projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Nie zawsze remont wynika z konieczności zadbania o nadszarpniętą kondycję wnętrza. Z biegiem czasu również nasze potrzeby i upodobania ulegają zmianie, a remont pozwala dostosować przestrzeń do nowych wymagań. Remont może również zwiększyć wartość nieruchomości, co jest szczególnie istotne w przypadku planów sprzedaży lub wynajmu mieszkania. Jedną z firm, która oferuje kompleksowe usługi budowlane, w tym remontowe, jest PBiT Szymański z Gdańska. Działania prowadzone są we współpracy z doświadczoną architektką, Joanną Gostkowską, co pozwala pracować na konkretnym, założonym z inwestorem, budżecie i zaoszczędzić na ewentualnych błędach, nieodpowiednich zakupach materiałów wykończeniowych itp. Ofercie przyjrzymy się w dalszej części artykułu. Na początek odpowiedzmy na pytanie, jakich kosztów można się spodziewać, decydując się na generalny remont.

projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Ile kosztuje generalny remont mieszkania?

Odpowiedź na to pytanie jest taka, jak w przypadku wielu innych trapiących nas pytań – to zależy… Oczywiście, głównie od zakresu remontu i wielkości pomieszczenia. Jeśli chodzi o remont generalny, to uśredniając, według dostępnych szacunków na rok 2023, możemy spodziewać się kosztów na poziomie od ok. 1900 do 2500 zł za metr kwadratowy, choć można spotkać się również z wyższymi cenami, nawet 4000 zł/m2 w przypadku stanu deweloperskiego lub jeszcze większymi – w przypadku mieszkania modernizowanego. Jeśli koszty związane z generalnym remontem przekraczają nasze możliwości budżetowe, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego zakresu przedsięwzięcia. PBiT Szymański oferuje zarówno usługę kompleksową, jak i mniejsze prace remontowe. Na co możemy liczyć i z jakimi kosztami się to wiąże?

projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Szpachlowanie i malowanie – podstawa każdego remontu

Jednym z głównych działań, które planujemy w związku z remontem, jest odświeżenie wyglądu ścian. Nic dziwnego, skoro to one najszybciej ulegają zniszczeniom, takim jak np. trudne do usunięcia zabrudzenia. Firma PBiT oferuje zarówno szpachlowanie, jak i malowanie ścian dla firm oraz osób prywatnych. Świadczy przy tym serwis kompleksowy – poczynając od zabezpieczenia przestrzeni (w tym mebli czy podłóg), przez zapewnienie wszystkich materiałów malarskich i ochronnych, po posprzątanie bałaganu, który powstał na skutek prac remontowych. Można liczyć również na doradztwo, np. w zakresie doboru koloru farby do danego wnętrza.

Jednak samo malowanie to nie wszystko, co jest potrzebne, aby nasze ściany wyglądały nieskazitelnie. Szpachlowanie zapewnia idealne wykończenie, gwarantujące równą i gładką powierzchnię. Aby zmaksymalizować efekt, profesjonalni malarze PBiT Szymański nakładają dwie warstwy „szpachlówki”. Koszt usługi malowania (robocizna plus materiały) wynosi 35-50 zł/m2, w zależności od wybranej farby, zaś szpachlowania – 35-45 zł/m2.

projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Usługi glazurnicze

Usługi glazurnicze przydają się nie tylko przy wykończeniu nowej łazienki czy kuchni, ale również w przypadku generalnych remontów. W ofercie PBiT Szymański znajdziemy m.in. fachowe układanie płytek ceramicznych, gresu, terakoty czy mozaiki, docinanie płytek, fugowanie, a także odpowiednie przygotowanie podłoża. Wszystkie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych glazurników, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Koszt usługi to 300-350 zł (chemia plus robocizna).

projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Ścianki działowe, a może nowy sufit? Totalna rewolucja

Możemy zdecydować się także na tak spektakularne zmiany jak ścianka działowa czy sufit z płyt gipsowo-kartonowych. Dlaczego płyty g-k zyskują coraz większą popularność? Nie tylko zapewniają gładkie wykończenie, ale i izolację akustyczną oraz wydajność cieplną. Spełniają też wszystkie przepisy w zakresie ochrony przeciwpożarowej. To idealny sposób na przykład na wydzielenie nowej przestrzeni w naszym domu czy biurze. PBiT Szymański oferuje profesjonalny montaż ścian działowych i sufitów z płyt karton-gips we wszystkich rodzajach budynków. W tym wypadku możemy liczyć na koszt pomiędzy 200 a 400 złotych, w zależności np. od grubości ściany.

projekt arch. Joanna Gostkowska, realizacja Pbit Szymański, fot. Maciej Marszałkowicz.

Niekiedy chcemy pójść jeszcze dalej i generalny remont połączyć z nową aranżacją wnętrza. W tej kwestii również możemy liczyć na pomoc firmy PBiT Szymański, która od wielu lat współpracuje z doświadczoną architektką Joanną Gostkowską. Więcej na ten temat można znaleźć w innym naszym artykule.

Remont mieszkania może być trudnym, ale i satysfakcjonującym doświadczeniem. Daje możliwość przekształcenia przestrzeni według własnych potrzeb i gustu. Kluczem do sukcesu jest dokładne planowanie, cierpliwość i elastyczność wobec niespodziewanych okoliczności. To, ile kosztuje generalny remont mieszkania, zależy od wielu czynników – głównie od wielkości powierzchni. Warto więc zorientować się w cenie usługi za m2. Z odpowiednią starannością i profesjonalną pomocą można stworzyć swoje wymarzone miejsce do życia.

Więcej informacji na temat oferty firmy można znaleźć na stronie: https://www.szymanskiwnetrza.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/archJoannaGostkowska

80-299 Gdańsk, ul. Jednorożca 56, woj. pomorskie
tel. (58) 554 54 22, 501 791 229,