Domy modułowe keramzytowe całoroczne – projekty i budowa

Ekologiczny dom z prefabrykatów keramzytowych

Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten sposób reklamują się często firmy, które oferują budowę domów modułowych z keramzytu i – jak pokazuje to praktyka – nie są to tylko puste slogany. Korzystne opinie całoroczne domy modułowe zbierają ponadto za możliwość dopasowania do najbardziej nietypowych oczekiwań klientów, czym wygrywają one np. z budownictwem deweloperskim, seryjnym i nie pozostawiającym wiele miejsca na twórczą inwencję. Projekty oraz budowę całorocznych domów modułowych jednorodzinnych i wielorodzinnych z keramzytu oferuje firma Krosbud, która wyspecjalizowała się w prefabrykacji keramzytowej.

Domy modułowe keramzytowe – co trzeba wiedzieć o technologii?

O ile jeszcze do niedawna niewielu z nas słyszało o keramzycie jako materiale budowanym, to dziś śmiało można powiedzieć, że to technologia, która staje się również w naszym kraju coraz bardziej popularna. Jako ekologiczny materiał budowlany, keramzyt produkowany jest z gliny ilastej, pęczniejącej pod wpływem działania wysokiej temperatury. Keramzytobeton to z kolei rodzaj betonu, w którym głównym kruszywem jest właśnie keramzyt. Ma on dość porowatą strukturę, jest lekki, niepalny, odporny na działanie wilgoci i czynników chemicznych, a ponadto ma bardzo dobre właściwości izolacyjności termicznej.

fot. KROSBUD

– Sam keramzyt ma stosunkowo niewielki ciężar objętościowy, który w zależności od granulacji waha się w granicach 300-350 kg/m³. Natomiast keramzytobeton jest materiałem o większym ciężarze jednostkowym, projektowanym wg potrzeb, od 700 do 1800 kg/m³. Ma on szereg zalet, które sprawiają, że doskonale sprawdza się do budowy domów modułowych. Jest lekki, bezzapachowy, chemicznie obojętny oraz odporny na działanie grzybów, pleśni, owadów oraz gryzoni. Ma ponadto wysoką odporność ogniową, dobrą dźwiękochłonność i jest mrozoodporny. Zdolność kumulowania ciepła i niewielki współczynnik przenikania ciepła sprawiają, że prefabrykowane domy modułowe keramzytowe są bardzo ciepłe i tanie w eksploatacji – wyjaśnia Przemysław Karolak z firmy Krosbud.
Co istotne – budowa domu modułowego z gotowych prefabrykatów zabiera zaledwie kilka dni, czym technologia ta bije na głowę tradycyjne budownictwo murowe.

fot. KROSBUD

 

Domy modułowe całoroczne – cena i czas

Wśród różnych czynników, które determinują nasze decyzje zakupowe, wciąż niemałe znaczenie mają opinie osób, które na daną technologię postawiły, jak i cena. Dziś o wiele bardziej niż kilkanaście lat temu zwracamy też uwagę na jakość i nawet jeśli ostateczny koszt będzie wyższy, to coraz częściej jesteśmy skłonni dopłacić. Jak wygląda kwestia ceny w przypadku domów modułowych całorocznych z prefabrykatów keramzytobetonowych? Otóż warto uświadomić sobie, że na koszt mają wpływ zarówno zastosowane materiały, jak i czas budowy, a więc okres, na jaki zaangażowana jest ekipa budowlana – a związku z tym jej wynagrodzenie. Istotą technologii prefabrykacji z keramzytobetonu jest powstawanie gotowych elementów w fabryce, a następnie ich montaż na miejscu docelowym, co pozwala uniezależnić się od warunków atmosferycznych. Ważną kwestią jest przy tym oszczędność czasu i kosztów. Gotowe elementy łączy się sprawnie wg planu przyjętego w projekcie domu modułowego całorocznego. Budowa z prefabrykatów oraz prace wykończeniowe umożliwiają zamieszkanie w domu po zaledwie kilkunastu tygodniach.

fot. KROSBUD

 

Projekty domów modułowych całorocznych

Krosbud wykorzystuje keramzyt do produkcji i elementów ściennych, takich jak ściany nośne i ściany działowe. Gładka powierzchnia i zwarta struktura ścian wznoszonych z elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu oraz stropów, zapewnia im bardzo niską nasiąkliwość. Wszystkie prefabrykowane elementy posiadają niezbędne otwory okienne i drzwiowe oraz dla rur i innych instalacji, pozwalając zaoszczędzić wiele czasu przy budowie budynku. Poprzez produkowanie elementów na płaskich formach uchylnych można wygenerować skomplikowane szablony, takie jak łuki, owale i okręgi, a także wykonać nadproża zintegrowane z elementami ściennymi z betonów zwykłych wyższych klas, takich jak C20/25, C30/37, C37/45.

 

Budynek z keramzytobetonu pokryty dachem może zostać zamknięty i w zasadzie od razu ocieplony, a cały dom z keramzytu wraz z wykończeniem wnętrz powstaje na przestrzeni od 8 do 12 tygodni. Projekty domów modułowych całorocznych, do budowy których stosowane są prefabrykowane elementy na bazie keramzytu, przewidują rozwiązania praktyczne, wygodne i energooszczędne.

– Rozwiązania keramzytowe oferujemy dla indywidualnego budownictwa mieszkaniowego, jak i inwentarskiego. W rezultacie stosowania naszych innowacji dotyczących projektów domów modułowych całorocznych z keramzytu i ich budowy, nasi klienci mogą zaoszczędzić czas, jak i obniżyć cenę inwestycji – mówi Przemysław Karolak.

fot. KROSBUD

W budownictwie mieszkaniowym w ostatnich latach zyskuje też jeszcze jeden aspekt, mianowicie – ekologiczność, co jest efektem nie tylko mody, ale i zachodzących na naszych oczach gwałtownych zmian klimatycznych, które są pochodną degradacji zielonej planety. Nic dziwnego, że jesteśmy konsumentami coraz bardziej świadomymi faktu, że nasze jednostkowe decyzje maja wpływ na stan ziemi. Dlatego coraz częściej stawiamy właśnie na przyjazne środowisku i człowiekowi materiały, a budowa domu modułowego z keramzytu świetnie się w ten trend wpisuje, bo to materiał naturalny.

 

Ekologiczny znaczy też dziś „oszczędny”, a domy z keramzytu są takie zarówno na etapie wznoszenia (ich niewielka wilgotność, znikoma nasiąkliwość, a także gładkość powierzchni eliminuje konieczność zużywania dużych ilości wody technologicznej), jak i w fazie eksploatacji.

fot. KROSBUD

Mieszkanie od dewelopera czy indywidualna inwestycja? Coraz częściej decydujemy się na drugą opcję, czemu sprzyja zarówno dostęp do niedrogich technologii budowlanych, jak i możliwość realizacji najbardziej nietypowych architektonicznie projektów. Domy modułowe całoroczne z keramzytu świetnie się w te rynkowe tendencje wpisują. Prosta i tania technologia, niskie koszty eksploatacji oraz szybki czas budowy domów modułowych to ich kolejne atuty, dzięki którym popularność prefabrykacji z keramzytobetonu na rodzimym rynku rośnie z roku na rok.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.krosbud.pl

66-340 Przytoczna, Dębówko 38, woj. lubuskie
tel. 95 737 61 46, 509 122 751,


Liczba odwiedzin: 9431 | Data publikacji: 2019-10-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
17.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może...
19.06.2018 | Domy prefabrykowane
Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce...
13.07.2017 | Domy drewniane
Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
04.07.2016 | Systemy budowlane
Realizacja budynków użyteczności publicznej musi być przeprowadzana...
10.05.2016 | Domy drewniane
Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile...
Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów...
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
22.10.2015 | Domy drewniane
Moda na niektóre materiały budowlane lub trendy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: krosbud, domy prefabrykowane, domy, elementy ścienne, elementy podłogowe, elementy stropowe, stropy, podłogi, ściany, keramzytobeton, keramzyt, beton, dom z keramzytu, dom z betonu, domy keramzytowe, domy betonowe, domy modułowe, projekty domów modułowych, domy modułowe całoroczne, domy całoroczne, domy modułowe keramzytowe, domy modułowe całoroczne projekty, budowa domów modułowych
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy