„Warto byłoby powiększyć biuro, ale na samą myśl o budowie mi się odechciewa…” Jeśli to zdanie dokładnie odzwierciedla twój problem, koniecznie zapoznaj się z możliwościami budownictwa modułowego!

Na czym polega budownictwo modułowe?

Dzięki obiektom modułowym w szybki i tani sposób można powiększyć przestrzeń biurową, sanitarną czy magazynową, a także stworzyć tymczasowe zaplecze dla pracowników, turystów czy służb porządkowych lub ratowniczych. Stosowany przez producenta kontenerów biurowych, socjalnych i gospodarczych firmę KAJA system opiera się na technice kontenerowej i polega na dowolnym kształtowaniu wielkości i funkcji oferowanych obiektów.

fot. KAJA Budownictwo modułowe

Jak to wygląda w praktyce?

Wznoszenie obiektu odbywa się poprzez łączenie na placu budowy podstawowych modułów (kontenerów) dłuższym lub krótszym bokiem oraz ich spiętrzanie. Konfiguracje są praktycznie nieograniczone i całkowicie zależne od oczekiwań klienta. Kontenery dostarczone są z hali produkcyjnej na plac budowy w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje, a także wybrane przez klienta elementy dodatkowe, takie nawet jak wykładziny czy meble. Jedynym elementem znanym z tradycyjnej budowy są fundamenty, chyba że można wykorzystać istniejące utwardzenia terenu np. asfalt, posadzka betonowa, kostka lub tłuczeń.

Kontenery „KAJA” można stosować jako pojedyncze, niezależne obiekty, lub tworzyć konstrukcje zróżnicowane przestrzennie, w których kontener jest podstawowym modułem. Łącząc kontenery ze sobą, uzyskuje się praktycznie nieograniczoną powierzchnię, którą można dzielić ścianami działowymi w zależności od przeznaczenia obiektu. Istnieje możliwość realizacji budynków piętrowych, jak również dobudowy kolejnych segmentów do obiektów już istniejących. Katalog gotowych rozwiązań w firmie KAJA jest bardzo bogaty, a katalog rozwiązań indywidualnych – praktycznie nieograniczony.

fot. KAJA Budownictwo modułowe

Jakie tradycyjne budowle może zastąpić budownictwo modułowe?

Proponowane przez producenta kontenerów firmę KAJA możliwe zastosowania to biurowce, kabiny dźwiękoizolacyjne, stacje benzynowe, apteki, szkoły, przedszkola i żłobki, obiekty gastronomiczne, zaplecza budów, sanitariaty, sklepy, ośrodki zdrowia, magazyny, hotele, kioski, stacje bazowe telefonii komórkowej, kotłownie, wartownie, domy socjalne, miejsca obsługi podróżnych czy zaplecza boisk (np. Orlików). Jednak budownictwo modułowe jest na tyle uniwersalne, że ostateczne przeznaczenie kontenera zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni klientów.

Jakie są zalety budownictwa modułowego?

Najważniejsza zaleta takiego rozwiązania to niewątpliwie skrócony o nawet 40 – 50% czas budowy w stosunku do tradycyjnego budownictwa. Konkurencyjna w stosunku do budowli z cegły czy pustaków jest również cena obiektu. Ważnym plusem budownictwa modułowego jest także łatwość montażu i demontażu, nieograniczone możliwości rozbudowy oraz lekkość konstrukcji. Cechy te, jak i brak konieczności wykonywania stałych fundamentów, umożliwiają usytuowanie kontenera „KAJA” w dowolnej lokalizacji w bardzo krótkim czasie, a także zapewniają możliwość przeniesienia obiektu w inne miejsce i szybką rekultywację terenu. To elastyczne i praktyczne rozwiązanie, połączone z nowoczesnym designem i dużą funkcjonalnością.

fot. KAJA Budownictwo modułowe

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z firmą KAJA?

Odpowiedź jest bardzo prosta: aby ułatwić sobie życie. Po co piętrzyć trudności tam, gdzie nie trzeba? Można budować i rozbudowywać szybko, efektywnie, bez opóźnień i stresu. Producent kontenerów biurowych, socjalnych i gospodarczych firma KAJA umożliwia indywidualne zaprojektowanie budynku (układ pomieszczeń pod konkretne potrzeby), a ich ofertę wyróżnia wyjątkowy wachlarz aranżacji wnętrz. Liczne nagrody i wyróżnienia są tylko potwierdzeniem, że firma plasuje się w zaszczytnym gronie liderów rynku w branży budownictwa modułowego. A każdy wie, że warto współpracować z najlepszymi!

Ze szczegółową ofertą firmy KAJA można zapoznać się na stronie: www.kajabm.pl

43-190 Mikołów, ul. Pokoju 2, woj. śląskie
tel. +48 32 322 09 44,