Studnia głębinowa dla domu jednorodzinnego

Woda nie musi być droga!

Obniżenie rachunku za wodę z miejskiego wodociągu, który niejednego właściciela domu przyprawił chociaż raz o palpitacje serca, nie jest wbrew pozorom rzeczą niemożliwą do wykonania. Nie musi też oznaczać drastycznego ograniczenia kąpieli, podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Wystarczy wybudować studnię głębinową. To inwestycja, która się opłaca!

Budowanie domu oznacza podejmowanie tak wielu decyzji, że często nie mamy już ani czasu, ani ochoty nad zastanawianiem się nad sposobem czerpania wody. Po prostu, jeśli tylko jest taka możliwość, podłączamy obiekt pod miejski system kanalizacji. Niestety, już pierwszy rachunek za wodę daje nam do myślenia. Dopiero wtedy przypominamy sobie, że ktoś nam doradzał wykonanie studni głębinowej… To standardowy scenariusz, który realizuje się w większości polskich domów.

 

quercu studnia głębinowa quercu studnia głębinowafot.Quercu

 

Dlaczego warto wybudować studnię głębinową?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ to się opłaca. Woda czerpana ze studni nie jest ewidencjonowana i nie są naliczane opłaty za jej korzystanie, jeśli dom posiada własne szambo lub jeśli służyć ma wyłącznie celom gospodarczym, np. do podlewania ogrodu. Jeśli budynek jest podłączony do miejskiej kanalizacji, płaci się wyłącznie za odprowadzone ścieki na podstawie ilości zużytej wody wewnątrz domu – wówczas montuje się licznik.

 

quercu studnia głębinowafot.Quercu
 

Do kosztów uzyskania wody należy także dodać koszty energii elektrycznej, potrzebnej do pracy pompy głębinowej. Ta kwestia będzie zależeć od wielu czynników: m.in. głębokość studni, różnicy poziomów studni i hydroforni, zastosowanej pompy oraz ilości wody pobieranej ze studni. Firma Quercu, wykonawca studni głębinowych, zrobiła prostą symulację tych kosztów: przy założeniu, że studnia będzie mieć głębokość 25m, hydrofornia znajdować się będzie 2m nad poziomem studni, a zużycie wody wyniesie 15m3. W takim wypadku przykładowa pompa marki IBO 3TI27 o mocy 0,75 [kW] jest w stanie dostarczyć ponad 2m3 wody na godzinę. Biorąc pod uwagę powyższe i przyjmując koszty energii elektrycznej na poziomie 62gr/kWh oraz mnożąc razy ilość m3 zużytej wody otrzymamy równanie: 0,75[kW] * 0,62[pln/kWh] * 15h/miesiąc /2h = 3,48 pln/miesiąc.
W zależności od potrzeb, do ostatecznej ceny wody ze studni głębinowej czasem trzeba również dodać koszt zakupu i pracy systemu do uzdatniania wody. Jednak bez względu na sposób odprowadzania ścieków, koszt pracy pompy głębinowej i koszt uzdatniania wody, ostateczne rachunki zawsze będą niższe niż w przypadku pobierania wody z miejskiego wodociągu.

 

quercu studnia głębinowa quercu studnia głębinowafot.Quercu
 

Budowa studni głębinowej
Studnię możemy wykonać już na etapie budowy, stosując tak zwane przyłącze budowlane, które na zasadzie włącz/wyłącz pozwoli nam na korzystanie z wody. Uzbrojenie budowlane studni, prawidłowo wykonane może zostać adaptowane do przyłącza końcowego, bez konieczności modyfikacji już wykonanych elementów. Można także wykonać studnię dla budynku już ukończonego.
W zależności od potrzeb użytkowników, studnie mogą mieć różne rodzaje uzbrojenia. Przyłącze budowlane studni to ekonomiczna wersja, pozwalająca na korzystanie z wody już na etapie budowy. Przyłącze budowlano/zewnętrzne studni z hydrofornią kręgową umożliwia korzystanie ze studni z przyłączem do budynku i/lub ujęciem zewnętrznym. Wykonywane jest jako budowlane lub gdy w budynku nie ma miejsca na zbiornik i pozostałe urządzenia. Przyłącze zewnętrzne studni z hydrofornią podziemną wykonuje się wówczas, gdy ze studni będzie korzystał więcej niż jeden budynek co powoduje większą ilość i objętość elementów, a w budynku/ach nie ma na nie miejsca. Najbardziej popularne i ekonomiczne jest przyłącze wewnętrzne studni z hydrofornią wewnątrz budynku, gdyż w odróżnieniu od standardowych hydroforów, tutaj pompa znajduje się w studni co powoduje iż komfort korzystania z wody jest na takim samym poziomie jak w przypadku wody miejskiej, tyle że z mniejszymi kosztami.

 

quercu studnia głębinowa quercu studnia głębinowafot.Quercu
 

Quercu – studnie głębinowe na miarę potrzeb
Ważne jest jednak, by wykonanie studni głębinowej powierzyć profesjonalnej firmie, najlepiej zajmującej się kompleksowo wykonaniem takich inwestycji. Niestety prawda jest taka, że opłacalność całej inwestycji zależy od fachowości odwiertów, jakości materiałów, z których zostanie ona wykonana oraz uzbrojona, lecz również od prawidłowego poprowadzenia kolejnych etapów inwestycji, tak aby każdy z nich uwzględniał wymogi kolejnego. Dlatego firma Quercu przeprowadza taką inwestycję od etapu wytyczenia jej lokalizacji, aż do ostatecznego uruchomienia dla budynku, systemu nawadniania czy też innych potrzeb określonych przez inwestora. Indywidualne podejście do każdego klienta, adekwatne rozpoznanie jego potrzeb i oczekiwań oraz bezproblemowa i przemyślana realizacji inwestycji są podstawowymi priorytetami Quercu. Optymalizacja kosztów i zysków jest gwarancją satysfakcji klientów.

Z ofertą firmy Quercu można zapoznać się na stronie www.quercu.pl

43-512 Kaniów, ul. Zgody 10, woj. śląskie
tel. 667 500 706,


Liczba odwiedzin: 8695 | Data publikacji: 2016-05-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
29.05.2020 | Studnie
Pytanie, jak wykopać studnię głębinową to fraza...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
W tej chwili coraz większym problemem staje...
17.06.2019 | Studnie
Istnieją dwa sposoby na pozyskanie wody dla...
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nasza działka, na...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
29.06.2021 | Pompy
Jeśli chcemy mieć niezależne źródło stałego dostępu...
08.07.2021 | Pompy
Pompa obiegowa to urządzenie służące do wzbudzenia...
29.06.2021 | Pompy
Zasada działania pompy z falownikiem polega na...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
31.10.2017 | Pompy
Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
08.06.2016 | Pompy
Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się...
03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
14.10.2014 | Pompy
Na każdym etapie budowy, a także w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: studnie głębinowe, wiercenie studni, kopanie studni, studnia głębinowa, kopanie studni głębinowych, koszt wiercenia studni, ile kosztuje wykopanie studni
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy