Zbiornik betonowy na deszczówkę, szambo

Łap deszczówkę z dotacjami!

Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do podlewania ogrodu, to dziś nie tylko kwestia wyboru, ale i przestrzegania przepisów prawa. Nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na inwestycję w zbiornik betonowy na deszczówkę. Obok trwałości i solidności, niezaprzeczalnym atutem takiego rozwiązania jest też bardzo atrakcyjna cena. Zbiorniki betonowe (na szambo, deszczówkę, wodę, gnojówkę), a także piwnice betonowe czy ziemianki znajdziemy w ofercie firmy P.H.U. JESBET, która w ciągu 25 lat działalności zyskała renomę i uznanie jako producent, dostawca oraz monter szamb i zbiorników o różnym przeznaczeniu.

Zbiornik betonowy na deszczówkę

Magazynowanie wody deszczowej, mimo niewątpliwej opłacalności takiego rozwiązania, nie dla każdego właściciela domu z ogrodem było dotychczas oczywiste. Wielu potencjalnych inwestorów, zamiast instalować zbiornik betonowy na deszczówkę (czy jakikolwiek inny), wolało podlewać ogród wodą wodociągową, głównie z uwagi na wygodę takiego rozwiązania. Zmieniły się jednak czasy, a obecnie nie ma dnia, aby media nie zasypywały nas informacjami o katastrofie klimatycznej i kurczących się gwałtownie zasobach naturalnych – w tym wody.

fot. Jesbet

W ostatnich latach w najgorętszych miesiącach coraz więcej gmin wprowadza więc zakaz podlewania ogródków, trawników czy napełniania basenów wodą wodociągową, co dyktowane jest obawą, że w kranach zabraknie wody. Za złamanie zakazu grożą surowe kary, a łatwość weryfikacji potencjalnych wykroczeń (przez porównanie ilości wody zużytej z ilością odprowadzanych ścieków) sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się wystąpić o pozwolenie na budowę zbiornika betonowego na deszczówkę.

Warto pamiętać, że atutem magazynowania wody opadowej jest nie tylko możliwość uniknięcia kary za podlewanie trawnika wodą z wodociągów. To przede wszystkim oszczędność, bo przecież za każdą kroplę wody wodociągowej trzeba zapłacić z domowego budżetu. Wykorzystanie do nawadniania ogrodów darmowej wody deszczowej jest też działaniem proekologicznym, bo pozwala oszczędzać dostępne zasoby i racjonalnie gospodarować tym, co daje natura. Z tego względu coraz częściej słyszymy o gminach, które inwestują w zbiorniki retencyjne, aby zmagazynowaną w nich wodą deszczową nawadniać parki, skwery i bulwary.

fot. Jesbet

Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż zbiornika betonowego na deszczówkę? Ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego jest on wykonany, co zagwarantuje szczelność, trwałość i wytrzymałość. W firmie JESBET do produkcji zbiorników stosowany jest beton najwyższej klasy (B-25), a prace odbywają się w ściśle kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności. Precyzyjne i rzetelne wykonywanie zbrojeń, połączone z rozwiązaniami konstrukcyjnymi takimi jak identyczna grubość ścian na całej długości, zapewnia wysoką wytrzymałość na nacisk ziemi. Ukłonem w stronę klientów jest możliwość dopasowania wielkości i objętości zbiornika do indywidualnych potrzeb.

W ofercie znajdują się zarówno jednokomorowe zbiorniki betonowe na wodę deszczową, jak i dwukomorowe. Ostatnie z wymienionych pozwalają na skuteczne rozwiązanie problemu wpadających do zbiornika liści i innych zanieczyszczeń organicznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pierwszej komory jako osadnika, w którym zbierają się niepożądane zanieczyszczenia. Po przepłynięciu przez płytę grodziową, woda zostaje oczyszczona i zmagazynowana w drugiej komorze.

fot. Jesbet

Zbiornik betonowy na deszczówkę – pozwolenie

Ekologia i ekonomia – to z pewnością ogromne korzyści płynące z retencjonowania wody deszczowej. Warto jednak pamiętać, że w myśl obowiązujących przepisów konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę zbiornika betonowego na deszczówkę. Na wielu potencjalnych inwestorów fakt ten działa zniechęcająco, głównie dlatego, że wiąże się z ustawowymi opłatami. Warto jednak pamiętać, że choć za uzyskanie pozwolenia na budowę zbiornika betonowego na deszczówkę trzeba zapłacić, to jednak całościowy koszt może być znacznie niższy niż początkowo może się wydawać. Jest to możliwe dzięki rządowemu programowi „Moja woda”, w którym można uzyskać dofinansowanie (nawet 5 tys. zł) na budowę przydomowej instalacji do magazynowania wody. Dotacją objęte mogą być nie tylko same zbiorniki betonowe na deszczówkę, ale także przewody odprowadzające wody opadowe, elementy nawadniające czy instalacja rozsączająca. W praktyce, mimo konieczności uzyskania pozwolenia na budowę zbiornika betonowego na deszczówkę i jego opłacenia, koszt instalacji z dofinansowaniem staje się znacznie niższy, a w związku z tym skraca się też okres amortyzacji inwestycji.

fot. Jesbet

Zbiornik betonowy na szambo, zbiorniki na wodę, ścieki

Oprócz zbiorników betonowych na deszczówkę, firma JESBET wyspecjalizowała się w produkcji jedno- i dwukomorowych zbiorników betonowych na szambo, które kierowane są zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Również w przypadku produkcji tego typu zbiorników, stosowany jest beton B-25 z dodatkiem płynów wodoszczelnych oraz dodatkowe, podwójne zabezpieczenie izolbetem. Starannie wykonane zbrojenie i wykorzystanie kruszywa kamiennego zamiast wapniowego sprawia, że zbiorniki betonowe na szambo tego producenta cieszą się opinią jednych z najlepszych na naszym rynku.

fot. Jesbet

Jesbet oferuje także szeroką gamę innych produktów z betonu, jak kanały samochodowe, kręgi betonowe do wysokości 0,5 m, zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę, piwnice betonowe, ziemianki, a także akcesoria do zbiorników (pokrywy, włazy, sygnalizatory napełnienia). Inwestorzy decydujący się na skorzystanie z oferty firmy, otrzymują nie tylko sam produkt, ale także transport oraz fachowy montaż, na co pozwala stała współpraca z zaufanymi wykonawcami robót ziemnych i firmami hydraulicznymi.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: http://www.jesbet.pl/

26-660 Jedlińsk, Wielogóra, ul. Warszawska 66, woj. mazowieckie
tel. (048) 32 15 385, 502 037 636,


Liczba odwiedzin: 937 | Data publikacji: 2020-11-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.07.2021 | Uzdatnianie wody
Przydomowe oczyszczalnie ścieków doskonale sprawdzają się na...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
Na terenach mieszkalnych nieprzyłączonych do sieci kanalizacyjnej...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
31.10.2017 | Pompy
Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana...
Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które...
W naszej strefie klimatycznej ryzyko wystąpienia suszy...
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to nowoczesny sposób na...
Przyłączenie domowej sieci wodno-kanalizacyjnej do sieci miejskiej...
04.05.2020 | Tworzywa sztuczne
Firma Metria to wiodący producent zbiorników na...
Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...
Zbiorniki ciśnieniowe na wodę, zbiorniki buforowe CO,...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
Skutecznym i niezwykle ekonomicznym sposobem na oszczędności...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
Funkcjonalna i stylowa łazienka to efekt przemyślanej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: zbiornik betonowy na deszczówkę, zbiornik betonowy na szambo, zbiornik betonowy na deszczówkę pozwolenie, Jesbet Szamba Online, szamba, zbiorniki, zbiorniki na szambo, tanie zbiorniki na szambo, profesjonalne zbiorniki na szambo, zbiornik do szamba, sprzedaż zbiorników na szambo, sprzedaż zbiorników, produkcja zbiorników, producent zbiorników na szambo,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy