Pompa ciepła – czy warto? Koszt instalacji, ogrzewania, eksploatacji

Powody, dla których warto wybrać pompę ciepła

Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie powinna zaskakiwać w czasach, w których gwałtownie postępuje degradacja zielonej planety, a dostępne zasoby szybko się kurczą. Fotowoltaika, energia wiatrowa, pompy ciepła… czy warto dziś w nie inwestować? Odpowiedź może być tylko jedna, zważywszy na fakt, że coraz niższy jest też koszt instalacji pomp ciepła, przy jednoczesnym niskim koszcie eksploatacji i ogrzewania. Pompy ciepła marki De Dietrich to ukłon w stronę tych klientów, którym na sercu leży troska o środowisko naturalne, a zarazem szukają sposobu na zminimalizowanie wydatków ponoszonych na energię grzewczą.

Pompa ciepła – czy warto… i dlaczego tak!

Pompy ciepła uchodzą za jedno z najbardziej ekonomicznych źródeł energii grzewczej. Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że koszt instalacji pompy ciepła oraz cena samego urządzenia są bardzo wysokie, przez co tego typu rozwiązanie uznawane było czasem za „fanaberię”. Dziś, gdy każdy z nas na własnej skórze dostrzega, jak bardzo na skutek szkodliwej działalności człowieka zdegradowane jest środowisko, coraz więcej osób świadomie stawia na OZE. Ta rosnąca popularność ekologicznych źródeł ogrzewania sprawia, że coraz niższa jest zarówno cena samych urządzeń, jak i koszt instalacji. Pompy ciepła można też połączyć z istniejącymi już źródłami ciepła. Planując remont zakładający zwiększenie energooszczędności budynku poprzez zmianę sposobu ogrzewania, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie powietrznej pompy ciepła, której konstrukcja daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. Jej zaletą jest szybki i łatwy montaż oraz smukła budowa urządzenia. Tego typu system pozwoli ograniczyć wysokość rachunków oraz zagwarantuje domownikom wysoki komfort użytkowania. Korzystając z odnawialnych źródeł energii otrzymujemy niedrogie ogrzewanie, a także możemy skorzystać z programów wspierających rozwój OZE w Polsce.

Co istotne – z innymi źródłami energii grzewczej pompy ciepła wygrywają też kosztem eksploatacji. Poza wydatkiem na zakup samego urządzenia nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją tych urządzeń grzewczych – płaci się jedynie za zasilanie prądem. Pozostałym paliwem napędzającym ich pracę jest powietrze. Sama pompa ciepła koszty ogrzewania obniża o ponad 50% w porównaniu np. do spalania gazu lub oleju opałowego.

fot. BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Prosta instalacja – niski koszt

W pompę ciepła warto zainwestować z jeszcze jednego względu. Dzięki temu, że nie wymaga ona specjalistycznej kotłowni, system gwarantuje oszczędność miejsca i dowolną aranżację pomieszczenia technicznego. Urządzeniem, które spełnia te standardy jest pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna formuła gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją hydrauliczną, a do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych. To kompaktowe urządzenie dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze.

Prosta obsługa zawsze w cenie

Nowoczesne urządzenia grzewcze takie jak pompy ciepła odpowiednio dobrane do powierzchni i charakterystyki obiektu są praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na wygodę użytkowania. Powietrzna pompa ciepła Strateo marki De Dietrich pracuje w sposób dyskretny i bardzo wydajny, co przekłada się na niski koszt eksploatacji. Zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach oraz dzięki zintegrowanemu podgrzewaczowi c.w.u. dba o stały dostęp do ciepłej wody. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, a sterowanie sprowadza się jedynie do ustawienia żądanych temperatur w pomieszczeniach za pomocą dedykowanych regulatorów pokojowych. Z poziomu konsoli sterowniczej urządzenia De Dietrich możliwe jest ustalenie harmonogramów pracy pompy ciepła. System można też zaprogramować za pomocą dodatkowego modułu De Dietrich oraz dedykowanej aplikacji w smartfonie.

Choć powszechnie wykorzystywane są z uwagi na niski koszt ogrzewania, pompy ciepła mogą też być użyte do celów innych niż grzewcze. Latem z powodzeniem efektywnie schłodzą pomieszczenia, przez co nie ma potrzeby montażu klimatyzacji. Ponadto posłużą też do ogrzewania wody w basenie, co obniża jego koszty eksploatacji.

fot. BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Z myślą o ekologii

Decydując się na budowę nowego domu, warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, m.in. przepisy mające na celu zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz ograniczenie wpływu na środowisko naturalne systemów grzewczych. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Dobrym rozwiązaniem dla domów starszego typu jest powietrzna pompa ciepła. Może być ona instalowana w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których już istnieje system grzewczy. Nie wymaga też ingerencji w otoczenie. Technologia spalania paliw kopalnych w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz systemy oczyszczania spalin powodują, że spaliny wydobywające się z tych zakładów w czasie produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe, niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.

Niski koszt instalacji, niemal zerowy koszt eksploatacji, brak kosztów ogrzewania…. Pompy ciepła swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swoim walorom ekonomicznym, przez co minimalizują wydatki ponoszone na ogrzewanie budynku. Jednak dziś dla wielu z nas liczy się też ekologia – i jest to jedno z podstawowych kryteriów mających wpływ na to, czy warto postawić na pompę ciepła.

Informacje o najnowszych produktach marki De Dietrich znajdziesz na stronie: www.dedietrich.pl

54-105 Wrocław, ul. Północna 15-19, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 71 27 400 ,


Liczba odwiedzin: 1387 | Data publikacji: 2020-04-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
Mimo tego że drewno jest wdzięcznym materiałem...
18.03.2015 | Piece, kotły
Już niebawem branżę urządzeń grzewczych czeka rewolucja....
22.10.2014 | Piece, kotły
Jesienią bogata oferta De Dietrich poszerzyła się...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
Drewno klejone warstwowo to bodaj najbardziej zaawansowana...
Ktoś, kiedyś powiedział, że „Pasja jest przewodnikiem...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: de dietrich, de dietrich piece, de dietrich kotły, kotły, piece, ogrzewanie, ogrzewanie de dietrich, kotły gazowe, techniki ogrzewania, techniki grzewcze, BDR Thermea, de dietrich, pompa ciepła czy warto, pompa ciepła koszt instalacji, pompa ciepła koszt ogrzewania, pompa ciepła koszt eksploatacji,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy