fot. Rawlplug

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma to impreza wystawiennicza, której w naszym kraju nie trzeba nikomu przedstawiać. Przyjęło się już, że Złoty Medal Grupy MTP jest w równej mierze wyznacznikiem nienagannej jakości, jak również innowacyjności i pomysłowości konstruktorów, którzy odpowiadają za aspekty technologiczne i użytkowe nagrodzonych produktów. Wszystkie te zalety łączy w sobie wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Rawlplug R-PDD18-P100, co doceniło konkursowe jury.

Jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić? Z solidnym wyposażeniem!

Zastanawiając się nad tym, jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić, warto dokładnie sprawdzić parametry maszyny. Dotyczy to zwłaszcza odbiorców profesjonalnych, którzy poszukują niezawodnego, efektywnego narzędzia do codziennej pracy. Dlaczego powinni oni postawić właśnie na model Rawlplug R-PDD18-P100?

Maszyna ma mocny i bardzo wydajny silnik bezszczotkowy, który wraz z przekładnią planetarną wytwarza moment obrotowy sięgający 100 Nm. Ogromnym atutem tego typu silników jest mniejszy rozmiar i niska waga, jak również niewielkie zużycie prądu w porównaniu do silników szczotkowych. Dzięki temu na jednym ładowaniu akumulatora mogą one pracować zdecydowanie dłużej. Są też bardzo trwałe – nawet wtedy, gdy pracują w zapylonym środowisku.

fot. Rawlplug 

Prędkość obrotowa R-PDD18-P100 na pierwszym biegu wynosi 0 – 550 obr/min., a na drugim – 0 – 2000 obr/min. Jednocześnie, dzięki szerokiemu zakresowi ustawień sprzęgła (14+2) oraz dwubiegowej przekładni bez trudu można okiełznać tę moc. Elektroniczne sprzęgło momentu obrotowego umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę nad elektronarzędziem oraz dostosowanie trybu pracy do różnych podłoży. Dzięki niemu można przypisać konkretne prędkości obrotowe do wybranych ustawień regulacyjnych na pierścieniu. Tym samym ryzyko uszkodzenia powierzchni i połączenia jest dużo mniejsze.

Funkcja wiercenia z udarem sprawia, że warto kupić tę wiertarko-wkrętarkę akumulatorową, jeśli planujemy wiercenie w twardych materiałach, jak cegła i lekki beton. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie wynosi 80 mm, w metalu: 13 mm, a w betonie – 16 mm. Dodatkowym atutem tej maszyny jest jej wszechstronność, która umożliwia szybkie przystosowanie do pełnienia roli podręcznej wiertarki. Dzięki wygodnemu mocowaniu do pasa, zawsze możemy mieć ją przy sobie, gotową do użycia w każdej chwili.

Model ten jest też bardzo trwały, co zawdzięcza wykonaniu trybów przekładni planetarnej z wysokiej jakości stali.

Wygoda, w którą warto zainwestować

Nagrodzoną przez MTP wiertarko-wkrętarkę akumulatorową warto kupić jeszcze z innych względów. Producent położył ogromny nacisk na kwestie związane z komfortem i bezpieczeństwem operatora. Choć więc maszyna ma dużą moc, to jednak jest ona zamknięta w kompaktowej formie. Dzięki przemyślanej budowie narzędzie jest nie tylko ergonomiczne, ale również doskonale leży w dłoni. Dodatkowo, zastosowanie większego akumulatora o pojemności 5 Ah, wpływa na perfekcyjne wyważenie. Mocowanie wierteł i bitów ułatwia jednotulejowy, metalowy uchwyt wiertarski o zakresie 2-13 mm, dzięki czemu można szybko dopasować osprzęt potrzebny podczas realizacji konkretnych zadań. W przypadku bardziej wymagających zadań, takich jak wiercenie w drewnie za pomocą świdra, istnieje opcja dodatkowego zabezpieczenia nadgarstka. Można do tego celu zamontować rękojeść, co zapewni większą kontrolę i bezpieczeństwo podczas pracy. Wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w lampkę LED, co pozwala na komfortową pracę w ciasnych przestrzeniach, a także wszędzie tam, gdzie cel jest niedostatecznie oświetlony.

Do wyboru, do koloru

Profesjonaliści, którzy zdecydują się kupić wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Rawlplug R-PDD18-P100, do wyboru mają kilka wersji wyposażenia.

fot. Rawlplug 

Wariantem najbogatszym, stworzonym z myślą o tych odbiorcach, którzy nie mają jeszcze żadnego elektronarzędzia marki Rawlplug, jest R-PDD18-P100-XL2. Oprócz samej wiertarko-wkrętarki zestaw zawiera dwa akumulatory, ładowarkę, rękawice ochronne i skrzynkę systemową RawlCase.

Rozwiązaniem najbardziej opłacalnym dla tych klientów, dla których R-PDD18-P100 jest kolejnym elektronarzędziem marki Rawlplug, jest możliwość zakupu samej wiertarko-wkrętarki, bo zarówno akumulatory, jak i ładowarka pasują do wszystkich elektronarzędzi akumulatorowych tego producenta. Oczywiście znacznie obniża to koszt inwestycyjny.

Jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić do lżejszych prac? Otóż w rodzinie wiertarko-wkrętarek 18 V RAWLDRIVER znajdują się też modele zaprojektowane z myślą o lżejszych pracach montażowych. Wiertarko-wkrętarka R-PDD18-55 oferuje 16+1 pozycji sprzęgła, przez co operator może idealnie dobrać moment obrotowy do typu podłoża, w jakim pracuje. Moment obrotowy generowany przez przekładnię planetarną w tym urządzeniu wynosi do 55 Nm.

Innym modelem jest R-PDD18-70 – maszyna, która osiąga moment obrotowy do 70 Nm i również ma 16+1 pozycji sprzęgła. To wiertarko-wkrętarka, jaką warto kupić, jeśli potrzebne jest urządzenie uniwersalne, a jednocześnie kompaktowe.

Wszystkie modele, włącznie z modelem nagrodzonym Złotym Medalem, są bezpośrednimi następcami świetnie przyjętego przez klientów R-PDD18. W zależności więc od tego, jakim zadaniom ma sprostać wiertarko-wkrętarka, można z łatwością dobrać produkt z oferty Rawlplug.

Długa gwarancja i praca bez przestojów

Oczywiście sam Złoty Medal nie wystarczy! Warto zwrócić jeszcze uwagę na kwestie, które tylko na etapie inwestycyjnym mogą wydać się drugorzędne. Ofertę Rawlplug spośród konkurencji wyróżnia też długi czas gwarancji. Użytkownicy, którzy zdecydują się kupić wiertarko-wkrętarkę akumulatorową R-PDD18-P100 otrzymują aż trzy lata gwarancji zarówno na samo narzędzie, jak również na akumulator.

Co istotne – ewentualne awarie czy usterki można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej producenta, który gwarantuje przeprowadzenie napraw w błyskawicznym czasie, wynoszącym zaledwie dobę. Pozwala to uniknąć przestojów na budowie, a jeśli prace serwisowe trwają dłużej niż 24 godziny, to na ten czas firma wydaje maszynę zastępczą.

Producent zatroszczył się też o to, aby podczas trwania naprawy klient miał pełen dostęp do informacji o statusie zgłoszenia oraz zakresie naprawy – dlatego dostaje on bezpośredni kontakt do technika serwisowego.

fot. Rawlplug 

Co warto kupić? Wiertarko-wkrętarkę akumulatorową czy sieciową?

Na koniec warto jeszcze przeformułować tytułowe pytanie. Można przecież zastanawiać się nad tym, jaką wiertarko-wkrętarkę kupić? Akumulatorową czy może sieciową? Nie od dziś wiadomo, że elektronarzędzia akumulatorowe są wygodniejsze w obsłudze i można pracować nimi nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do zasilania. W akumulatorach Rawlplug zastosowano najwyższej klasy ogniwa Li-Ion (litowo-jonowe), co zapewnia narzędziom dużą moc oraz wiele godzin pracy na jednym ładowaniu. Są one bardzo wydajne, nie rozładowują się, gdy są nieużywane, a do tego – można je doładowywać nie czekając na całkowite rozładowanie.

Elektronarzędzia Rawlplug są kompatybilne ze standardowymi akumulatorami RawlBATTERY i ładowarkami RawlCHARGER, co ułatwia użytkownikom dostęp do jednolitego systemu zasilania i obsługę urządzeń. To duży ukłon w stronę tych klientów, którzy już wcześniej zaufali polskiemu producentowi i zainwestowali w inne produkty tej marki.

Więcej informacji na stronie: www.rawlplug.com

51-416 Wrocław, ul. Kwidzyńska 6, woj. dolnośląskie
tel. +48 (71) 32 60 100 ,