Kontenery magazynowe do wynajęcia
Jednym z głównych sposobów wykorzystania kontenerów jest zaadaptowanie ich jako magazyny. Kontenery magazynowe sprawdzają się w szczególności na placach budowy do przechowywania maszyn i narzędzi budowlanych oraz na terenie przedsiębiorstw produkcyjnych i zakładów przemysłowych – zarówno do przechowywania używanego sprzętu, jak i wyprodukowanych towarów. Inwestuje się w nie ze względu na szybki montaż, natychmiastową gotowość do użytkowania, a także możliwość przeniesienia kontenera w dowolne miejsce lub wykorzystanie go w innym niż do tej pory celu. Możliwość wynajęcia kontenera jest dla wielu inwestorów korzystniejszym rozwiązaniem niż jego kupno i zwiększa tym samym jego atrakcyjność w budownictwie i przemyśle.

Dostawcą kontenerów magazynowych jest firma Polkon, która oferuje zarówno sprzedaż, jak i ich wynajem. Kontenery o powierzchni 14,70 m2 pozwalają na magazynowanie towarów o wadze do 10 ton, przenoszenie ich dźwigiem lub wózkiem widłowym, a także dzięki stabilnej konstrukcji dają możliwość piętrowania do trzech kondygnacji. Kontener jest wyposażony w drewnianą lub stalową podłogę, elektrykę oraz opcjonalnie pakiet bezpieczeństwa. Drzwi o wymiarach 2,343 x 2,28 m pozwalają na załadunek dużych towarów, np. maszyn i pojazdów.

Zaplecze biurowe szybko i tanio – zainwestuj w kontener biurowy!
Dzisiejsze przeznaczenie kontenerów to m.in. stworzenie zaplecza biurowego tymczasowego – na placach budowy lub długoterminowego – dla firm i przedsiębiorstw przemysłowych, placówek biur podróży czy oddziałów ubezpieczeniowych. Szybki montaż, niskie koszty eksploatacji oraz wysoki komfort użytkowania to największe zalety kontenerów biurowych.

 

kontenery biurowe sanitarne socjalne i magazynowe polkonfot. Polkon

 

Kontenery biurowe (także socjalne i sanitarne) produkowane przez firmę Polkon spełniają wymogi norm ISO i posiadają pełną dokumentację techniczną. Polkon to jedyny polski producent, który produkuje kontenery posiadające obliczenia statyczno-wytrzymałościowe do 3 poziomu (pełna statyka kontenera). Wymiary zewnętrzne kontenerów biurowych to: długość: 6,058 m, szerokość: 2,45 m, wysokość: 2,8 m, a powierzchnia całkowita wynosi 14,75 m2. Wymiary wewnętrzne to: długość równa 5,87 m, szerokość: 2,25 m, wysokość: 2,5 m, co daje powierzchnię wynoszącą 13,20 m2. Zbudowane są z wysokojakościowych materiałów. Podstawę tworzy masywna stalowa rama pokryta farbą antykorozyjną. Izolacja z wełny mineralnej o grubości 80 mm daje optymalne ocieplenie obiektu oraz dobrą izolację akustyczną. Panele mogą być ustawione w dowolny sposób, możliwe jest również różnorodne ustawienie ścian i rozbudowa kontenera według potrzeb. W wyposażeniu znajduje się zewnętrzna wtyczka CEE. Kontener posiada drzwi zewnętrzne o wymiarach 875 mm x 2000 mm z klamkami i zamkiem patentowym oraz okna PCV w kolorze białym uchylno-rozwieralne o wymiarach 1750 mm x 1310 mm. Ogrzewanie stanowi elektryczny grzejnik konwektorowy o mocy 2 kW.

Kontener sanitarny – funkcjonalne toalety w miejscach publicznych
Na rynku kontenerów widać również duże zapotrzebowanie na kontenery sanitarne, które pełnią funkcję toalet publicznych. Znajdują zastosowanie na placach budowy, placach zabaw, parkach rozrywki, kąpieliskach, na stacjach paliw czy w trakcie organizacji różnego typu wydarzeń, np. koncertów, festiwali i festynów.

 

kontenery biurowe sanitarne socjalne i magazynowe polkonfot. Polkon

 

Kontenery sanitarne od firmy Polkon są gotowe do natychmiastowego użytku. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu można z nich korzystać przez wiele lat. Najważniejsze jest to, że jest w nich dostęp do czystej, świeżej wody, a nie chemii. Kontener zbudowany jest z konstrukcji z kształtowników stalowych pomalowanej w kolorze RAL 9010. Zarówno dach, jak i ściany zewnętrzne są obudowane blachą profilowaną i ocieplone wełną mineralną o grubości 80 mm. Podłoga jest wykończona wykładziną podłogową PCV o grubości 1,5 mm w kolorze beżowym. Płyta podłogowa jest wodoodporna. W kontenerze można zainstalować dowolną liczbę umywalek i pisuarów w dowolnej konfiguracji – możliwość ustawienia ścian działowych, które np. oddzielą kabinę WC od strefy z umywalkami.

Kontener jako lokal socjalny
W pewnych wypadkach kontenery adaptuje się także jako lokale socjalne. Tak dzieje się w sytuacji wypadków czy klęsk żywiołowych, kiedy to ludzie tracą dotychczasowe lokum. Kontener socjalny może im zastąpić tymczasowo dom. To również alternatywa dla lokali mieszkalnych dla osób w trudnej sytuacji materialnej, bezrobotnych. Ze względu na wielofunkcyjność takiego obiektu można go z łatwością wyposażyć i przystosować do indywidualnych potrzeb zamieszkujących w nim osób, np. dla rodziny z dzieckiem czy osób niepełnosprawnych. Kontenery socjalne produkcji firmy Polkon są ocieplone, posiadają drzwi, okna, instalację elektryczną, ogrzewanie oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej.

 

kontenery biurowe sanitarne socjalne i magazynowe polkonfot. Polkon

 

W kontenerze socjalnym jednym z najważniejszych pomieszczeń jest pomieszczenie sanitarne pełniące funkcję łazienki. W kontenerach Polkon sanitariat wyposażony jest w miskę ustępową ze zbiornikiem o pojemności 9 l, zestaw higieniczny, umywalkę z baterią sztorcową, zestaw umywalkowy oraz konwektorowy grzejnik elektryczny o mocy 2 kW. Przez całą dobę użytkownicy mają stały dostęp do ciepłej i świeżej wody.

Polkon – sprzedaż, wynajem kontenerów i nie tylko
Firma Polkon poza produkcją, sprzedażą i wynajmowaniem kontenerów zajmuje się także montażem i demontażem kontenerów oraz ich serwisem. Wykonuje także zestawy kontenerów na indywidualne zamówienie klienta. Remontuje ponadto kontenery używane, oferując tym samym klientom możliwość ich dalszego użytkowania. Firma realizuje również całkowitą obsługę placów budowy, wyposażając je w kontenery, meble do kontenerów, ogrodzenia oraz rozdzielnie elektryczne. Polkon prowadzi również wynajem mebli, przede wszystkim mebli biurowych: krzeseł, biurek, stołów, szafek, regałów, a także lodówek i kuchenek ze szczególnym przeznaczeniem do kontenerów socjalnych i biurowych.

Więcej na temat kontenerów dowiesz się ze strony: www.polkon.eu

50-264 Wrocław, ul. Kilińskiego 24 , woj. dolnośląskie
tel. +48 76 819 69 80 ,