Domy modułowe energooszczędne z prefabrykatu – nowa filozofia budowania

Budownictwo z gotowych elementów – system paneli ściennych POLYTECH MS

Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza w przypadku współczesnego budownictwa. Nic dziwnego, że cieszące się dużą popularnością domy modułowe energooszczędne nie są obecnie nierealną ideą czy ciekawostką technologiczną, lecz koniecznością wynikającą ze względów ekonomicznych i potrzeby ochrony środowiska.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat można zaobserwować w Polsce silny wpływ nowych trendów budowlanych, które stopniowo wypierają najpopularniejszą technologię murowaną, gdzie głównym budulcem są cegła i pustak. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich inwestorów cieszą się różnego rodzaju przyjazne środowisku technologie prefabrykowane, również modułowe, będące jednocześnie wyzwaniem i szansą rozwoju dla współczesnego budownictwa mieszkaniowego. Nic więc dziwnego, że rozwiązania tego typu już od dłuższego czasu są doceniane i powszechnie stosowane w światowym budownictwie. Wybór technologii modułowej gwarantuje dużo szybsze ukończenie procesu budowy, trwałość i energooszczędność, a także o wiele niższe koszty realizacji w porównaniu z tradycyjnymi domami murowanymi.

Jedną z ciekawszych propozycji w zakresie modułowego budownictwa zeroemisyjnego z prefabrykatów oferuje firma Akces BK Sp. z o.o. – uznany producent innowacyjnego systemu prefabrykowanych izolacyjnych paneli ściennych POLYTECH MS.

fot. Akces

Nowatorski system budowlany

Rosnące wymagania klientów, dotyczące zarówno izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, jak i krótkiego czasu realizacji stają się dziś motorem napędowym do rozwoju budownictwa. Obok tego wszystkiego równie ważne są oczywiście potrzeby środowiska naturalnego. W efekcie nowoczesne budownictwo mieszkalne powinno być nie tylko trwałe czy tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne.

Produktem, który idealnie spełnia powyższe wymagania, są murowe panele izolacyjne POLYTECH MODUŁ SYTSEM. To niezwykle nowatorskie rozwiązanie opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o pozwala obecnie tworzyć nowoczesne, a przy tym wysoce ekologiczne domy modułowe energooszczędne.

Otóż innowacyjny charakter technologii pozwala na zastąpienie tradycyjnego kruszywa w panelach izolacyjnych POLYTECH MODUŁ SYSTEM styropianowym granulatem, przy jednoczesnym zastosowaniu specjalnego dodatku TECH wyjątkowo przyjaznego środowisku naturalnemu. Ponadto rozwiązanie z użyciem modyfikowanego styrobetonu gwarantuje bardzo dobrą i trwałą izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych, wynoszącą poniżej 0,15W/m2K, która całkowicie spełnia wymogi w zakresie norm unijnych dotyczących budownictwa energooszczędnego.

Co równie istotne, panele murowe zewnętrzne i wewnętrzne w systemie POLYTECH zapewniają także doskonałą izolacją akustyczną. Wszystko to sprawia, że technologia POLYTECH MODUŁ SYSTEM umożliwia szybki oraz nieskomplikowany montaż ścian zewnętrznych i wewnętrznych domu modułowego energooszczędnego w możliwie najkrótszym czasie, przy zachowaniu wymiernie niskich kosztów budowy i eksploatacji.

fot. Akces

Jeden system, wiele zalet

Ciągły rozwój metod produkcji styrobetonowych paneli murowych POLYTECH MODUŁ SYSTEM umożliwia ich bardzo szerokie zastosowanie, niezależnie od wymogów projektu. To bez wątpienia jedno z najbardziej elastycznych i efektywnych rozwiązań dostępnych na rynku, pozwalających również na szybką rozbudowę już istniejących budynków, włącznie z uwzględnieniem swobodnego dopasowania wymiarów modułów okien i drzwi, a także ich strefy konstrukcyjnej zgodnie z parametrami czy indywidualnymi potrzebami inwestora.

Panele izolacyjne murowe POLYTECH MODUŁ SYSTEM z powodzeniem posłużą do wykonania ścian nośnych i nienośnych, wzniesienia trwałych i ciepłych ścian zewnętrznych nośnych, osłonowych oraz ścian działowych w każdego rodzaju budownictwie. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie tego rodzaju znajduje coraz częstsze zastosowanie również w budynkach niskich, zyskując przy tym szczególne uznanie wśród kontrahentów preferujących domy modułowe energooszczędne o niewielkiej powierzchni czy niestandardowej wysokości.

Dużym atutem zasługującym na uwagę jest również niewielki ciężar paneli murowych POLYTECH MODUŁ SYSTEM, umożliwiający ich montaż również na słabszych gruntach – pozwala to więc na zastosowanie w budynku dowolnego systemu stropowego.

fot. Akces

Bardzo ważna okazuje się być również produkcja ścian prefabrykowanych w systemie POLYTECH, która odbywa się bezpośrednio w fabryce. Zbieg ten pozwala ograniczyć wszelkie prace zewnętrzne wyłącznie do wymaganego minimum. Dzięki temu nie trzeba martwić się o niekorzystne warunki pogodowe – co jest nieuchronne w przypadku długotrwałej budowy z wykorzystaniem tradycyjnej technologii.

Prosto z zakładu gotowe elementy zostają przetransportowane na plac budowy, gdzie ściany z paneli izolacyjnych POLYTECH MODUŁ SYSTEM bez problemu są montowane na wcześniej przygotowanych fundamentach.

Kompleksowy charakter działań – od etapu produkcji aż po montaż sprawia, że domy energooszczędne modułowe budowane z paneli murowych w systemie POLYTECH MS wznoszone są bardzo szybko. Cały proces przebiega dużo sprawniej niż w przypadku tradycyjnych technologii wymagających znacznie więcej czasu i zaangażowania, jak na przykład w przypadku wznoszenia budynku murowanego – montaż jednej kondygnacji w systemie POLYTECH MS trwa zaledwie 1 dzień!

fot. Akces

Domy modułowe energooszczędne w technologii POLYTECH MS – inwestycja, która się opłaca!

Co ponadto wyróżnia technologię POLYTECH SM spośród innych dostępnych na rynku? Otóż proponowane rozwiązanie umożliwia praktycznie dowolne kształtowanie bryły domu, jego wnętrza i elewacji, jednocześnie efektywnie przyśpieszając prace budowlane. Dodatkowo oferowana technologia zapewnia realne zmniejszenie zapotrzebowania na energię podczas eksploatacji budynku.

Zastosowanie izolacyjnych paneli murowych POLYTECH SYSTEM sprawia, że budynek wykorzystuje energię dostarczaną z promieniowania słonecznego w sposób bierny, czyli bez konieczności wprowadzania dodatkowych rozwiązań instalacyjnych. Należy jednak wspomnieć, że tego rodzaju nowatorskie rozwiązanie uwzględnia również wykorzystanie najnowocześniejszych technologii do zarządzania energią.

Wszystko to sprawia, że nowoczesne budynki wznoszone z ciepłych paneli izolacyjnych w systemie POLYTECH są opłacalną inwestycją, z której zysk będzie można czerpać przez dziesięciolecia w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, równocześnie dbając o środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że domy modułowe energooszczędne z gotowych elementów w systemie Polytech to rozwiązanie innowacyjne, świetnie wpisujące się w coraz wyższe oczekiwania klientów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.akces.info.pl

43-502 Czechowice Dziedzice, ul. Zielona 11, woj. śląskie
tel. 322146450, 693410380,


Liczba odwiedzin: 2080 | Data publikacji: 2021-02-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
27.11.2017 | Składy budowlane
Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
30.09.2013 | Izolacje
Zaprawa izolująca cieplnie Polytech Therm, proponowana przez...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
Pomieszczenia czyste typu cleanroom jeszcze niedawno wydawały...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
25.03.2020 | Inwestycje budowlane
„Aby odnieść sukces w interesach, bądź śmiały,...
08.11.2019 | Kruszywa
Ponad 100 lat doświadczenia w wydobywaniu i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: domy modułowe energooszczędne, materiały budowlane Czechowice-Dziedzice, centrum budowlane, skład budowlany Czechowice-Dziedzice, polytech, zaprawa polytech, wylewki polytech, ciepłe posadzki, styrobetony polytech, ocieplenie dachów płaskich, okna dachowe Czechowice-Dziedzice, mieszalnik kolorów Atlas, mieszalnik kolorów FAH, barwienie tynków, tynk izolacyjny, tynk izolujący, tynk ciepłochronny, system ociepleń, farby Kabe, kominy, stropy teriva, dachy, dachówki, systemy mocowań, tynki, odpady styropianu, odpad styropianu, wynajem żurawi, styropapa, izolacje, hydroizolacje
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy