrednio z pompą za pomocą smartfona.

fot. DAB PUMPS

Oferowane przez DAB PUMPS produkty kierowane są do tych odbiorców, którzy zastanawiają się, jak zwiększyć ciśnienie wody w kranie i w całej instalacji, a jednocześnie stawiają na rozwiązania bezawaryjne, niezawodne i energooszczędne. Rozbudowany wachlarz systemów opracowanych przez producenta – od najmniejszych urządzeń E.SYBOX MINI³ i E.SYBOX, na pompach zatapialnych i zestawach hydroforowych ESYBOX MAX kończąc – pozwala dobrać rozwiązanie, które będzie odpowiednie zarówno do małych mieszkań, jak i do kilkunastopiętrowych obiektów komercyjnych.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.esyboxline.com

02-188 Warszawa, ul. Janka Muzykanta 60, woj. mazowieckie