Dobór zbiornika buforowego, zasobnika ciepła czy zbiornika sprężonego powietrza zależy zawsze od specyfiki danego projektu. Optymalne dopasowanie urządzeń ciśnieniowych do potrzeb stało się podstawą działalności firmy BEPIS S.A., która jest obecna na rynku już od ponad 60 lat. Dlatego też obok oferty „katalogowej”, firma dostosowuje swoje konstrukcje do wymagań klientów z różnych branż, realizując również projekty bardzo nietypowe, trudne pod względem konstrukcyjnym. Wszystkie urządzenia, które tego wymagają, są dostarczane wraz z pełną dokumentacją odbiorową UDT bądź TÜV, a doświadczona i wykwalifikowana kadra może też wykonać niezbędne obliczenia wytrzymałościowe i przygotować dokładny projekt urządzenia.
Oferta obejmuje stalowe zbiorniki ciśnieniowe (z różnych gatunków stali – w tym nierdzewnej), przeznaczone do instalacji przemysłowych, wodnych, parowych, ciepłowniczych, chłodniczych – m.in. zasobniki Ruthsa, zbiorniki amoniaku, wymienniki pojemnościowe WP, wymienniki płaszczowo-rurowe, zbiorniki buforowe i zasobniki ciepłej wody użytkowej (również z wężownicami). Dostępne są zbiorniki o pojemności 1 dm³ do 30 m³ .

 

zbiorniki ciśnieniowe bepisfot. BEPIS S.A.

 

Dobór zbiornika buforowego
W chłodnictwie, ciepłownictwie i instalacjach przemysłowych powszechnie stosowane są zbiorniki buforowe, które wchodzą w skład węzłów centralnej ciepłej wody lub są elementami instalacji chłodniczej. Ich zadaniem jest dostarczanie ciepła lub chłodu do poszczególnych odbiorników w obiekcie. Dzięki temu, że możliwe są różne źródła zasilania zbiorników buforowych, mają one bardzo szerokie zastosowanie. Oferowane przez firmę BEPIS S.A. zbiorniki buforowe są przystosowane do pracy przy ciśnieniu 0,6 MPa oraz 1,0MPa i mają pojemności od 0,2 m³ do 30 m³, a na życzenie możliwe jest wykonanie zbiornika o innych parametrach.
– Dobór zbiornika buforowego w równym stopniu co parametrami, powinien być też determinowany jakością wykonania. Oferowane przez BEPIS S.A. urządzenia wykonane są ze stali węglowej lub kwasoodpornej w postaci walczaka łączonego spawaniem, a króćce i przyłącza dostosowywane są do potrzeb projektu klienta. Wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników może być dopasowane do wymagań – dodaje Zbigniew Żurek, inżynier ds. sprzedaży z firmy BEPIS S.A.

 

zbiorniki ciśnieniowe bepisfot. BEPIS S.A.

 

Zbiorniki ciśnieniowe na wodę, zasobniki ciepłej wody
W węzłach centralnej ciepłej wody użytkowej stosowane są zasobniki ciepłej wody, które wyrównują obciążenia cieplne i hydrauliczne sieci cieplnej systemów ciepłowniczych i tłumią wahania temperatury ciepłej wody użytkowej za wymiennikami. W ofercie BEPIS S.A. znajdują się trzy typoszeregi zbiorników ciśnieniowych na wodę, które wykonywane są na trzech nogach do ustawienia na ziemi.
Zasobniki pionowe i poziome ze stali czarnej oferowane są w 22 wielkościach w oparciu o własną dokumentację zatwierdzoną przez UDT. Ich wewnętrzne powierzchnie zabezpieczone są przez protektory magnezowe oraz farbę z atestem PZH do kontaktu z produktami spożywczymi.
W 24 wielkościach produkowane są z kolei zasobniki ciepłej wody pionowe ze stali kwasoodpornej w gatunku określonym przez klienta (standardowo 1,4301), w postaci walczaka łączonego spawaniem. Materiały użyte do ich produkcji posiadają atesty hutnicze. W tym wypadku zabezpieczenie wewnętrznych powierzchni stanowią protektory tytanowe z zasilaniem.
Producent zbiorników ciśnieniowych oferuje także zasobniki CWU przygotowane zgodnie z wytycznymi i rysunkami dostarczonymi przez klienta.

 

zbiorniki ciśnieniowe bepisfot. BEPIS S.A.

 

Zbiorniki sprężonego powietrza
W instalacjach przemysłowych (głównie sprężonego powietrza) stosowane są ciśnieniowe zbiorniki wyrównawcze (zbiorniki sprężonego powietrza). Pozwalają one uzyskać stałe ciśnienie w punktach poboru i umożliwiają magazynowanie oraz wyrównywanie chwilowych wahań ciśnienia.
Znajdujące się w ofercie firmy BEPIS S.A. zbiorniki sprężonego powietrza są w całości wykonane są ze stali węglowej lub ze stali kwasoodpornej. Przy czym każdy wykonywany jest na indywidualne zamówienie. Urządzenia o pojemności 0,1- 30m³ są wyposażone w szereg króćcy, które mogą być także modyfikowane i dostosowane do projektu. Każdy zbiornik wykonywany jest zgodnie z Warunkami Urzędu Dozoru Technicznego lub normami europejskimi, m.in. PN-EN 13445 i podlega odbiorowi UDT lub TUV.

 

zbiorniki ciśnieniowe bepis zbiorniki ciśnieniowe bepisfot. BEPIS S.A.

 

Zbiorniki hydroforowe, kondensatu, zasilające
W instalacjach wodnych w domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych i ogrodniczych oraz w przemyśle wykorzystywane są zbiorniki hydroforowe ze stali węglowej konstrukcyjnej, które w połączeniu z pompą pozwalają na magazynowanie wody do celów spożywczych lub przemysłowych. Urządzenia te odpowiadają także za stałe ciśnienie wody w sieci wodociągowej i przeznaczone są do pracy w układach o temperaturze 20℃ i ciśnieniu 0,6 MPa lub 1,0 MPa.
Oferta BEPIS S.A. obejmuje ponadto bezciśnieniowe zbiorniki kondensatu, które służą do odbierania kondensatu z sieci i instalacji parowej przed jego przetłoczeniem do kotłów.
W stacjach uzdatniania wody świetnie sprawdzają się z kolei poziome zbiorniki zasilające, w których gromadzone są zapasy wody odgazowanej termicznie, a przeznaczonej do zasilania kotłów. Zbiorniki zasilające pracują na ciśnienie robocze 0,04MPa. W zależności od usytuowania króćców, wykonywane są dwie odmiany P lub L – z króćcami wykonanymi z prawej lub lewej strony zbiornika. W zależności od pojemności, rozróżnia się 32 wielkości zbiorników zasilających w każdym typie i odmianie.

 

zbiorniki ciśnieniowe bepis zbiorniki ciśnieniowe bepisfot. BEPIS S.A.

 

Instalacje wodne, parowe, sprężonego powietrza, instalacje CO, chłodnicze, instalacje gazowe i olejowe to tylko część zastosowań dla produktów oferowanych przez firmę BEPIS S.A.
– Dostępne są również wymienniki ciepła, filtry pośpieszne, naczynia wzbiorcze, zbiorniki pary i in., przy czym każdy z nich może zostać dostosowany do specyfiki danego przedsiębiorstwa i wynikających z niej wymagań projektowych – wymienia prezes zarządu, Paweł Wdowicki.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie: www.bepis.pl

43-300 Bielsko Biała, ul. Legionów 81 , woj. śląskie
tel. +48 33 488 00 20, +48 660 519 827,