Lider Budowlany: Dlaczego BEE HOUSE TECHNOLOGY? Co wspólnego z budową domu szkieletowego prefabrykowanego mają pszczoły?

Natalia Dytewska: Odnosząc się do warunków panujących w pszczelim ulu chcieliśmy podkreślić wysokie standardy środowiskowe jakie spełniają wznoszone przez nas domy. Pszczoły są wrażliwe nawet na najmniejsze zanieczyszczenia środowiska. Ul zapewnia im bezpieczny azyl. Podobnie jest z domami, które łączą innowacyjne i przyjazne dla zdrowia mieszkańców rozwiązania techniczne z ekologią. W proponowanej przez naszą firmę technologii bardzo łatwo osiągnąć charakterystykę energetyczną właściwą dla domów energooszczędnych bądź pasywnych.

Lider Budowlany: A to stwarza również możliwość uzyskania dofinansowania na budowę domu?

Natalia Dytewska: Ma Pan rację. Budowa domów szkieletowych prefabrykowanych jest w naszej firmie ściśle dopasowana do koncepcji budownictwa ekologicznego opartego w dużej części na odnawialnych źródłach energii. Budując z Bee House Technology inwestor ma możliwość uzyskania dotacji m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto pamiętać również o tym, że w przygotowaniu są nowe unijne i rządowe programy w tym zakresie.

fot. Ristel

Lider Budowlany: Ma Pani na myśli projekt rządowy zakładający od 2020 brak możliwości wznoszenia budynków ogrzewanych paliwami stałymi?

Natalia Dytewska: Między innymi… Pamiętajmy, że projektów promujących ekologiczne rozwiązania jest i będzie coraz więcej. W tej sytuacji wybór nowoczesnej, „zielonej” i charakteryzującej się elastycznością technologii jest najrozsądniejszą opcją.

Lider budowlany: BEE HOUSE TECHNOLOGY charakteryzuje elastyczność i to klient może ostatecznie zadecydować o charakterystyce energetycznej swojego przyszłego domu?

Natalia Dytewska: Tak oczywiście. Zresztą nie tylko o tym. Budowa domu szkieletowego prefabrykowanego w BEE HOUSE TECHNOLOGY daje bardzo duże pole manewru. Posiadamy naprawdę szeroki wachlarz wariantów adaptacji technologii. Przykładowo dobranie systemów instalacyjnych zgodnie z potrzebami inwestora. Istnieje możliwość doboru szerokości ścian, grubości ich ocieplenia. Nic dziwnego, że BEE HOUSE zyskują popularność i coraz lepsze opinie.

fot. Ristel

Lider budowlany: Co jeszcze wyróżnia Państwa technologię? Wspominała Pani o innowacyjności. Czy może Pani rozwinąć ten temat?

Natalia Dytewska: Budowa domów szkieletowych prefabrykowanych została przez naszą firmę dopracowana do perfekcji i nie jest to stwierdzenie przesadne. Tych, którzy boją się, że „lepsze jest wrogiem dobrego” zapewniam, że bazujemy na najlepszych praktykach w tym zakresie…

Lider Budowlany: Najlepszych czyli jakich?

Natalia Dytewska: Przykładowo drewno do budowy jest czterokrotnie strugane, suszone oraz klejone. Struganie zapewnia mniejszą podatność na ogień i zagnieżdżanie się w nim larw. Suszenie w temperaturze 60 stopni C zabija zarodniki pleśni i grzybów. Dbamy o zapewnienie właściwej izolacji…

Lider Budowlany: I tu wracamy płynnie do tematu innowacyjności…

Natalia Dytewska: Słuszna uwaga. Stosowana przez naszą firmę płyta cementowo-wiórowa (w przeciwieństwie do powszechnie stosowanej OSB) nie absorbuje wody. Nawet gdy dojdzie do zmoczenia płyt Green Board nic się z nimi nie dzieje.

fot. Ristel

Lider Budowlany: Nie wpływa to na ich fizyczne właściwości?

Natalia Dytewska: Nie. Zachowują one w pełni swoje właściwości, nie pęcznieją i nie odkształcają się. A brak wilgoci to również brak szkodliwej dla zdrowia pleśni. Co więcej tak nowoczesna płyta konstrukcyjna zapewnia stabilność i masywność konstrukcji. Budowa domów szkieletowych prefabrykowanych z jej udziałem plus innowacyjnych rozwiązań okładzinowych gwarantują stosowną nośność ścian i możliwość bezpiecznej instalacji ciężkich elementów lub AGD bez dodatkowych systemów wspomagających.

Lider Budowlany: Taka płyta fibrolityczno-cementowa „oddycha” prawda?

Natalia Dytewska: Tak. Dziękuję, że Pan o tym wspomniał. Dzięki niej możliwa jest w pełni naturalna wymiana powietrza z otoczeniem.

fot. Ristel

Lider Budowlany: Ale nie tylko płyta Green Board wyróżnia Państwa technologię budowy domów szkieletowych prefabrykowanych?

Natalia Dytewska: Jednym z innowacyjnych rozwiązań, o których warto jeszcze wspomnieć, jest ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe wbudowane w płytę fundamentową. Inwestor, który zdecyduje się na nie uzyska równomierny rozkład temperatury i wysoki komfort cieplny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze domy bardzo szybko uzyskują oczekiwaną temperaturę a dzięki odpowiedniej termoizolacji efektywnie ją utrzymują, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności w zakresie wykorzystania energii cieplnej.

Lider Budowlany: Czy zastosowanie tak nowoczesnych rozwiązań technologicznych wpływa na wydłużenie czasu trwania inwestycji?

Natalia Dytewska: Nie, w żadnym wypadku. Przewidywany czas realizacji budynku o dwóch kondygnacjach o powierzchni 130 m2 to 2 do maksymalnie 3 miesięcy. Myślę tu o wersji prototypowej budynku.

fot. Ristel

Lider Budowlany: A domy szkieletowe prefabrykowane produkowane seryjnie? Budowa trwa tyle samo?

Natalia Dytewska: Nie. W przypadku produkcji seryjnej cały proces trwa jeszcze krócej i może zamknąć się w okresie zaledwie 4 tygodni. Te domy szkieletowe prefabrykowane mają równie dobre opinie. Seryjna produkcja nie wpływa niekorzystnie na ich jakość. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują nowego domu szybko i w rozsądnej cenie.

Lider Budowlany: Porozmawiajmy jeszcze chwilę o tej jakości. A to dlatego, że do domów szkieletowych z prefabrykatów przylgnęła opinia nietrwałych. A ich budowa budzi kontrowersje w polskim klimacie.

Natalia Dytewska: Wszelkie obawy są bezpodstawne. BEE HOUSE TECHNOLOGY, tak jak rozmawialiśmy już w trakcie tego spotkania, jest dalece ulepszoną metodą wznoszenia budynków o konstrukcji szkieletowej. Konstrukcje są prefabrykowane na hali produkcyjnej. Mamy pewność, że wykonane są zgodnie ze sztuką i najwyższą starannością i już po wzniesieniu domu będą spełniały swoje zadanie zgodnie z wszelkimi normami.

fot. Ristel

Lider Budowlany: Podobno niezbyt elegancko jest rozmawiać o pieniądzach, ja jednak zapytam jak kształtuje się Państwa cennik na domy z prefabrykatów w roku 2019?

Natalia Dytewska: Trudno mówić o cenniku na 2019 rok. Wiele mówiliśmy tu o elastyczności i indywidualizacji naszej oferty pod potrzeby inwestora. To oczywiście determinuje cenę i końcowe koszty inwestycji. Są one bardzo konkurencyjne. Mogę jedynie zachęcić do kontaktu z nami w celu poznania szczegółów. Wszelkie potrzebne dane znajdują się na stronie internetowej www.beehousetechnology.com

Lider Budowlany: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Natalia Dytewska: Dziękuję.

00-682 Warszawa, Hoża 86 lokal 410 , woj. mazowieckie
tel. 664 982 648,