1. Zalety gotowych projektów
2. Budowa systemem gospodarczym
3. W jakim wieku warto wybudować dom?

Bez względu na to, czy chcesz skorzystać z nowoczesnych gotowych projektów, czy też zlecić projektowanie od podstaw, poniższe wskazówki pozwolą ci uniknąć wielu popularnych błędów. Dowiesz się również, na czym tak naprawdę polega budowa domu systemem gospodarczym i dla kogo takie rozwiązanie będzie odpowiednie.

Zalety gotowych projektów

Wybierając projekty domów – extradom.pl możesz znaleźć idealną nieruchomość bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz stronę zawierającą bazę projektów i określisz, czego dokładnie szukasz. Gotowy projekt domu ma wiele zalet, dlatego też jest częściej wybierany niż projekty indywidualne. Nie oznacza to oczywiście, że projekt stworzony od podstaw będzie gorszy. W praktyce jednak klienci, którzy współpracowali z projektantem, często przyznają, że gdyby ponownie mieli budować dom, raczej skorzystaliby z gotowych rozwiązań. Przemawiają za tym liczne zalety:

• dużo niższa cena – gotowy projekt może być nawet dziesięciokrotnie tańszy od projektu indywidualnego. Dodatkowo w razie potrzeby większość projektów można dopasować do swoich potrzeb bez ponoszenia kosztów.

• krótki termin realizacji – zamówienie projektu z bazy gotowych nieruchomości trwa tylko kilka minut. Nie musisz się obawiać, że płacisz za projekt, który nie spełni twoich oczekiwań, bo przed złożeniem zamówienia możesz zapoznać się z opisem, zobaczyć wizualizacje oraz uzyskać odpowiedzi na wszystkie ewentualne pytania.

• możliwość zobaczenia domu na żywo – wybierając gotowy projekt, możesz sprawdzić, jak nieruchomość wygląda po wybudowaniu (dzięki zdjęciom publikowanym przez osoby, które zdecydowały się na ten sam projekt). 

• większa kontrola nad budżetem – popularny serwis internetowy z projektami gotowych domów dokłada wszelkich niezbędnych starań, aby zapewnić klientom dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Obejmuje to również szczegółowe kosztorysy związane z budową.

To jednak nie koniec zalet gotowych projektów. W końcu nawet najlepiej wybrany projekt może nie sprawdzić się w praktyce. W przypadku projektu indywidualnego oznaczałoby to konieczność płacenia za poprawki lub rozpoczynanie prac od nowa. Gotowy projekt możesz bez problemu zwrócić (w ciągu trzydziestu dni) lub wymienić na inny (w ciągu roku). Tym samym zakup projektu jest całkowicie bezpieczny i można dokonać również w ramach prezentu dla bliskiej osoby, która marzy o wybudowaniu swojego domu.

Budowa systemem gospodarczym

System gospodarczy to coraz popularniejsze rozwiązanie wybierane przez osoby, które chcą obniżyć koszty budowy. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z koniecznością poświęcenia własnego czasu i energii na to, aby samodzielnie wykonać wiele prac. Tym samym opcja ta polecana jest przede wszystkim osobom, które mają odpowiednie umiejętności lub skorzystają z pomocy znajomych i rodziny. Największą zaletą takiej budowy jest to, że dzięki temu można obniżyć koszty budowy nawet o 1/5. Wszystko jednak zależy od tego, ile rzeczy uda się zrobić we własnym zakresie.

W jakim wieku warto wybudować dom?

Część klientów zastanawia się, czy wiek ma znaczenie przy rozpoczęciu budowy domu. Najważniejsze jest oczywiście to, aby dysponować odpowiednią ilością pieniędzy lub zdolnością kredytową, jednak wiek rzeczywiście warto uwzględnić. Młode osoby, które nie do końca wiedzą, czego potrzebują i na jakich udogodnieniach im zależy, powinny raczej zacząć od zakupu mieszkania.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,