Pompy zatapialne inaczej zanurzeniowe. Czym się charakteryzują?

Dlaczego zwykłe pompy do wody ich nie zastąpią? Dlatego, że urządzenia zanurzeniowe spoczywają pod powierzchnią wody co oznacza oszczędność miejsca i możliwość pracy w zbiornikach wodnych, a ich konstrukcja jest hermetyczna. Silnik pracuje w warunkach pełnego zanurzenia. Na króciec pompy nakłada się wąż ogrodowy i opuszcza razem z przewodem zasilającym na dno. Pompy zatapialne są o wiele bardziej wydajne w porównaniu do pomp powierzchniowych, gdyż potrafią przepompować 200-300 litrów wody na minutę. Kolejnym istotnym parametrem tego rodzaju pompy jest tzw. wysokość podnoszenia. Tak nazywamy różnicę poziomów pomiędzy lustrem wody a najwyżej położonym odbiornikiem. Wysokość podnoszenia w przypadku pompy zatapialnej jest wyższa niż ta uzyskiwana dla jakiejkolwiek pompy powierzchniowej.

fot. Pumpexpert

Pompa zatapialna do wody brudnej i jej przeznaczenie

W grupie pomp zatapialnych wyróżnia się dodatkowo pompy do wody brudnej. Ich rolą jest przepompowywanie lub wypompowywanie wody zanieczyszczonej, przykładowo z wykopów, piwnic lub szamb. Pompy zatapialne w tej właśnie wersji nie są wrażliwe na nieczystości i są w stanie tłoczyć wodę zabrudzoną mułem oraz innymi substancjami. Przepompowywane cząstki stałe mogą być wielkości od 5 nawet do 50 mm. Najlepsze modele, takie jak pompy Zenit, wyposażone są w dodatkowy rozdrabniacz, dzięki któremu pompa się nie zapycha.

Pompy Zenit pomogą w odprowadzeniu ścieków, zanieczyszczonej wody do kanalizacji i nie tylko.

Do instalacji domowych, Zenit oferuje aż cztery rodzaje urządzeń, od prostych modeli pomp po profesjonalne rozwiązania zapewniające odpowiednie parametry wydajności i wysokości podnoszenia. Łatwość montażu i energooszczędny silnik elektryczny to ich niewątpliwe atuty. Szeroka gama dodatkowych akcesoriów sprawia, że. można je zamontować w każdym rodzaju instalacji – również w budownictwie wielorodzinnym.

Pompa zatapialna do wody brudnej i wiele więcej

Bo Zenit daje wybór dając inwestorom bardzo szeroką i kompleksową ofertę. Zenit Steel to typoszereg pomp ze stali nierdzewnej charakteryzuje się wysoką wydajnością i kompaktowymi rozmiarami. Pompy te zostały stworzone w celu optymalnego wykorzystania w instalacjach domowych i małych instalacjach mieszkaniowych. Przeznaczenie to m.in. pompowanie ścieków zawierających części stałe o wielkości do 40 mm. Wersja DR Steel posiada specjalną funkcję zasysania z poziomu podłogi, która jest bardzo przydatna np. przy wypompowywaniu wody z zalanej piwnicy lub garażu.

fot. Pumpexpert

Seria Blue to kompaktowe rozmiary i niezawodność. Żeliwna obudowa, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz certyfikat IECEx sprawiają, że pompy te są idealne do instalacji w środowiskach zagrożonych wybuchem i zapewniają osiągi porównywalne z profesjonalnymi modelami. Seria Blue jest idealna do odprowadzania i pompowania ścieków. W połączeniu ze stacjami BlueBOX to doskonałe rozwiązanie do zastosowania przy pompowaniu ścieków domowych. Seria BluePRO z kolei sprawdzi się gdy wymagana jest duża wydajność i wysokość podnoszenia.

Pompownie nanoBOX z bardzo odpornego polietylenu są odpowiednie dla każdego rodzaju instalacji. Ich zastosowanie rozwiązuje problemy w budynkach, w których nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków do systemu kanalizacyjnego. Są to systemy niezwykle łatwe w montażu i co istotne nie wymagające konserwacji. Ich wzmocniona wersja Blue Box może być montowana również w zakładach cywilnych.

Zaufaj najlepszym

Dystrybutorem tych najlepszych rozwiązań marki Zenit jest firma Pumpexpert S.A. Zapewniają wsparcie na każdym etapie prac - rozpoczynając od konsultacji, doboru pomp, przez projektowanie, dostawę i montaż, kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Dzięki nim inwestor nigdy nie jest pozostawiony sam sobie, a zakupione urządzenia zawsze są skrojone na miarę jego potrzeb.

Więcej na www.pumpexpert.pl

60-478 Poznań, ul. Truskawiecka 9 , woj. wielkopolskie
tel. +48 504 952 986,