Już dawno przestaliśmy kojarzyć kontenery wyłącznie z blaszanymi skrzyniami do przewożenia towarów. Dziś na rynku dostępne są atrakcyjne wizualnie i niedrogie kontenery, pełniące funkcje pomieszczeń użytkowych. Nowoczesne technologie wykonania stosowane przez producentów gwarantują jednocześnie solidność konstrukcji i jej długą żywotność.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-bud pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

– W naszej firmie wykorzystujemy technologię kontenerowych systemów przenośnych, dzięki której oferowane przez nas wyroby charakteryzują się dużą wytrzymałością na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Ponadto nasze kontenery posiadają konstrukcję stalową samonośną, dzięki czemu przy ich posadowieniu nie potrzeba fundamentów, wylewek i in., a jedynie punktów podparcia – mówi Dariusz Zaręba z firmy Hand-Bud-II, która jest producentem  kontenerów biurowych, handlowych, magazynowych, socjalnych, a także kontenerów na indywidualne zamówienie klienta.

Kontenery biurowe – wynajem i sprzedaż, kontenery socjalne
Pawilony kontenerowe, kontenery-stróżówki, kioski handlowe, kontenery biurowe, kontenery szatnie – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują producenci. Wydaje się, że jedyne ograniczenia jeśli chodzi o wykorzystanie kontenerów stwarza tylko… ludzka wyobraźnia.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-bud pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

– Kontenery świetnie sprawdzają się jako funkcjonalne i wygodne biura. Bez przeszkód można podłączyć w nich wszystkie niezbędne sprzęty dzięki instalacji elektrycznej – mówi Dariusz Zaręba.
Kontenery biurowe sprawdzą się szczególnie na budowie, gdzie zachodzi konieczność stworzenia przestrzeni biurowej, a z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się wznoszenie budynków trwale związanych z gruntem.
Wiele możliwości dają też kontenery socjalne – mogą to być toalety, szatnie, aneksy kuchenne, stołówki.

 

pawilony handbud pawilony handbud pawilony handbudfot. Hand-Bud-II

– Zdajemy sobie sprawę, że jednym z najczęstszych problemów pojawiających się w tego typu obiektach jest wilgoć, dlatego gwarantujemy, że bardzo dużą uwagę kładziemy na prawidłowe uszczelnienie kontenerów, a zastosowana przez nas technologia jest łatwa w utrzymaniu i spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Sanepid – podkreśla Dariusz Zaręba.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-bud pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

Kioski handlowe, kontenery stróżówki, pawilony kontenerowe
Podczas prowadzenia działalności handlowej jednym z głównych problemów do rozwiązania jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego, co regulują najczęściej przepisy Sanepidu. Dlatego kontenery handlowe firmy Hand-Bud-II wyposażone są w pełny węzeł sanitarny, niezbędny do prowadzenia nie tylko lokali gastronomicznych. Nowoczesne rozwiązania oraz łatwość w utrzymania czystości sprawiają, że klienci firmy nie mają problemu z otrzymaniem odpowiednich pozwoleń i koncesji.
– W przypadku kontenerów handlowych świetnie sprawdzają się obiekty jedno- oraz wielosegmentowe. Co najważniejsze, jesteśmy w stanie dostosować wielkość obiektu do potrzeb klienta, a wraz z rozwojem działalności kontener może być w szybki sposób powiększony o kolejne pomieszczenia – mówi Dariusz Zaręba.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-bud pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

Jednym z najpopularniejszych zastosowań dla wyrobów firmy Hand-Bud-II są kontenery portiernie i kontenery stróżówki. Ze względu na swoje właściwości, proponowane systemy świetnie sprawdzają przy ochronie obiektów, obsłudze parkingów, jako punkty poboru opłat, punkty obserwacyjne oraz sterownie.
Mimo że portiernie oraz stróżówki powstają najczęściej z obiektów jednosystemowych, są one bogato wyposażone, co przekłada się na komfort ich użytkowania. Przed przystąpieniem do realizacji pracownicy firmy dokładnie ustalają z klientem, co powinien zawierać budynek – tak, aby jego funkcjonalność spełniała wszelkie wymagania.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

– Zgodnie z przeznaczeniem portierni, powinny one być bardzo dobrym punktem obserwacyjnym. W celu zapewnienia jak najlepszej widoczności z środka obiektu stosujemy różnego rodzaju wymiary okien. Również w tym przypadku gwarantujemy, że elastyczność używanych przez nas technologii pozwala nam zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników – mówi Dariusz Zaręba.

Kontenery specjalne – obudowy kotłowni, przepompowni, agregatów, kabiny dźwiękoizolacyjne
W ofercie firmy Hand-Bud-II znajdują się także kontenery specjalne, kierowane do odbiorców z sektora przemysłowego. Od kontenerów stróżówek czy kontenerów handlowych różnią się typem konstrukcji, która modyfikowana jest w zależności do przeznaczenia.

 

pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-bud pawilony kontenerowe, kioski, kontenery biurowe hand-budfot. Hand-Bud-II

 

– Na przykład kontenery dźwiękoizolacyjne, które wykorzystywane są jako dyspozytornie, sterownie i pomieszczenia wypoczynkowe, powstają na bazie cienkościennych profili zimnogiętych (rama podłogi i sufitu) oraz kaset z blach o grubości 0,75 mm. Pomieszczenia stanowią samonośną, sztywną konstrukcję przestrzenną składaną z płyt wielowarstwowych. Są to: płyta podłogowa, płyta ścienna, płyta sufitowa, płyta stropodachowa, które doskonale tłumią hałas – mówi Dariusz Zaręba.

Kontenery to tańsza alternatywa dla budynków murowanych, dlatego często na ich zakup lub wynajem decydują się firmy rozpoczynające działalność, jak również przedsiębiorstwa, które wraz z rozwojem działalności potrzebują nowego lub dodatkowego pomieszczenia. Nowoczesne technologie sprawiają, że pod względem komfortu użytkowania kontenery w niczym nie ustępują tradycyjnym budynkom, tym bardziej, że możliwości „skrojenia” ich na miarę potrzeb użytkownika oraz późniejszej rozbudowy są niemal nieograniczone.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.hand-bud.com.pl

 

43-174 Łaziska Górne, ul. Wyrska 15a, woj. śląskie
tel. +48 (32) 738-97-00, +48 605 400 202,