Wynajem maszyn budowlanych – czy to się opłaca?

Warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego

Na cenę, jaką firmy budowlane płacą za użytkowanie maszyn, składają się nie tylko kwoty zakupu. Każdy przedsiębiorca wie, że sporo trzeba też płacić za utrzymywanie parku maszynowego, a lwią część kosztów pochłaniają przeglądy konserwacyjne i naprawy. Czy jedyną alternatywą jest leasing? Oczywiście nie! Z wielu względów firmy budowlane coraz częściej decydują się długoterminowy wynajem maszyn, który jest opcją zdecydowanie prostszą i tańszą.

Ile w praktyce kosztuje zakup parku maszynowego?
Duże firmy budowlane dość często decydują się na zakup maszyn – zwłaszcza tych, które są wykorzystywane najczęściej i stanowią podstawowy kapitał przedsiębiorstwa. Wydawać by się mogło, że wynajęcie parku maszynowego jest bardziej interesującą możliwością przede wszystkim dla niewielkich zakładów, jednak nawet duże firmy bardzo chętnie korzystają z usług wypożyczalni sprzętu. Powód? Chodzi oczywiście o koszty. Proste kalkulacje pokazują, że nie jest opłacalne kupowanie czy branie w leasing wszystkich urządzeń – zwłaszcza tych specjalistycznych, drogich i używanych rzadziej, których zakup będzie się amortyzował bardzo długo. Dlatego nawet duże przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają ze sprzętu, jaki oferują świetnie wyposażone i profesjonalne firmy, zajmujące się wypożyczaniem maszyn budowlanych.
– Dla mniejszych firm budowlanych, działających na rynkach lokalnych, wypożyczenie maszyny często jest z kolei jedyną opcją, która się opłaca. Wynika to między innymi z faktu, że tego typu zakłady dzięki wypożyczeniu urządzeń mogą podejmować się prac budowlanych zlokalizowanych w znacznym oddaleniu od swojej siedziby. Wynajęcie maszyny na miejscu budowy sprawia, że odpadają wysokie koszty transportu – mówi Małgorzata Michniewska z wypożyczalni sprzętu i maszyn budowlanych Cramo.
Obok wyeliminowania wysokich kosztów transportu, zaletą wynajmu maszyn jest też zredukowanie nakładów ponoszonych na przeglądy konserwacyjne czy naprawy, które nieuchronnie muszą ponosić właściciele urządzeń. Te wydatki również leżą po stronie wypożyczalni, o ile usterka nie wynika z winy operatora.
Jeśli zastanowić się nad kosztami przedsiębiorstw budowlanych, jakie wynikają z posiadania własnego parku maszynowego, to jednym z nich są też… przestoje w pracy. Awaria podstawowych, najczęściej wykorzystywanych urządzeń wiąże się ze wstrzymaniem robót i opóźnieniami – nie mówiąc już o karach umownych za niedotrzymywanie terminów. Poczucie bezpieczeństwa w tym zakresie daje wynajem. W przypadku dużej awarii, która nie może zostać szybko usunięta na miejscu przez autoryzowany serwis, wypożyczalnia zastąpi zepsutą maszynę inną, gotową do pracy i sprawną.

 

wynajem maszyn budowlanych cramofot. Cramo

 

Długoterminowy wynajem maszyn budowlanych
Wynajmowanie maszyn na krótko opłaca się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebny jest sprzęt pomocniczy oraz w sytuacji, gdy koszty transportu urządzeń byłyby wyższe niż zyski. Czy w związku z tym wynajmowanie podstawowych maszyn się nie opłaca?
– Oczywiście nie! Warunki leasingu wciąż są coraz bardziej restrykcyjne i wiążą się z coraz wyższą ceną. Z tego powodu pod względem zabezpieczania frontu robót, wynajem jest równie przyjazny dla użytkownika jak leasing – mówi Małgorzata Michniewska. – Mniejsze obostrzenia, brak konieczności przygotowywania całej masy dokumentów, maszyna dostępna do ręki – te argumenty są ważne również z perspektywy oszczędności czasu – dodaje.
Warto też pamiętać, że wynajem długoterminowy jest tańszy niż wypożyczenie maszyny na krótko. Z tego powodu opłaca się wypożyczanie nawet podstawowego, wykorzystywanego na co dzień sprzętu, a umowę długoterminową z firmą Cramo można podpisać nawet na okres 12-60 miesięcy.

 

wynajem maszyn budowlanych cramofot. Cramo

 

Sprzęt budowlany na wynajem to wydatki pod kontrolą
Cramo to jedna z największych i najdłużej istniejących na polskim rynku wypożyczalni sprzętu budowlanego, która należy do europejskiej Grupy CRAMO. W Polsce działa od 1996 roku.
Oferta podzielona jest na cztery segmenty, obejmujące ciężkie maszyny konstrukcyjne, maszyny i drobny sprzęt budowlany, sprzęt do robót wysokościowych, sprzęt stanowiący infrastrukturę i zaplecze placu budowy oraz kontenery i moduły mieszkalne. Oferta spółki skierowana jest zarówno do firm budowlanych i przedsiębiorstw przemysłowych, jak i do firm z sektora publicznego oraz osób prywatnych. Główna siedziba Cramo znajduje się w Warszawie. Spółka posiada także 19 oddziałów regionalnych w większości dużych miast.
– Nasza wypożyczalnia to wciąż odnawiana, nowoczesna baza sprzętowa, w której większość maszyn nie ma więcej niż dwa lata. Klient decydujący się na wynajem w pakiecie razem ze sprzętem otrzymuje też pewność dostawy na czas i na miejsce, serwis dostępny na telefon oraz fachowe doradztwo – podkreśla Małgorzata Michniewska.
Warto też pamiętać o tym, że na placu budowy maszyny stanowią jedynie narzędzie, a podstawą działania firm budowlanych jest wykonawstwo. Wypożyczenie floty pozwala na skupieniu się na prowadzonej działalności – nie trzeba martwić się o stan parku maszynowego, konieczność dokonywania przeglądów, naprawy. To także doskonały sposób na to, aby mieć koszty pod kontrolą, bo wszelkie wydatki są w takim wypadku przejrzyste i przewidywalne.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cramo.pl

02-801 Warszawa, Puławska 405, woj. mazowieckie
tel. 225440745,


Liczba odwiedzin: 2201 | Data publikacji: 2016-04-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
Zawsze na wysokości zadania Istniejąca już od czterech...
Ceny maszyn budowlanych są na tyle wysokie,...
26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
Nowoczesne gospodarstwo rolne to obecnie dobrze zorganizowane...
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
16.08.2017 | Kontenery
Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję,...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
Technika szalowania, podobnie jak każdy inny obszar...
02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
04.10.2018 | Rusztowania
Szalunki budowlane są niezbędne przy wznoszeniu obiektów...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: maszyny budowlane wynajem, wynajem maszyny, wynajem koparko ładowarki, wynajem maszyn budowlanych, maszyny budowlane wynajem, maszyna budowlana wynajem, długoterminowy wynajem maszyn, Sprzęt budowlany na wynajem, wypożyczalnia maszyn, wypożyczalnia budowlana, wypożyczalnia zagęszczarek, wypożyczalnia urządzeń budowlanych, wypozyczalnia maszyn, wypożyczalnia betoniarek, wynajem urządzeń budowlanych
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy