Wynajem maszyn budowlanych Polcab

Jakie korzyści daje wynajem sprzętu budowlanego?

Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana flota maszyn. Brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwia realizację projektów i zleceń klientów. Bywa jednak tak, że sytuacja finansowa nie pozwala przedsiębiorcy na zakup nowych pojazdów, których cena może znacznie przekraczać budżet firmy. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest wynajem maszyn budowlanych. Dzięki temu inwestor ponosi dużo mniejsze koszty, mogąc pracować na sprzęcie wysokiej jakości.

Firmom borykającym się z problemem niepełnej floty dedykowana jest oferta spółki Polcab, która od 2004 roku zajmuje się sprzedażą i wynajmem maszyn budowlanych. Spółka posiada bogaty asortyment: koparko-ładowarki, koparki kołowe, koparki gąsienicowe, mini/midi koparki, spycharki, walce, wozidła, ładowarki kołowe oraz osprzęt – młoty, łyżki i szybkozłącza. Oferta obejmuje blisko 100 maszyn od czołowych producentów, m.in. JCB, Komatsu, Caterpillar.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabKomatsu PC130-8 / fot. Polcab

 

Wynajem maszyn budowlanych – dla kogo?
Do kogo kierowana jest oferta wynajmu maszyn Polcab? Przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mogą pozwolić sobie na kupno nowego sprzętu, a kredyt nazbyt obciążyłby ich budżet. Mowa przede wszystkim o małych, lokalnych firmach oraz przedsiębiorstwach dopiero wchodzących na rynek, które są w trakcie kompletowania swojej floty. Wynajem jest dla nich dużym ułatwieniem i pozwala szybko uzupełnić braki w wyposażeniu za znacznie niższą cenę niż w przypadku kupna, kredytu czy leasingu.
Wynajem to bardzo dobra opcja również w sytuacji, gdy potrzebny jest sprzęt specjalistyczny, wymagany na potrzeby jednorazowej inwestycji. Tego typu pojazd będzie użytkowany tylko przez krótki czas, a po wykonaniu zlecenia prawdopodobnie nie będzie już ponownie wykorzystywany. Kupno takiej maszyny nie jest zatem opłacalne. Lepszym wyjściem będzie wynajem, ponieważ nie uszczupli kapitału firmy i pozwoli na zrealizowanie kontraktu.
Wynajem maszyn budowlanych rozwiązuje ponadto problem garażowania sprzętu. Zakup w szczególności dużego pojazdu – koparki czy ładowarki – wiąże się z wydzieleniem dodatkowego terenu, który będzie przeznaczony na jego przechowywanie. Wiele firm nie ma takiej możliwości, dlatego chętnie korzysta z oferty spółki Polcab. Wynajmowane maszyny są dostarczane do klienta z placu ekspozycyjnego, a po upływie czasu użytkowania tam wracają.
Wynajem pozwala ponadto w szybki sposób zastąpić maszynę, która niespodziewanie uległa awarii. Naprawa pojazdu zajmuje bardzo dużo czasu, a na kupno nowego brakuje środków – dlatego w takiej sytuacji warto go wynająć. Przedsiębiorca wypożycza nową, całkowicie sprawną i gotową do pracy maszynę, a dzięki temu nie traci zleceń i może zarabiać.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabKomatsu PC210LC-8 SLF / fot. Polcab

 

Wynajem sprzętu budowlanego a koszty utrzymania
Wynajem maszyn budowlanych i osprzętu jest dla wielu firm bardziej opłacalny niż ich kupno. Koszty użytkowania sprzętu są stałe – wyrażone poprzez miesięczny czynsz i niezmienne przez cały okres najmu. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w związku z utrzymaniem, serwisowaniem i garażowaniem pojazdu. Za naprawy awarii i przeglądy techniczne odpowiada firma Polcab.
Spółka dysponuje własnym warsztatem, w którym dokonuje się napraw maszyn i przygotowuje je do wynajmu. Polcab posiada kilka samochodów serwisowych przeznaczonych do napraw w terenie. Każdy pojazd wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i urządzenia diagnostyczne. Awaria usuwana jest na miejscu, a klient nie musi się obawiać przymusowych przestojów w trakcie realizacji zlecenia.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabLiebherr A900 ZW Litronic / fot. Polcab

 

Warunki wynajmu maszyn budowlanych
Spółka Polcab oferuje klientom dwie formy wynajmu: wynajem maszyn budowlanych krótkoterminowy i wynajem długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy obejmuje okres od 1 miesiąca do 12 miesięcy. Wynajem długoterminowy obejmuje okres od 12 do 48 miesięcy. W trakcie wynajmu klient płaci stałe miesięczne raty, których wysokość uzależniona jest od czasu trwania umowy oraz szacunkowych przebiegów wykonywanych pojazdem.
Wynajem każdej maszyny objęty jest umową wynajmu, która określa: okres wynajmu, jego koszt, warunki wydania, serwisowania oraz odbioru maszyny. Płatność za pierwszy miesiąc wynajmu pobierana jest przed wydaniem maszyny. W przypadku kolejnych miesięcy wynajmu – 5 dni przed upływem opłaconego okresu przesyłana jest proforma za kolejny miesiąc wynajmu, którą klient powinien opłacić do dnia rozpoczęcia ujętego w niej okresu najmu.
Każdy klient jest zobowiązany dostarczyć odpowiednie dokumenty, niezbędne do przygotowania umowy, tj. zamówienie, w którym uwzględniony jest typ wypożyczanej maszyny, okresu wynajmu oraz dane kontaktowe wypożyczającego; kserokopie dokumentów rejestracyjnych (REGON; NIP; KRS); kserokopię dowodu osobistego oraz OC działalności.

 

wynajem maszyn budowlanych polcab wynajem maszyn budowlanych polcabSennebogen 821 / fot. Polcab

 

Wynajem próbny – sprawdź, zanim kupisz
Firma Polcab poza usługą wynajmu maszyn budowlanych, zajmuje się także ich sprzedażą. W przypadku kupna maszyny budowlanej od firmy Polcab klient ma możliwość wcześniejszego wypróbowania sprzętu w formie wynajmu próbnego – celem sprawdzenia czy jest on odpowiedni do wykonywania zamierzonych prac.
Polcab oferuje sprzedaż maszyn zarówno nowych, jak i używanych sprawdzonych marek, m.in. CAT, JCB, KOMATSU. Każda maszyna przechodzi szczegółowy przegląd techniczny, aby w momencie sprzedaży być odpowiednio przygotowana do pracy.

Więcej o ofercie na stronie: www.polcab.com/pl/maszyny-budowlane

44-203 Rybnik, Sosnowa 5, woj. śląskie
tel. +48 32 426 6257,


Liczba odwiedzin: 1321 | Data publikacji: 2017-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
Na przestrzeni ostatnich lat przystawki maszyn budowlanych...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
To, jak ważne jest efektywne i szybkie...
Współczesna tendencja do automatyzowania procesów produkcyjnych obejmuje...
02.10.2013 | Brukarstwo
Marzysz o dziele sztuki w ogrodzie, na...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
Firma JCB wprowadza na rynek nowy 18-metrowy...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
Zachowanie porządku i czystości w przestrzeni publicznej:...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...
Budowa parkingów, dróg, obsługa zaplecza produkcyjnego –...
Maszynowe układanie kostki brukowej pozwoli znacznie szybciej...
Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów,...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle....

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: wynajem maszyny budowlanej, wynajem koparki, spycharka, koparka, wozidło, ładowarka, łyżka, młot
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy