Nowe osiedla powstają dziś jak grzyby po deszczu, a tereny zurbanizowane nieustannie się powiększają i rozbudowują. Wzrost liczby domów i mieszkań stwarza z kolei konieczność zapewnienia mieszkańcom nowych osiedli zaplecza – sklepów, lokali gastronomicznych, punktów usługowych. Spora ich część powstaje właśnie w kontenerach, które stawia się błyskawicznie, a do tego – niedrogo, co jest równie istotne. Jednocześnie konieczność sprostania rosnącym wymaganiom klientów sprawiła, że już dawno przestaliśmy kojarzyć kontenery wyłącznie z blaszanymi puszkami przeznaczonymi do przewożenia towarów. Oferowane dziś na rynku kontenery magazynowe, socjalne, biurowe, handlowe, pawilony gastronomiczne czy kontenery imbiss są wykonane z dbałością o każdy szczegół – w tym również estetykę, a także bardzo funkcjonalne i solidne. Producenci kładą również nacisk na to, aby były w pełni przystosowane do obsługi klienta oraz sprzedaży towarów i usług. W przypadku firmy Polkon oznacza to ścisłą współpracę z klientem, a więc doradztwo techniczne oraz potrzebne konsultacje przy projektowaniu i urządzaniu kontenerów. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że otrzymają rozwiązanie skrojone dokładnie na miarę swoich potrzeb i wymagań. Obok możliwości różnorodnego ustawienia ścian, doboru wyposażenia, sposobów wykończenia i wymiarów kontenera, producent oferuje także możliwość późniejszej rozbudowy, dzięki czemu dostępna powierzchnia może rosnąć wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika.
Jednym z takich „szytych na miarę” rozwiązań były np. dwa kontenery pączkarnie wykonane przez Polkon dla klienta z Niemiec. Budynki o wymiarach 6058 mm x 2438 mm x 2800 mm zostały połączone ze sobą z wydzieloną częścią socjalno- sanitarną.

 

Fot. Polkon

Kontenery gastronomiczne, kontenery imbiss – dlaczego warto?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami tymczasowe obiekty budowlane nie muszą mieć pozwolenia na budowę jeśli stoją nie dłużej niż 3 miesiące, a przy dłuższym użytkowaniu wymagana jest tzw. zgoda na posadowienie. Z tego powodu kontenery bardzo często wykorzystywane są właśnie jako tymczasowe obiekty budowlane, ale sprawdzają się również w wielu innych sytuacjach, zwłaszcza gdy zachodzi potrzeba szybkiego zorganizowania przestrzeni z wyeliminowaniem uciążliwej biurokracji i niezbędnych pozwoleń. Nic dziwnego, że pawilony gastronomiczne cieszą się coraz większą popularnością i są wykorzystywane jako jadłodajnie, lodziarnie, pączkarnie, restauracje, puby, stołówki, a także przy obsłudze imprez masowych, wydarzeń kulturalnych, festiwali i koncertów. Ponieważ postawienie i zabezpieczenie kontenera jest znacznie tańsze od wybudowania nieruchomości o podobnych wymiarach, jest to świetny wybór na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kontener ustawiany jest w odpowiednim miejscu za pomocą dźwigu i nie wymaga dodatkowych fundamentów, przez co w dowolnej chwili można zmienić jego lokalizację.

 

Fot. Polkon

Sprzedaż kontenerów gastronomicznych
Polkon to firma z ponad 14-letnim doświadczeniem, która jest największym na Dolnym Śląsku producentem kontenerów i oferuje wynajem kontenerów biurowych, magazynowych, socjalnych i sanitarnych oraz sprzedaż pawilonów gastronomicznych na terenie całego kraju, a także poza jego granicami, m.in. w Niemczech. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoliła producentowi na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii, co przekłada się na jakość oferowanych produktów.

 

Fot. Polkon

Wykonywane przez Polkon kontenery gastronomiczne w niczym nie ustępują budynkom stacjonarnym pod względem komfortu, ergonomii pracy i higieny. Charakteryzują się ponadto niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są dobrze zaizolowanie termicznie. Dzięki temu koszty utrzymania są niskie zarówno latem, jak i zimą, w pełni sezonu grzewczego. Staranny dobór materiałów wykończeniowych najwyższej jakości sprawia, że kontenery mogą być eksploatowane bez obaw o naprawy, konieczność serwisowania czy remonty. Kontenery gastronomiczne, podobnie jak inne obiekty oferowane przez Polkon, wyposażone są w niezbędne instalacje, dodatkowo istnieje możliwość postawienia w kontenerze mebli i urządzeń elektrycznych.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.polkon.eu

50-264 Wrocław, ul. Kilińskiego 24 , woj. dolnośląskie
tel. +48 76 819 69 80 ,