W myśl idei bycia najlepszym dostawcą w zakresie zintegrowanych usług materiałowych powstała sieć hurtowni Onninen, która działa nie tylko na terenie Polski, ale także w wielu innych krajach, m.in. Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji i krajach bałtyckich. Onninen to nie tylko hurtownia hydrauliczno-elektryczna, to również nowoczesne rozwiązania dla budownictwa i przemysłu oraz szeroki wybór artykułów wyposażenia dla domów, biur i warsztatów.

 

hurtownia onninenfot. Onninen

 

Wiele branż w jednym miejscu – kompleksowa oferta hurtowni Onninen
Onninen jest jedyną hurtownią, która ma tak bogaty asortyment i dostarcza produkty do klientów reprezentujących różne branże. Oferta obejmuje ponad 170 tys. produktów i akcesoriów z takich sektorów jak: elektrotechnika, hydraulika, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, wyposażenie domu, ogrodnictwo, przemysł oraz BHP.
Jednym z najczęściej odwiedzanych działów jest elektrotechnika i oświetlenie. W ofercie Onninen znajdują się produkty potrzebne do wykonania bezpiecznej i funkcjonalnej instalacji elektrycznej: kable energetyczne i przewody instalacyjne, wyłączniki różnicowo-prądowe, bezpieczniki czy złączki instalacyjne, a także transformatory, zasilacze, rury kablowe oraz materiały dla instalacji odgromowych i przeciwpożarowych. Tu zaopatrzymy się w różnego typu oprawy oświetleniowe i źródła światła – zarówno oświetlenie domowe, oświetlenie przemysłowe, jak i oświetlenie uliczne (słupy oświetleniowe, wysięgniki oraz oprawy drogowe), a wszystko od czołowych producentów.

 

hurtownia onninenfot. Onninen

Dla instalatorów sieci wodnych i kanalizacyjnych przygotowano bogatą ofertę produktów hydraulicznych – od instalacji sanitarnych po sieci wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze i gazowe, a ponadto rynny, odwodnienia liniowe czy systemy drenażowe. W hurtowni Onninen znajdują się także elementy zapewniające sprawną pracę całej instalacji – zawory, pompy, ogrzewacze wody, czy systemy uzdatniania wody. W asortymencie dostępne są także rury kanalizacyjne – zarówno rury stalowe, jak i rury miedziane.
Klientom, którzy poszukują odpowiedniego ogrzewania oraz specjalistom z tej branży hurtownia Onninen dedykuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów. Konsumenci zaopatrzą się tu m.in. w ogrzewanie grzejnikowe oraz coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe, a także specjalne linie grzejników dekoracyjnych czy łazienkowych. W asortymencie znajdują się ponadto kotły i piece: kotły elektryczne, kotły gazowe, olejowe i na paliwa stałe, a ponadto kominy i akcesoria kominowe. Hurtownia, w trosce o środowisko, oferuje klientom dostęp do rozwiązań ekologicznych, które bazują na odnawialnych źródłach energii jak pompy ciepła czy instalacje solarne.
Bardzo ważną kwestią w każdym budynku – zarówno prywatnym, jak i budynku użyteczności publicznej – jest odpowiednia temperatura i jakość powietrza. Dlatego coraz częściej inwestorzy montują w pomieszczeniach wentylatory i klimatyzatory. W tym zakresie hurtownia Onninen oferuje klimatyzatory typu split: ścienne, podsufitowe, przypodłogowe lub kasetonowe oraz klimatyzatory przenośne, stosowane tam, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby montowania klimatyzacji na stałe, a także całą gamę wentylatorów i systemów wentylacyjnych znanych i cenionych marek.
Dział przemysłu to szeroki asortyment produktów przeznaczonych do instalacji przemysłowych oraz utrzymania ruchu. Wiodące kategorie to automatyka przemysłowa, mechanika i pneumatyka. Tutaj znajdują się wszelkiego rodzaju czujniki, liczniki, przekaźniki, mierniki, transformatory, elementy maszyn i urządzenia wykorzystywane w procesach przemysłowych i produkcyjnych, a także narzędzia stanowiące podstawę profesjonalnego warsztatu.
Ponadto, Onninen oferuje armaturę hydrauliczną i oświetlenie domu oraz sprzęt ogrodniczy dla klientów indywidualnych.

 

hurtownia onninenfot. Onninen

 

Nowoczesny system zamówień
W pracy hurtowni ważny jest nie tylko posiadany asortyment, ale również sposób realizacji zamówień i styl współpracy z klientem. Onninen posiada zintegrowany system zamówień. Klienci mogą zamówić towary drogą internetową lub w sposób tradycyjny. Dla tych, którzy „poruszają się” przede wszystkim w Internecie i w ten sposób zamawiają produkty, firma Onninen stworzyła stronę OnnShop.pl. Dzięki niej użytkownicy mają nieustanny podgląd stanu magazynów lokalnych i Centrum Dystrybucyjnego w Teolinie koło Łodzi oraz są na bieżąco informowani o dostępności towarów. Strona jest dostępna także w wersji mobilnej jako aplikacja OnnShop mobile. Dzięki temu inwestorzy mogą w każdej chwili zamówić potrzebne materiały z dowolnego miejsca w kraju poprzez smartfon lub tablet.   

 

hurtownia onninenfot. Onninen

 

Inwestorzy, którzy wolą tradycyjne formy kontaktu z hurtownią, mogą telefonicznie złożyć zamówienie, a następnie osobiście odebrać je w najbliższym oddziale. Firma posiada ponad 40 hurtowni na terenie całej Polski. Podczas rozmowy klienci mogą skonsultować się z handlowcem, zapytać o dane techniczne towaru oraz jego dostępność w magazynie. W przypadku, kiedy klient nie jest w stanie osobiście odebrać zamówienia, ma możliwość jego dostawy w dowolne miejsce na terenie całego kraju – do sklepu, biura czy bezpośrednio na plac budowy.
Onninen posiada także rozległą sieć oddziałów Onninen Express, w których klient może samodzielnie dokonać zakupu poszukiwanych towarów. Produkty dostępne są od ręki, a w razie problemów, klient może liczyć na pomoc doradców.

 

hurtownia onninenfot. Onninen

 

Onnline i Opal – produkty wysokiej jakości
Onninen posiada również marki własne – Onnline oraz Opal. Stworzenie ich było decyzją grupową, mającą na celu zwiększenie rozpoznawalności firmy i wykorzystanie doświadczenia, które przedsiębiorstwo zbierało od początku istnienia. Produkty marki Onnline spełniają najwyższe wymagania techniczno-jakościowe. To głównie gotowe systemy montażowe, rzadziej – pojedyncze towary. Dedykowane są profesjonalistom, dla których najważniejsza jest jakość używanych materiałów i narzędzi, a nie nazwa producenta. Towary Onnline są trwałe, wykonane według najwyższych europejskich standardów (co potwierdzają liczne certyfikaty) i konkurencyjne cenowo. Marka Opal dedykowana jest z kolei detalistom. Produkty tej marki – z branży elektrycznej, instalacyjno-grzewczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej – dostępne są w popularnych sieciach marketów budowlanych.

 

hurtownia onninen
hurtownia onninen hurtownia onninenfot. Onninen

 

Onninen jako członek Grupy Kesko
Sieć hurtowni Onninen od 2016 roku należy do Grupy Kesko. Jest to lider na rynku materiałów budowlanych i artykułów do wykończenia domu, zarówno w zakresie sprzedaży klientów detalicznych, jak i biznesowych. Członkostwo wiąże się z podwyższonymi standardami w kwestii świadczenia usług oraz większą odpowiedzialnością. Działalność firm jest prowadzona zgodnie z obowiązującym prawem i z poszanowaniem praw klienta. Dlatego w Onninen dużą uwagę przykłada się do tego, aby dane osobowe kontrahentów przetwarzane były z zachowaniem poufności, a tajemnice handlowe chronione. To stanowi podstawę dobrej relacji z klientem opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Więcej szczegółów na stronie: www.onninen.pl

02-295 Warszawa, ul. Emaliowa 28 , woj. mazowieckie
tel. 42 676 88 66,