Styl industrialny w sypialni – surowo, ale wygodnie

Styl industrialny cenimy za idealne połączenie surowego piękna z zachowaniem funkcjonalności wnętrza. Wpisane w jego charakterystykę – minimalizm wystroju i stonowana kolorystyka – sprawdzają się znakomicie w aranżacji sypialni. Nie tylko ze względów designerskiej pomysłowości, ale i praktyczności. Zdrowy sen i udany relaks przychodzą łatwiej, gdy w naszej sypialni jest chłodniej, ciemniej i bardziej przestronnie. A jej centrum stanowi wygodne, przytulne, a przy tym oryginalne industrialne łóżko metalowe, zapewniające spokojny sen dzięki swej stabilnej konstrukcji.

Fot. Manufaktura Snu® Loft II

Metal, obok cegły drewna, szkła i betonu, to główny materiał kojarzony ze stylem industrialnym. I to z nim pracują na co dzień projektanci z pracowni meblarskiej MANUFAKTURA SNU®, tworząc z rzemieślniczym zacięciem i artystyczną pasją niepowtarzalne meble metalowe do każdego rodzaju wnętrz.

Łóżko do sypialni industrialne – unikatowa sztuka rzemiosła Manufaktury Snu

Wszystkie kolekcje MANUFAKTURY SNU wykonywane są ręcznie, co sprawia, że nie ma dwóch identycznych projektów. A wyjątkowość w doborze elementów wyposażenia styl industrialny ceni sobie najbardziej. Minimalizm wymaga ograniczeń i nie lubi przesytu. Aranżując w tej stylistyce, wybieramy więc tylko meble i akcesoria z duszą i niebanalną historią. Takie, które zatrzymują swoją oryginalnością – czasem ekstrawagancką, czasem ascetyczną.

Fot. Manufaktura Snu® Glossy

Łóżko metalowe w stylu industrialnym w MANUFAKTURZE SNU powstaje przez pracę bezpośrednio z surowcem. Nie ma tu mowy o przypadkowości. Autorskie pomysły metaloplastyków dopracowane są w każdym detalu od formowania pomysłu na papierze przez kształtowanie, gięcie, spawanie surowego metalu po szlifowanie i prace wykończeniowe nad oczekiwanym efektem wizualnym. Jakość wykonania i trwałość łóżek metalowych potwierdza też 5-letnia gwarancja projektantów na swoje wyroby.

Od loftowej przestronności do sypialni w bloku

MANUFAKTURA SNU® kontynuuje wielopokoleniową rodzinną rzemieślniczą tradycję artystycznego kowalstwa, wprowadzając w nią nowoczesne trendy. Styl industrialny, kojarzony dziś z luksusem i ekstrawagancją, był pierwotnie następstwem ekonomicznej konieczności.

Fot. Manufaktura Snu® Loft

Wskutek recesji przemysłu w USA w połowie XX wieku opustoszałe fabryki, magazyny czy browary adaptowano na lokale mieszkaniowe. Ogromne otwarte przestrzenie hal z dużymi przeszkleniami bez tynków, z wyeksponowanymi instalacjami i gołą cegłą przyciągały artystów i lokatorów szukających oszczędności, a z czasem entuzjastów nietuzinkowych rozwiązań architektonicznych.

Fot. Manufaktura Snu® Quadro

Współcześnie aranżacje wnętrz w stylu industrialnym nie ograniczają się wyłącznie do poprzemysłowych loftów. Stają się popularne w restaurowanych kamienicach, nowoczesnych budynkach nawiązujących do konwencji przemysłowej aranżacji, a nawet w tradycyjnych mieszkaniach w bloku, inspirujących się detalami stylu.

Loftowe łóżko metalowe industrialne wśród drewna i cegły

Ukłonem MANUFAKTURY SNU w stronę klasycznej interpretacji stylu są industrialne łóżka do sypialni z kolekcji LOFT i INDUSTRIAL. To połączenie surowego metalu, z odpowiednio postarzanym drewnem dodatkowo bejcowanym lub lakierowanym.

Fot. Manufaktura Snu® Indus

Masywna rama w brązie, graficie lub czerni idealnie współgra z surową cegłą sypialni oraz metalowymi detalami wystroju. Z kolei modelem urzekającym koneserów stylu swą unikatowością jest łóżko LOFTALUM. Metalowy stelaż pokrywa w nim wyrazista kolorystycznie blacha aluminiowa, a industrialny wymiar uwypuklają dodatkowe zdobienia nitami. Łóżko jest także odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Charakterystyczna lekkość i barwa wysokiej klasy aluminium nadaje sypialni z łóżkiem metalowym industrialnym LOFTALUM lekkości i światła. Surowość stali i blachy, nawiązujące do prostego chłodnego przemysłowego stylu, wydobywają także modele IRONLOFT czy LOFTBED z częściowo osiatkowaną ramą.

Fot. Manufaktura Snu® Belluczi

Z kolei w modelu BELLUCZI dominantę kompozycji ramy stanowią elementy hydrauliczne.

Metalowa sofa do loftowego salonu

Rozszerzeniem loftowej kolekcji jest także kanapa do pokoju dziennego FLORIAN. Wykonana ręcznie z polskiej stali najwyższej klasy może rozbudowywać charakter wnętrza w zależności od koloru. Kąty proste i minimalizm ramy nadaje sofie awangardowego rysu.

Fot. Manufaktura Snu® Florian

W połączeniu z industrialnymi stolikami kawowymi lub regałami buduje spójną estetycznie kompozycję. A właściwy dobór elementów wyposażenia jest tak samo kluczowy dla powodzenia aranżacji w stylu industrialnym, jak kolorystyka ścian – skąpana w szarościach i bielach, uzupełniona mocnymi przełamaniami grafitem, czernią, ceglastą czerwienią czy odcieniem rdzy.

Łóżko w stylu industrialnym do sypialni dziecięcej

Projektanci stworzyli także rozbudowaną kolekcję łóżek metalowych industrialnych z myślą o najmłodszych członkach rodziny. Znajdziemy w niej różnorodne wzory metalowej ramy – od łóżek bardziej zabudowanych w modelach BEDSTAR po projekty bardziej ażurowe jak BONITO. Szczególne metalowe detale wykonane przez projektantów, związane z zainteresowaniami (FUTBOLEK) czy marzeniami (LOVLIK) najmłodszych, pozwalają wydobyć w aranżacji pokoju osobowość dziecka i sprawiają, że czują się one w swojej przestrzeni swobodnie.

Fot. Manufaktura Snu® Retro

Dziecięcy świat tworzą także kolory. Ramy łóżek w stylu industrialnym do sypialni dziecięcej są malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Metalowe łóżko do sypialni ze szczyptą glamour, vintage czy pop-artu?

Łóżka metalowe są trwałe i ponadczasowe, a ich zastosowanie nie wyczerpuje się w stylistyce industrialnej. Twórcze podejście do obróbki metalu przez rzemieślników z MANUFAKTURY SNU pozwala rozszerzać portfolio o intrygujące kompozycje. Znajdziemy wśród nich łóżka pojedyncze lub podwójne inspirowane motywami orientalistycznymi, pop-artem, stylem skandynawskim, glamour czy vintage.

Fot. Manufaktura Snu® Glamour Shine Extra

Wszystkie produkty wykonywane są na indywidualne zamówienia. Dobieramy więc wedle potrzeb parametry i kolorystykę łóżek metalowych industrialnych czy elementów wyposażenia inspirowanych innymi stylistykami. Współpracując z Manufakturą Snu®, możemy także liczyć na doradztwo i wsparcie w doborze mebli do danej koncepcji aranżacji domu czy biura.

Fot. Manufaktura Snu® Maxi Q

Ze szczegółową ofertą łóżek metalowych w stylu industrialnym pracowni można zapoznać się na stronie www.manufakturasnu.pl

63-400 Ostrów Wielkopolski , ul. ks Ignacego Jana Skorupki 1a, woj. wielkopolskie
tel. 600 269 357, 506 774 557,