Producenci budynków modułowych są dziś w stanie zaoferować swoim klientom rozwiązania na tyle atrakcyjne, że często są one pod wieloma względami korzystniejszą alternatywą dla tradycyjnych budynków. Między innymi z tego powodu na budownictwo modułowe swoją uwagę kierują samorządy, które widzą w nim ogromny potencjał jeśli chodzi o możliwość wznoszenia obiektów wielkokubaturowych – szkół, przedszkoli, żłobków, akademików, hoteli, szpitali czy przychodni. Nie bez wpływu na rosnącą popularność budownictwa modułowego pozostaje również fakt, że nowoczesne obiekty tego typu niczym wizualnie nie różnią się od budynków tradycyjnych i dają ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz.

fot. GEA PROFESSIONAL

Budynki modułowe – cena to tylko jeden z argumentów

Choć cena budynków modułowych jest jednym z istotniejszych argumentów, które przekonują do nich potencjalnych inwestorów, to warto pamiętać, że niski koszt realizacji inwestycji to zaledwie początek zalet.

– Wykonywane przez nas moduły żelbetowe mają monolityczną konstrukcję, która umożliwia transport oraz wielokrotny montaż i demontaż całych obiektów – w tym również wielkokubaturowych, jak np. hotele czy szkoły – mówi Andrzej Głuchowski, właściciel firmy Gea Professional. – Mobilność daje możliwość przeniesienia obiektu w inną lokalizację, eliminując konieczność ponownego inwestowania w budowę od podstaw – dodaje.

Ważnym aspektem, mającym wpływ na cenę budynku modułowego są też korzyści podatkowe. W świetle obowiązujących przepisów podatkowych obiekt modułowy nosi znamiona urządzenia specjalistycznego – a nie budynku. W praktyce może to skutkować możliwością 10-letniego okresu amortyzacji (w przeciwieństwie do 40-letniego okresu przewidzianego dla obiektów budowlanych). W niektórych przypadkach instalacja nie wymaga nawet pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia budowlanego, co dodatkowo usprawnia całą ścieżkę inwestycji.

Atutem jest też błyskawiczny czas budowy takich obiektów, wielokrotnie krótszy niż wznoszeniu tradycyjnych budynków. Oferowane przez producenta budynki modułowe mogą liczyć nawet cztery kondygnacje z dachem płaskim, który można wykorzystać np. jako powierzchnię rekreacyjną (dach zielony) lub techniczną.

– Kwestią, którą warto też uwzględnić zastanawiając się nad inwestycją w budynek modułowy, jest ponadto ekologia, będąca dziś tematem niezmiernie ważnym. Jako producent budynków modułowych mamy pełną kontrolę nad całym cyklem produkcyjnym, w którym nie ma konieczności realizacji skomplikowanych procesów budowlanych. Do tego dochodzą doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, dzięki czemu obiekty są bardzo tanie w utrzymaniu – mówi Andrzej Głuchowski.

fot. GEA PROFESSIONAL

Budynki modułowe od producenta

W ofercie firmy Gea Professional znajduje się kompleksowa realizacja budynków modułowych, która obejmuje nie tylko samą budowę, ale również wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia (o ile jest ono w danej sytuacji wymagane). Zatrudnieni w firmie eksperci – projektanci z branży konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej oraz rzeczoznawcy p.poż i sanitarni mogą pochwalić się zarówno niezbędnymi uprawnieniami, jak również ogromnym doświadczeniem, które pozwala sprostać nawet najbardziej nietypowym wymaganiom klientów. Użytkownikom budynków daje to z kolei gwarancję, że są one w 100% bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi budowlane.

Jako producent budynków modułowych Gea Professional oferuje wykonawstwo obiektów na bazie konstrukcji stalowej i żelbetowej. Zwłaszcza ostatnie cieszą się coraz większą popularnością, którą zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, jak i ogromnej trwałości, szacowanej na minimum 100 lat. Firma wykonuje w tej technologii m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, hotele, akademiki, szpitale, przychodnie, apteki, domy mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, biura czy sklepy.

Budynki modułowe nie różnią się z zewnątrz ani od wewnątrz od tradycyjnych obiektów. Tym, co je różni, jest natomiast cena oraz zdecydowanie krótszy czas realizacji inwestycji, która w większości odbywa się w fabryce, gdzie poszczególne elementy są prefabrykowane z dużą dokładnością na zaawansowanych technologicznie maszynach.

Wyposażone są w zależności od przeznaczenia; również rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń planuje się w uwzględnieniem potrzeb inwestora.

– Na przykład budynki modułowe, w których mają mieścić się szkoły, przedszkola spełniają wszystkie standardy zgodne z wymogami sanepidu i przepisami przeciwpożarowymi. Mają sale lekcyjne, węzły sanitarne, szatnie, zaplecze kuchenne, szerokie korytarze itd. Klienci mają też duże możliwość z zakresie indywidualnego wykończenia wnętrz – mówi Andrzej Głuchowski.

fot. GEA PROFESSIONAL

Modułowość to słowo klucz, które w naszej epoce stanie się być może jednym z najważniejszych dla zrozumienia kierunku, w jakim podąża współczesne budownictwo. Szybkość realizacji inwestycji, możliwość przeniesienia obiektu z miejsca na miejsce, atrakcyjna cena, ekologiczność, niskie koszty eksploatacji… jako producent budynków modułowych Gea Professional oferuje swoim klientom bezkompromisową jakość oraz pewność, że obiekt spełni wszystkie ich oczekiwania.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.modulowe.eu

21-421 Tuchowicz, Celiny Włościańskie 69B , woj. lubelskie
tel. 504 002 149,