Pompa do ścieków z rozdrabniaczem

Nowoczesne rozwiązania sanitarne do domów i obiektów komercyjnych

Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana grawitacyjnie, w związku z czym produkowane ścieki spływają rurami w dół pod własnym ciężarem. Jeżeli jednak sytuacja zmusza inwestora do instalacji sprzętu sanitarnego w dużej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego lub poniżej kolektora niezbędne jest zamontowanie specjalnych urządzeń pompująco–rozdrabniających, np. firmy SFA, które rozwiążą problem odprowadzania nieczystości.

Pompa z rozdrabniaczem – Co to jest? Jak działa?
Pompa z rozdrabniaczem to urządzenie elektryczne, które służy do rozdrabniania i przetłaczania ścieków szarych, ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych w miejscach, gdzie jest to utrudnione. Umieszczone w rozdrabniaczu noże tną składniki ścieków na drobne cząstki, które są następnie przetłaczane przez pompę na taką odległość i wysokość, aby dalej mogły spłynąć grawitacyjnie do sieci kanalizacyjnej w ulicy albo do przydomowej oczyszczalni ścieków czy szamba. Gdy zbiornik urządzenia zostanie opróżniony, pompa automatycznie się wyłącza. Do pracy rozdrabniacza potrzebny jest prąd o napięciu 230 V. Pompa do ścieków z rozdrabniaczem daje nieograniczone możliwości inwestorom, pozwalając na efektywne wykorzystanie każdej przestrzeni – zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej, biurach i obiektach sportowych.

 

sfa polandfot. SFA

 

Wyspa kuchenna ze zlewozmywakiem a odprowadzanie wody
Coraz częściej w domach i mieszkaniach spotyka się kuchnie z wybudowaną w centralnym punkcie wyspą. Wyspa kuchenna to sporych wymiarów szafka z blatem, która może być dodatkowo wyposażona w zlewozmywak. W przypadku montażu wyspy ze zlewem powstaje dodatkowy problem odprowadzania wody, tym bardziej, jeśli pion kanalizacyjny oddalony jest od wyspy o kilka metrów. Rozwiązaniem tego problemu jest pompa do ścieków SANIVITE firmy SFA. To bardzo wydajne urządzenie, które może tłoczyć ścieki do 5 m w pionie lub do 50 m w poziomie oraz pracować w długich cyklach. Pompa ma wymiary 412 x 185 x 280 mm, moc silnika wynosi 400 W, a prędkość to 2800 obr/min. Do urządzenia możemy podłączyć nie tylko zlew, ale także zmywarkę oraz pralkę – zyskując dzięki temu więcej przestrzeni w kuchni. Pompa SANIVITE pracuje w technologi silence – głośność pracy wynosi zaledwie około 46 dB, co jest wielką zaletą dla osób wrażliwych na dźwięki oraz rodzin z dziećmi.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Łazienka na strychu, kuchnia w piwnicy. Jak rozwiązać problem z odprowadzaniem ścieków?
Projekty domów jednorodzinnych ściśle określają położenie pokoi oraz sanitariatów, pod które wykonywana jest instalacja kanalizacyjna. Czasem zagospodarowanie przestrzeni ulega jednak zmianie, ponieważ w trakcie mieszkania zmienia się sytuacja życiowa rodziny – rodzina się powiększa, wprowadzają się nowi domownicy, zmieniają się upodobania mieszkańców i ich potrzeby mieszkaniowe. W takich sytuacjach potrzebna jest zmiana przestrzeni i wykorzystanie pomieszczeń w inny sposób niż dotychczas, np. zaadaptowanie piwnicy jako kuchni lub pralni bądź zaprojektowanie dodatkowej toalety na strychu. W takim wypadku pojawia się poważny problem z doprowadzeniem instalacji kanalizacyjnej – zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i finansowych. Można jednak przenieść kuchnię czy łazienkę do innego pomieszczenia lub stworzyć dodatkową na poziomach oddalonych od głównego pionu kanalizacji bez potrzeby kosztownej i pracochłonnej przebudowy domu – wystarczy zainwestować w pompę do ścieków.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompa SANISPEED firmy SFA potrafi wypompować ścieki nawet do 7 m w pionie oraz 70 m w poziomie. Dedykowana jest do takich pomieszczeń jak kuchnie i pralnie. Instaluje się ją w zlewozmywakach, zmywarkach oraz pralkach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest odprowadzanie ścieków szarych, również tych o wysokich temperaturach. Pompę SANISPEED o wymiarach 375 x 185 x 277 mm zasila silnik o mocy 400 W i prędkości 2800 obr/min.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Z kolei w toaletach sprawdzą się pompy WC z rozdrabniaczami, np. najcichsza na rynku pompa SANIPRO Silence do odprowadzania ścieków szarych i czarnych z całej łazienki (umywalka, sedes, bidet) do 5 m w pionie i do 100 m w poziomie z silnikiem o mocy 400 W lub pompa WC SANIWALL Pro UP ze specjalnym stelażem podtynkowym od GROHE z wbudowanym sanirozdrabniaczem SFA umożliwiającym łatwe podłączenie do miski sedesowej, prysznica, bidetu, pisuaru oraz umywalki – standardowa szerokość między otworami to 18/32 cm. Stelaż montuje się bezpośrednio za podwieszaną miską sedesową, a dołączany do zestawu dwuczęściowy szklany front zapewnia estetyczną i niezwykle dyskretną instalację. Pompa SANIWALL Pro UP również odprowadza ścieki na wysokość 5 m w pionie lub 100 m w poziomie.

 

sfa polandfot. SFA

 

Odprowadzanie nieczystości z toalet, kuchni i zapleczy w obiektach komercyjnych
Problem z odprowadzaniem nieczystości mogą mieć również właściciele obiektów komercyjnych. W lokalach gastronomicznych taki problem stanowią przede wszystkim kuchnie, które projektuje się w najbardziej oddalonym pomieszczeniu, aby hałas i zapachy nie uprzykrzały posiłku gościom – a tym samym, są znacznie oddalone od zewnętrznej kanalizacji. Ponadto kuchenne zlewy i zlewozmywaki, do których trafiają wszelkiego typu nieczystości i resztki jedzenia, należy zabezpieczyć przed zatkaniem. Dlatego, aby ułatwić odprowadzanie brudnej wody z odpadkami do głównego pionu kanalizacyjnego niezbędna jest instalacja pomp do ścieków oraz pomporozdrabniaczy.  

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy SFA SANICOM dedykowane do obiektów gastronomicznych i kuchni służą do pompowania ścieków bez fekaliów. Wyposażone są w silniki o dużej mocy: SANICOM 1 – silnik o mocy 1300W, SANICOM 2 – dwa silniki o mocy 1500 W każdy i są odporne na wysokie temperatury. W gastronomii świetnie sprawdzą się również pompy serii SANICUBIC wyposażone w rozdrabniacze. Pompy te mogą tłoczyć ścieki nawet do 11 m w pionie oraz do 110 m w poziomie (SANICUBIC I WP, SANICUBIC 2 Classic). Dodatkowo, model SANICUBIC 2 Classic posiada system alarmu dźwiękowego, który uruchamia się w momencie awarii urządzenia lub braku prądu. To również świetna propozycja do instalacji w myjkach fryzjerskich, umywalkach w salonach kosmetycznych oraz na zapleczach sklepów.

 

sfa polandfot. SFA

 

Toalety w obiektach komercyjnych – restauracjach, barach, pubach, hotelach, kompleksach wypoczynkowych, siłowniach i basenach ze względu na intensywną eksploatację także wymagają zainstalowania pomp do ścieków, które będą w stanie odprowadzać dużą ilość ścieków w krótkim czasie, w szczególności gdy toalety są rozmieszczone na różnych poziomach konstrukcyjnych i są znacznie oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto, ze względu na to, że do odpływu trafia nie tylko papier toaletowy, ale również inne artykuły kosmetyczno-higieniczne, warto wyposażyć ubikacje w pompy WC z rozdrabniaczem.

 

sfa polandfot. SFA

 

Idealny do dużych i często odwiedzanych przez klientów lokali jest rozdrabniacz SANIBEST Pro o mocnym silniku – moc 1100 W. Jego wysoka wydajność umożliwia odprowadzanie ścieków do 7 m w pionie i 110 m w poziomie za pośrednictwem odpływu o średnicy od 22 do 32 mm. Wytrzymuje temperaturę ścieków dochodzącą nawet do 60°C. Z kolei w małych lokalach gastronomicznych czy pubach świetnie sprawdzi się rozdrabniacz SANIACCESS do instalacji w WC, bidetach, umywalkach. Odpływy o długości: do 5 m w pionie i 100 m w poziomie, umożliwiają budowę łazienki nawet w sporej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto łatwy dostęp do części rozdrabniającej i sterującej, pozwala samodzielnie w szybki sposób usunąć ewentualną usterkę. Co więcej, pompy rozdrabniające podnoszą jakość lokalu i umożliwiają zaaranżowanie przestrzeni w dowolny sposób bez jakichkolwiek ograniczeń konstrukcyjnych.

 

sfa poland sfa poland sfa poland
sfa poland sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy z rozdrabniaczami to bardzo funkcjonalne urządzenia, które pozwalają na montaż sanitariatów, kuchni i pralni w dowolnym pomieszczeniu, szczególnie wtedy, kiedy są one oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego lub znajdują się poniżej kolektora. System rozdrabniający mieli ponadto składniki ścieków na małe cząstki, eliminując w ten sposób ryzyko zatkania rur kanalizacyjnych i zapewniając komfortowe użytkowanie kuchennego wyposażenia oraz ceramiki łazienkowej. Zaletą pomp do ścieków i pomporozdrabniaczy SFA jest także nowoczesne wzornictwo, które pasuje do każdej przestrzeni i dowolnego stylu aranżacyjnego.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.sfapoland.pl

03-253 Warszawa, ul. Białołęcka 168 , woj. mazowieckie
tel. + 48 22 732 00 32,


Liczba odwiedzin: 3668 | Data publikacji: 2017-10-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
Na terenach mieszkalnych nieprzyłączonych do sieci kanalizacyjnej...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które...
Rosnąca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa sprawia, że...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
Przyłączenie domowej sieci wodno-kanalizacyjnej do sieci miejskiej...
14.10.2014 | Pompy
Na każdym etapie budowy, a także w...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
08.06.2016 | Pompy
Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się...
Wymuszone odgórnie przepisami prawa unijnego zmiany w...
Statystyki pokazują, że dzienne zużycie wody kranowej...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
20.09.2021 | Energia ekologiczna
Inwerter, zwany również falownikiem, określany jest sercem...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pompy z rozdrabniaczem, pompy do ścieków, instalacja kanalizacyjna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy