Wynajem maszyn budowlanych Polcab

Jakie korzyści daje wynajem sprzętu budowlanego?

Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana flota maszyn. Brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwia realizację projektów i zleceń klientów. Bywa jednak tak, że sytuacja finansowa nie pozwala przedsiębiorcy na zakup nowych pojazdów, których cena może znacznie przekraczać budżet firmy. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest wynajem maszyn budowlanych. Dzięki temu inwestor ponosi dużo mniejsze koszty, mogąc pracować na sprzęcie wysokiej jakości.

Firmom borykającym się z problemem niepełnej floty dedykowana jest oferta spółki Polcab, która od 2004 roku zajmuje się sprzedażą i wynajmem maszyn budowlanych. Spółka posiada bogaty asortyment: koparko-ładowarki, koparki kołowe, koparki gąsienicowe, mini/midi koparki, spycharki, walce, wozidła, ładowarki kołowe oraz osprzęt – młoty, łyżki i szybkozłącza. Oferta obejmuje blisko 100 maszyn od czołowych producentów, m.in. JCB, Komatsu, Caterpillar.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabKomatsu PC130-8 / fot. Polcab

 

Wynajem maszyn budowlanych – dla kogo?
Do kogo kierowana jest oferta wynajmu maszyn Polcab? Przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mogą pozwolić sobie na kupno nowego sprzętu, a kredyt nazbyt obciążyłby ich budżet. Mowa przede wszystkim o małych, lokalnych firmach oraz przedsiębiorstwach dopiero wchodzących na rynek, które są w trakcie kompletowania swojej floty. Wynajem jest dla nich dużym ułatwieniem i pozwala szybko uzupełnić braki w wyposażeniu za znacznie niższą cenę niż w przypadku kupna, kredytu czy leasingu.
Wynajem to bardzo dobra opcja również w sytuacji, gdy potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, wymagany na potrzeby jednorazowej inwestycji. Tego typu pojazd będzie użytkowany tylko przez krótki czas, a po wykonaniu zlecenia prawdopodobnie nie będzie już ponownie wykorzystywany. Kupno takiej maszyny nie jest zatem opłacalne. Lepszym wyjściem będzie wynajem, ponieważ nie uszczupli kapitału firmy i pozwoli na zrealizowanie kontraktu.
Wynajem maszyn budowlanych rozwiązuje ponadto problem garażowania sprzętu. Zakup w szczególności dużego pojazdu – koparki czy ładowarki – wiąże się z wydzieleniem dodatkowego terenu, który będzie przeznaczony na jego przechowywanie. Wiele firm nie ma takiej możliwości, dlatego chętnie korzysta z oferty spółki Polcab. Wynajmowane maszyny są dostarczane do klienta z placu ekspozycyjnego, a po upływie czasu użytkowania tam wracają.
Wynajem pozwala ponadto w szybki sposób zastąpić maszynę, która niespodziewanie uległa awarii. Naprawa pojazdu zajmuje bardzo dużo czasu, a na kupno nowego brakuje środków – dlatego w takiej sytuacji warto go wynająć. Przedsiębiorca wypożycza nową, całkowicie sprawną i gotową do pracy maszynę, a dzięki temu nie traci zleceń i może zarabiać.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabKomatsu PC210LC-8 SLF / fot. Polcab

 

Wynajem sprzętu budowlanego a koszty utrzymania
Wynajem maszyn budowlanych i osprzętu jest dla wielu firm bardziej opłacalny niż ich kupno. Koszty użytkowania sprzętu są stałe – wyrażone poprzez miesięczny czynsz i niezmienne przez cały okres najmu. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w związku z utrzymaniem, serwisowaniem i garażowaniem pojazdu. Za naprawy awarii i przeglądy techniczne odpowiada firma Polcab.
Spółka dysponuje własnym warsztatem, w którym dokonuje się napraw maszyn i przygotowuje je do wynajmu. Polcab posiada kilka samochodów serwisowych przeznaczonych do napraw w terenie. Każdy pojazd wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i urządzenia diagnostyczne. Awaria usuwana jest na miejscu, a klient nie musi się obawiać przymusowych przestojów w trakcie realizacji zlecenia.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabLiebherr A900 ZW Litronic / fot. Polcab

 

Warunki wynajmu maszyn budowlanych
Spółka Polcab oferuje klientom dwie formy wynajmu: wynajem maszyn budowlanych krótkoterminowy i wynajem długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy obejmuje okres od 1 miesiąca do 12 miesięcy. Wynajem długoterminowy obejmuje okres od 12 do 48 miesięcy. W trakcie wynajmu klient płaci stałe miesięczne raty, których wysokość uzależniona jest od czasu trwania umowy oraz szacunkowych przebiegów wykonywanych pojazdem.
Wynajem każdej maszyny objęty jest umową wynajmu, która określa: okres wynajmu, jego koszt, warunki wydania, serwisowania oraz odbioru maszyny. Płatność za pierwszy miesiąc wynajmu pobierana jest przed wydaniem maszyny. W przypadku kolejnych miesięcy wynajmu – 5 dni przed upływem opłaconego okresu przesyłana jest proforma za kolejny miesiąc wynajmu, którą klient powinien opłacić do dnia rozpoczęcia ujętego w niej okresu najmu.
Każdy klient jest zobowiązany dostarczyć odpowiednie dokumenty, niezbędne do przygotowania umowy, tj. zamówienie, w którym uwzględniony jest typ wypożyczanej maszyny, okresu wynajmu oraz dane kontaktowe wypożyczającego; kserokopie dokumentów rejestracyjnych (REGON; NIP; KRS); kserokopię dowodu osobistego oraz OC działalności.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabSennebogen 821 / fot. Polcab

 

Wynajem próbny – sprawdź, zanim kupisz
Firma Polcab poza usługą wynajmu maszyn budowlanych, zajmuje się także ich sprzedażą. W przypadku kupna maszyny budowlanej od firmy Polcab klient ma możliwość wcześniejszego wypróbowania sprzętu w formie wynajmu próbnego – celem sprawdzenia czy jest on odpowiedni do wykonywania zamierzonych prac.
Polcab oferuje sprzedaż maszyn zarówno nowych, jak i używanych sprawdzonych marek, m.in. CAT, JCB, KOMATSU. Każda maszyna przechodzi szczegółowy przegląd techniczny, aby w momencie sprzedaży być odpowiednio przygotowana do pracy.

Więcej o ofercie na stronie: www.polcab.com/pl/maszyny-budowlane


Liczba odwiedzin: 257 | Data publikacji: 2017-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
rozbiórki budynków
18.09.2018 | Rozbiórki, wyburzenia
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
To, jak ważne jest efektywne i szybkie...
Współczesna tendencja do automatyzowania procesów produkcyjnych obejmuje...
02.10.2013 | Brukarstwo
Marzysz o dziele sztuki w ogrodzie, na...
Firma JCB wprowadza na rynek nowy 18-metrowy...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Maszynowe układanie kostki brukowej pozwoli znacznie szybciej...
Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów,...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle....
Nowoczesne gospodarstwo rolne to obecnie dobrze zorganizowane...
26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
Marka CAT wprowadziła na rynek nowe ładowarki...
20.04.2015 | Obiekty sportowe
W przestrzeń wokół nas jako stały element...
Zakup maszyn budowlanych i rolniczych wiąże się...
Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: wynajem maszyny budowlanej, wynajem koparki, spycharka, koparka, wozidło, ładowarka, łyżka, młot