Zakup maszyn budowlanych to potężna inwestycja, która czasem przekracza możliwości finansowe inwestorów, zwłaszcza tych, którzy w branży stawiają pierwsze kroki. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą przedsiębiorstwa oferujące maszyny budowlane, dostarczając zarówno urządzenia nowe, jak i używane, tańsze, a także części do nich, które pozwalają przedłużyć ich żywotność i odsunąć w czasie moment inwestycji w nowy sprzęt.  Szanujący się dostawcy maszyn budowlanych i części zamiennych oferują ponadto usługę najmu. Skorzystanie z oferty wypożyczalni pozwala wyeliminować konieczność zakupu specjalistycznych i drogich maszyn używanych rzadziej, których zakup amortyzowałby się bardzo długo. To także niższe wydatki na przeglądy konserwacyjne czy naprawy. Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi właśnie firma Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o., która rozpoczęła działalność w lutym 2012 roku. Sześć lat prosperowania na bardzo wymagającym i błyskawicznie ewoluującym rynku zaowocowało, a przedsiębiorstwo zdążyło wyrobić sobie solidną markę w branży maszyn budowlanych i drogowych (frezarek, rozściełaczy do asfaltu, walców drogowych i in.).

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Nowe i używane maszyny budowlane, części zamienne i wynajem
W ofercie firmy znajdziemy bogatą paletę nowych, a także wyselekcjonowanych maszyn używanych pewnego pochodzenia i urządzeń przodujących producentów. Bellator jest autoryzowanym przedstawicielem na Polskę firmy Schäfer Technic – producenta maszyn do budowy i konserwacji dróg oraz partnerem MOBA – dostawcy kompletnych systemów pomiarowych, sterujących i regulacyjnych do maszyn drogowych i budowlanych.
Swoim klientom przedsiębiorstwo oferuje ponadto serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn, w którym zatrudnieni są doświadczeni i wyszkoleni pracownicy. Dzięki ich umiejętnościom klienci firmy Bellator mogą mieć pewność, że w przypadku zakupu używanej maszyny otrzymają sprzęt sprawdzony, gotowy do pracy, z ważnymi przeglądami, który nie zawiedzie na placu budowy. Dostęp do części zamiennych do maszyn budowlanych i drogowych daje z kolei gwarancję szybkiej wymiany w przypadku awarii czy zużycia podzespołów.

 

Maszyny budowlane i części zamienne  Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Największym obszarem działalności firmy jest dostarczanie maszyn używanych oraz części zamiennych do rozściełaczy asfaltu, walców drogowych (od najmniejszych do największych), równiarek, koparek kołowych, koparek gąsienicowych, spycharek. Lwią część dostarczanych do klientów maszyn stanowią także frezarki do asfaltu i części zamienne do nich. Wśród asortymentu znajdują się maszyny drogowe i budowlane producentów znanych i cenionych na całym świecie, m.in. Wirtgen, Hamm, Vögele, Abg, Volvo, Dynapac, Bomag, Ammann, Caterpillar, Doosan, Komatsu, Atlas, Terex.
Do kogo kierowana jest oferta firmy Bellator? Otóż do tych klientów, którzy poszukują niedrogiego, ale niezawodnego i solidnego sprzętu budowlanego i drogowego, a także części zamiennych do maszyn budowlanych, m.in. do koparek kołowych i gąsienicowych, do frezarek drogowych, walców drogowych, części zamiennych do rozściełaczy asfaltu. Są to zarówno generalni wykonawcy i podwykonawcy, duże firmy budowlane, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

- Mamy aspiracje zostać liderem rynku maszyn używanych oraz być jedną z liczących się w branży firm świadczących usługi wynajmu. Do realizacji tego celu na pewno przyczyni się najwyższej jakości sprzęt, fachowa i przyjazna obsługa oraz szybki i pewny serwis świadczony przez załogę Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Nie stoimy w miejscu, ciągle się rozwijamy, uczymy, pozyskujemy nowych dostawców chcąc zapewnić naszym obecnym i przyszłym klientom jak najlepsze warunki współpracy i partnerstwa – mówi Michał Heller, prezes firmy.
I nie są to tylko słowa. W ramach rozwoju zakresu działalności, firma wprowadziła usługę frezowania nawierzchni drogowych (asfaltowych i betonowych), które jest jednym z elementów modernizacji i odnowy dróg. Fachową realizację tego typu inwestycji umożliwia szeroki asortyment posiadanych frezarek drogowych. Różne szerokości agregatów frezujących (od 500 mm do 2000 mm) i własny transport na miejsce docelowe to atuty firmy, która dzięki temu może dostosować proces frezowania do szerokości jezdni, a także kosztowo zoptymalizować dobór maszyny do wielkości zadania.
- W najbliższej przyszłości mamy w planach zwiększenie udziału koparek gąsienicowych i kołowych w usłudze wynajmu maszyn budowlanych. Nie możemy stać w miejscu, pasja, nowe horyzonty, dobra koniunktura na rynku muszą dać efekt w postaci dalszej ekspansji na rynku, nie tylko już rodzimego i rozwoju firmy – podkreśla Michał Heller.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Gdy niemożliwe staje się możliwe, czyli maszyna z drugiego końca świata
Firma skupia się jednak nie tylko na sprzedaży, ale także na pomocy w doborze odpowiednich maszyn, dostawie do klienta końcowego i fachowym instruktażu odnośnie obsługi. Jak daleko posunięta jest współpraca z klientami może świadczyć zrealizowana niedawno na zlecenie Wojciecha Kucharczyka z firmy Planeta z Warszawy dostawa mobilnej wytwórni mas mineralno-bitumicznych KMA 200 firmy Wirtgen. Być może byłoby to typowe zlecenie, gdyby nie fakt, że to bardzo rzadki model, który Michałowi Hellerowi, prezesowi firmy Bellator udało się znaleźć... na Alasce. Był to zresztą egzemplarz w świetnym stanie technicznym, niemal nieużywany, a dodatkowo – w dobrej cenie. Jedyny mankament – odległość, a trudności dodatkowo potęgował fakt, że rzecz działa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w grudniu.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Po wyeliminowaniu opcji nieopłacalnego i czasochłonnego transportu drogą lądową (z Anchorage nad Zatoką Cooka na Oceanie Spokojnym do Seattle położonego pomiędzy zatoką Puget a jeziorem Washington), zapadła decyzja o transporcie drogą morską. Po pokonaniu trudności, jaką było znalezienie jednostki przewozowej, która podjęłaby się transportu po zatoce grożącej zamarznięciem (i uziemieniem aż do późnej wiosny) i załatwieniu formalności celnych, 2 marca maszyna stanęła w siedzibie firmy Planeta. Co istotne – stanęła w nienaruszonym stanie dzięki jej profesjonalnemu zabezpieczeniu przed korozją w słonym środowisku morskim.
Takie historie to dziś, na coraz bardziej sprofesjonalizowanym rynku, nie tylko anegdoty. Udowadniają one, że dla niektórych nie ma zadań niemożliwych, że kompleksowa realizacja dostawy maszyny z odległego zakątka globu, włącznie z pełną obsługą celną, nie stanowi przeszkody nie do pokonania. Być może właśnie umiejętność reagowania na takie potrzeby klientów jest najlepszą ilustracją dla nadużywanych dziś słów „kompleksowość” i „profesjonalizm”.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Podajnik mas bitumicznych
Bellator ma też swoją firmę-córkę DUX Maszyny Drogowe Sp. z o.o. (www.dux-md.pl), która właśnie wprowadziła do oferty usługę wynajmu podajnika mas bitumicznych Vögele MT 3000-2i Offset. Jest to specjalistyczna  maszyna, która sprawdza się głównie przy dużych projektach, zwłaszcza podczas budowy i remontu autostrad, dróg głównych, a także przy układaniu chodników, ścieżek  rowerowych oraz wypełniania przestrzeni pomiędzy ściankami energochłonnymi.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Vögele

 

Maszyna została tak skonstruowana, aby zapewnić najwyższą jakość układania nawierzchni przy zachowaniu bardzo dużej wydajności (dziennie nawet na poziomie 4 tysięcy ton), a zarazem umożliwić wykorzystanie zarówno materiałów gorących, jak i zimnych. Kluczową cechą jest wysoka jakość podawanej mieszanki.
Podajnik połączony w tandemie z rozściełaczem asfaltu to w tej chwili najwyższy standard przy układaniu wszelkich nawierzchni drogowych. Vögele MT 3000-2i Offset to jednocześnie maszyna bardzo ekonomiczna. Niskie zużycie paliwa, niski koszt eksploatacji, a nawet fakt, że podajnik masy bitumicznej można przewozić na standardowej naczepie przekłada się na szereg oszczędności przy inwestycjach drogowych.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Vögele

 

Stąd też oferta firmy DUX Maszyny Drogowe Sp. z o.o. kierowana jest do tych firm i wykonawców, którzy oczekują jakości, niezawodności i staranności. Klienci zainteresowani podajnikiem mas bitumicznych mogą kontaktować się zarówno z firmą DUX, jak również z BELLATOR.

41-700 Ruda Śląska, Aleja Rodziny Gürtlerów 101, woj. śląskie
tel. +48 32 340 80 57,