Najnowsze wersje profesjonalnego oprogramowania do projektowania wnętrz zapewniają wyjątkową jakość i prędkość renderingu. Towarzyszy im rozwinięta dokumentacja, która świetnie sprawdza się przy większych projektach. Przygotowywane za pomocą programu wizualizacje są praktycznie nie do odróżnienia od fotografii wnętrz, a czas pracy nad kolejnymi zleceniami ulega znacznemu skróceniu, umożliwiając realizację nawet najbardziej ambitnych zadań.

„Jestem zachwycona CD Pro 3.1. Przy całej mojej rezerwie do kolorów, a zamiłowaniem do prostoty i minimalizmu, przyznam, że zaszalałam...  Ale myślę, że przy tak słabej karcie graficznej (GTX 660), wizualizacja wystarczająca, by zaprezentować klientce" (projekt i opinia opublikowana na grupie FB Cad Decor - dla projektantów, a następnie projekt na Fanpagu firmy CAD Projekt K&A przez Agata Chomiak). Autor projektu: FABRYK-ART Agata Chomiak i Maciej Ferenc/ Wizualizacje: Agata Chomiak 

Profesjonalny program do projektowania wnętrz – lepiej i szybciej

Dzięki modyfikacji jądra systemu renderującego uzyskano znaczne przyspieszenie działania renderingu. W przypadku większych projektów, w tym takich, które obejmują półprzezroczyste elementy w rodzaju firanek, render Path tracing działa nawet 200% szybciej niż w wersjach poprzednich. Dodano również nowe narzędzie: redukcję szumu. W sposób znaczący przyczynia się ono do poprawy wyglądu, skracając przy tym czas tworzenia wizualizacji.


Render w wersji 3.1 --> 50/1000/1,5/ 4K/ czas 11 min/  karta 1070 Max-Q. Światło dzienne + oświetlenie nad stołem + punktowe na ścianę z cegłą (projekt i opinia opublikowana na grupie FB Cad Decor - dla projektantów przez Maciej Dańczura).
Autor projektu i wizualizacji: Maciej Dańczura. 

Wybranie jednej z trzech opcji poziomów odszumiania powoduje automatyczną zmianę liczby próbek, analizowanych przez algorytm Path tracing. Stworzone przez CAD Projekt oprogramowanie wykorzystuje tu algorytm „sztucznej inteligencji”, wygładzający obraz tam, gdzie brakowało perfekcji. Inna nowa opcja to nasycenie barw, służąca do kontrolowania intensywności kolorów, które przy wysokim kontraście mogą stać się mało naturalne. Z kolei dzięki wprowadzeniu filtru white-filmic biały kolor jest bardziej wyrazisty. Po zastosowaniu tego filtru można bardzo szybko uzyskać jasne sceny, jednocześnie unikając prześwietleń, czyli uzyskać przystępniejszą i skuteczniejszą formę prezentacji dla inwestorów. Opcja „cienkie szkło” daje natomiast możliwość pokazania naturalnego wyglądu cienkościennego szkła dla okrągłych obiektów, nawet jeśli zostały wyrysowane bez minimalnej grubości ścianki. Realistyczny rendering szkła w wizualizacjach oferowanych w branży projektowania wnętrz i programach dla architektów wnętrz to prawdziwa rzadkość.

Dokumentacja techniczna – nowe okno.

CAD Projekt – spójna i profesjonalna dokumentacja techniczna

Wsłuchiwanie się w potrzeby klienta doprowadziło do zmian dotyczących dokumentacji technicznej. Umożliwiono przesuwanie i obracanie zarówno pojedynczych elementów projektu, jak i całych grup, wczytanych ze środowiska CAD (oprócz elementów konstrukcyjnych, takich jak ściany czy podesty). Dzięki niewielkim zmianom w interfejsie, nowym funkcjom, jak też sporej liczbie poprawek, praca jest teraz o wiele łatwiejsza, szczególnie przy większych projektach. Tryb edycji kartki został wzbogacony o możliwość obracania całego rzutu na stronach przedstawiających rysunek z góry. Pojawiła się również możliwość zmiany kolejności wzajemnego przykrywania obiektów, czyli przesuwania elementów dodanych przez użytkownika na wierzch i na spód. Udostępniono też nowe formaty drukowania – rozmiary od A0 do A5.

Wizualizacja wykonana w CAD Decor PRO 3.1

Czasy, w których architekt za pomocą ołówka nadawał kształt wyobrażeniom i marzeniom klientów to przeszłość. W epoce zaawansowanej technologii kolejne kroki milowe wyznaczane są przez nowe funkcjonalności programów, możliwość szybszego działania, coraz doskonalsze wizualizacje, których nie da się odróżnić od fotografii. Programy do projektowania wnętrz firmy CAD Projekt K&A w nowych wersjach doskonale oddają ducha epoki, w której nie musimy wyobrażać sobie, jak będzie wyglądała kuchnia, salon czy łazienka, unikając tym samym pomyłek na etapie projektowania.

„Czy to jeszcze render, czy już zdjęcie?" (projekt opublikowany na grupie FB Cad Decor - dla projektantów przez Maciej Dańczura). Autor projektu i wizualizacji: Maciej Dańczura. 

CAD Projekt K&A głosami użytkowników:

– „Super! Naprawdę szybciej się wszystko renderuje i jakość jest lepsza (…). Z 11 minut najlepsza jakość spadła mi do 3 minut, więc ekstra”;

– „Fajny wielofunkcyjny program do projektowania wnętrz”;

– „Bardzo fajny i profesjonalny program polecam”;

– „Cały czas cos udoskonalają pod klientów 🙂 i dziękujemy im za to”;

– „Obsługa klienta oraz kontakt z serwisem na najwyższym poziomie!”

-„Świetne środowisko do projektowania. Intuicyjne i coraz bardziej rozszerzane. Bardzo dobry kontakt z firmą”;

– Mimo, że dokumentacja nie jest doskonała, to daje nam bardzo dużo możliwości o których wielokrotnie nie wiemy”;

– Śmiga suuper 🙂 Dla niewiedzących – TRZEBA zaznaczyć redukcje szumów – wystarczy nawet 50 próbek”;

– „Nasycenie barw” rządzi”;

(Źródła opinii: Fanpage CAD Projekt K&A i grupa FB Cad Decor – dla projektantów).

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cadprojekt.com.pl

61-612 Poznań, ul. Rubież 46, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 662 38 83, 801 000 269,