Pompa z rozdrabniaczem – Co to jest? Jak działa?
Pompa z rozdrabniaczem to urządzenie elektryczne, które służy do rozdrabniania i przetłaczania ścieków szarych, ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych w miejscach, gdzie jest to utrudnione. Umieszczone w rozdrabniaczu noże tną składniki ścieków na drobne cząstki, które są następnie przetłaczane przez pompę na taką odległość i wysokość, aby dalej mogły spłynąć grawitacyjnie do sieci kanalizacyjnej w ulicy albo do przydomowej oczyszczalni ścieków czy szamba. Gdy zbiornik urządzenia zostanie opróżniony, pompa automatycznie się wyłącza. Do pracy rozdrabniacza potrzebny jest prąd o napięciu 230 V. Pompa do ścieków z rozdrabniaczem daje nieograniczone możliwości inwestorom, pozwalając na efektywne wykorzystanie każdej przestrzeni – zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej, biurach i obiektach sportowych.

 

sfa polandfot. SFA

 

Wyspa kuchenna ze zlewozmywakiem a odprowadzanie wody
Coraz częściej w domach i mieszkaniach spotyka się kuchnie z wybudowaną w centralnym punkcie wyspą. Wyspa kuchenna to sporych wymiarów szafka z blatem, która może być dodatkowo wyposażona w zlewozmywak. W przypadku montażu wyspy ze zlewem powstaje dodatkowy problem odprowadzania wody, tym bardziej, jeśli pion kanalizacyjny oddalony jest od wyspy o kilka metrów. Rozwiązaniem tego problemu jest pompa do ścieków SANIVITE firmy SFA. To bardzo wydajne urządzenie, które może tłoczyć ścieki do 5 m w pionie lub do 50 m w poziomie oraz pracować w długich cyklach. Pompa ma wymiary 412 x 185 x 280 mm, moc silnika wynosi 400 W, a prędkość to 2800 obr/min. Do urządzenia możemy podłączyć nie tylko zlew, ale także zmywarkę oraz pralkę – zyskując dzięki temu więcej przestrzeni w kuchni. Pompa SANIVITE pracuje w technologi silence – głośność pracy wynosi zaledwie około 46 dB, co jest wielką zaletą dla osób wrażliwych na dźwięki oraz rodzin z dziećmi.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Łazienka na strychu, kuchnia w piwnicy. Jak rozwiązać problem z odprowadzaniem ścieków?
Projekty domów jednorodzinnych ściśle określają położenie pokoi oraz sanitariatów, pod które wykonywana jest instalacja kanalizacyjna. Czasem zagospodarowanie przestrzeni ulega jednak zmianie, ponieważ w trakcie mieszkania zmienia się sytuacja życiowa rodziny – rodzina się powiększa, wprowadzają się nowi domownicy, zmieniają się upodobania mieszkańców i ich potrzeby mieszkaniowe. W takich sytuacjach potrzebna jest zmiana przestrzeni i wykorzystanie pomieszczeń w inny sposób niż dotychczas, np. zaadaptowanie piwnicy jako kuchni lub pralni bądź zaprojektowanie dodatkowej toalety na strychu. W takim wypadku pojawia się poważny problem z doprowadzeniem instalacji kanalizacyjnej – zarówno ze względów konstrukcyjnych, jak i finansowych. Można jednak przenieść kuchnię czy łazienkę do innego pomieszczenia lub stworzyć dodatkową na poziomach oddalonych od głównego pionu kanalizacji bez potrzeby kosztownej i pracochłonnej przebudowy domu – wystarczy zainwestować w pompę do ścieków.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompa SANISPEED firmy SFA potrafi wypompować ścieki nawet do 7 m w pionie oraz 70 m w poziomie. Dedykowana jest do takich pomieszczeń jak kuchnie i pralnie. Instaluje się ją w zlewozmywakach, zmywarkach oraz pralkach oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest odprowadzanie ścieków szarych, również tych o wysokich temperaturach. Pompę SANISPEED o wymiarach 375 x 185 x 277 mm zasila silnik o mocy 400 W i prędkości 2800 obr/min.

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Z kolei w toaletach sprawdzą się pompy WC z rozdrabniaczami, np. najcichsza na rynku pompa SANIPRO Silence do odprowadzania ścieków szarych i czarnych z całej łazienki (umywalka, sedes, bidet) do 5 m w pionie i do 100 m w poziomie z silnikiem o mocy 400 W lub pompa WC SANIWALL Pro UP ze specjalnym stelażem podtynkowym od GROHE z wbudowanym sanirozdrabniaczem SFA umożliwiającym łatwe podłączenie do miski sedesowej, prysznica, bidetu, pisuaru oraz umywalki – standardowa szerokość między otworami to 18/32 cm. Stelaż montuje się bezpośrednio za podwieszaną miską sedesową, a dołączany do zestawu dwuczęściowy szklany front zapewnia estetyczną i niezwykle dyskretną instalację. Pompa SANIWALL Pro UP również odprowadza ścieki na wysokość 5 m w pionie lub 100 m w poziomie.

 

sfa polandfot. SFA

 

Odprowadzanie nieczystości z toalet, kuchni i zapleczy w obiektach komercyjnych
Problem z odprowadzaniem nieczystości mogą mieć również właściciele obiektów komercyjnych. W lokalach gastronomicznych taki problem stanowią przede wszystkim kuchnie, które projektuje się w najbardziej oddalonym pomieszczeniu, aby hałas i zapachy nie uprzykrzały posiłku gościom – a tym samym, są znacznie oddalone od zewnętrznej kanalizacji. Ponadto kuchenne zlewy i zlewozmywaki, do których trafiają wszelkiego typu nieczystości i resztki jedzenia, należy zabezpieczyć przed zatkaniem. Dlatego, aby ułatwić odprowadzanie brudnej wody z odpadkami do głównego pionu kanalizacyjnego niezbędna jest instalacja pomp do ścieków oraz pomporozdrabniaczy.  

 

sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy SFA SANICOM dedykowane do obiektów gastronomicznych i kuchni służą do pompowania ścieków bez fekaliów. Wyposażone są w silniki o dużej mocy: SANICOM 1 – silnik o mocy 1300W, SANICOM 2 – dwa silniki o mocy 1500 W każdy i są odporne na wysokie temperatury. W gastronomii świetnie sprawdzą się również pompy serii SANICUBIC wyposażone w rozdrabniacze. Pompy te mogą tłoczyć ścieki nawet do 11 m w pionie oraz do 110 m w poziomie (SANICUBIC I WP, SANICUBIC 2 Classic). Dodatkowo, model SANICUBIC 2 Classic posiada system alarmu dźwiękowego, który uruchamia się w momencie awarii urządzenia lub braku prądu. To również świetna propozycja do instalacji w myjkach fryzjerskich, umywalkach w salonach kosmetycznych oraz na zapleczach sklepów.

 

sfa polandfot. SFA

 

Toalety w obiektach komercyjnych – restauracjach, barach, pubach, hotelach, kompleksach wypoczynkowych, siłowniach i basenach ze względu na intensywną eksploatację także wymagają zainstalowania pomp do ścieków, które będą w stanie odprowadzać dużą ilość ścieków w krótkim czasie, w szczególności gdy toalety są rozmieszczone na różnych poziomach konstrukcyjnych i są znacznie oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto, ze względu na to, że do odpływu trafia nie tylko papier toaletowy, ale również inne artykuły kosmetyczno-higieniczne, warto wyposażyć ubikacje w pompy WC z rozdrabniaczem.

 

sfa polandfot. SFA

 

Idealny do dużych i często odwiedzanych przez klientów lokali jest rozdrabniacz SANIBEST Pro o mocnym silniku – moc 1100 W. Jego wysoka wydajność umożliwia odprowadzanie ścieków do 7 m w pionie i 110 m w poziomie za pośrednictwem odpływu o średnicy od 22 do 32 mm. Wytrzymuje temperaturę ścieków dochodzącą nawet do 60°C. Z kolei w małych lokalach gastronomicznych czy pubach świetnie sprawdzi się rozdrabniacz SANIACCESS do instalacji w WC, bidetach, umywalkach. Odpływy o długości: do 5 m w pionie i 100 m w poziomie, umożliwiają budowę łazienki nawet w sporej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego. Ponadto łatwy dostęp do części rozdrabniającej i sterującej, pozwala samodzielnie w szybki sposób usunąć ewentualną usterkę. Co więcej, pompy rozdrabniające podnoszą jakość lokalu i umożliwiają zaaranżowanie przestrzeni w dowolny sposób bez jakichkolwiek ograniczeń konstrukcyjnych.

 

sfa poland sfa poland sfa poland
sfa poland sfa poland sfa polandfot. SFA

 

Pompy z rozdrabniaczami to bardzo funkcjonalne urządzenia, które pozwalają na montaż sanitariatów, kuchni i pralni w dowolnym pomieszczeniu, szczególnie wtedy, kiedy są one oddalone od głównego pionu kanalizacyjnego lub znajdują się poniżej kolektora. System rozdrabniający mieli ponadto składniki ścieków na małe cząstki, eliminując w ten sposób ryzyko zatkania rur kanalizacyjnych i zapewniając komfortowe użytkowanie kuchennego wyposażenia oraz ceramiki łazienkowej. Zaletą pomp do ścieków i pomporozdrabniaczy SFA jest także nowoczesne wzornictwo, które pasuje do każdej przestrzeni i dowolnego stylu aranżacyjnego.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.sfapoland.pl

03-253 Warszawa, ul. Białołęcka 168 , woj. mazowieckie
tel. + 48 22 732 00 32,