Na nasze decyzje związane z wyborem technologii budowy domu ma wpływ wiele czynników, począwszy od ceny, poprzez parametry, funkcjonalność czy opinie. Domy szkieletowe z drewna, które na naszym rynku zyskują coraz większą popularność, cenione są zwłaszcza przez osoby, którym bliska jest idea życia w zgodzie z naturą.

Domy oferowane przez Magbos doskonale się w te potrzeby wpisują, a firma, która swoją ofertę kieruje do wymagających inwestorów, oczekujących indywidualnego podejścia i realizacji śmiałych wizji architektonicznych, wyspecjalizowała się w budownictwie drewnianym z półki premium.

fot. MAGBOS

Przedsiębiorstwo zajmuje się budową prefabrykowanych, energooszczędnych domów szkieletowych z drewna lub profili firmy Steico. Pięć lat temu firma wprowadziła na rynek budynki prefabrykowane, których elementy powstają w hali produkcyjnej, skąd trafiają na plac budowy i są składane w ciągu kilku dni. – Są to gotowe elementy domu z instalacjami elektrycznymi, wodno-kanalizacyjnymi, z gotową elewacją i podłogami, przygotowane zgodnie z zamówieniem klienta. Wielką zaletą prefabrykacji jest produkcja w fabryce, bez narażania poszczególnych elementów na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i pod ścisłym nadzorem technicznym co pozwala na błyskawiczny montaż w miejscu docelowym – mówi Sebastian Dorsz z firmy Magbos.

fot. MAGBOS

Design dla wymagających

Świetne parametry budynków to jednak połowa sukcesu. Wyjątkowość oferty firmy polega przede wszystkim na wykorzystaniu nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, obejmujących zarówno bryłę budynku, jak i wykończenie wnętrz. Magbos projektuje i buduje domy z naciskiem na design, nieoczywiste formy architektoniczne i otwarte przestrzenie.

fot. MAGBOS

– Swoją ofertą wypełniliśmy rynkową niszę w branży domów drewnianych szkieletowych, bo w opinii wielu osób budownictwo drewniane to urokliwy domek z dwuspadowym dachem, nawiązujący do rustykalnej stylistyki która wielu klientom nie odpowiada. Nie boimy się podejmować projektów nietypowych, a w naszym portfolio przeważają całoroczne domy drewniane wpisującę się w nowoczesne trendy w architekturze. Są to np. budynki z dużymi przeszkleniami i bryłą charakterystyczną dla obiektów typu stodoła czy boathouse z nietypowymi dachami (np. z surowego drewna) czy nowatorskimi pomysłami na wykończenie elewacji czy tarasu – mówi Sebastian Dorsz.

fot. MAGBOS

Dom drewniany szyty na miarę

Najnowszym produktem i hitem sprzedażowym są drewniane domy modułowe easyHome, które oferowane są jako gotowe moduły mieszkalne z nieograniczonymi możliwościami personalizacji zgodnej z upodobaniami i wymogami danego klienta.

Pomysłodawcą i użytkownikiem pierwszych modułów easyHome jest architekt Mateusz Trojanowski. – Zamówione przez Pana Mateusza moduły dostarczyliśmy na malowniczą działkę w miejscowości Wleń, z rozległym widokiem na Dolinę Bobru i Góry Izerskie, a każdy z czerech połączonych ze sobą budynków zmontowany został w jeden dzień – mówi Sebastian Dorsz.

fot. MAGBOS

W efekcie współpracy Mateusza Trojanowskiego z firmą Magbos powstał dom drewniany spełniający funkcjonalne i techniczne zadania domu całorocznego przy niewielkiej powierzchni zabudowy, wynoszącej mniej niż 35 m². Kompaktowe gabaryty w sposób wyjątkowy udało się tu połączyć z przestrzennością, uzyskaną m.in. dzięki dużym przeszkleniom i otwartemu planowi budynku. O tym, jak dobrze firmie Magbos udało się sprostać zadaniu może być fakt, że opisy tej inwestycji można znaleźć w fachowej prasie i publikacjach internetowych poświęconych nowoczesnej architekturze.

fot. MAGBOS

Domy drewniane szkieletowe całoroczne, które początkowo z pewnym mozołem torowały sobie drogę na polski rynek, dziś są już jedną z najczęściej wybieranych alternatyw dla budownictwa murowanego. Naturalnym następstwem tego faktu stała się profesjonalizacja rynku budownictwa drewnianego, a zarazem coraz częściej pojawiająca się specjalizacja w jednym, konkretnym obszarze. Firma Magbos swoje miejsce znalazła wśród najbardziej wymagających klientów. Jednymi z nich byli właściciele restauracji Aquakultura na Stawach Podgórzyńskich. Autorem projektu jest wspomniany wcześniej architekt Mateusz Trojanowski, który otrzymał za niego nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.magbos.com

59-500 Brennik, gmina Złotoryja, Brennik 46, woj. dolnośląskie
tel. 535 504 008,