Oprysk prewencyjny

Pierwsze wiosenne opryski drzew i krzewów owocowych oraz pozostałych roślin wykonuje się jeszcze w stanie bezlistnym. Zabiegi powinny odbyć się przy ciepłej słonecznej pogodzie. Minimalna wymagana temperatura to minimum 7 stopni Celsjusza, co w Polsce na przełomie lutego i marca, a nawet marca i kwietnia bywa trudne do osiągnięcia. Terminy są więc rok rocznie ruchome. A profesjonalni ogrodnicy jak i amatorzy kierują się nie tylko wskazaniami termometrów, ale i fazą rozwoju rośliny. Kierując się kalendarzem do końca marca wykonuje się opryski przeciwko grzybom. O zwalczaniu innych chorób decyduje już bezpośrednio faza rozwoju drzewka lub krzewu owocowego.

Bezpieczne opryski

Co zrobić, aby nie zaszkodzić sobie, środowisku, w tym pszczołom, a spożywane potem plony były bezpieczne dla zdrowia? Po pierwsze najpierw zapobiegać a później leczyć. Czyli należy wykonywać prewencyjne wczesnowiosenne opryski, które są bezpieczne dla owadów i ptaków. Po drugie najpierw należy wykorzystać naturalne metody ochrony naszych roślin a dopiero kiedy te okażą się nieskuteczne sięgać po wsparcie w postaci chemicznych środków ochrony roślin. Po trzecie użyć sprawdzonych narzędzi, które umożliwią nie tylko wygodne, ale i prawidłowe wykonanie oprysków.

fot. MAROLEX 

Jaki opryskiwacz akumulatorowy kupić?

Do wyboru klientów na rynku pozostaje szeroki wybór akumulatorowych urządzeń opryskujących:

• opryskiwacze ręczne
• opryskiwacze naramienne;
• opryskiwacze plecakowe
• opryskiwacze wózkowe;

fot. MAROLEX 

Sięganie po sprawdzone techniczne rozwiązania czołowych producentów, to mądra, bezpieczna decyzja, która dodatkowo pozwoli oszczędzić i stosować opryski w optymalnej ilości, w jakiej są wymagane. A także aplikować je dokładnie tam, gdzie powinny trafić.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup opryskiwacza akumulatorowego? Po pierwsze umożliwia on bezproblemową pracę na większym obszarze ogrodu lub sadu bez uzależnienia od źródła zasilania. Po drugie opryskiwacze Marolex oferują szereg możliwości, co ułatwia dobór urządzenia ściśle do zastosowań, dla których jest ono potrzebne. Po trzecie nowatorskie pomysły techniczne. Przykładowo Zabezpieczenie przeciwpyłowe w skrócie APS, które zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do środka lancy i tym samym gwarantuje, że dysza będzie drożna a lanca płynnie się rozsuwała.

AKUMULATOROWY OPRYSKIWACZ PLECAKOWY RX™ X-line to gwarancja mobilności (plecak) i wydajności akumulatora, a także oszczędności rozpylanych nim środków ochrony roślin.

Błyskawiczne ładowanie i bardzo długi czas pracy sprawiają, że praca opryskiwaczem jest zoptymalizowana. Dysza z regulacją strumienia pozwala dostosować kąt oprysku i wielkość kropli. Ciśnienie 0,38 MPa i silna pompa to możliwość korzystania z lanc 3 dyszowych rzędowych i 3 dyszowych pionowych. Lance te zapewniają dokładny oprysk tworząc kurtynę, ponieważ strumienie z dysz nakładają się na siebie. Co za tym idzie opryskiwanie preparatami olejowymi drzew owocowych, iglaków czy żywopłotów nie stanowi w przypadku opisywanego urządzenia żadnego problemu. AKUMULATOROWY OPRYSKIWACZ PLECAKOWY z serii RX™, a dokładnie RX12 może również służyć dezynfekcji.

AKUMULATOROWY OPRYSKIWACZ VX X-line to największe z urządzeń firmy oferujące pojemność 20L. Długi, zbrojony, tak jak i we wszystkich pozostałych modelach wąż, to możliwość zastosowania każdego rodzaju oprysków. Tak jak i w pozostałych modelach wzmocniony zbiornik, lance z zaworem dozującym i dyszą regulowaną. Teleskopowe rozwiązania sprawiają, że oprysk drzew owocowych na całej ich wysokości nie stanowi już żadnego problemu.

fot. MAROLEX 

Jeśli ktoś nie chce lub nie musi sięgać po duże urządzenia i w związku z tym ciągle szuka odpowiedzi na pytanie jaki opryskiwacz akumulatorowy kupić, aby spełnił on swoje zadanie, to odpowiedzią może być kompaktowy model fx™ x-line. Waży zaledwie 3,5 kg, ale to nie oznacza, że nie może długo pracować. Zapewnia ponad 3 godziny pracy ciągłej i dostęp do 7 litrowego zbiornika. Umożliwia pracę z wieloma substancjami, łącznie z olejem parafinowym. Oczywiście do tego opryskiwacza również można zakupić dodatkowe akcesoria typu lanca 3 dyszowa rzędowa lub pionowa, lance 3 metrowe, lance doglebowe.

Wyjątkowy zasięg pracy

Do produkowanych przez siebie opryskiwaczy Marolex posiada lance teleskopowe 60-115 cm, zestaw dysz. Dzięki temu zasięg prac może być bardzo duży.

Marka Marolex to 30 lat doświadczeń w produkcji opryskiwaczy ciśnieniowych, które udanie łączone są z nowoczesnością oraz możliwościami obecnej technologii. Opryskiwacze ewoluują razem z postępem techniki.

Więcej informacji na www.marolex.pl

05-092 Dziekanów Leśny, ul. Reymonta 2, woj. mazowieckie
tel. +48 22 751 30 16,