Pomporozdrabniacze Wilo z pakietem serwisowym

Wydajne i praktyczne urządzenia do przetłaczania brudnej wody i ścieków

Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się dzisiaj za marnotrawstwo i niegospodarność. Przygotowanie pomieszczeń warsztatowych, pralni, dodatkowej łazienki czy letniej kuchni w podpiwniczeniu domu podnosi wartość nieruchomości, a mieszkańcom daje dodatkowy komfort i poprawia funkcjonalność budynku. Sprawne przetłoczenie brudnej wody i ścieków z tych pomieszczeń może być wyzwaniem dla projektanta i wykonawcy.

W sytuacji, kiedy nie jest możliwe grawitacyjne odprowadzenie wody zanieczyszczonej czy ścieków sanitarnych bezpośrednio do kanalizacji zbiorczej, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie pomporozdrabniaczy oraz agregatów sanitarnych Wilo.

Pomporozdrabniacz – co to jest?
Pomporozdrabniacze, jak sama nazwa wskazuje, łącza zalety pompy i rozdrabniacza w jednym niewielkim urządzeniu. Rozdrabniają brudną wodę i ścieki i odpompowują je do kanalizacji lub zbiorników bezodpływowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego pomporozdrabniacza można bez problemu odprowadzić ścieki i brudną wodę z miejsc dotychczas niedostępnych, czyli położonych za nisko (3 do 6 m) lub za daleko (30 do 60 m) od istniejącej instalacji sanitarnej, czyli z garażu, altany, pralni i innych tego typu pomieszczeń. Możemy je także umieścić w domkach letniskowych, pod wyspą kuchenną czy pod barkiem w salonie. To niezwykle przydatne urządzenia także w typowych łazienkach blokowych, wymagających zmiany położenia urządzeń sanitarnych względem siebie: np. WC względem wanny, umywalka w innym miejscu, dodatkowy prysznic. Bez przebudowy całej instalacji sanitarnej można wówczas dowolnie zaaranżować łazienkę i toaletę, poprawiając jej funkcjonalność oraz wygląd.

 

pomporozdrabniacze wilofot. Wilo

 

Rodzaje pomporozdrabniaczy oraz agregatów sanitarnych
Najważniejszym etapem przedsięwzięcia jest odpowiedni dobór urządzenia, w zależności od zapotrzebowania użytkowników. Poprawny dobór modelu urządzenia do rodzaju przetłaczanego medium oraz ilości wymaganych przyłączy zapewni bezawaryjne funkcjonowanie i optymalny stosunek jakości do ceny. W zależności od rozdrabnianego i pompowanego medium, firma Wilo produkuje dwa podstawowe urządzenia.

 

pomporozdrabniacze wilo pomporozdrabniacze wilo pomporozdrabniacze wilofot. 1. HiSewlift 3-15 / fot. 2. HiSewlift 3-35 / fot. 3. HiSewlift 3-I 35

 

Pomporozdrabniacz Wilo-HiSewlift służy do odprowadzania ścieków sanitarnych. Te kompaktowe agregaty wyposażone są w urządzenie do rozdrabniania większych frakcji, czyli tzw. „młynek”. Dzięki temu zarówno instalacja, jak i agregaty są skutecznie chronione przez zapchaniem.

 

pomporozdrabniacze wilo pomporozdrabniacze wilo pomporozdrabniacze wilofot. 1. HiDrainlift 3-35 / fot. 2. HiDrainlift 3-37 / fot. 3. HiDrainlift 3-24

 

Drugim podstawowym urządzeniem jest Wilo-HiDrainlift – agregat sanitarny przeznaczony do odprowadzania wody z pryszniców, umywalek czy bidetów. Funkcjonalność oraz zalety tego urządzenia są zbliżone do opisanego powyżej agregatu Wilo-HiSewlift z tą jednak różnicą, iż urządzenie to nie jest wyposażone w „młynek”, ponieważ przeznaczone jest do przetłaczania wody zanieczyszczonej wolnej od fekaliów.

Oba modele urządzeń produkowane są w kilku wersjach, dostosowanych do ilości, typu i sposobu podłączenia obsługiwanych sprzętów.

 

pomporozdrabniacze wilofot. Wilo

 

Dlaczego Wilo?
Urządzenia marki Wilo to sprawdzone i niezawodne mechanizmy pompowe, których renoma od lat budowana było w aplikacjach techniki komunalnej, a dziś przełożona została na systemy dla każdego domu. Ich niewątpliwe zalety to cicha praca dzięki hermetycznej budowie, zabezpieczenie przed uwalnianiem się nieprzyjemnych zapachów dzięki zinterowanemu filtrowi z węglem aktywnym; oraz estetyczny wygląd, istotny zwłaszcza przy designerskich projektach. Kompaktowa budowa tych urządzeń oraz trzy wersje wykonania pozwalają na montaż urządzenia bezpośrednio za toaletą bądź podtynkowo. Zmniejszona pojemność zbiornika pozwala na wkomponowanie urządzenia w zabudowę łazienki oraz szybkie opróżnianie zbiornika bez konieczności stagnacji ścieków.
W odróżnieniu od innych producentów tego typu urządzeń, Wilo jako jedyne na rynku oferuje dodatkową korzyść w postaci dwóch lat opieki serwisu Wilo w domu Klienta. Gwarantuje to bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ponieważ firma zapewnia szybką reakcję i rozwiązanie problemu w domu Klienta do 48 godzin od zgłoszenia!

 

pomporozdrabniacze wilofot. Wilo

 

Warto jednak podkreślić, że sprawne działanie pomporozdrabniaczy – tak jak i wszystkich innych sprzętów – zależy od przestrzegania podstawowych zasad użytkowania. Oznacza to, że istnieje krótka, ale bardzo ważna lista przedmiotów, których absolutnie nie można wrzucać. Przestrzeganie tych prostych zasad uchroni użytkowników przed zablokowaniem czy zniszczeniem sprzętów oraz koniecznością wzywania serwisanta oraz wydłuży czas pracy urządzenia do maksimum.

Z ofertą firmy Wilo można zapoznać się na stronie www.wilo.pl, sprawdź gdzie kupić klikając tutaj.
 

05-506 Lesznowola, ul. Jedności 5 , woj. mazowieckie
tel. 22 702 61 61,


Liczba odwiedzin: 1450 | Data publikacji: 2016-06-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


31.10.2017 | Pompy
Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana...
Wykorzystywanie zrzyn, okrąglaków czy odpadów tartacznych i...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Rozdrabnianie gałęzi i konarów wymaga zastosowania specjalnej...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
08.07.2021 | Pompy
Pompa obiegowa to urządzenie służące do wzbudzenia...
29.06.2021 | Pompy
Jeśli chcemy mieć niezależne źródło stałego dostępu...
29.06.2021 | Pompy
Zasada działania pompy z falownikiem polega na...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
31.05.2016 | Pompy
Obniżenie rachunku za wodę z miejskiego wodociągu,...
03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
14.10.2014 | Pompy
Na każdym etapie budowy, a także w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pomporozdrabniacze wilo, rozdrabniacz wc, pomporozdrabniacz, pompa z rozdrabniaczem, pompa do wody brudnej, rozdrabniacz do wc, pomporozdrabniacze
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy