Czas realizacji budowy oraz jej koszt są dziś priorytetem dla wielu inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo oszczędność czasu oznacza zwykle oszczędność pieniędzy: zysk jest więc podwójny. Nowoczesne modułowe systemy kontenerowe, przy zachowaniu tych priorytetów, są dodatkowo solidne i trwałe. Czas ich użytkowania może wynosić nawet 40 lat! Dlatego sprawdzają się nie tylko jako obiekty do krótkotrwałego użytkowania, ale też jako kompletne inwestycje na wiele lat.

 

wielkogabarytowe budownictwo modułowe wielkogabarytowe budownictwo modułowefot. Kaja

 

Funkcjonalność
Najważniejszą cechą takiego budownictwa jest możliwość dowolnego kształtowania obiektów. Poszczególne moduły, transportowane na miejsce montażu z kompletnym wyposażeniem i instalacjami, mogą był łączone zarówno którąś ze ścian bocznych, jak i ustawiane piętrowo, do wysokości trzech kondygnacji. Dzięki temu mogą być na bieżąco dostosowywane do potrzeb użytkownika oraz zmieniającej się infrastruktury inwestycji.

 

wielkogabarytowe budownictwo modułowe wielkogabarytowe budownictwo modułowefot. Kaja

 

Wyposażenie i wykończenie (ocieplenie, dach, podłogi) każdego modułu dopasowuje się do indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od przeznaczenia kontenerów. A wykorzystać taki system budowania można naprawdę wszędzie: jako zaplecze socjalno – gospodarcze na budowach, jako obiekty małej gastronomii, budynki biurowe, magazynowe, zaplecza obiektów sportowych, kioski, mieszkania a nawet przychodnie, przedszkola, szkoły czy lotniska. W zależności od potrzeb i poziomu wykończenia obiektu stosuje się wówczas aluminiową lub drewnianą stolarkę drzwiową i okienną o różnym standardzie. Podłogi mogą być wykończone wykładziną o podwyższonej odporności na ścieranie, kafelkami lub wykładziną dywanową. Można także wykorzystać różne warianty elewacji: płyty kompozytowe, blachy powlekane, drewno, pełne przeszklenia itp. Każdy obiekt można też wyposażyć w dowolne media, klimatyzację, sieć komputerową, system naturalnej wentylacji. Czyni to budynek modułowy niezwykle funkcjonalnym i komfortowym, podobnie jak te, realizowane w użyciu tradycyjnych metod budowlanych.

 

wielkogabarytowe budownictwo modułowe wielkogabarytowe budownictwo modułowefot. Kaja

 

Technologia
Cała koncepcja systemów modułowych opiera się na zastosowaniu zimnogiętych profili, tworzących samonośny szkielet, na który składa się także spawana konstrukcja podłogi i stropodachu oraz stalowe słupy, usytuowane w narożnikach kontenera. Wszystkie te elementy pokrywane są farbami podkładowymi i antykorozyjnymi w różnych kolorach – dlatego z łatwością można je dostosować do otoczenia. Podłoga składa się z blachy trapezowej, ocieplenia z wełny mineralnej o grubości 100-150 mm, płyty podłogowej (sklejki OSB lub płyta wiórowo – cementowa typy CETRIS) oraz wykładziny PCV lub terakoty. Warstwowy stropodach jest zwykle pokryty na zewnątrz blachą ocynkowaną, od środka kasetami z blachy ocynkowanej pokrytej lakierem akrylowym i ocieplony wełną mineralną o grubości 100 mm. Ściany są wykonane z płyt warstwowych typu „sandwich” w wielu wariantach. Taka konstrukcja kontenera zapewnia nie tylko bardzo dobrą izolację termiczną, ale też dźwiękową. Ponadto budownictwo modułowe wygrywa już z budownictwem tradycyjnym na takich polach jak łatwość rozbudowy oraz możliwość przeniesienia obiektu w inną lokalizację.

 

wielkogabarytowe budownictwo modułowe wielkogabarytowe budownictwo modułowefot. Kaja

 

Gwarancja opłacalności
Mimo krótkiego czasu wznoszenia, kontenery spełniają wszystkie normy budowlane i bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wyboru sposobu sfinansowania inwestycji, w zależności od potrzeb klienta. Kontenery można wynająć, wziąć w leasing, kupić na własność lub skorzystać z opcji odkupienia przez producenta, kiedy nie będą już potrzebne. W oparciu o odpowiednią kalkulację opłacalności inwestycji można wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Ważną zaletą jest też fakt, że w odróżnieniu od większości tradycyjnych firm budowlanych, w przypadku modułów jedna firma jest w stanie zagwarantować całościową usługę, począwszy od projektu, przez transport i budowę oraz wykończenie, a kończąc na serwisie i obsłudze gwarancyjnej. Taką kompleksową obsługę zapewnia inwestorom firma Kaja, producent solidnych i trwałych modułowych systemów kontenerowych.

Z ofertą firmy Kaja można zapoznać się na stronie www.kontenery.info.pl

 

43-190 Mikołów, ul. Pokoju 2, woj. śląskie
tel. +48 32 322 09 44,