Domy drewniane szkieletowe całoroczne

Nowoczesna technologia i design

Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane wciąż jest najpopularniejszą technologią wznoszenia domów, to jednak w ostatnich latach coraz więcej inwestorów decyduje się na domy drewniane szkieletowe. Nie ma w tym nic dziwnego, bo energooszczędne budynki z drewna celnie odpowiadają na potrzebę życia w zgodzie z naturą. Rosnącemu zapotrzebowaniu nieuchronnie towarzyszy wprowadzona przez największych producentów standaryzacja. Trudno nie zgodzić się z opinią, że domy drewniane szkieletowe całoroczne z katalogu są do siebie bardzo podobne. Czy tak musi być? Oferta firmy Magbos to dowód na to, że personalizacja może objąć każdy element budynku, a wyjątkowe realizacje firmy szczególnie trafiają w upodobania osób o oryginalnym guście, stawiających na nietypowy design i najwyższą jakość.

Na nasze decyzje związane z wyborem technologii budowy domu ma wpływ wiele czynników, począwszy od ceny, poprzez parametry, funkcjonalność czy opinie. Domy szkieletowe z drewna, które na naszym rynku zyskują coraz większą popularność, cenione są zwłaszcza przez osoby, którym bliska jest idea życia w zgodzie z naturą.

Domy oferowane przez Magbos doskonale się w te potrzeby wpisują, a firma, która swoją ofertę kieruje do wymagających inwestorów, oczekujących indywidualnego podejścia i realizacji śmiałych wizji architektonicznych, wyspecjalizowała się w budownictwie drewnianym z półki premium.

fot. MAGBOS

Przedsiębiorstwo zajmuje się budową prefabrykowanych, energooszczędnych domów szkieletowych z drewna lub profili firmy Steico. Pięć lat temu firma wprowadziła na rynek budynki prefabrykowane, których elementy powstają w hali produkcyjnej, skąd trafiają na plac budowy i są składane w ciągu kilku dni. – Są to gotowe elementy domu z instalacjami elektrycznymi, wodno-kanalizacyjnymi, z gotową elewacją i podłogami, przygotowane zgodnie z zamówieniem klienta. Wielką zaletą prefabrykacji jest produkcja w fabryce, bez narażania poszczególnych elementów na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i pod ścisłym nadzorem technicznym co pozwala na błyskawiczny montaż w miejscu docelowym – mówi Sebastian Dorsz z firmy Magbos.

fot. MAGBOS

Design dla wymagających

Świetne parametry budynków to jednak połowa sukcesu. Wyjątkowość oferty firmy polega przede wszystkim na wykorzystaniu nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, obejmujących zarówno bryłę budynku, jak i wykończenie wnętrz. Magbos projektuje i buduje domy z naciskiem na design, nieoczywiste formy architektoniczne i otwarte przestrzenie.

fot. MAGBOS

– Swoją ofertą wypełniliśmy rynkową niszę w branży domów drewnianych szkieletowych, bo w opinii wielu osób budownictwo drewniane to urokliwy domek z dwuspadowym dachem, nawiązujący do rustykalnej stylistyki która wielu klientom nie odpowiada. Nie boimy się podejmować projektów nietypowych, a w naszym portfolio przeważają całoroczne domy drewniane wpisującę się w nowoczesne trendy w architekturze. Są to np. budynki z dużymi przeszkleniami i bryłą charakterystyczną dla obiektów typu stodoła czy boathouse z nietypowymi dachami (np. z surowego drewna) czy nowatorskimi pomysłami na wykończenie elewacji czy tarasu – mówi Sebastian Dorsz.

fot. MAGBOS

Dom drewniany szyty na miarę

Najnowszym produktem i hitem sprzedażowym są drewniane domy modułowe easyHome, które oferowane są jako gotowe moduły mieszkalne z nieograniczonymi możliwościami personalizacji zgodnej z upodobaniami i wymogami danego klienta.

Pomysłodawcą i użytkownikiem pierwszych modułów easyHome jest architekt Mateusz Trojanowski. – Zamówione przez Pana Mateusza moduły dostarczyliśmy na malowniczą działkę w miejscowości Wleń, z rozległym widokiem na Dolinę Bobru i Góry Izerskie, a każdy z czerech połączonych ze sobą budynków zmontowany został w jeden dzień – mówi Sebastian Dorsz.

fot. MAGBOS

W efekcie współpracy Mateusza Trojanowskiego z firmą Magbos powstał dom drewniany spełniający funkcjonalne i techniczne zadania domu całorocznego przy niewielkiej powierzchni zabudowy, wynoszącej mniej niż 35 m². Kompaktowe gabaryty w sposób wyjątkowy udało się tu połączyć z przestrzennością, uzyskaną m.in. dzięki dużym przeszkleniom i otwartemu planowi budynku. O tym, jak dobrze firmie Magbos udało się sprostać zadaniu może być fakt, że opisy tej inwestycji można znaleźć w fachowej prasie i publikacjach internetowych poświęconych nowoczesnej architekturze.

fot. MAGBOS

Domy drewniane szkieletowe całoroczne, które początkowo z pewnym mozołem torowały sobie drogę na polski rynek, dziś są już jedną z najczęściej wybieranych alternatyw dla budownictwa murowanego. Naturalnym następstwem tego faktu stała się profesjonalizacja rynku budownictwa drewnianego, a zarazem coraz częściej pojawiająca się specjalizacja w jednym, konkretnym obszarze. Firma Magbos swoje miejsce znalazła wśród najbardziej wymagających klientów. Jednymi z nich byli właściciele restauracji Aquakultura na Stawach Podgórzyńskich. Autorem projektu jest wspomniany wcześniej architekt Mateusz Trojanowski, który otrzymał za niego nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.magbos.com

59-500 Brennik, gmina Złotoryja, Brennik 46, woj. dolnośląskie
tel. 535 504 008,


Liczba odwiedzin: 3496 | Data publikacji: 2020-05-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: magbos, domy drewniane, magbos domy drewniane, magbos zakład stolarski, elewacje drewniane, domy ekonomiczne, domy ekologiczne, tarasy, konstrukcje drewniane, doradztwo, sprzedaż drewna, domy drewniane szkieletowe, domy drewniane szkieletowe opinie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy