Pompa zatapialna do wody brudnej, czystej o dużej wydajności

Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w bardzo wielu obszarach i branżach – od przemysłu, budownictwa i górnictwa po energetykę, rolnictwo gospodarkę wodną i ściekową. Nie wspominając o tym, że pompa zatapialna do wody brudnej jest niezbędnym akcesorium dla właścicieli domków jednorodzinnych i posesji. Systemy pompowania wody czystej i ścieków są więc powszechnie tam używane i przydatne przykładowo do awaryjnego opróżnienia studni czy oczyszczenia basenu. Mogą uratować cały dobytek skutecznie odprowadzając wodę z zalanego obszaru, takiego jak pomieszczenia pod schodami, garaż lub pomieszczenie magazynowe. By być pewnym tej skuteczności warto by była to pompa do brudnej wody o dużej wydajności i sprawdzonej technologii.

Pompy zatapialne inaczej zanurzeniowe. Czym się charakteryzują?

Dlaczego zwykłe pompy do wody ich nie zastąpią? Dlatego, że urządzenia zanurzeniowe spoczywają pod powierzchnią wody co oznacza oszczędność miejsca i możliwość pracy w zbiornikach wodnych, a ich konstrukcja jest hermetyczna. Silnik pracuje w warunkach pełnego zanurzenia. Na króciec pompy nakłada się wąż ogrodowy i opuszcza razem z przewodem zasilającym na dno. Pompy zatapialne są o wiele bardziej wydajne w porównaniu do pomp powierzchniowych, gdyż potrafią przepompować 200-300 litrów wody na minutę. Kolejnym istotnym parametrem tego rodzaju pompy jest tzw. wysokość podnoszenia. Tak nazywamy różnicę poziomów pomiędzy lustrem wody a najwyżej położonym odbiornikiem. Wysokość podnoszenia w przypadku pompy zatapialnej jest wyższa niż ta uzyskiwana dla jakiejkolwiek pompy powierzchniowej.

fot. Pumpexpert

Pompa zatapialna do wody brudnej i jej przeznaczenie

W grupie pomp zatapialnych wyróżnia się dodatkowo pompy do wody brudnej. Ich rolą jest przepompowywanie lub wypompowywanie wody zanieczyszczonej, przykładowo z wykopów, piwnic lub szamb. Pompy zatapialne w tej właśnie wersji nie są wrażliwe na nieczystości i są w stanie tłoczyć wodę zabrudzoną mułem oraz innymi substancjami. Przepompowywane cząstki stałe mogą być wielkości od 5 nawet do 50 mm. Najlepsze modele, takie jak pompy Zenit, wyposażone są w dodatkowy rozdrabniacz, dzięki któremu pompa się nie zapycha.

Pompy Zenit pomogą w odprowadzeniu ścieków, zanieczyszczonej wody do kanalizacji i nie tylko.

Do instalacji domowych, Zenit oferuje aż cztery rodzaje urządzeń, od prostych modeli pomp po profesjonalne rozwiązania zapewniające odpowiednie parametry wydajności i wysokości podnoszenia. Łatwość montażu i energooszczędny silnik elektryczny to ich niewątpliwe atuty. Szeroka gama dodatkowych akcesoriów sprawia, że. można je zamontować w każdym rodzaju instalacji – również w budownictwie wielorodzinnym.

Pompa zatapialna do wody brudnej i wiele więcej

Bo Zenit daje wybór dając inwestorom bardzo szeroką i kompleksową ofertę. Zenit Steel to typoszereg pomp ze stali nierdzewnej charakteryzuje się wysoką wydajnością i kompaktowymi rozmiarami. Pompy te zostały stworzone w celu optymalnego wykorzystania w instalacjach domowych i małych instalacjach mieszkaniowych. Przeznaczenie to m.in. pompowanie ścieków zawierających części stałe o wielkości do 40 mm. Wersja DR Steel posiada specjalną funkcję zasysania z poziomu podłogi, która jest bardzo przydatna np. przy wypompowywaniu wody z zalanej piwnicy lub garażu.

fot. Pumpexpert

Seria Blue to kompaktowe rozmiary i niezawodność. Żeliwna obudowa, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz certyfikat IECEx sprawiają, że pompy te są idealne do instalacji w środowiskach zagrożonych wybuchem i zapewniają osiągi porównywalne z profesjonalnymi modelami. Seria Blue jest idealna do odprowadzania i pompowania ścieków. W połączeniu ze stacjami BlueBOX to doskonałe rozwiązanie do zastosowania przy pompowaniu ścieków domowych. Seria BluePRO z kolei sprawdzi się gdy wymagana jest duża wydajność i wysokość podnoszenia.

Pompownie nanoBOX z bardzo odpornego polietylenu są odpowiednie dla każdego rodzaju instalacji. Ich zastosowanie rozwiązuje problemy w budynkach, w których nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków do systemu kanalizacyjnego. Są to systemy niezwykle łatwe w montażu i co istotne nie wymagające konserwacji. Ich wzmocniona wersja Blue Box może być montowana również w zakładach cywilnych.

Zaufaj najlepszym

Dystrybutorem tych najlepszych rozwiązań marki Zenit jest firma Pumpexpert S.A. Zapewniają wsparcie na każdym etapie prac – rozpoczynając od konsultacji, doboru pomp, przez projektowanie, dostawę i montaż, kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Dzięki nim inwestor nigdy nie jest pozostawiony sam sobie, a zakupione urządzenia zawsze są skrojone na miarę jego potrzeb.

Więcej na www.pumpexpert.pl

60-478 Poznań, ul. Truskawiecka 9 , woj. wielkopolskie
tel. +48 504 952 986,


Liczba odwiedzin: 1984 | Data publikacji: 2020-02-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
10.06.2020 | Beton komórkowy
Lekki, wytrzymały, o wszechstronnym zastosowaniu. Pianobeton –...
03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
28.10.2014 | Ogrzewanie
Zauważalne na rynku dążenie, aby jak najbardziej...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
04.02.2021 | Energia ekologiczna
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
W związku z bardzo szeroką ofertą rynkową,...
18.12.2017 | Energia ekologiczna
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie się...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
07.10.2013 | Natryski pianki
Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele...
Pompy głębinowe wykorzystywane są w różnych systemach...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pumpexpert, pump, expert, expert pompy, pompy, wynajem pomp, serwis pomp, sprzedaż pomp, pompy zatapialne, pompy zanurzeniowe, pompa zatapialna do wody brudnej
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy