Jak zaplanować remont mieszkania?

Aranżacyjne grzechy. Uniknij ich zasięgając opinii Perfect Construction

Remont i aranżacja wnętrz to spore wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy w tym zakresie nie mają wielkiego doświadczenia. Jakie są najczęściej popełniane błędy w aranżacji? Jakich pomyłek uniknąć, aby oczekiwania wobec mieszkania marzeń się spełniły, nie nadwyrężając nadmiernie domowego budżetu oraz nerwów właściciela nieruchomości? Podpowiedzi podsuwają specjaliści z firmy Perfect Construction.

Wybór kolorów, kilku mebli oraz remont… w teorii planowanie remontu mieszkania lub jego wykończenie wydaje się proste. Jednak gdy nadchodzi dzień rozpoczęcia prac, brutalnie zderzamy się z rzeczywistością. Brak czasu, nierealne wyobrażenia, pogubienie w gąszczu trendów i nieumiejętność planowania powodują, że koszty rosną, a do końca projektu jest daleka droga. Jakich błędów unikać? Zdaniem ekspertów z firmy Perfect Construction opinie na temat aranżacji wnętrz, jakie możemy wyczytać w Internecie, trzeba traktować z dużym dystansem. Najważniejsze jest uwzględnienie realnych potrzeb właściciela nieruchomości, powierzchni domu/mieszkania oraz budżetu. Tu nie ma miejsca na pomyłki, dlatego warto zaufać specjalistom, powierzając wykonanie prac firmom, które kompleksowo zajmą się realizacją zlecenia.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Budżet –spontanicznie czy oszczędnie?
Najczęstszym błędem, który jednocześnie jest najbardziej odczuwalny dla portfela inwestora, jest nieokreślenie na początku budżetu lub jego złe oszacowanie. Nagle w czasie remontu okazuje się, że nie jesteśmy w stanie dokończyć projektu, a wydatki przypominają studnię bez dna. „Podstawą każdego projektu jest dobrze zaplanowany budżet” – mówią eksperci z Perfect Construction. Opinie, że każdy remont kończy się wydatkami większymi niż początkowo zaplanowane są nieprawdziwe, o ile będziemy bazować na dobrze przygotowanym projekcie. Jego brak to jak pójście na zakupy bez listy – idziemy po kilka składników na obiad, a wracamy z pełnym koszykiem zbędnych produktów. Należy określić, jakie prace trzeba wykonać oraz dokładnie oszacować koszty zakupu mebli, sprzętu AGD, transportu i sprzątania. Tak szczegółowo określony plan daje gwarancję, że unikniemy zbędnych wydatków.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Modnie czy według stylu życia?
W Internecie jest pełno stron z modnymi wnętrzami, aranżowanymi w przeróżnych stylach, często z wielką fantazją. Jak urządzić kuchnię, jak urządzić sypialnię, jak zaaranżować pokój dziecka? Współczesne trendy, pięknie prezentujące się na fotografiach (które najczęściej istnieją jedynie jako komputerowa wizualizacja) nie zawsze odpowiadają naszemu stylowi życia… nie mówiąc już o tym, że nie zawsze istnieje możliwość, aby w danych warunkach wcielić w życie przygotowaną na komputerze wizję. Planując zmiany w mieszkaniu przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wygodę domowników. Masz zwierzęta? Wybierz podłogi, które nie będą kontrastowały z kolorem sierści. Pracując w domu, zadbaj o wygodne biurko.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Jednym z wyzwań, z jakim zmierzyli się projektanci z Perfect Construction, było przystosowanie domu dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Uwzględniono odpowiednią szerokość przejść, aby w pomieszczeniach bez przeszkód obracać wózek. Zadbano o specjalne pomieszczenie kąpielowe i niezbędne uchwyty łazienkowe, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo klientce.

Projekt to podstawa!
Często zaczynamy wykańczać mieszkanie, zapominając o projekcie. Kolorystyka nie pasuje do całości, a cała koncepcja wielokrotnie się zmienia. Modyfikacje, które chcieliśmy wprowadzić bez dokładnych pomiarów, okazują się źle oszacowane i niemożliwe do realizacji.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Zatem jeśli na etapie prac, przed odebraniem mieszkania od dewelopera, istnieje możliwość wniesienia zmian, śmiało korzystajmy z takiej możliwości! To dobry czas na planowanie elektryki, hydrauliki i układu ścian. W ten sposób projektanci z Perfect Construction mogli zaprojektować mieszkanie swojej klientki, która zgłosiła się przed budową inwestycji. Dzięki temu zyskano dodatkowy czas, potrzebny na przemyślenie układu, funkcji oraz pozostałych elementów.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Umowa z wykonawcą – o czym musisz wiedzieć?
Wybór usług i produktów często zależy od rekomendacji znajomych. Gdy polecają wykonawców, łatwo zapomnieć o najważniejszym – podpisaniu umowy. Zdaniem Perfect Construction, powinny się w niej znaleźć takie elementy jak:
• lista zakupowa materiałów,
• projekt wykonawczy,
• terminy realizacji poszczególnych faz,
• kary za spóźnienia,
• harmonogram prac,
• technologia.
Ceniąc czas swoich klientów, solidna firma powinna przejąć całą odpowiedzialność za formalności na siebie – od przebiegu pracy, aż po kontakt z ekipą wykonawczą. Dzięki temu poczujemy się bezpiecznie wiedząc, kiedy dokładnie zostaną zakończone prace i jaki jest całkowity koszt wykończenia mieszkania.

 

jak zaplanować remont mieszkaniafot. Perfect Construction

 

Angażując firmę, która ma doświadczenie w kompleksowym wykończeniu wnętrz pod klucz, od samego początku możemy uniknąć aranżacyjnych grzechów. Po wszystkim pozostaje tylko cieszyć się mieszkaniem marzeń, które zostało wykończone bez stresu i generowania niepotrzebnych kosztów.

Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji i rad dotyczących funkcjonalnego mieszkania, odwiedź stronę: www.perfectconstruction.pl

81-715 Sopot, Haffnera 86, woj. pomorskie
tel. 508008366,


Liczba odwiedzin: 1294 | Data publikacji: 2016-10-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


05.03.2020 | Stolarka otworowa
Niskie progi, lekko działające konstrukcje okienne, rolety...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...
Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
02.11.2020 | Meble
Meble włoskie do salonu cieszą się od...
Etap dekorowania nowego wnętrza to moment, w...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
18.02.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne całoroczne bezsprzecznie stanowią funkcjonalne, wygodne...
Okno ze starannie i gustownie dobranymi zasłonami,...
Działalność artystyczna - właśnie tak wiele osób...
19.07.2018 | Grzejniki
Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar,...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Obok mebli i bibelotów, które dopełniają dzieła,...
Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
03.10.2016 | Wykańczanie wnętrz
Profesjonalizm, rzetelność, solidność – te cechy powinny...
26.04.2016 | Stolarka otworowa
Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi...
11.01.2016 | Oświetlenie
W aranżacji wnętrz, tak jak we wszystkich...
10.11.2015 | Meble
„To, czym się otaczasz, definiuje to kim...
16.07.2015 | Stolarka otworowa
Kiedy oglądamy projekt domu czy mieszkania, w...
Wszyscy wiedzą, że naturalne materiały takie jak...
Każdy, kto choć trochę interesuje się wystrojem...
Warto wiedzieć, że na percepcję wnętrza wpływają...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: aranżacja mieszkania, projekt wnętrza
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy