– Energooszczędne budownictwo modułowe wciąż się rozwija i zdobywa w naszym kraju coraz większą rzeszę zwolenników. Szybki czas budowy, połączenie komfortu z rozwiązaniami ekologicznymi oraz tania eksploatacja wynikająca z energooszczędności to tylko kilka argumentów za tym by stawiać w tej technologii – mówi Natalia Dytewska z firmy Bee House Technology – Należy dodać, że dla chętnego nic trudnego, nasze domy możemy dostarczyć wraz z instrukcją do samodzielnego montażu.

fot. RISTEL

Domy prefabrykowane – technologia

Okazuje się, że własne cztery kąty mogą powstawać w fabryce na linii produkcyjnej, na bazie gotowego projektu z każdego biura projektowego – opracowanego oczywiście przez architekta. Oznacza to skrócenie czasu budowy do minimum. Dodatkowo budowa domy modułowego nie wymaga od inwestora takiego zaangażowania jak w przypadku domów stawianych w technologii tradycyjnej, a jednocześnie daje spory wachlarz możliwości adaptacji technologii oraz dobrania systemów instalacyjnych zgodnych z wyborem inwestora.

Prefabrykacja oferowana przez firmę Bee Technology charakteryzuje się tym, że już w fabryce powstają kompletnie wykonane wszystkie elementy budynku oraz realizuje się wstępne prace elewacyjne. Konstrukcje wykonane w prefabrykacji zamkniętej nazywa się inaczej domami modułowymi. Są one są one przede wszystkim tanie w eksploatacji.

fot. RISTEL

Technologia Bee House

Obecnie dostępna na rynku prefabrykacja korzysta z bardzo różnych technologii. Najpopularniejszą z nich są domy szkieletowe, w których ściany nośne zbudowane są w technologii szkieletu drewnianego.

Bee House jest ulepszoną wersją tradycyjnej technologii szkieletowej. Firma jest w stanie wznosić domy energooszczędne. Dlaczego?

Po pierwsze stworzono opatentowany rodzaj modułu. Poszczególne moduły są spasowane względem siebie z dokładnością do kilku milimetrów za pomocą łączeń ciesielskich oraz kleju. Te swoiste bloki stworzono w sposób przemyślany łącząc drewno klejone, czterostronnie strugane, starannie suszone (12-16 proc. wilgotności) oraz łączone z innowacyjną płytą cementowo-wiórową Green Board. Wspomniane drewno i Green Board tworzy belkę dwuteową. Do tejże belki z obydwu stron mocowane są kolejne płyty.

Po drugie wypełnione powietrzem puste przestrzenie między płytami, a belkami stanowią dodatkowe ocieplenie, które uzupełnia izolację obecną już oczywiście wewnątrz ściany, jak i izolację zewnętrzną. Wełna celulozowa, stanowiąca izolację wewnątrzną osiąga współczynnik przenikania ciepła 0,14 W/m² K. A to oznacza brak oporu dyfuzyjnego dla pary wodnej i powietrza i co najważniejsze spełnienie surowych wymogów WT 2021.

Po trzecie Green Board nie absorbuje wody, tak jak powszechnie stosowana płyta OSB oraz nie traci swoich właściwości fizycznych. Nawet gdy dojdzie do jej zmoczenia, nic złego się z nią nie dzieje, Stosowanie jej zapewnia zdolność budynku do naturalnej wymiany powietrza z otoczeniem.

fot. RISTEL

Bee House wciąż się rozwija

Zarówno w dziedzinie oferowanej technologii, jak i udogodnień dla inwestora. Tani w budowie dom modułowy jest teraz osiągalny dla jeszcze większej grupy potencjalnych klientów. Firma wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom inwestorów. Obecnie dostosowuje wszystkie projekty domów do swojej technologii.

Dodatkowo jest w stanie dostarczyć gotowe domy w paczkach do własnego montażu.
Inwestor ma możliwość podjęcia współpracy z Bee House Technology aż w 4 wariantach. Wspomniany wyżej zakup samej konstrukcji modułowej ścian wraz z instrukcją i transportem na budowę, do złożenia we własnym zakresie to wariant wyjściowy, do której można dokupić kolejne opcje:

• Realizacja płyty fundamentowej przez Bee House Technology;
• zatrudnienia kierownika budowy;
• wykonania pokrycia dachu.

Oczywiście istnieje możliwość zlecenia firmie Bee House Technology kompleksowej usługi budowy domu.

Dzięki tej ofercie inwestor może mieć dom już od 250 tysięcy złotych. Duży tani w budowie dom modułowy. A to jeszcze nie wszystko…

We współpracy z biurem projektowym Z500.pl dom z projektu Z368D jest dostępny praktycznie „od ręki” z wyjątkowo krótkim terminem realizacji.

Warto zajrzeć na www.beehousetechnology.com

00-682 Warszawa, Hoża 86 lokal 410 , woj. mazowieckie
tel. 664 982 648,