Kontenery niezastąpione w przemyśle
Kontenery sprawdzają się w wielu branżach, bo właściwie w każdej gałęzi przemysłu potrzebne są magazyny, zaplecza budowy, pomieszczenia socjalne, chłodnie i mroźnie. Nierzadko na wynajem kontenerów decydują się też organizatorzy imprez i eventów, wykorzystując je na przykład jako jako przenośne ogródki piwne.

 

kontenery balticon kontenery balticonfot. Balticon

 

– Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wachlarz kontenerów – od najzwyklejszych, blaszanych, które najczęściej służą jako powierzchnie magazynowe, poprzez kontenery specjalne (np. z otwieraną ścianą boczną bądź typu „open top”), aż po kontenery chłodnicze – mówi Katarzyna Pajor z firmy Balticon, specjalizującej się w obsłudze techniczno-logistycznej niezbędnej do funkcjonowania ruchu kontenerowego.

Kontenery chłodnicze, magazynowe i dla nietypowych ładunków
W ofercie firmy Balticon znajdują się między innymi kontenery chłodnie, które utrzymują zadaną temperaturę w przedziale od -40°C do + 30°C i gwarantują świeżość przechowywanego ładunku. Wykorzystywane są one nie tylko przez branżę spożywczą, ale równie często przez branżę budowlaną czy inne gałęzie przemysłu, w których ważne jest, aby przestrzegać rygorystycznych warunków przechowywania materiałów.

 

kontenery balticonfot. Balticon

 

Jako typowe powierzchnie magazynowe najczęściej wykorzystywane są kontenery blaszane, w których zależnie od typu i rozmiaru można pomieścić od 3 do 33 europalet.
– Posiadamy szeroki wybór tego typu kontenerów zarówno nowych, jak i używanych. A jeśli klient potrzebuje rozwiązania o parametrach, których akurat nie mamy w magazynie, to jesteśmy w stanie zdobyć dla niego każdy typ i wielkość kontenera – mówi Katarzyna Pajor.

 

kontenery balticon kontenery balticonfot. Balticon

 

Dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłu maszynowego dedykowane są kontenery w formie platformy typu „Flat Rack”, które pozwalają na załadunek oraz przewóz towarów o nietypowych gabarytach, pojazdów lub maszyn.
W gałęziach przemysłu, w których istnieje konieczność przewożenia towarów sypkich lub o najbardziej nietypowych gabarytach świetnie sprawdzają się kontenery typu „Open Top”.
– Dzięki temu, że wyposażone są one w demontowalną plandekę i belkę tylną, załadunek przebiega bardzo sprawnie – podkreśla Katarzyna Pajor.
Łatwy dostęp do zawartości oraz szybki załadunek dużych lub niewymiarowych towarów umożliwiają kontenery typu „Full Side Access”, co umożliwia otwierana ściana boczna. W przypadku nieco mniejszych gabarytowo towarów sprawdzą się z kolei kontenery typu „Double Door”, w których łatwy dostęp do ładunku oraz sprawne nim manipulowanie umożliwiają dwie pary drzwi.
– Nasza oferta obejmuje też nowe kontenery barowe, przerobione ze standardowych kontenerów 20’DC z przeznaczeniem na magazyn, usługi lub gastronomię. Tego typu kontenery mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci rolet antywłamaniowych podnoszonych od wewnątrz – komentuje Katarzyna Pajor.

 

kontenery balticonfot. Balticon

 

Kontener skrojony na miarę
Ilu klientów, tyle też różnych, specyficznych potrzeb. Aby sprostać  różnorodnym potrzebom rynku, firma Balticon wykonuje również przeróbki kontenerów tak, aby klient końcowy otrzymał wyrób zgodny z jego wymaganiami i ściśle „skrojony na miarę”.

 

kontenery balticonfot. Balticon

 

– W kontenerach wycinamy otwory i ściany, na życzenie montujemy też instalację elektryczną oraz oświetlenie. Każdy kontener możemy odnowić, czyli wypiaskować i odmalować na wybrany przez klienta kolor oraz dokonać wszelkich napraw. Jeśli takie są wymagania, montujemy dodatkowe zabezpieczenia, rolety antywłamaniowe itp. Na zamówienie możemy też przygotować kontener jako warsztat mobilny oraz stacjonarny – mówi Katarzyna Pajor.

 

kontenery balticon kontenery balticonfot. Balticon

 

Balticon sprowadza też kontenery dla klientów, którzy poszukują rozwiązań specjalistycznych i jest w stanie dostarczyć każdą potrzebną ich ilość.
– Dzięki temu, że mamy własny transport, możemy dowieźć kontenery w każde wskazane miejsce w Polsce lub Europie – podsumowuje Katarzyna Pajor.