IW-TOM oferuje sprzedaż i wynajem kontenerów o różnym przeznaczeniu: są to zarówno kontenery biurowe używane, jak i nowe, kontenery szatnie, stołówki, stróżówki, magazynowe, socjalne, sanitarne.
- Nasza oferta jest zawsze dopasowywana do możliwości i potrzeb klientów, a każdy kontener jest projektowany indywidualnie zgodnie z przeznaczeniem - mówi Jerzy Szanowski z firmy IW-TOM.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tom sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

Konstrukcja nośna kontenerów wykonana jest z profili zimnogiętych, dach zazwyczaj pokryty jest blachą trapezową lub płaską, wełną mineralną i płytą warstwową z rdzeniem styropianowym. Na podłogi producent stosuje blachę trapezową, wełnę mineralną lub styropian oraz OSB, a całość wykończona jest wykładziną przemysłową. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne powstają z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym, z rdzeniem z wełny mineralnej lub pianki PIR, jednak można je zastąpić płytą gipsowo-kartonową, panelami drewnopodobnymi, panelami PCV, płytami laminowanymi lub innymi materiałami wykończeniowymi. Elewacja może być wykonana z blachy elewacyjnej o niskim profilu, z sidingu PCV, aluminiowego lub stalowego, a w przypadku obiektów stacjonarnych z tynków strukturalnych. Kontenery wyposażone są w instalację elektryczną, grzejnik elektryczny i wentylację grawitacyjną. Producent oferuje ponadto doposażenie obiektów w instalację sanitarną, klimatyzację czy ogrzewanie za pomocą pieców elektrycznych lub olejowych.
Firma IW-TOM posiada także kontenery używane na sprzedaż, co jest szczególnie atrakcyjną propozycją dla firm, które nie planują dużych wydatków na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni.

Kontenery biurowe piętrowe, kontenery biurowe używane
Jednym z najpopularniejszych zastosowań dla pawilonów kontenerowych jest wykorzystywanie ich jako przestrzeni biurowej. Sprawdzą się one zarówno jako tymczasowe pomieszczenia przy pracach remontowych, na budowach czy przy obiektach przemysłowych.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

- Takie kontenery można umieścić praktycznie wszędzie, tworząc niedrogą bazę biurową. Jeśli ktoś ma do dyspozycji bardzo niewielką pulę środków, to możemy również zaoferować kontener biurowy używany. Z kolei tam, gdzie potrzeba dużo miejsca, sprawdzą się kontenery biurowe piętrowe – mówi Jerzy Szanowski.
Kontenery biurowe dają wiele możliwości, a przede wszystkim są znacznie tańsze od tradycyjnych biur. Można łączyć je w większe zestawy, dzięki czemu stworzą swoisty kompleks biurowy. Bez przeszkód można wyposażyć kontenery w niezbędne sanitariaty, kuchnie, prysznice, a także podłączyć wszystkie potrzebne sprzęty dzięki instalacji elektrycznej.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tom sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

Kontenery stróżówki, socjalne i sanitarne
Pawilony kontenerowe świetnie sprawdzają się też jako stróżówki/wartownie dla portierów i pracowników ochrony pilnujących placów, terenów budowy oraz kontrolujących wjazdy i wyjazdy np. z firm lub parkingów.
Rama stróżówek jest wykonana z profili stalowych zimnogiętych, ściany wraz z podłogą i dachem są wykonane tak samo jak w przypadku kontenerów standardowych. Tego typu obiekty posiadają instalację elektryczną wraz z oświetleniem i grzejnik elektryczny.
- Ze względu na specyficzne wymagania klientów i przeznaczenie wartowni, które powinny być bardzo dobrym punktem obserwacyjnym, stosujemy różne wymiary i rozmieszczenie okien i drzwi, co pozwala na dopasowanie budynku ściśle do przeznaczenia – podkreśla Jerzy Szanowski.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tom sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

Jako zaplecze socjalne dla pracowników na placach budów świetnie sprawdzają się kontenery socjalne. Podobnie jak kontenery biurowe, można je łączyć w większe zestawy, dzięki czemu będą pełnić funkcję szatni lub stołówki z wydzielonym aneksem kuchennym i częścią sanitarną.
Oferta IW-TOM obejmuje również sprzedaż i wynajem kontenerów socjalnych, które są niezbędnym elementem wyposażenia na placu budowy.
- W zależności od rodzaju działalności, kontenery socjalne mogą stanowić zabezpieczenie stałe lub tymczasowe. Można je połączyć w większe zestawy lub ustawić pojedynczo, a ich wymiary i wyposażenie uzależnione są od indywidualnych potrzeb – mówi Jerzy Szanowski.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tom sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

Sprzedaż i wynajem kontenerów magazynowych
Jednym z najpowszechniejszych zastosowań dla kontenerów jest wykorzystywanie ich jako przestrzeni magazynowej, którą z łatwością można transportować z miejsca na miejsce. Tego typu kontenery wykonane są z grubej blachy i sprawdzają się szczególnie na budowach, gdzie służą do magazynowania i przechowywania narzędzi, towarów, produktów lub urządzeń.
Solidna konstrukcja zabezpiecza przed dostępem do przechowywanych w kontenerach rzeczy przez osoby postronne, a dzięki instalacji elektrycznej i oświetleniu, bez przeszkód można z nich korzystać również po zmroku.

 

sprzedaz i wynajem kontenerów iw-tomfot. IW-TOM

 

Kontenery socjalne całoroczne
W ofercie firmy IW-TOM znajdują się także kontenery z przeznaczeniem całorocznym, które można dowolnie konfigurować i zagospodarowywać. Pawilony kontenerowe tego typu są niezastąpione podczas klęsk żywiołowych, gdy trzeba szybko zapewnić dach nad głową poszkodowanym.
- Tego typu kontenery można wyposażyć w panele ścienne i listwy wykończeniowe w dowolnej kolorystyce, tapety lub wykładzinę podłogową, upodabniając w ten sposób wnętrze do typowego domu mieszkalnego – mówi Jerzy Szanowski.

Kosztowna budowa nowych obiektów to rozwiązanie nie do przyjęcia zwłaszcza dla tych firm, które dopiero rozpoczynają działalność lub planują stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Z ekonomicznego punktu widzenia budowa obiektu na stałe związanego z gruntem nie opłaca się też tym, którzy potrzebują wygospodarować miejsce na krótki okres czasu. W takich sytuacjach warto pomyśleć o wynajmie lub kupnie kontenera, tym bardziej, że oferta rynkowa kontenerów używanych na sprzedaż oraz nowych jest w tym zakresie naprawdę szeroka.