Jeśli szukasz niezawodnej pompy zatapialnej, urządzenia przeznaczonego do montażu na powierzchni lub nowoczesnej pompy do studni, to pompa do podnoszenia ciśnienia wody z wodociągów Esybox Diver sprosta Twoim oczekiwaniom. Jedną z zalet oferowanej technologii jest dostęp do pełnej gamy akcesoriów, dzięki którym ten sam model urządzenia może pracować w skrajnie różnych warunkach, zapewniając identyczną wydajność i niezawodność. W wersji standardowej Esybox Diver jest pompą zatapialną przystosowaną do pracy w zanurzeniu oraz częściowym wynurzeniu. Akcesorium DOC68 pozwala na jej montaż na zewnątrz i korzystanie z Esybox Diver jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68, natomiast zestaw X zastosowany wraz z pompą w wersji X (wersja specjalna urządzenia dostępna na zamówienie) umożliwia zasysanie wody i jednoczesne unikanie dostawania się do pompy osadów oraz zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika. Zestaw X doskonale sprawdza się w przypadku montażu pomy w studni. Dzięki technologii NFC możemy zastosować wyłącznik pływakowy lub czujnik poziomu wody bez potrzeby połączeń kablowych. Czujnik kontroluje poziom cieczy w zbiorniku, podczas gdy włącznik dodatkowo zapobiega całkowitemu opróżnieniu zbiornika lub pracy urządzenia przy zbyt niskim poziomie pompowanego medium. Niezależnie od tego skąd czerpiesz wodę użytkową, pompa do podnoszenia ciśnienia wody z wodociągów Esybox Diver zapewni optymalną pracę instalacji przy zachowaniu wysokiej wydajności urządzenia. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w warunkach małych, średnich i dużych lokali mieszkalnych o zróżnicowanych potrzebach i architekturze obiektu. To także niezawodny system w przypadku działek rekreacyjnych oraz obiektów mieszkalnych użytkowanych sezonowo.

fot. DAB PUMPS

Przemyślana w każdym aspekcie

Esybox Diver to jedno z najbardziej drobiazgowo przemyślanych urządzeń na rynku, co przekłada się na wysoką sprawność, łatwą konserwację oraz liczne aplikacje pompy w wielu obszarach zastosowania. Na uwagę zasługuje m.in. modułowa konstrukcja, która znacząco upraszcza serwis i konserwację urządzenia. Poszczególne podzespoły mogą być wymontowywane niezależnie od pozostałych, naprawiane i wymieniane w zaskakująco krótkim czasie i przy znacznym ograniczeniu kosztów. Jednocześnie urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną niezawodność i bezawaryjną pracę. Korpus pompy do podnoszenia ciśnienia wody z wodociągów wykonano z odpornego na korozję i oksydację technopolimeru. Urządzenie wyposażono w zintegrowany zawór zwrotny oraz zintegrowany filtr cząstek stałych, a także zawór nadmiarowo-upustowy. Ten ostatni w przypadku pracy w pełnym zanurzeniu chroni pompę przed uszkodzeniami spowodowanymi tworzeniem się kryształów zamarzniętej wody w rurociągach.

Na komfort użytkowania pompy Esybox Diver wpływa również konstrukcja zintegrowanego i bezobsługowego naczynia przeponowego. Naczynie o pojemności 0,04l zostało zwymiarowane w taki sposób, żeby zapobiegać cyklicznym załączeniom pompy w przypadku niewielkich wycieków i zabezpieczać urządzenie przed uderzeniami hydraulicznymi.

fot. DAB PUMPS

Pompa do podnoszenia ciśnienia wody z wodociągów – wygodne użytkowanie

Wymieniając zalety zatapialnej pompy do podnoszenia ciśnienia wody w instalacji wodociągowej Esybox Diver nie można zapomnieć o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu komunikacji, dzięki którym zarządzanie i monitorowanie pracy pompy jest dziecinie proste. Przy zastosowanie DConnect Box 2 podłączonego do sieci WiFi jest możliwe zarządzanie pracą nawet do 4 pomp. W ten sposób możemy spersonalizować ustawienia pompy, jednocześnie monitorując poziom zużycia energii elektrycznej, konfigurację alarmów oraz ustawienia żądanego ciśnienia. Wszystkie te opcje dostępne są z poziomu urządzenia mobilnego – smartfonu, tabletu, laptopa – dzięki aplikacji DConnect.

Z możliwością regulacji od 1 do 5,5 bar

Esybox Diver pozwala na prawidłowe podnoszenie ciśnienia z miejskiej instalacji wodociągowej. Ta pompa charakteryzuje się szeregiem korzystnych funkcjonalności. Maksymalny przepływa dla urządzenia wynosi 7,2 m3/h. Pompa może pracować w trybie ciągłym i gwarantuje minimalną głębokość zasysania 110 mm przy minimalnym poziomie wody 35 mm. Esybox Driver cechuje regulowane ciśnienie stałe – wstępna nastawa 3 bar oraz możliwość regulacji od 1 do 5,5 bar.

Pozostałe dane techniczne:

– Maks. wysokość podnoszenia: 55 m
– Maks. głębokość zanurzenia: 12 m (wersja standardowa)
– Przetłaczane medium: woda, medium wolne od cząstek stałych lub abrazyjnych, nielepkie, nieagresywne, nieskrystalizowane i neutralne chemicznie
– Swobodny przelot: light
– Zakres temperatury medium: od 0°C do +55°C
– Min. i maks. temperatura otoczenia: <0°C / +50°C
– Maks. głębokość zanurzenia: 15 m
– Przyłącze tłoczne: gwintowane 1” 1/4
– Maks. średnica pompy: 185 mm
– Materiał wirnika (wirników): wirnik z technopolimeru z pierścieniem ze stali nierdzewnej AISI 304
– Maks. liczba załączeń: 60/h
– Stopień ochrony: IP 68
– Klasa izolacji silnika: F
– Przewód zasilający: 15 m z wtyczką
– Zasilanie jednofazowe: 230 V 50 Hz / 60 Hz

Pompę można montować jako stacjonarną poziomą lun pionową. Urządzenie pracuje w zanurzeniu lub częściowym wynurzeniu. Istnieje możliwość montażu na powierzchni, z napływem po stronie ssącej, w pozycji pionowej po zastosowaniu akcesorium DOC68 (dostarczane oddzielnie).

Producent oferuje także wersje specjalne na zamówienie, np. wersję X z zestawem ssawnym umożliwiającym zasysanie z wyższego poziomu, a także wersj do wody pitnej z atestem WRAS, ACS, NSF oraz wersję do pracy na powierzchni (wymagane akcesorium DOC68).

Ta pompa zwiększająca ciśnienie wody z wodociągów posiada atesty: WRAS, ACS, NSF (tylko wersja przeznaczona do wody pitnej) – w toku.

Dołącz do klubu Profesjonalistów DAB CLUB!

Firma DAB opracowała DAB Club, czyli program dla Instalatora, dający ogromny pakiet korzyści. Użytkownicy mogą korzystać np. z premii punktowej – 50 pkt na start to wykorzystania w dowolnym momencie. Program zapewnia przejrzyste zasady uczestnictwa – wystarczy się zarejestrować i wpisać pierwszy zakup aby sprawdzić, jakie to proste. Dzięki udziałowi można zyskać atrakcyjne nagrody, które można wykorzystać w swojej pracy lub w wolnym czasie, albo podarować swoim bliskim. Firma gwarantuje łatwą i szybką rejestrację zakupów. Znajdziemy tu także promocje, ciekawe wydarzenia i akcje specjalne, a o wszystkich z nich to właśnie klubowicze dowiedzą się jako pierwsi.

W DAB Club to także dostęp do specjalistycznej wiedzy, dzięki udostępnianym na portalu materiałom technicznym.

fot. DAB PUMPS

W terminie od 15.03.2021 do 30.06.2021 głębinowe pompy do podnoszenia ciśnienia wody wodociągowej Esybox Diver, oraz pompy divertron i Dtron są podwójnie premiowane! Nie zwlekaj! Zarejestruj się i dołącz do klubu DAB już dziś!

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dabpumps.com.pl

02-188 Warszawa, ul. Janka Muzykanta 60, woj. mazowieckie