Gdzie znajdują zastosowanie kontenery usługowe?
Kontenery usługowe, których jednym z producentów w Polsce jest firma Budownictwo Modułowe KAJA, mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać jako sklep, kiosk, obiekt gastronomiczny (restauracja, bar lub stołówka), kwiaciarnię, salon kosmetyczny, biuro podróży. Świetnie nadają się również na przychodnię, aptekę, portiernię czy stóżówkę. W zależności od potrzeb inwestora – producent dobiera do nich odpowiednie instalacje i wyposażenie, aby kontener całkowicie spełniał swoją rolę i przynosił zysk inwestorom.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Pawilony handlowe
Nieustanny rozwój terenów zurbanizowanych i budowa nowych osiedli mieszkaniowych powoduje, że wraz ze wzrostem liczby domów i mieszkań powstaje zapotrzebowanie na działające w ich pobliżu sklepy i inne obiekty usługowe. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest postawienie szybkiego w budowie kontenera handlowego. Taki obiekt jest w pełni przystosowany do sprzedaży towarów i obsługi klienta. Ponadto możliwość łączenia ze sobą modułów pozwala stworzyć duże obiekty – pawilony handlowe i zyskać większą powierzchnię użytkową, niezbędną dla komfortowej obsługi klienta. Wśród takich projektów znajduje się wykonanie przez firmę KAJA pawilonu handlowego o powierzchni 145m2 w Katowicach-Piotrowicach. Obiekt jest nie tylko w pełni funkcjonalny, ale również estetyczny – dzięki nowoczesnej antracytowej kolorystyce oraz dużym przeszkleniom. Firma oferuje również dostawę i montaż kontenerów dla przedsiębiorstw, które rozszerzają swoją działalność i potrzebują powiększenia już istniejącego obiektu. Jedną z tak nietypowych realizacji była budowa i dostawienie kontenera dla piekarni, gdzie inwestor potrzebował dodatkowego pomieszczenia do produkcji bułek. Dzięki współpracy z Budownictwo Modułowe KAJA udało się zyskać dodatkowe pomieszczenie spełniające wszelkie wymogi obowiązujące przy produkcji żywności.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Kontenery gastronomiczne
Kontenery usługowe są przystosowane pod każdą działalność – również tak wymagającą jak gastronomia. Produkowane przez KAJA kontenery gastronomiczne spełniają wszelkie wymogi Sanepidu oraz posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Obiekty te są całoroczne, sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Są w pełni wyposażone (według indywidualnych wymagań i możliwości finansowych klienta), aby inwestor mógł natychmiast z niego korzystać, bez tracenia czasu na jego doposażanie.
W kontenerze gastronomicznym można zastosować dowolne wykończenie ścian i sufitów, oświetlenie oraz wyposażenie. Wnętrze może być kolorowe i designerskie, zgodne ze współczesnymi trendami. Ciekawą realizacją w portfolio firmy KAJA jest budowa pizzeri „LAS” w Zawierciu. Bardzo nowoczesny styl obiektu przyciąga klientów, a zastosowanie przestronnych witryn umożliwia gościom podziwianie okolicy.  

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Kontenery usługowe KAJA – jaka konstrukcja?
Wszystkie obiekty produkowane przez firmę KAJA spełniają wszelkie standardy budowlane oraz wymagania architektoniczne (pod względem technicznym, jakościowym, estetycznym). Szkielet kontenera tworzą stalowe profile zimnogięte. Całość tworzy spawana konstrukcja podłogi oraz stropodachu, a także stalowe słupy usytuowane w narożach kontenera. Wszystkie elementy są lakierowane farbami podkładowymi oraz antykorozyjnymi w wybranych przez zamawiającego kolorach. Ściany kontenera wykonane są z płyt warstwowych (typu „sandwich”) w różnych wariantach. Może to być m.in. blacha ocynkowana połączona z płytą kartonowo-gipsową z izolacją z wełny mineralnej, dwie warstwy blachy ocynkowanej lakierowanej wypełnione pianką poliuretanową czy blacha ocynkowana lakierowana połączona z panelami ściennymi drewnopochodnymi z ociepleniem ze stryropianu.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Wypełnienie podłogi stanowi (od dołu): blacha trapezowa, wełna mineralna o grubości 120 mm oraz płyta podłogowa (sklejka OSB lub płyta wiórowo-cementowa typu CETRIS) i wykładzina PCV. Stropodach pokryty jest od zewnątrz blachą ocynkowaną, a od wewnątrz kasetami z blachy ocynkowanej pokrytej lakierem akrylowym i ocieplony wełną mineralną o grubości 120 mm. W przegrodach stropodachu i podłogi producent może użyć również wypełnienia w postaci pianki poliuretanowej.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Odpowiednio dobrana stolarka otworowa pozwala utrzymać ciepło wewnątrz kontenera usługowego. Okna wykonane z profili aluminiowych bądź PCV są przeszklone dwuszybowymi zestawami termoizolacyjnymi. Mogą być ponadto dodatkowo wyposażone w żaluzję wewnętrzną lub rolety zewnętrzne. Drzwi zewnętrznie zaizolowane wykonane są z blachy ocynkowanej lakierowanej, profili PCV i profili aluminiowych. Na życzenie klienta mogą być częściowo przeszklone.

W każdym kontenerze znajdują się wszystkie niezbędne instalacje: elektryczna, grzewcza i oświetleniowa. W zależności od potrzeb klienta moduły kontenerowe można wyposażyć również w instalację wodno-kanalizacyjną, wentylacyjno-klimatyzacyjną, telefoniczną, alarmową oraz komputerową.

 

kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Budownictwo Modułowe KAJA – sprzedaż i wynajem kontenerów
Budownictwo Modułowe KAJA zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą, ale także wynajmem kontenerów. Firma wynajmuje kontenery biurowe, socjalne, sanitarne, magazynowe, stróżówki oraz kontenery handlowe. Wszystkie obiekty charakteryzują się wysoką estetyką i funkcjonalnością, dzięki czemu spełniają wszelkie stawiane im wymagania. Na życzenie klienta projektanci mogą wykonać dodatkowo wizualizację cyfrową obiektu, aby zaprezentować inwestorowi, jak będzie wyglądał jego budynek w efekcie końcowym.

Więcej na temat kontenerów usługowych przeczytasz na stronie: www.kajabm.pl

 

43-190 Mikołów, ul. Pokoju 2, woj. śląskie
tel. +48 32 322 09 44,