Jaki zestaw elektronarzędzi akumulatorowych wybrać?

Zanim przejdziemy od omówienia nowości, przypomnijmy główne wyróżniki elektronarzędzi akumulatorowych Festool, które znajdziesz również w zestawach combo.

  • System 18V – wiele narzędzi na jednym systemie ładowania z inteligentnym sterowaniem to praca bez zbędnych przerw i łatwa wymiana narzędzi w każdej chwili.
  • Akumulatory Li-HighPower Compact 4,0 Ah lub 5 Ah – mocne, wydajne i bezpieczne akumulatory chronione technologią AirStream, która schładza ogniwa, dzięki czemu pracują dłużej z mocą wytrzymującą obciążenia obsługiwane dotąd przez urządzenia sieciowe.
  • Silniki EC-TEC (bezszczotkowe i efektywne energetycznie) – inteligentne sterowanie pozwala kontrolować temperaturę, prędkość obrotową i dostosowywać ją do materiału i konkretnego zadania.
  • Zabezpieczenia – bezpieczeństwo użytkownika i materiału zapewniają m.in. technologia ograniczenia drgań, system zatrzymania pracy narzędzia w sytuacji krytycznej, system odsysania pyłów i oświetlenia LED, antypoślizgowy chwyt, niska waga urządzeń i wiele innych innowacji w zakresie ochrony.

Bazując na tych charakterystykach i słuchając głosów oraz opinii swoich klientów, Festool poszedł o krok dalej i opracował mobilne zestawy elektronarzędzi akumulatorowych Festool Combo, dostosowane do konkretnych potrzeb pracowników budowlanych. Dostajesz optymalnie skomponowane zestawy 18V do cięcia, prac ciesielskich, montażu oraz zadań uniwersalnych. Poznaj je!

Zestaw elektronarzędzi akumulatorowych Festool Combo – 4 konfiguracje gotowe do działania

Promocyjne zestawy elektronarzędzi 18V to świetne rozwiązanie dla osób, które budują swój własny park narzędziowy lub poszerzają asortyment Festool, znając moc i trwałość tych narzędzi. Producent zoptymalizował je tak, by znacząco ułatwiały pracę i radziły sobie w trudnych warunkach na placu budowy czy w warsztacie. Co więcej, wszystkie narzędzia akumulatorowe i ładowarki objęte są unikalną, bezpłatną gwarancją all-inclusive Festool, obowiązującą przez trzy lata od zakupu. Jeśli jednak Twoje narzędzia Festool są starsze, były objęte Gwarancją all-inclusive, ale nie minęły jeszcze 3 lata od jego zakończenia, skorzystaj z programu MAX 360 na niższą cenę serwisu lub naprawy (Regulamin: https://tiny.pl/dt4z2).

Fot. Festool Combo ciesielski: pilarka ręczna HKC 55, udarowa wiertarko-wkrętarka TPC 18/4, szlifierka kątowa AGC 18

Festool Combo ciesielski – czysta przyjemność pracy w drewnie

W skład tego rozbudowanego zestawu elektronarzędzi akumulatorowych wchodzą: pilarka ręczna HKC 55, udarowa wiertarko-wkrętarka TPC 18/4, szlifierka kątowa AGC 18 oraz toolbox TB M 137 (pasujący do wszystkich Systeinerów). Jakie usprawnienia da Ci ten zestaw?

Akumulatorowa pilarka ręczna HKC 55
Pilarka zapewnia mobilne, precyzyjne i powtarzalne cięcie kantówek, płyt lub desek o grubości do 55 mm. W połączeniu z prowadnicą FSK obok cięć wzdłużnych wykonasz równie dokładne cięcia poprzeczne i ukośne. HKC 55 daje Ci także możliwość prostego ustawienia głębokości cięcia z funkcją zagłębiania poprzez ściśnięcie i zwolnienie dźwigni na czytelnej skali. Otwarta konstrukcja pilarki i okienko kontrolne daje pełny podgląd każdego cięcia. Elastyczność zastosowań pilarki zapewnia również klin rozszczepiający i regulacja kątowa z funkcją centralnego zacisku w zakresie od 0 do 50°.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka TPC 18/4
W ciesielskim zestawie elektronarzędzi akumulatorowych znajdziesz też wytrzymałą i najbardziej wszechstronną na rynku akumulatorową wiertarko-wkrętarkę udarową przeznaczoną do pracy w drewnie, metalu czy murze. 4-biegowa przekładania QUADRIVE wytrzyma nawet najwęższe obciążenia dzięki ogromnej sile i prędkości obrotowej. Pozwoli Ci także na szybką i w pełni kontrolowaną zamianę biegu na każdy inny, by zapewnić sprawne działanie przy materiałach o mniejszych średnicach. Nie tracisz tempa pracy dzięki złączu FastFix, które umożliwia szybką, beznarzędziową wymianę licznych nasadek z trybu wiercenia na tryb wkręcania. Producent zadbał o ergonomię i bezpieczeństwo. TPC 18/4 świetnie leży w dłoni, a elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zakleszczenia wiertła.

Akumulatorowa szlifierka kątowa AGC 18
Uzupełnieniem zestawu jest ergonomiczna i wytrzymała szlifierka kątowa niezbędna do cięcia i szlifowania twardszych materiałów. Płynna regulacja prędkości w zakresie od 4 500 do 8 500 obr./min umożliwia cięcie i szlifowanie dopasowane do materiału. Z kolei szczelna zabudowa zapewnia niski poziom wibracji, cichą pracę, odseparowanie od pyłu i kurzu, co przekłada się na wygodną obsługę w codziennych zadaniach.

Fot. Festool Combo do cięcia: zagłębiarka TSC 55 i wyrzynarka PSC 420

Festool Combo do cięcia – dynamiczny duet pił tnących w rekordowym czasie

Zestaw elektronarzędzi akumulatorowych do cięcia tworzy: zagłębiarka TSC 55 i wyrzynarka PSC 420, wraz z praktycznym toolboxem. Wykonasz z nim perfekcyjne przycinanie i wycięcia przy pracach związanych z montażem mebli, zabudową kuchni, łazienki czy aranżacją wnętrz i tarasów. Co zyskasz z tym combo?

Akumulatorowa zagłębiarka TSC 55
TSC 55 to maksymalna precyzja, wydajność i jakość cięcia przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa pracy i pełnej mobilności. Bezszczotkowy silnik EC-TEC, podwójny akumulator (2 x 18 V) oraz tarcze nowej generacji dają dwukrotnie szybsze cięcie bez strat na ich precyzji. Dla Festool szybko oznacza także bezpiecznie. Technologia KickbackStop chroni zarówno Ciebie, jak i materiał, z którym pracujesz. W sytuacji odbicia błyskawicznie zatrzymuje tarczę pilarską zagłębiarki.

Akumulatorowa wyrzynarka PSC 420
Lekka (2,3 kg) i przylegająca do dłoni (antypoślizgowa powłoka Softgrip) wyrzynarka poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi wzorami cięć. Zastosowana w tym elemencie zestawu elektronarzędzi akumulatorowych do cięcia potrójna prowadnica brzeszczota to pewność precyzyjnego prowadzenia wzdłuż linii cięcia. Z kolei trzy tryby oświetlenia zapewniają optymalny widok cięcia. Szybko przestawisz się na cięcie różnych materiałów dzięki beznarzędziowej wymianie brzeszczotów, stołów i stopek. 3800 suwów na minutę przekłada się na szybkie postępy, a ergonomiczna konstrukcja pozwoli na długą pracę bez zmęczenia.

Fot. Festool Combo montażowy: zakrętarka udarowa TID 18, wiertarko-wkrętarka TXS 18, wyrzynarka PSC 420

Festool Combo montażowy – bezprzewodowa moc do wszelkich prac monterskich

Ta konfiguracja pozwoli Ci bezwysiłkowo i dokładnie wykonać szereg prac monterskich – od montażu stolarki otworowej i umeblowania przez konstrukcję ogrodzeń, pergoli, tarasów po układanie elewacji, docinanie i instalowanie elementów różnorodnego wyposażenia. Zestaw tworzą wytrzymałe komponenty stworzone z myślą o długim czasie eksploatacji, czyli zakrętarka udarowa TID 18, wiertarka TXS 18 oraz omówiona powyżej wyrzynarka PSC 420.

Akumulatorowa zakrętarka udarowa TID 18
Montażowy zestaw elektronarzędzi akumulatorowych otwiera zakrętarka udarowa. Ważącą zaledwie 960 gramów zakrętarkę wyróżnia solidny mechanizm udarowy i duża moc. Możesz pracować z nią długo bez zmęczenia. Urządzenie wyposażono w trzy poziomy prędkości obrotowej dla pracy dopasowanej do danego materiału oraz inteligentny tryb T, który wykrywa przejście z blachy do drewna i dostosowuje prędkość obrotową do tej zmiany . Uchwyt obraca tylko wkrętem, chroniąc nadgarstek dzięki mechanizmowi udaru stycznego bez momentu wstecznego.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka TXS 18
Lekka wkrętarka TXS 18 to praktyczny pomocnik wielu prac montażowych. Dostępna jest zarówno w popularnym i wygodnym kształci litery T, jak i w kształcie litery C. Wyposażona została w odpowiednie nasadki do każdej aplikacji (kompatybilne z innymi modelami wkrętarek Festool), schowek na bity, regulacje światła LED oraz szybki system wymiany narzędzi (CENTROTEC) i trybu pracy wkręcanie – wiercenie (złącze Fast Fix). W efekcie otrzymujesz wszechstronne, kompaktowe i zaskakująco mocne narzędzie do montażu.

Akumulatorowa wyrzynarka PSC 420
Z wszelkimi docięciami i wycięciami przy montażu poradzi sobie przywoływana wcześniej przy zestawie combo do cięcia wyrzynarka PSC 420.

Fot. Festool Combo uniwersalny: zagłębiarka TSC 55, wiertarko-wkrętarka TXS 18-Basic

Festool Combo uniwersalny – najważniejsze elektronarzędzia zawsze pod ręką

Wśród serii specjalistycznych zestawów elektronarzędzi akumulatorowych Festool Combo znajdziesz także pakiet wielofunkcyjny, z którym wykonasz precyzyjne cięcia, wkręcanie i wiercenie, czyli większość standardowych zadań w warsztacie, na placu budowy czy przy remoncie. W skład tego pakietu combo wchodzą omówione wyżej modele: zagłębiarka TSC 55 oraz wiertarko-wkrętarka TXS 18-Basic oraz praktyczny toolbox, dzięki któremu wygodnie i bezpiecznie przetransportujesz pakiet narzędzi na miejsce pracy.

Oferta specjalna: Wybierz zestaw elektronarzędzi akumulatorowych, który Cię interesuje!

Jak jeszcze możesz skorzystać? Weź udział w promocji i zapewnij sobie dodatkowy akumulator. Jak to działa? W terminie od 18.03.2024 r. do 31.05.2024 r. dokonaj zakupu zestawu akumulatorowego combo. Zarejestruj zestaw combo na dedykowanej podstronie w MyFestool do 31.05.2024 (dołącz fakturę zakupu do konta MyFestool). Zarejestruj pozostałe narzędzia do Gwarancji all-inclusive i odbierz akumulator 4.0 Ah. (do wyczerpania zapasów).

Chcesz wiedzieć więcej o elektronarzędziach Festool 18V? Sprawdź szczegóły na stronie producenta i wybierz zestaw elektronarzędzi akumulatorowych dla swojej branży:
https://www.festool.pl/18V

01-991 Warszawa, ul. Kolumbijska 26b, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 122 74 00 ,