Wigmors Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjneAdres firmy:
51-117 Wrocław,
ul. Irysowa 5,
woj. dolnośląskie
Zobacz na mapie


Kontakt:
tel. 71 326 5000
Email: [email protected]gmors.pl
WWW: www.wigmors.pl

Godziny otwarcia:
Pn: 08:00-17:00 Wt: 08:00-17:00 Śr: 08:00-17:00 Cz: 08:00-17:00 Pt: 08:00-17:00

Wigmors Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne

O firmie


Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne

Największa sieć hurtowni chłodniczych w Polsce

Firma WIGMORS działa na rynku od 1981 roku i jest obecnie jednym z największych dystrybutorów urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych w Polsce. W ofercie hurtowni znajdują się tysiące produktów znanych światowych marek – od niewielkich akcesoriów po kompletne instalacje.

Doradztwo, montaż i serwis
Poza bogatą gamą urządzeń w ofercie firmy WIGMORS znajduje się naprawa i serwis urządzeń chłodniczych, a także naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Doświadczeni pracownicy służą również profesjonalnym doradztwem technicznym i doradzają w zakresie doboru najodpowiedniejszych rozwiązań, zarówno standardowych, jak też nietypowych.
WIGMORS posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. 

Agregaty i sprężarki
Firma FIGMORS oferuje również usługę komplementacji i montażu agregatów skraplających i zestawów sprężarkowych, które mogą być wykonane zgodnie z indywidualną specyfikacją odbiorcy. Przedsiębiorstwo korzysta z podzespołów najlepszych światowych producentów.
Firma Wigmors uruchomiła pierwszy w Polsce skład sprężarek Danfoss Secop, cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem. WIGMORS posiada także doskonale zaopatrzony skład sprężarek Frascold, które również należą do niezwykle popularnych i niezawodnych urządzeń.

Tylko znane i sprawdzone marki
Wśród oferowanych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych znajdują się wyroby znanych producentów. Współpraca z najlepszymi dostawcami sprawia, że wszystkie dostarczane przez firmę WIGMORS rozwiązania są niezawodne, a części zamienne dostępne bardzo szybko. Dystrybutor oferuje produkty różnorodnych marek, m.in.: Danfoss, Danfoss Maneurop, Secop, Rectorseal, Bjornax, Du Pont, Honeywell, Frascold, Copeland, Bitzer, Bristol, Aspera, SER, CEME, Johnson Controls, Alco, GAR, Nara Controls, ESK Schultze, Carel, Geco, Feinrohren, Mobius, L’Isolante K-Flex, Boryszew, McQuay International, Sanyo, Mastercool, CPS Products, Extech Instruments, Refco, Shineyear, Wigam, Klimax System Cold, Igloo i wielu innych.

Komponenty chłodnicze i przemysłowe
WIGMORS posiada status Premium Partnera firmy Danfoss i jest jednocześnie Autoryzowanym Centrum Dystrybucji komponentów automatyki przemysłowej Danfoss. Oferowane produkty znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach przemysłowych. Firma jest również przedstawicielem włoskiej firmy C.E.M.E., będącej jednym z największych producentów zaworów oraz pomp elektromagnetycznych. WIGMORS oferuje dodatkowo elektroniczne przyrządy pomiarowe marek Fieldpiece i Extech Instruments.

Doskonała dostępność dzięki sieci hurtowni
Zadowolenie klientów firmy WIGMORS wynika z bardzo dobrej jakości oferowanych urządzeń oraz komponentów, a także doskonałej i szybkiej dostępności do produktów, dzięki sieci hurtowni chłodniczych, która obejmuje większość obszaru Polski. WIGMORS dysponuje również własną flotą samochodową, która gwarantuje sprawną dystrybucję. Ponadto firma współpracuje firmami spedycyjnymi, dzięki czemu może oferować atrakcyjne ceny wysyłek.

Wygodne zakupy prze internet
Firma WIGMORS w 2008 roku uruchomiła internetowy sklep chłodniczy, który jest dziś największym sklepem online z branży urządzeń klimatyzacyjnych. Dodatkowo, przedsiębiorstwo uruchomiło serwis tematyczny www.czystyuklad.pl, który pozwala zapoznać się z tematyką czystości urządzeń chłodniczych. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu i dezynfekcji technologii klimatyzacyjnych i chłodniczych możliwe jest przedłużenie żywotności i poprawienie ich wydajności, dlatego firma WIGMORS wprowadziła do oferty preparaty do czyszczenia marki Rectorseal, które od długiego czasu cenione są na polskim rynku.

Sieć oddziałów
Posiadamy oddziały w Dębicy, Gorzowie Wlkp., Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Szczecinie, Tarnowie oraz 2 oddziały we Wrocławiu (poza centralą). Adresy placówek na naszej stronie www.wigmors.pl.


Z pełną ofertą firmy WIGMORS można zapoznać się na stronie: www.wigmors.pl

Produkty i Usługi


Agregaty chłodnicze

Oferujemy agregaty chłodnicze na bazie sprężarek hermetycznych Danfoss, Danfoss Maneurop, Embraco (Aspera), Copeland oraz Bristol a także sprężarek półhermetycznych Frascold, Copeland oraz Bitzer.

Produkujemy ponadto agregaty chłodnicze (również o niestandardowym wyposażeniu lub/i parametrach technicznych) z podzespołów renomowanych producentów. Dzięki temu możemy zaoferować agregaty idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb i warunków pracy, w dodatku w atrakcyjnej cenie.

W ofercie posiadamy także bardzo duży wybór akcesoriów i części zamiennych do agregatów skraplających.


Armatura chłodnicza

Posiadamy pełną ofertę armatury chłodniczej, m.in.: rury miedziane, rury miedziane w otulinie , kapilary i złącza kapilarne , izolacje (otuliny, maty izolacyjne), filtry odwadniacze i inne oraz części do filtrów, kształtki miedziane (kolana, łuki, syfony, trójniki, zwężki, złączki), oddzielacze cieczy, odolejacze, rozdzielacze cieczy, anacondy (rury giętkie), wzierniki, zbiorniki oleju, złączki gwintowane (proste, kątowe, trójniki i czwórniki), złączki i zawory serwisowe i inne.


Automatyka chłodnicza

Oferujemy bardzo duży wybór elementów automatyki chłodniczej dla czynników HFC, HCFC, HFO oraz naturalnych, takich producentów jak Danfoss, CEME, OLAB, Honeywell, Johnson Controls, Ranco, Alco, Nara Controls, ESK Schulze, Carel, Geco, Grasslin, Eliwell i innych.

W ofercie m.in.: zawory termostatyczne, zawory elektromagnetyczne, pompki elektromagnetyczne, cewki do zaworów, presostaty i termostaty, sterowniki i regulatory, systemy monitoringu, przetworniki ciśnienia, softstarty do sprężarek chłodniczych, zawory kulowe, regulacyjne, odcinające i zwrotne, akcesoria i części zamienne.

Oferujemy ponadto automatykę Danfoss dla chłodnictwa przemysłowego, w szczególności do instalacji amoniakalnych.


Automatyka przemysłowa

Posiadamy status Autoryzowanego Centrum Dystrybucji komponentów automatyki przemysłowej firmy Danfoss i oferujemy produkty znajdujące szerokie zastosowanie we wszelkich instalacjach przemysłowych, takie jak:  zawory elektromagnetyczne i cewki do zaworów, zawory termostatyczne, presostaty elektroniczne i różnicowe, termostaty, przetworniki ciśnienia i temperatury, czujniki temperatury, aparatura łączeniowa (styczniki, przekaźniki termiczne, wyłączniki silnikowe, softstarty elektroniczne, przekaźniki czasowe i inne).


Czynniki chłodnicze

Oferujemy duży wybór czynników chłodniczych marki Du Pont / Chemours i Honeywell, a także innych producentów. W ofercie m.i.in. czynniki R-134a, R-404A, R-407C, R-407F, R-410A, R-507, R-1234yf, R-417A, R-422A, R-422D, R-452A,  R-32, R-449A, R-23, R-290, R-600, R-600A, R-170.


Płyny niezamarzające (glikole)

W stałej ofercie posiadamy duży wybór glikoli, znajdujących zastosowanie w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych, instalacjach tryskaczowych, grzewczych i solarnych, systemach odzysku ciepła, w pompach ciepła oraz wielu innych instalacjach.

Oferujemy glikole w wersjach temperaturowych (temp. krzepnięcia): -15, -20, -25 oraz -35 st.C, a także w postaci koncentratu. Standardowo dostępne w opakowaniach 20 l oraz 120 kg, a przy większych zamówieniach również 200 oraz 1000 kg.


Klimatyzatory

Posiadamy w ofercie klimatyzatory do domów, biur, sklepów etc. Wszelkiego typu klimatyzatory wielu uznanych na rynku producentów, jak np. Korel, Sinclair, Artel, LG, Sanyo, General oraz inne. Tylko chłodzące oraz chłodząco-grzejące, o wszelkich dostępnych wydajnościach.  

Oferujemy klimatyzatory split i multisplit, przenośne, kasetonowe, kanałowe oraz okienne.


Kurtyny powietrzne

Posiadamy w ofercie kurtyny powietrzne Ferono, wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań. Dostępne w wersjach bez nagrzewnicy, z nagrzewnicą elektryczną lub nagrzewnicą wodną.


Meble chłodnicze

Oferujemy duży wybór mebli chłodniczych dla sklepów i hurtowni spożywczych, restauracji, barów, punktów gastronomicznych, aptek i hurtowni leków etc.  Posiadamy w ofercie zarówno meble wyposażone w własny agregat chłodniczy, jak również współpracujące z zewnętrznym agregatem centralnym (w zależności od modelu).

Oferujemy: lady chłodnicze, witryny chłodnicze, witryny cukiernicze, lady (witryny) mroźnicze, samoobsługowe gondole mroźnicze, regały chłodnicze, szafy chłodnicze i mroźnicze, witryny sałatkowe, dystrybutory do lodów, stoły chłodnicze, ciągi wydawcze. 


Przyrządy i narzędzia serwisowe

Posiadamy rozbudowaną ofertę w zakresie narzędzi do montażu i serwisu urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz w diagnostyce i serwisie samochodowych układów klimatyzacji. Oferujemy m.in. stacje odzysku i napełniania, pompy próżniowe, zestawy manometrów i analizatory elektroniczne, wykrywacze nieszczelności, kielicharki, giętarki, obcinaki i inne narzędzia do obróbki do rur, zaciskarki do węży, różnorodne przyrządy pomiarowe - manometry, termometry i pirometry, higrometry, sonometry, multimetry, anemometry, wagi elektroniczne i wiele innych. Produkty takich firm jak Mastercool, Appion, AccuTools, Refco, Fieldpiece, Extech, CPS Products, JB Industries, Imperial, Wigam, TIF, Speedclean, Rectorseal i innych. 


Sprężarki chłodnicze

Posiadamy w ofercie wszelkiego typu i wielkości sprężarki chłodnicze hermetyczne i półhermetyczne a także sprężarki otwarte. 

Uruchomiliśmy pierwszy w Polsce skład sprężarek Danfoss / Secop. Prowadzimy ponadto skład półhermetycznych sprężarek Frascold. Utrzymując stałe stany magazynowe, duży wybór sprężarek obu producentów możemy zaoferować w ciągłej sprzedaży, „od ręki”. Przekłada się to również na bardzo atrakcyjne ceny, jakie możemy zaoferować naszym Klientom. 

W naszej ofercie znajdują się ponadto sprężarki chłodnicze takich producentów jak Danfoss Maneurop, Copeland, Embraco (dawniej Aspera), Bristol, Bitzer, Bock, Carlyle, Trane, Rechi, oraz Carrier.

Preparaty do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji i urządzeń chłodniczych

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Rectorseal Corporation – producenta profesjonalnych środków do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, w szczególności lameli parowników i skraplaczy. To najdłużej obecne na polskim rynku tego rodzaju, specjalistyczne preparaty. Przemyślana oferta pozwala na optymalny wybór preparatu zarówno do typu czyszczonego urządzenia jak i rodzaju zabrudzenia. 

Więcej na ten temat na naszej tematycznej stronie www.czystyuklad.pl.


Wymienniki ciepła

W ofercie posiadamy lamelowe wymienniki ciepła SER, wymienniki płytowe Danfoss a także wymienniki (różnego typu) innych producentów. 

Nasza oferta wymienników ciepła obejmuje wentylatorowe chłodnice powietrza, skraplacze, chłodnice wodne glikolowe (dry-coolery), dochładzacze, płytowe wymienniki ciepła, wymienniki płaszczowo-rurowe, wymienniki typu „rura w rurze”.

GaleriaSłowa kluczowe: chłodnictwo, klimatyzacja, chłodnicze, klimatyzatory, czyszczenie klimatyzacji, dezynfekcja klimatyzacji, automatyka przemysłowa, sprężarki, agregaty chłodnicze, czynniki chłodnicze