Gdzie wykorzystać kontenery usługowe?

Systemy kontenerowe KAJA Budownictwo Modułowe

Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie zastosowanie w wielu innych sektorach gospodarki. Coraz więcej inwestorów z sektora usług inwestuje w nie i adaptuje jako obiekty handlowe. Dzięki temu zyskują oni nowy, w pełni funkcjonalny budynek, w którym mogą prowadzić swoją działalność.

Gdzie znajdują zastosowanie kontenery usługowe?
Kontenery usługowe, których jednym z producentów w Polsce jest firma Budownictwo Modułowe KAJA, mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać jako sklep, kiosk, obiekt gastronomiczny (restauracja, bar lub stołówka), kwiaciarnię, salon kosmetyczny, biuro podróży. Świetnie nadają się również na przychodnię, aptekę, portiernię czy stóżówkę. W zależności od potrzeb inwestora – producent dobiera do nich odpowiednie instalacje i wyposażenie, aby kontener całkowicie spełniał swoją rolę i przynosił zysk inwestorom.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Pawilony handlowe
Nieustanny rozwój terenów zurbanizowanych i budowa nowych osiedli mieszkaniowych powoduje, że wraz ze wzrostem liczby domów i mieszkań powstaje zapotrzebowanie na działające w ich pobliżu sklepy i inne obiekty usługowe. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest postawienie szybkiego w budowie kontenera handlowego. Taki obiekt jest w pełni przystosowany do sprzedaży towarów i obsługi klienta. Ponadto możliwość łączenia ze sobą modułów pozwala stworzyć duże obiekty – pawilony handlowe i zyskać większą powierzchnię użytkową, niezbędną dla komfortowej obsługi klienta. Wśród takich projektów znajduje się wykonanie przez firmę KAJA pawilonu handlowego o powierzchni 145m2 w Katowicach-Piotrowicach. Obiekt jest nie tylko w pełni funkcjonalny, ale również estetyczny – dzięki nowoczesnej antracytowej kolorystyce oraz dużym przeszkleniom. Firma oferuje również dostawę i montaż kontenerów dla przedsiębiorstw, które rozszerzają swoją działalność i potrzebują powiększenia już istniejącego obiektu. Jedną z tak nietypowych realizacji była budowa i dostawienie kontenera dla piekarni, gdzie inwestor potrzebował dodatkowego pomieszczenia do produkcji bułek. Dzięki współpracy z Budownictwo Modułowe KAJA udało się zyskać dodatkowe pomieszczenie spełniające wszelkie wymogi obowiązujące przy produkcji żywności.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Kontenery gastronomiczne
Kontenery usługowe są przystosowane pod każdą działalność – również tak wymagającą jak gastronomia. Produkowane przez KAJA kontenery gastronomiczne spełniają wszelkie wymogi Sanepidu oraz posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Obiekty te są całoroczne, sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Są w pełni wyposażone (według indywidualnych wymagań i możliwości finansowych klienta), aby inwestor mógł natychmiast z niego korzystać, bez tracenia czasu na jego doposażanie.
W kontenerze gastronomicznym można zastosować dowolne wykończenie ścian i sufitów, oświetlenie oraz wyposażenie. Wnętrze może być kolorowe i designerskie, zgodne ze współczesnymi trendami. Ciekawą realizacją w portfolio firmy KAJA jest budowa pizzeri „LAS” w Zawierciu. Bardzo nowoczesny styl obiektu przyciąga klientów, a zastosowanie przestronnych witryn umożliwia gościom podziwianie okolicy.  

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Kontenery usługowe KAJA – jaka konstrukcja?
Wszystkie obiekty produkowane przez firmę KAJA spełniają wszelkie standardy budowlane oraz wymagania architektoniczne (pod względem technicznym, jakościowym, estetycznym). Szkielet kontenera tworzą stalowe profile zimnogięte. Całość tworzy spawana konstrukcja podłogi oraz stropodachu, a także stalowe słupy usytuowane w narożach kontenera. Wszystkie elementy są lakierowane farbami podkładowymi oraz antykorozyjnymi w wybranych przez zamawiającego kolorach. Ściany kontenera wykonane są z płyt warstwowych (typu „sandwich”) w różnych wariantach. Może to być m.in. blacha ocynkowana połączona z płytą kartonowo-gipsową z izolacją z wełny mineralnej, dwie warstwy blachy ocynkowanej lakierowanej wypełnione pianką poliuretanową czy blacha ocynkowana lakierowana połączona z panelami ściennymi drewnopochodnymi z ociepleniem ze stryropianu.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Wypełnienie podłogi stanowi (od dołu): blacha trapezowa, wełna mineralna o grubości 120 mm oraz płyta podłogowa (sklejka OSB lub płyta wiórowo-cementowa typu CETRIS) i wykładzina PCV. Stropodach pokryty jest od zewnątrz blachą ocynkowaną, a od wewnątrz kasetami z blachy ocynkowanej pokrytej lakierem akrylowym i ocieplony wełną mineralną o grubości 120 mm. W przegrodach stropodachu i podłogi producent może użyć również wypełnienia w postaci pianki poliuretanowej.

 

kontenery usługowe kaja kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Odpowiednio dobrana stolarka otworowa pozwala utrzymać ciepło wewnątrz kontenera usługowego. Okna wykonane z profili aluminiowych bądź PCV są przeszklone dwuszybowymi zestawami termoizolacyjnymi. Mogą być ponadto dodatkowo wyposażone w żaluzję wewnętrzną lub rolety zewnętrzne. Drzwi zewnętrznie zaizolowane wykonane są z blachy ocynkowanej lakierowanej, profili PCV i profili aluminiowych. Na życzenie klienta mogą być częściowo przeszklone.

W każdym kontenerze znajdują się wszystkie niezbędne instalacje: elektryczna, grzewcza i oświetleniowa. W zależności od potrzeb klienta moduły kontenerowe można wyposażyć również w instalację wodno-kanalizacyjną, wentylacyjno-klimatyzacyjną, telefoniczną, alarmową oraz komputerową.

 

kontenery usługowe kajafot. Budownictwo Modułowe KAJA

 

Budownictwo Modułowe KAJA – sprzedaż i wynajem kontenerów
Budownictwo Modułowe KAJA zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą, ale także wynajmem kontenerów. Firma wynajmuje kontenery biurowe, socjalne, sanitarne, magazynowe, stróżówki oraz kontenery handlowe. Wszystkie obiekty charakteryzują się wysoką estetyką i funkcjonalnością, dzięki czemu spełniają wszelkie stawiane im wymagania. Na życzenie klienta projektanci mogą wykonać dodatkowo wizualizację cyfrową obiektu, aby zaprezentować inwestorowi, jak będzie wyglądał jego budynek w efekcie końcowym.

Więcej na temat kontenerów usługowych przeczytasz na stronie: www.kajabm.pl

 


Liczba odwiedzin: 112 | Data publikacji: 2018-02-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

27.11.2017 | Składy budowlane

Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju branży budowlanej? Z jednej strony z pewnością rosnące wymagania klientów, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, krótkiego czasu budowy. Z drugiej strony wymagane innowacje wymuszane są też przez zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, przede wszystkim – gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. W efekcie wznoszone dziś budynki muszą być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne. Produktem, który idealnie wpisuje się w te wymagania są murowe panele izolacyjne Polytech Moduł System – nowatorskie rozwiązanie na skalę światową, opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o.

Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów. I choć w branży budowlanej wiele się zmienia, to drewno jako budulec wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wznoszone w XXI wieku konstrukcje drewniane w niczym nie przypominają jednak tych, jakie budowali nasi przodkowie. Dziś, dzięki zaawansowanym technologiom obróbki, możliwości wykorzystania drewna w budownictwie są ogromne. Konstrukcje dachów drewnianych, budownictwo modułowe oparte na szkielecie drewnianym czy energooszczędne domy szkieletowe to tylko niektóre z możliwości, jakie daje naturalny surowiec.

21.10.2015 | Kontenery

Modułowe systemy kontenerowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Zalety takiego budownictwa doceniają już nie tylko ekipy budowlane na placu budowy, ale także handlowcy, sportowcy, drobni wytwórcy czy właściciele małej gastronomii. Co sprawia, że modułowe systemy kontenerowe przebojem podbijają rynek i są solidną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa?

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

30.10.2017 | Domy drewniane

Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko rozumianego designu, krajobraz polskich przedmieść, wsi i miasteczek pozostawia wiele do życzenia. Finezyjne konstrukcje z wielospadowymi dachami, załomkami i kolumnami, „klockowate”, kwadratowe domy z płaskim dachem pastele, róże i pistacje. Próba kształtowania gustów i wpływania na estetykę otaczającej nas przestrzeni może wydać się karkołomna. Czy jednak naprawdę? Mijają cztery lata od powstania pierwszego drewnianego domu modułowego SIMPLE HOUSE, stworzonego przez architekta Jakuba Szczęsnego. Pytamy go o sukcesy tego przedsięwzięcia oraz o plany dalszego rozwoju idei domów modułowych.

23.03.2017 | Kontenery

Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym samym pojawia się problem brakujących miejsc w placówkach. Jak władze mogą rozwiązać ten problem? Dzięki inwestycji w przedszkola modułowe, które są świetną alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym.

05.12.2016 | Kontenery

Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz większą liczbę zwolenników. Inwestorzy dostrzegają zalety budowania w tym nowoczesnym systemie. Obiekty modułowe z powodzeniem spełniają rolę domów, pawilonów handlowych czy biur. Coraz częściej wykorzystuje się je także w budowie szkół i przedszkoli.

Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów płaskich… Możliwości zastosowania drewna w branży budowlanej można mnożyć. I choć jest ono wykorzystywane przez człowieka od wieków, to jednak tak naprawdę w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dokonał się krok milowy jeśli chodzi o umiejętność jego obróbki.

Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji, dziś możemy śmiało mówić o ogromnym powodzeniu tego typu budownictwa również w naszym kraju. Tanie konstrukcje dachowe, popularne „kanadyjczyki” czy szkieletowe budownictwo modułowe w Polsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, co zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, szybkości wykonania, jak i solidności wznoszonych w ten sposób obiektów i dachów. Sprawdzonym producentem dachów z prefabrykatów, domów szkieletowych i budownictwa modułowego w Polsce jest firma Hatek z Pułtuska.

17.07.2018 | Domy prefabrykowane

Drewniane domy składane z gotowych modułów, które zostały wcześniej odpowiednio przygotowane w zakładzie produkcyjnym, są niewątpliwie najszybszym sposobem na postawienie dowolnej użytkowej lub mieszkalnej konstrukcji. Poza błyskawiczną realizacją projektu, domy modułowe oferują znacznie więcej korzyści – od bardzo wysokiej dokładności wykonania aż po możliwość ich wielokrotnego przestawiania.

Budownictwo mostowe wymaga rozwiązań, które dosłownie przetrwają wieki. Wykorzystywane kiedyś powszechnie konstrukcje zespolone wypierają coraz częściej nowoczesne konstrukcje sprężone. Wśród producentów systemów sprężania oraz innych technologii i elementów wyposażenia mostów czołowe miejsce zajmuje firma Freyssinet Polska, która działa w naszym kraju już od 1999 roku.

Dach z blachy jest jednym z najpopularniejszych w naszym budownictwie. Jego właściwości i zalety dostrzegają zarówno dekarze, jak i sami użytkownicy. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy dają inwestorom ogromne możliwości. Zarówno w przypadku budowy domów, jak i obiektów gospodarczych, przemysłowych czy renowacji zabytków.

Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku alternatyw budowało się ze wszystkiego, co było dostępne na rynku metodami, które dziś są dla nas nie do zaakceptowania. Branża budowlana wciąż się profesjonalizuje, a jej znakami rozpoznawczymi staje się optymalizacja pracy i bezpieczeństwo. Te potrzeby doskonale rozpoznała firma Olan, która oferuje rusztowania (ramowe, modułowe), a także lekkie systemy szalunkowe, zadaszenia, maszty oraz szereg innych konstrukcji stalowych i aluminiowych stosowanych w budownictwie. Nacisk położony na wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki przemysłowej i informatyki sprawia, że Olan jest jedną z najprężniej rozwijających się w swoim regionie firm z branży rusztowań i szalunków w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

21.08.2017 | Budowlane inwestycje

Obok nowoczesnych, eleganckich budynków i coraz bardziej zadbanych osiedli, znakiem naszych czasów jest też niestety problem z zaparkowaniem samochodu. Coraz częściej jedyną możliwością, aby pomieścić wszystkie auta (zwłaszcza na osiedlach z zabudową wielorodzinną, ale także np. w centrach handlowych czy na lotniskach) są automatyczne parkingi wielopoziomowe. Szeroką ofertę podnośników samochodowych i systemów parkingowych przygotowała firma Nowina-Konopka.

Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon wnosi coraz to nowe rozwiązania – zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym. Wiele z tych rozwiązań pojawia się tylko na chwilę, aby za moment ustąpić miejsca kolejnym. Niezależnie jednak od zmieniających się trendów w architekturze, klasyka zawsze pozostaje modna i nie ulega żadnym wpływom. Ceniona jest za ponadczasowość i elegancję, a jednocześnie pozwala na łączenie z nowoczesnymi elementami, tworząc w ten sposób unikatową całość.

Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż, pojawia się często pytanie: „czy może on stać na granicy działki?”. Jest to ważny problem, szczególnie wtedy, gdy nasza działka zajmuje niewielki obszar, a usytuowanie garażu jest możliwe tylko na jej granicy. Czy w takim wypadku możemy go wybudować?

Teoretycznie dachówki ceramiczne i cementowe tworzą pokrycie dachowe najbardziej trwałe, są ponadto odporne na wahania temperatury, uszkodzenia mechaniczne, nie pękają pod wpływem zalegającego na dachu śniegu. Dlaczego więc miałyby być najlepsze tylko w teorii? Bo po pierwsze: są bardzo drogie… za bardzo, w porównaniu np. do blachodachówki (zwykłej czy modułowej) lub blachy trapezowej, która – solidnie wykonana – także ma świetne parametry wytrzymałościowe, przy czym zapłacimy za nią zdecydowanie mniej. Po drugie – w odróżnieniu od dachówek ceramicznych, blacha trapezowa/ blachodachówka na dachu nigdy nie nasiąknie wodą, jest lekka, a technologicznie możliwości jej zabezpieczenia sprawiają, że doskonale posłuży przez lata. Takie właśnie wyroby można znaleźć w ofercie firmy WAT.

22.11.2016 | Domy drewniane

Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty, prędzej czy później pojawia się hasło „A może by tak zbudować dom?” Jednak zwykle już samo to pytanie uruchamia dyskusję o tym, że długo, drogo, ekipy niesolidne… A co gdyby dom przyjechał prosto z fabryki? I wymagał, tak jak meble, tylko złożenia w całość idealnie pasujących do siebie elementów?

24.02.2016 | Domy drewniane

W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób bardziej niż luksusowe wczasy ceni sobie tradycyjne formy wypoczynku, na przykład w urokliwym domku letniskowym nad jeziorem. Jednak dziś nikt już nie chce mieszkać w skleconych z dykty, ciemnych i ciasnych budynkach rodem z PRL-u. XXI wiek wymaga rozwiązań, jakie właścicielom ośrodków wypoczynkowych oferuje firma Alberto, producent modułowych domków letniskowych szytych na miarę wymagań współczesnego konsumenta.

23.07.2015 | Podnośniki

Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego wykorzystania przestrzeni sprawia, że wznoszone budynki są coraz wyższe i coraz węższe. Hale magazynowe i produkcyjne, hangary, sklepy, garaże – wszystkie te pomieszczenia nadrabiają powierzchnię, pnąc się w górę. Taka specyfika obiektów wymaga odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokościach, który potrzebny jest zarówno do wznoszenia takich obiektów, jak i do ich konserwacji. Przede wszystkim jednak, do codziennej pracy wewnątrz nich.

22.12.2014 | Kontenery

Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają zastosowanie w działalności gastronomicznej, handlowej czy budowlanej, to w takim samym stopniu wizytówka firmy, jak biurowce na stałe związane z gruntem. Ważne jest więc, aby były nie tylko solidnie i starannie wykonane, ale aby odznaczały się także ciekawą architekturą. Tego typu rozwiązania oferuje firma Mastertec.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

17.05.2018 | Kontenery

Pawilony kontenerowe to doskonałe rozwiązanie dla firm handlowych i usługowych, które borykają się z potrzebą dodatkowego miejsca dla swojej działalności. W takich kontenerach można zarówno magazynować towary, jak też prowadzić sprzedaż oraz wykonywać usługi. Co bardzo istotne, ich estetyka pasuje do wielu rodzajów działalności, a odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że są doskonałym zabezpieczeniem na każdą porę roku.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: budownictwo modułowe, modułowe budynki, kontener, kontenery, wynajem kontenerów, sprzedaż kontenerów, kontenery usługowa, usługowy kontener,