Pompa do ścieków z rozdrabniaczem

Nowoczesne rozwiązania sanitarne do domów i obiektów komercyjnych

Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana grawitacyjnie, w związku z czym produkowane ścieki spływają rurami w dół pod własnym ciężarem. Jeżeli jednak sytuacja zmusza inwestora do instalacji sprzętu sanitarnego w dużej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego lub poniżej kolektora niezbędne jest zamontowanie specjalnych urządzeń pompująco–rozdrabniających, np. firmy SFA, które rozwiążą problem odprowadzania nieczystości.

Pompa z rozdrabniaczem – Co to jest? Jak działa?
Pompa z rozdrabniaczem to urządzenie elektryczne, które służy do rozdrabniania i przetłaczania ścieków szarych, ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych w miejscach, gdzie jest to utrudnione. Umieszczone w rozdrabniaczu noże tną składniki ścieków na drobne cząstki, które są następnie przetłaczane przez pompę na taką odległość i wysokość, aby dalej mogły spłynąć grawitacyjnie do sieci kanalizacyjnej w ulicy albo do przydomowej oczyszczalni ścieków czy szamba. Gdy zbiornik urządzenia zostanie opróżniony, pompa automatycznie się wyłącza. Do pracy rozdrabniacza potrzebny jest prąd o napięciu 230 V. Pompa do ścieków z rozdrabniaczem daje nieograniczone możliwości inwestorom, pozwalając na efektywne wykorzystanie każdej przestrzeni – zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej, biurach i obiektach sportowych.

 

sfa polandfot. SFA

 

Wyspa kuchenna ze zlewozmywakiem a odprowadzanie wody
Coraz częściej w domach i mieszkaniach spotyka się kuchnie z wybudowaną w centralnym punkcie wyspą. Wyspa kuchenna to sporych wymiarów szafka z blatem, która może być dodatkowo wyposażona w zlewozmywak. W przypadku montażu wyspy ze zlewem powstaje dodatkowy problem odprowadzania wody, tym bardziej, jeśli pion kanalizacyjny oddalony jest od wyspy o kilka metrów. Rozwiązaniem tego problemu jest pompa do ścieków SANIVITE firmy SFA. To bardzo wydajne urządzenie, które może tłoczyć ścieki do 5 m w pionie lub do 50 m w poziomie oraz pracować w długich cyklach. Pompa ma wymiary 412 x 185 x 280 mm, moc silnika wynosi 400 W, a prędkość to 2800 obr/min. Do urządzenia możemy podłączyć nie tylko zlew, ale także zmywarkę oraz pralkę – zyskując dzięki temu więcej przestrzeni w kuchni. Pompa SANIVITE pracuje w technologi silence – głośność pracy wynosi zaledwie około 46 dB, co jest wielką zaletą dla osób wrażliwych na dźwięki oraz rodzin z dziećmi.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Łazienka na strychu, kuchnia w piwnicy. Jak rozwiązać problem z odprowadzaniem ścieków?
Projekty domów jednorodzinnych ściśle określają położenie pokoi oraz sanitariatów, pod które wykonywana jest instalacja kanalizacyjna. Czasem zagospodarowanie przestrzeni ulega jednak zmianie, ponieważ w trakcie mieszkania zmienia się sytuacja życiowa rodziny – rodzina się powiększa, wprowadzają się nowi domownicy, zmieniają się upodobania mieszkańców i ich potrzeby mieszkaniowe. W takich sytuacjach potrzebna jest zmiana przestrzeni i wykorzystanie pomieszczeń w inny sposób niż dotychczas, np. zaadaptowanie piwnicy jako kuchni lub pralni bądź zaprojektowanie dodatkowej toalety na strychu. W takim wypadku pojawia się poważny problem z doprowadzeniem instalacji kanalizacyjnej – zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i finansowych. Można jednak przenieść kuchnię czy łazienkę do innego pomieszczenia lub stworzyć dodatkową na poziomach oddalonych od głównego pionu kanalizacji bez potrzeby kosztownej i pracochłonnej przebudowy domu – wystarczy zainwestować w pompę do ścieków.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompa SANISPEED firmy SFA potrafi wypompować ścieki nawet do 7 m w pionie oraz 70 m w poziomie. Dedykowana jest do takich pomieszczeń jak kuchnie i pralnie. Instaluje się ją w zlewozmywakach, zmywarkach oraz pralkach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest odprowadzanie ścieków szarych, również tych o wysokich temperaturach. Pompę SANISPEED o wymiarach 375 x 185 x 277 mm zasila silnik o mocy 400 W i prędkości 2800 obr/min.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Z kolei w toaletach sprawdzą się pompy WC z rozdrabniaczami, np. najcichsza na rynku pompa SANIPRO Silence do odprowadzania ścieków szarych i czarnych z całej łazienki (umywalka, sedes, bidet) do 5 m w pionie i do 100 m w poziomie z silnikiem o mocy 400 W lub pompa WC SANIWALL Pro UP ze specjalnym stelażem podtynkowym od GROHE z wbudowanym sanirozdrabniaczem SFA umożliwiającym łatwe podłączenie do miski sedesowej, prysznica, bidetu, pisuaru oraz umywalki – standardowa szerokość między otworami to 18/32 cm. Stelaż montuje się bezpośrednio za podwieszaną miską sedesową, a dołączany do zestawu dwuczęściowy szklany front zapewnia estetyczną i niezwykle dyskretną instalację. Pompa SANIWALL Pro UP również odprowadza ścieki na wysokość 5 m w pionie lub 100 m w poziomie.

 

sfa polandfot. SFA

 

Odprowadzanie nieczystości z toalet, kuchni i zapleczy w obiektach komercyjnych
Problem z odprowadzaniem nieczystości mogą mieć również właściciele obiektów komercyjnych. W lokalach gastronomicznych taki problem stanowią przede wszystkim kuchnie, które projektuje się w najbardziej oddalonym pomieszczeniu, aby hałas i zapachy nie uprzykrzały posiłku gościom – a tym samym, są znacznie oddalone od zewnętrznej kanalizacji. Ponadto kuchenne zlewy i zlewozmywaki, do których trafiają wszelkiego typu nieczystości i resztki jedzenia, należy zabezpieczyć przed zatkaniem. Dlatego, aby ułatwić odprowadzanie brudnej wody z odpadkami do głównego pionu kanalizacyjnego niezbędna jest instalacja pomp do ścieków oraz pomporozdrabniaczy.  

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy SFA SANICOM dedykowane do obiektów gastronomicznych i kuchni służą do pompowania ścieków bez fekaliów. Wyposażone są w silniki o dużej mocy: SANICOM 1 – silnik o mocy 1300W, SANICOM 2 – dwa silniki o mocy 1500 W każdy i są odporne na wysokie temperatury. W gastronomii świetnie sprawdzą się również pompy serii SANICUBIC wyposażone w rozdrabniacze. Pompy te mogą tłoczyć ścieki nawet do 11 m w pionie oraz do 110 m w poziomie (SANICUBIC I WP, SANICUBIC 2 Classic). Dodatkowo, model SANICUBIC 2 Classic posiada system alarmu dźwiękowego, który uruchamia się w momencie awarii urządzenia lub braku prądu. To również świetna propozycja do instalacji w myjkach fryzjerskich, umywalkach w salonach kosmetycznych oraz na zapleczach sklepów.

 

sfa polandfot. SFA

 

Toalety w obiektach komercyjnych – restauracjach, barach, pubach, hotelach, kompleksach wypoczynkowych, siłowniach i basenach ze względu na intensywną eksploatację także wymagają zainstalowania pomp do ścieków, które będą w stanie odprowadzać dużą ilość ścieków w krótkim czasie, w szczególności gdy toalety są rozmieszczone na różnych poziomach konstrukcyjnych i są znacznie oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto, ze względu na to, że do odpływu trafia nie tylko papier toaletowy, ale również inne artykuły kosmetyczno-higieniczne, warto wyposażyć ubikacje w pompy WC z rozdrabniaczem.

 

sfa polandfot. SFA

 

Idealny do dużych i często odwiedzanych przez klientów lokali jest rozdrabniacz SANIBEST Pro o mocnym silniku – moc 1100 W. Jego wysoka wydajność umożliwia odprowadzanie ścieków do 7 m w pionie i 110 m w poziomie za pośrednictwem odpływu o średnicy od 22 do 32 mm. Wytrzymuje temperaturę ścieków dochodzącą nawet do 60°C. Z kolei w małych lokalach gastronomicznych czy pubach świetnie sprawdzi się rozdrabniacz SANIACCESS do instalacji w WC, bidetach, umywalkach. Odpływy o długości: do 5 m w pionie i 100 m w poziomie, umożliwiają budowę łazienki nawet w sporej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto łatwy dostęp do części rozdrabniającej i sterującej, pozwala samodzielnie w szybki sposób usunąć ewentualną usterkę. Co więcej, pompy rozdrabniające podnoszą jakość lokalu i umożliwiają zaaranżowanie przestrzeni w dowolny sposób bez jakichkolwiek ograniczeń konstrukcyjnych.

 

sfa poland sfa poland sfa poland
sfa poland sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy z rozdrabniaczami to bardzo funkcjonalne urządzenia, które pozwalają na montaż sanitariatów, kuchni i pralni w dowolnym pomieszczeniu, szczególnie wtedy, kiedy są one oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego lub znajdują się poniżej kolektora. System rozdrabniający mieli ponadto składniki ścieków na małe cząstki, eliminując w ten sposób ryzyko zatkania rur kanalizacyjnych i zapewniając komfortowe użytkowanie kuchennego wyposażenia oraz ceramiki łazienkowej. Zaletą pomp do ścieków i pomporozdrabniaczy SFA jest także nowoczesne wzornictwo, które pasuje do każdej przestrzeni i dowolnego stylu aranżacyjnego.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.sfapoland.pl


Liczba odwiedzin: 85 | Data publikacji: 2017-10-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


03.02.2016 | Pompy

Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki, dlatego też ich oferta dostępna u producentów może powodować trudności w wyborze odpowiedniego modelu. Na szczęście są firmy, które świadczące bezpłatne kompleksowe doradztwo przy wyborze odpowiedniego urządzenia, a także, poza sprzedażą pomp oferują ich wynajem na terenie całej Polski. Firma Klaudia sp. z o.o. funkcjonując ponad 25 lat dostarcza na krajowy rynek pompy na potrzeby krótko- i długoterminowe.

Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które nie są skanalizowane, wciąż jest szambo. Nieopłacalność i kłopotliwość takiego rozwiązania sprawia jednak, że coraz więcej osób poszukuje alternatywnych systemów oczyszczania ścieków i ich odprowadzania. Nic dziwnego, że również w Polsce rośnie popularność przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, przy czym obok zalet ekonomicznych inwestorzy doceniają je również za możliwość adaptacji do najbardziej różnorodnych warunków gruntowo-wodnych.

Rosnąca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa sprawia, że w naszym kraju coraz częściej wybierane są rozwiązania pozwalające chronić środowisko. Na te potrzeby konsumentów elastycznie reagują producenci z różnych branż, w tym także z wodno-kanalizacyjnej. Przykładem może być odprowadzanie ścieków z wykorzystaniem kanalizacji niskociśnieniowej. Tego typu przydomowa przepompownia ścieków sprawdzi się zarówno na terenach ekologicznych, jak i na obszarach trudnych: górzystych, skalistych, czy z wysokim poziomem wód gruntowych.

09.03.2017 | Pompy

Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze, rafinerie, firmy projektowo –inżynierskie, firmy budowlane… To tylko niektóre z branż, jakie w swojej codziennej pracy wykorzystują pompy. Na polskim rynku przedsiębiorstwem, które oferuje sprzedaż i wynajem pomp jest firma PUMPEXPERT z Poznania. Oferta obejmuje m.in. profesjonalne pompy do wody, bentonitu, jak również sprzedaż i wynajem myjni do kół i podwozi samochodów ciężarowych.

Przyłączenie domowej sieci wodno-kanalizacyjnej do sieci miejskiej zapewnia niewątpliwie komfort użytkownikom. Nie trzeba się martwić o rozwiązania techniczne, o aktywatory i opróżnianie zbiorników ani o serwisowanie systemu – wystarczy tylko opłacić wystawione rachunki. Nie zawsze jednak takie przyłączenie jest możliwe czy opłacalne. Warto wówczas zainwestować w pasywną przydomową oczyszczalnię ścieków.

14.10.2014 | Pompy

Na każdym etapie budowy, a także w trakcie uzbrajania budynku niezastąpionymi urządzeniami okazują się specjalistyczne pompy. Zależy od nich wiele aspektów procesu wznoszenia i użytkowania budynków – od poprawnego przygotowania gruntu pod budowę poprzez bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości aż do zapewnienia dostępu do wody pitnej oraz efektywnej kanalizacji.

08.06.2016 | Pompy

Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się dzisiaj za marnotrawstwo i niegospodarność. Przygotowanie pomieszczeń warsztatowych, pralni, dodatkowej łazienki czy letniej kuchni w podpiwniczeniu domu podnosi wartość nieruchomości, a mieszkańcom daje dodatkowy komfort i poprawia funkcjonalność budynku. Sprawne przetłoczenie brudnej wody i ścieków z tych pomieszczeń może być wyzwaniem dla projektanta i wykonawcy.

Wymuszone odgórnie przepisami prawa unijnego zmiany w zakresie gospodarki ściekowej oraz możliwość dofinansowania do budowy, rozbudowy i modernizacji sieci kanalizacyjnych wpłynęły korzystnie nie tylko na środowisko naturalne, ale także na wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Tak samo stało się z gospodarką energetyczną – coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła, bo zapewniają niezależność od zewnętrznych dostawców. Wraz z rosnąca liczbą przydomowych studni, przepompowni i pomp ciepła zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistyczne pojemniki polietylenowe, trwałe i odporne na środowisko agresywne.

Statystyki pokazują, że dzienne zużycie wody kranowej (a więc oczyszczonej i przygotowanej do celów spożywczych) w przeciętnym gospodarstwie domowym kształtuje się na poziomie 150 l na osobę. Mniej więcej połowa tej ilości jest wykorzystywana do celów innych niż spożywcze, np. do spłukiwania toalety, sprzątania, podlewania ogrodu. Warto więc rozważyć wykorzystanie deszczówki, co oprócz korzyści ekonomicznych rozwiązuje również problem obowiązku zagospodarowania ścieków, jaki ma każdy właściciel nieruchomości. O to, jak rozsądnie wykorzystać deszczówkę, zapytaliśmy Pawła Sochę z Zachodniopomorskiego Centrum Instalacji Pajos.

16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz

Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie budynku „od podstaw” jest zadaniem zdecydowanie łatwiejszym niż prace adaptacyjne. Prawo budowlane musi być przestrzegane rygorystycznie w obu przypadkach, jednak to właśnie adaptacja wymaga od wykonawców większych umiejętności i elastyczności w reagowaniu na pojawiające się w trakcie remontu niespodziewane trudności. W realizacji nawet najbardziej nietypowych adaptacyjnych prac budowlanych wyspecjalizowała się Grupa KOL.

05.02.2016 | Domy drewniane

Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli chodzi o zachowanie bilansu energetycznego. Dość powszechnie przyjęło się jednak sądzić, że koszty budowy tego typu obiektów są wysokie i bardzo długo się amortyzują, nawet przy uwzględnieniu niskich opłat eksploatacyjnych. Ile w tym prawdy? Pytamy o to Pawła Sochę z firmy JPS-BUD, która wyspecjalizowała się w budowie domów energooszczędnych i pasywnych.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy BOTAMENT®, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

01.08.2018 | Chemia budowlana

Stabilny i trwały montaż ogrodzenia, słupka czy hustawki bez użycia betonu? Od teraz to możliwe! Takie rozwiązanie daje nam żywiczna masa montażowa QUIKSET®, dzięki której łatwo i szybko samodzielnie zamontujemy dowolny element w ziemi.

Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego materiału tarasowego ( deska oraz legar), jak i właściwego systemu montażowego, na który składają się wkręty i akcesoria. To kluczowe czynniki, które decydują o powodzeniu inwestycji. Specjaliści SPAX Polska dzielą się wieloletnim doświadczeniem z zakresie dostarczania rozwiązań tarasowych na rynek i podpowiadają jak odpowiednio wykonać trwały i bezpieczny taras.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pompy z rozdrabniaczem, pompy do ścieków, instalacja kanalizacyjna,