Jakie narzędzia akumulatorowe wybrać i na co zwracać uwagę?

Nowoczesne parki elektronarzędzi topowych producentów wyróżnia kompleksowość oraz innowacyjność, dzięki którym wykonawcy mogą w pełni skupić się wyłącznie na realizacji swoich zadań. O resztę dbają specjaliści Festool. Co zyskujemy i czym nie musimy się przejmować?

Jeden system 18 V do wielu narzędzi oraz IoT w standardzie

Zawsze naładowane i gotowe do działania z pełną mocą szlifierki, pilarki, wkrętarki czy zagłębiarki, które można ładować na tym samym akumulatorze? Jeden system to gwarancja pracy bez zbędnych przerw oraz proste dopasowanie narzędzi do zadań. Gdy dodamy do tego inteligentne sterowanie, akumulatory Bluetooth® i dedykowaną aplikację, możemy w pełni korzystać w nowoczesnych funkcjonalności, takich jak odnajdywanie narzędzi, kontrola pracy i parametrów, uruchamianie zdalne czy monitoring stanu zużycia.

fot. Festool Polska

Wydajniejsza technologia ogniw litowo-jonowych

Zastanawiając się, które narzędzia akumulatorowe wybrać, zweryfikuj żywotność ogniw w akumulatorach. Festool pozyskuje wyłącznie wysokiej jakości wysokoprądowe ogniwa od renomowanych producentów. Komponenty są dodatkowo chronione technologią AirStream, która schładza ogniwa akumulatora przed procesem ładowania i pełnego naładowania ogniwa przy maksymalnym dopuszczalnym prądzie ładowania.

Wydłużona praca na pełnej mocy

Wydajniejsze i zabezpieczone ogniwa to z kolei dłuższa praca elektronarzędzi z mocą przeznaczoną do obsługi dużych obciążeń, znaną dotąd jedynie z urządzeń stacjonarnych, zasilanych spalinowo lub z kabla. Elektromobilność to kierunek rozwoju elektronarzędzi, który procentuje dla wykonawców i inwestorów.

Silnik EC-TEC – maksymalna moc przy niskim zużyciu energii

Na wybór narzędzi akumulatorowych ma także wpływ rodzaju silnika. Inteligentne sterowanie napędem to efektywność energetyczna – w tym kontrola temperatury czy prędkości obrotowej. Zyskujesz na tym podwójnie. System sam zmniejsza obroty, gdy zbliży się do wartości krytycznej, zapewniając Ci ochronę. Jednocześnie zwiększasz efektywność, ponieważ system dopasuje moc do danego materiału i zadania. Ponadto silniki EC-TEC wyróżnia brak szczotek węglowych, co wpływa na mniejsze zużycie komponentów i eliminację procesu konserwacji.

fot. Festool Polska

Bezpieczeństwo pracy – ograniczenie wibracji do 40% i ergonomia w standardzie

Nowoczesne elektronarzędzia powinny także gwarantować stabilną pracę i wysoki poziom równowagi w najtrudniejszych warunkach. Perfekcyjne wykonanie systemów Festool 18 V zapewnia minimalizację drgań oraz wygodne użytkowanie narzędzi w niestandardowych przestrzeniach – narożnikach, wąskich przesmykach, przy pracach wykonywanych nad głową. Wsparciem jest także system zarządzania oświetleniem LED oraz system odsysania pyłów (wspólny system z akumulatorowymi odkurzaczami mobilnymi CLEANTEC).

Testy i gwarancja

Co jeszcze warto sprawdzić, weryfikując, jakie narzędzia akumulatorowe wybrać? Dostępność dokumentacji technicznej – certyfikaty, atesty i wyniki badań kluczowych parametrów. Festool to marka, która opatentowała ponad 350 modeli elektronarzędzi oraz akumulatorów. Wdraża własne projekty, które poddaje restrykcyjnym wielotygodniowym testom w laboratoriach. A naprawy narzędzi oraz akumulatorów wykonuje bezpłatnie przez pierwsze trzy lata w ramach gwarancji all-inclusive.

Lekkie, poręczne i wydajne nawet przez 30 lat

Festool 18 V to moc narzędzi przewodowych zamknięta w bezprzewodowym lekkim elektronarzędziu. Niski ciężar przekłada się na komfort codziennej pracy, a jakość producenta potwierdza możliwość użytkowania elektronarzędzi przez wiele lat.

Systainery³ – nowy wymiar zarządzania i mobilności bez przestojów w pracy

Sprawna organizacja pracy w jednym systemie to kluczowa przewaga w dobie nieustannego przemieszczania się między budowami i konieczności transportu pełnego wyposażenia. Systainery³ Festool to perfekcyjnie chroniony i uporządkowany warsztat, zarówno podczas transportu w pojeździe, jak i na placu budowy. I co ważne są one kompatybilne ze starszymi wersjami wkładów czy innych komponentów.

Wszystko zawsze pod ręką. Zobacz!

System Festool 18 V – dla kogo?

Festool zapewnia swobodny dobór narzędzi akumulatorowych dostosowanych do potrzeb przedstawicieli wielu branż. Stałe rozszerzanie i modernizowanie portfolio produktów przekłada się na wdrażanie narzędzi w pełni odpowiadających normom i rosnącym wymaganiom stawianym wykonawcom prac budowlanych.

fot. Festool Polska

Gdzie szczególnie sprawdzą się bezprzewodowe elektronarzędzia Festol 18 V?

• Stolarka: cięcie, frezowanie, szlifowanie, struganie, czy oczywiście odsysanie.
• Ciesielstwo: wiercenie, wkręcanie, struganie, wykonywanie otworów.
• Remonty: renowacja, sucha zabudowa, izolacja termiczna.
• Wykończenia: układanie podłóg, płytek, parkietów, montaż posadzek.
• Automotive: narzędzia dla warsztatów blacharsko-lakierniczych.

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS 18 i TXS 18

Znając założenia inżynierów Festool w zakresie projektu i produkcji nowoczesnych elektronarzędzi sprawdźmy, które narzędzia akumulatorowe wybrać do codziennych prac montażowych? Festool poleca dwie nowości w segmencie kompaktowych wiertarko-wkrętarek – modele CXS 18 i TXS 18.

fot. Festool Polska

Co je wyróżnia?

• Lekka konstrukcja i dwa warianty budowy (w kształcie litery „C” lub „T”).
• Wygodne i ergonomiczne w chwycie.
• Mocny i efektywny silnik EC-TEC.
• Imponująca wydajność akumulatora przy małych wymiarach, dzięki któremu urządzenia poradzą sobie z wkręceniem nawet grubych wierteł czy wkrętów w średnio miękkie drewno (np. wiertła Forstnera do 35 mm i wkręty stożkowe z częściowym gwintem do 6 x 240 mm).
• Nasadki do różnych aplikacji z dawnych systemów są kompatybilne, a funkcjonalność CENTROTEC i mocowanie Fast Fix umożliwiają ich szybką wymianę.
• Poręczny schowek na bity i zaczep na pasek.
• Regulacja momentu obrotowego oraz natężenia oświetlenia do pracy w każdych warunkach.
• Aplikacji Festool Work (wymagany jest akumulator Bluetooth®) np. do zmiany ustawień dla ręki (prawo/lewo).

fot. Festool Polska

Zobacz modele 18 V CXS 18 i TXS 18 w działaniu:

Nowa akumulatorowa pilarka szablasta RSC 18

Niezawodne pilarki ręczne to symbol jakości Festool, produkowane i udoskonalane przez markę od ponad 90 lat. Wybierając narzędzia akumulatorowe z tego segmentu, warto zwrócić uwagę na ultranowoczesną pilarkę szablastą RSC 18, która posiada wszystkie omówione wcześniej wyróżniki bezprzewodowego systemu Festool 18 V.

fot. Festool Polska

• Moc, wydajność i kontrolę wibracji zapewnia silnik EC-TEC.
• Pilarka RSC 18 wytrzyma największe obciążenia na budowie. Dopasujesz odpowiednią tarczę pilarską do każdego materiału (kompozyt, drewno, płyty).
• Ruch wahadłowy umożliwia wysoką efektywność pracy dopasowaną do twardości ciętego materiału.
• Mniejsza energia udaru, ograniczenie wibracji to dłuższa żywotność narzędzia i mniejsze obciążenie stawów i mięśni.
• Bezdotykowa wymiana brzeszczotów i możliwość obrotu o 180 stopni gwarantuje Ci większe bezpieczeństwo codziennego użytkowania.

fot. Festool Polska

• Ogranicznik prędkości skokowej chroni Ciebie i sprzęt przed przykrymi niespodziankami.
• Adapter do odsysania pyłów dba o zdrowie pracowników i czystość na budowie.
• Włącznik blokujący zapobiega niezamierzonemu włączeniu maszyny.
• Akumulator Bluetooth® i oświetlenie LED w pakiecie.

fot. Festool Polska

Poznaj możliwości pilarki RSC 18

Co jeszcze znajdziesz w ofercie Festool?

Z systemem Festool 18 zbudujesz park narzędziowy, który zapewni Ci pełną niezależność prac oraz sprawi, że wszelkie usługi wykonasz bezwysiłkowo w najwyższym standardzie. Wybór narzędzi akumulatorowych Festool 18 V obejmuje:

• pilarki szablaste,
• stołowe i ręczne pilarki tarczowe,
• pilarki do materiałów izolacyjnych,
• wiertarko-wkrętarki tradycyjne i udarowe,
• wkrętarki do suchej zabudowy,
• młotowiertarki,
• szlifierki kątowe,
• szlifierki krawędziowe,
• systemy cięcia z osprzętem diamentowym,
• wyrzynarki,
• zagłębiarki,
• zakrętarki udarowe,
• ukośnice przesuwne,
• odkurzacze akumulatorowe.

Weź udział w loterii i wygraj Mercedesa-Benz Vito pełnego narzędzi Festool

Chcesz sprawdzić, jakie narzędzia akumulatorowe wybrać z oferty Festool 18 V dla usprawnienia prac na Twojej budowie oraz wygrać Mercedesa-Benz Vito wypełnionego narzędziami Festool? Nic prostszego! Aby wziąć udział w loterii, wystarczy w terminie 3 kwietnia do 30 listopada 2023 roku kupić narzędzie akumulatorowe z Systemu 18 V u Autoryzowanego Dystrybutora firmy Festool i zarejestrować je do Gwarancji all-inclusive za pośrednictwem konta MyFestool. Potem już tylko wystarczy zarejestrować się na stronie wygrajzfestool.com.pl i czekać na losowanie nagród. Narzędzia, które zostały kupione w programie ratalnym Finansowanie Plus, biorą także udział w loterii.

fot. Festool Polska

Mercedes-Benz Vito wypełniony narzędziami Festool w zabudowie bott 3 precyzyjne akumulatorowe pilarki stołowe CSC SYS 50 oraz 80 narzędzi – takie nagrody ma loteria, którą Festool przygotował dla klientów, którzy kupią i zarejestrują narzędzie do Gwarancji all-inclusive. Łączna wartość nagród w loterii to aż 740.000 złotych.

Dowiedz się więcej na wygrajzfestool.com.pl

01-991 Warszawa, ul. Kolumbijska 26b, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 122 74 00 ,