Jedną z firm, która prowadzi sprzedaż oraz doradztwo w zakresie specjalistycznych pomp jest Hadron. Szeroka oferta dla kilkunastu branż i zastosowań gwarantuje odpowiedni dobór pompy dla masowych jak i indywidualnych zamówień.

Zatapialne pompy w robotach ziemnych
Wszelkie prace ziemne prowadzone w trakcie budowy budynków, remontów fundamentów czy prac instalacyjnych często wymagają pozbycia się z wykopów wód głębinowych, opadowych i innych. Problemem w takich wypadkach jest nie tylko sama obecność wody, ale również jej ilość oraz stopień zabrudzenia. Jedną z najbardziej popularnych, efektywnych i najtańszych technologii radzenia sobie z tego typu problemem jest jest zastosowanie pomp zatapialnych.
Przy doborze pomp zatapialnych powinniśmy brać pod uwagę cztery podstawowe czynniki: szybka gotowość do pracy, niezawodność i wytrzymałość, łatwą obsługę techniczną oraz redukcję do minimum przeglądów serwisowych.
Warta uwagi zatapialna pompa to jednym słowem urządzenie zawsze gotowe do efektywnej pracy nawet w najcięższych warunkach, które mogą powodować szybkie zużywanie się podzespołów urządzenia a co za tym idzie kosztowne awarie i wyłączanie pompy z pracy w najmniej odpowiednim momencie.
Dodatkowo dochodzi kwestia wydajności pomp. W wielu przypadkach pozbywanie się wody lub szlamu z wykopu to czynność nieplanowana i wymaga się od pomp jak najszybszego wykonania zadania. Dlatego producenci proponują swoim klientom urządzenia o szerokim spektrum mocy.

 

zatapialne pompy w robotach ziemnych pompy zatapialnefot. Hadron

W ofercie firmy Hadron znajdują się m. in. pompy marki Grindex przystosowane  niemalże do każdego zastosowania w przemyśle budowlanym, w kopalniach, kamieniołomach, przy budowie tuneli, w usługach gospodarki komunalnej i innego rodzaju przemysłu ciężkiego. Firma oferuje pompy o mocy  moce równe od 0,85  do 90 kW co pomaga dobrać pompę do konkretnego celu.
Grindex konstruuje pompy zatapialne w taki sposób  by zarówno ich użytkowanie jak i serwis były czynnościami łatwymi. Producent kładzie również nacisk na trwałość. Użytkownik może liczyć na niezawodność dzięki:
– zaworowi powietrznemu do chłodzenia pompy w trakcie pracy na sucho;
– systemowi ochrony silnika SMART chroniącemu pompę przed uszkodzeniami związanymi z brakiem dostaw prądu.
Niemal wszystkie pompy Grindex wyposażone są we wbudowany układ rozruchowy, co eliminuje potrzebę posiłkowania się starterem zewnętrznym.
Dodatkowo nowy projekt hydrauliczny zapewnia rozwiązania minimalizujące zużycie, które zwiększają odporność pompy ponad trzykrotnie. Mniejsza liczba części ułatwia, przyspiesza i zmniejsza koszt obsługi oraz kontroli urządzenia a ergonomiczny design ułatwia transport i użytkowanie pompy.

 

pompy dla budownictwafot. Hadron

 

Systemy podnoszenia ciśnienia – niezbędne dla dużej kubatury
Wznoszenie budynków wielkokubaturowych to codzienność dla nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego jak i użyteczności publicznej. W budynkach o znacznej wysokości czy rozległych centrach handlowych transport wody i cieczy musi być realizowany przez systemy specjalistycznych pomp. Za ich pomocą dostarczana jest nie tylko woda pitna, ale również czynniki grzewcze oraz chłodzące. Dodatkowo odpowiadają one za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
Tak zwane pompy pionowe, poziome oraz zestawy hydroforowe jako układy równoległe kilku pomp, przeznaczone są do przetłaczania wody, podnoszenia  ciśnienia w sieciach wodociągowych, oraz kompensacji strat hydraulicznych wynikających z charakterystyki zasilanego rurociągu. Działające w zorganizowanym systemie są kompleksowym rozwiązaniem w zakresie instalacji HVAC (Heating,Ventilation, Air Conditioning)
W zakresie specjalistycznych pomp podnoszących ciśnienie i odpowiadających za transport wody w budynkach wielokubaturowych firma Hadron oferuje sprzęt marki Lowara. Kombinacje pomp pionowych z rodziny SV oraz poziomych z rodzin FC, FH i LS używane są w największych budynkach na całym świecie. Przykładami mogą tu być: największe centrum handlowe na Bałkanach – Hermes Park Carrefour w Sofii czy też w Bibliotece Uniwersytetu Łomonosowa w Moskwie.
W budynku uniwersyteckim, o powierzchni 55 tyś m kw. pompy Lowara stanowią podstawę systemu HVAC zarządzającego ogrzewaniem, wentylacją i zaopatrzeniem w pitną wodę. Seria pomp FC jest idealnym rozwiązaniem dla instalacji obiegu ciepłej i zimnej wody oraz podstawą dla instalacji grzewczej i wentylacyjnej biblioteki.

 

systemy podnoszenia ciśnienia system podnoszenia ciśnieniafot. Hadron

 

Instalacja grzewcza jest wyposażona w dwie żeliwne pompy odśrodkowe in-line serii FCS, natomiast instalacja wentylacyjna jest sterowana przez dwie podobnego typu pompy monoblokowe serii FCE. Seria FC może pochwalić się maksymalną wydajnością w wielkości 190m3/h oraz maksymalną wysokością pompowania do 90 m, z wirnikiem z nierdzewnej stali AISI316L.
Dwie pompy serii SV dostarczają pitną wodę, a pozostałe dwie pompy tego samego typu odpowiadają za cyrkulację wody w instalacji grzewczej. Ta seria charakteryzuje się wydajnością do 120 m3/h i wysokością pompowania do 330 m i jest ona często wykorzystywana do innych zastosowań, na przykład w basenach lub do pompowania agresywnych cieczy.
Ogromną ilość pomp oraz zestawów hydrofobowych wykorzystano w drugim z wymienianych budynków. Dodatkowo pracę części z nich steruje urządzenie Hydrovar, wyposażone w mikroprocesor, stworzone do instalacji pompujących. Steruje on pracą pompy w oparciu o warunki i wymagania instalacji. Instalacja HVAC budynku obejmuje 148 elektropomp serii FC, FH, LS. Sieć kanalizacyjna obejmuje 23 stacje wyposażone w pompy z nożem tnącym DLG i 4 przepompownie typu Sekamatik. Zaopatrzenie budynku w wodę jest gwarantowane przez zespół hydroforowy składający się z pięciu pomp wielostopniowych serii SV46, przez zestaw hydroforowy złożony z pomp serii SV16 oraz przez 10 mniejszych pomp serii SH, FC i TLC. Do instalacji przeciwpożarowej wykorzystano 7 zestawów hydroforowych serii GEN.

 

specjalistyczne pompy dla budownictwa specjalistyczne pompy dla budownictwafot. Hadron

 

Przydomowe pompownie ścieków – efektywne pozbywanie się nieczystości
Coraz większa popularnością cieszą się również mniejsze instalacje pompowe, jakimi są przydomowe pompownie ścieków. Służą one zarówno do odprowadzania ścieków, wód opadowych, drenażowych na odległość lub wyprowadzania wymienionych substancji na wyższy poziom, gdy nie może zadziałać tradycyjna grawitacyjna instalacja ściekowa.

 

przydomowe pompownie ściekówfot. Hadron

Pompownia ścieków niekoniecznie musi pracować w obrębie jednej nieruchomości. Może być używana jako zlewnia w układzie tłoczno – grawitacyjnym. Wówczas substancje spływają z indywidualnych gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, firm produkcyjnych, itp. do zbiornika przepompowni a następnie, przy wykorzystaniu pompy zatapialnej tłoczone są rurociągiem do kolektorów zbiorczych sieci kanalizacyjnej lub bezpośrednio do samej oczyszczalni.  

 

pompy przydomowe pompa przydomowafot. Hadron

W ofercie firmy Hadron znajduje się kilkanaście systemów odpowiadających za transport ścieków takich producentów jak Hydropompe i KSB. Są to urządzenia elektryczne, zatapialne, które mogą być montowane zarówno na stałe jak i przenoszone. W związku z tym, że ścieki zawierają frakcje stałe pompy zatapialne wyposażane są w automatyczny nóż rozdrabniający, który zapobiega zatykaniu rur o mniejszej średnicy. W zależności od potrzeb, szeroka oferta urządzeń pozwala dobrać je tak by zadowolić odbiorcę urządzenia pod względem odpowiedniego stosunku wydajności pompy do możliwości podnoszenia ścieków na wybraną wysokość.

Ze szczegółowa ofertą firmy Hadron można zapoznać się na stronie: www.hadron-pompy.pl

 

55-140 Żmigród, ul. PKWN 29, woj. dolnośląskie
tel. 717277337,