Grupa Leonarczyk jest importerem i dystrybutorem na Polskę zbiorników hydroforowych amerykańskiej firmy Global Water Solutions, która znana jest z produkcji najwyższej jakości rozwiązań, dostępnych już w ponad 100 państwach świata. Global Water Solutions produkuje technologie dla największych producentów armatury wodnej m.in.: Grundfosa, Daba, ZDS. Rozwiązania amerykańskiej marki stosowane są w budynkach światowej sławy, np.: Burj al Arab Hotel w Dubaju, Empire State Building w Nowym Jorku, Palm Island w Dubaju, Venetian Hotel w Las Vegas, Bird’s Nest Olympic Stadium w Beijing.

Nowoczesny, bezobsługowy zbiornik do hydroforu
Rozwiązania marki Global Water Solutions cechują się niezwykłą innowacyjnością. Ich przemyślana konstrukcja oraz odpowiednie wyposażenie sprawiają, że spełniają one oczekiwania odbiorców w zakresie wytrzymałości oraz funkcjonalności na całym świecie. Jedną z ich największych zalet jest bezobsługowość. Zbiorniki hydrofobowe Global Water Solutions, dystrybuowane przez Grupę Leonarczyk, jako jedyne zbiorniki na polskim rynku nie wymagają okresowego sprawdzania ciśnienia, a tym samym uzupełniania powietrza.

 

fot.Grupa Leonarczyk

Kluczowa konstrukcja
Unikalną cechą konstrukcyjną zbiorników hydrofobowych marki Global Water Solutions jest wewnętrzna membrana z kauczuku butylowego, co znacznie odróżnia to rozwiązanie od innych modeli na rynku, które nie posiadają membrany lub przepony albo posiadają ją wyłącznie w formie balonu. Szczególną zaletą amerykańskich zbiorników jest ich znacznie korzystniejsza pojemność. Zbiornik hydroforowy marki Global Water Solutions o pojemności 100 l pomieści tyle samo wody czynnej co zbiornik hydroforowy 150 l przeponowy lub 200 l ocynkowany, oferowany przez inne firmy.

Opatentowany króciec
Oferowane zbiorniki do hydroforu wyposażone są w wykonany ze stali nierdzewnej króciec wodny. Ten opatentowany element jest szczelnie połączony ze zbiornikiem. Jest to znaczna przewaga w stosunku do standardowo stosowanego tzw. flanszu, który często koroduje. Dodatkowo, te nowoczesne zbiorniki hydroforowe wyposażono w zaworki o specjalnej konstrukcji, które zabezpieczają przed ubytkiem powietrza.

 

fot.Grupa Leonarczyk

Odpowiednie membrany
Zastosowana wewnątrz zbiornika hydrofobowego wykładzina z polipropylenu zabezpiecza go przed kontaktem z wodą, dzięki czemu chroni zgromadzoną wodę przed zanieczyszczeniami. W zbiornikach wykorzystywane są także innowacyjne, odporne na starzenie oraz wysokie temperatury membrany (do +90˚C) nie pochodzących z recyklingu. W połączeniu ze specjalną konstrukcją osadzenia w zbiorniku, użytkownik może być pewien, że w pełni wyeliminowano ryzyko jego szybkiego zużycia się i skręcenia. Zastosowane materiały posiadają ponadto certyfikat dopuszczenia wydany przez Food and Drug Administration (FDA) w USA. Są one nieszkodliwe i bezzapachowe.

Trwałość na lata
Najwyższa jakość wykonania oraz dokładne testy na każdym etapie produkcji sprawiają, że zbiorniki hydroforowe Global Water Solutions są pewną inwestycją. Wykonywane ze stali najwyższej jakości są pokryte podwójną powłoką lakieru epoksydowego, który jest odporny na działanie wilgoci i zapobiega przed „poceniem się”. Maksymalna pojemność zbiorników oferowanych przez Global Water Solutions może wynosić nawet do 10000 litrów. Gotowe produkty pakowane są w twardy karton, co zapobiega uszkodzeniu zbiornika w trakcie transportu. Dodatkowo posiadają unikalną, 5-cio letnią gwarancję.

Bezpieczne i niezawodne
Rozwiązania amerykańskiego producenta przekonują swoją niezawodnością. Współczynnik bezpieczeństwa dla stali zastosowanej w zbiornikach hydroforowych Global Water Solutions wynosi 3x (zbiornik o ciśnieniu pracy 10 Bar jest w stanie wytrzymać ciśnienie 30 Bar), natomiast dla kompozytu 5x (zbiornik o ciśnieniu pracy 10 Bar jest w stanie wytrzymać ciśnienie 50 Bar), co jest znacznie wyższą wartością niż w przypadku innych, dostępnych na rynku zbiorników hydroforowych. Co bardzo ważne, wszystkie zbiorniki amerykańskiego producenta dostępne są na całym świecie w tej samej, najwyższej jakości.

 

fot.Grupa Leonarczyk

Trzy serie
Na polskim rynku dostępne są trzy niezawodne serie zbiorników hydroforowych amerykańskiej produkcji: PresureWave™, C2 Lite Kompozyt™ oraz Challenger™, które dystrybuowane są przez Grupę Leonarczyk.
Seria PressureWave™ cechuje się konstrukcją z pojedynczą przeponą. Posiada wykładzinę rodzimą z polipropylenu i opatentowane przyłącze wodne wykonane ze stali nierdzewnej. Konstrukcja nie wymaga konserwacji. Powłoka zewnętrzna wykonana została z poliuretanowego lakieru dwuskładnikowego natryskiwanego na podkład epoksydowy, a szczelna pokrywa zaworu powietrznego uszczelniona pierścieniem uszczelniającym typu o-ring. Zbiorniki hydroforowe tej serii doskonale nadają się do wielu zastosowań, w tym do układów wspomagających, podlegających rozszerzalności cieplnej, układów nawadniania oraz do tłumienia uderzeń hydraulicznych. Występują jako modele liniowe, poziome i pionowe z podstawą, w objętości od 2-150 litrów.
Seria C2 Lite Kompozyt™ posiada unikalną, 3-częściową konstrukcję, która nie wywołuje kondensacji wilgoci. Ten zbiornik o wyjątkowo lekkiej konstrukcji nie wymaga konserwacji. Wykonany został z wykorzystaniem opatentowanej technologii przepony CAD2. Posiada zawór powietrza wykonany z mosiądzu wysokiej jakości, posiada uszczelkę typu o-ring. Przyłącze wykonane zostało z tworzywa wzmocnionego, a wytrzymałe długie włókno szklane uszczelnione dodatkowo żywicą epoksydową. Podstawa zbiorników hydrofobowych serii C2 Lite Kompozyt™ wytworzona jest z surowego kopolimeru polipropylenu. Występuje w objętości od 60-450 litrów.
Seria Challenger™ nadaje się do wielu zastosowań. Doskonale sprawdza się do układów wspomagających, podlegających rozszerzalności cieplnej, układów nawadniania oraz do tłumienia uderzeń hydraulicznych. Zbiorniki posiadają przeponę z zagęszczonego butylu odporną na działanie chloru, wody wysoko zmineralizowanej jak i zdemineralizowanej. Dodatkowo wyposażono je we wkładkę z pierwotnego polipropylenu w komorze wody, która izoluje blachę zbiornika od kontaktu z wodą. Modele serii Challenger™ występują w objętości od 60-450 litrów.

 

 

Więcej informacji na temat zbiorników hydroforowych Global Water Solutions oraz oferty Grupy Leonarczyk: www.leonarczyk.pl

32-620 Brzeszcze, ul. Św. Wojciecha 90 , woj. małopolskie
tel. 662 276 435,