Zastosowanie pomp głębinowych w domach jednorodzinnych

W przypadku domów jednorodzinnych pompa głębinowa jest zazwyczaj stosowana w dwóch przypadkach. Po pierwsze zaopatruje ona budynek w wodę z indywidualnej studni. W efekcie zapewnia odpowiednie ciśnienie we wszystkich punktach poboru. Jest to szczególnie istotne, jeśli dom położony jest z dala od sieci wodociągowej, a warstwy wodonośne znajdują się na głębokości poniżej 8 metrów.

Po drugie, pompa głębinowa może być używana w domach jednorodzinnych do czerpania wody przeznaczonej do podlewania ogrodu lub mycia rożnych nawierzchni. Ponieważ używa jej się wówczas jedynie okazjonalnie, nie musi w sposób ciągły zapewniać dostaw wody.

fot. DAB PUMPS

Jaka pompa głębinowa do domu jednorodzinnego – na co zwrócić uwagę?

Pompy głębinowe różnią się od siebie pod kilkoma względami: konstrukcji, rozmiaru, wydajności i przeznaczenia. Pompa montowana jest nawet kilkanaście metrów pod ziemią, co znacząco utrudnia dostęp do urządzenia, a przez to jego regularną konserwację. Wybierając pompę głębinową, warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję i budowę. Aby jej eksploatacja była wieloletnia i bezawaryjna, pompa powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów o podwyższonej odporności na ciągłą pracę w warunkach wodnych. Ważne jest, aby była wyposażona w zabezpieczenia, które m.in. chronią pompę przed pracą na sucho i zapobiegają powtarzaniu się procedur rozruchowych. Silnik oraz elementy hydrauliczne powinny być wykonane w nowoczesnej technologii.

fot. DAB PUMPS

Nowy wymiar sprawności – elektroniczne, wielostopniowe pompy głębinowe DAB Divertron

Dobór pompy głębinowej do domu jednorodzinnego powinien uwzględniać wspomniane czynniki, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wieloletnią i bezawaryjną eksploatacją urządzenia. Tego typu rozwiązanie, pod postacią pompy Divertron, proponuje firma Dab Pumps. Zastosowana technologia powoduje, że Divertron jest idealna do montażu w zbiorniku, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie czy w ponownym wykorzystaniu wody deszczowej. Pierwsza generacja pompy wyznaczyła nowy standard na rynku już kilkanaście lat temu: typoszereg pomp zatapialnych z wbudowanym elektronicznym systemem załączania i wyłączania. Firma może pochwalić się ponad milionem zainstalowanych urządzeń tego typu.

fot. DAB PUMPS

Na rynku dostępna jest już pompa Divertron drugiej generacji. Nowy typoszereg został ulepszony pod względem wydajności energetycznej, co oznacza zwiększenie sprawności i zmniejszenie zużycia energii. Pompa została dostosowana do kolejnych przepisów MEI, dotyczących efektywności energetycznej. Nie tylko sama konstrukcja została udoskonalona. Optymalizacji uległy montaż i konserwacja urządzenia, dzięki czemu jego obsługa jest jeszcze łatwiejsza. Kolejną kwestią, dla której warto dokonać wyboru pompy głębinowej Divertron do domu jednorodzinnego, jest system zabezpieczeń przed pracą urządzenia na sucho. W zależności od zapotrzebowania na wodę, zintegrowany układ elektroniczny zarządza włączaniem i wyłączaniem pompy automatycznie – bez konieczności instalowania zewnętrznego sterownika. Zapobiega to pracy pompy na sucho w przypadku długotrwałego braku wody. Nowa wersja pompy Divertron zapewnia doskonałą i płynną pracę. Cykl życia pompy jest wydłużony, a częsta konserwacja nie jest potrzebna. Dostęp do kondensatora można uzyskać łatwo i szybko bezpośrednio z zewnątrz, bez konieczności demontażu całego urządzenia.

Przenoszenie pompy jest ułatwione dzięki zastosowaniu wysuwanego uchwytu. Hak został zaprojektowany tak, by w prosty sposób można było opuścić pompę do zbiornika lub studni za pomocą linki. Zwiększona wydajność wirników z technopolimeru powoduje wyższą sprawność przy niższym zużyciu energii.

Więcej informacji na stronie: www.dabpumps.com.pl

02-188 Warszawa, ul. Janka Muzykanta 60, woj. mazowieckie