Podesty ruchome HA26

Bezpieczna praca w podestach samojezdnych HA26 firmy Haulotte

Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży budownictwa i przemysłu. Mają powszechne zastosowanie w przypadku różnego typu prac remontowych i wykończeniowych, instalacjach i wykonywaniu konstrukcji stalowych. Haulotte – producent podestów w Polsce oferuje nową gamę podestów przegubowych spalinowych HA26.

Gama podestów HA26 dedykowana jest do wszelkich prac budowlano–remontowych, wykończeniowych i konserwacyjnych typu: konstrukcje stalowe, elewacje, instalacje elektryczne, instalacje hydrauliczne, klimatyzacje, izolacje, malowanie, sprzątanie przemysłowe. Wszechstronny podest HA26 może być również wykorzystywany do różnorodnych prac o charakterze przemysłowym w branży lotniczej, stoczniowej czy wydobywczej, a także prac rozbiórkowych i związanych z architekturą krajobrazu.

Podest HA26 idealnie nadaje się także do pracy w terenie ze względu na łatwość sterowania ramieniem nawet na nierównym terenie i w miejscach trudno dostępnych. Łatwość operowania maszyną w niekorzystnych warunkach zapewnia: oś wahliwa (zapewniająca stabilność na nierównym terenie); automatyczna blokada dyferencjałów kół napędowych; duży prześwit (do łatwego pokonywania przeszkód); mały zewnętrzny promień skrętu i rozmiar podestu (ułatwiający manewrowanie w ciasnych przestrzeniach) oraz maksymalny kąt nachylenia do 45%.

 

podesty ruchome haulottefot. Haulotte

 

Podesty ruchome HA26 – większa powierzchnia pracy i wydajność
W przypadku podestów samojezdnych – im większa powierzchnia pracy, tym lepszy zasięg dla większej wydajności. Dlatego projektanci i inżynierowie Haulotte podczas projektowania serii HA26 połączyli inteligentną konstrukcję z rozsądnym ciężarem, co daje najlepszą powierzchnię pracy, bez konieczności przemieszczania maszyny.  Wysokość robocza urządzenia wynosi 26,4m, wysokość dolnego ramienia – 9,3m, a wysięg boczny ma długość 17,5m. Jest to najlepsze połączenie wysokości roboczej, prześwitu i wysięgu bocznego, które odpowiada wymaganiom operatorów w kwestii wydajności i pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach.

Podest ruchomy HA26 został stworzony również dla podniesienia komfortu pracy jeśli chodzi o obciążenie przy pracy z ciężkim sprzętem i narzędziami. Często z powodu limitu obciążenia nie można załadować na podest całego sprzętu. Zwiększony udźwig w podestach HA26 daje taką możliwość – od 250kg (w standardzie) aż do podwójnego udźwigu 350kg (opcjonalnie) w koszu. Wybór opcji  podwójnego udźwigu 350kg, pozwala przewozić w koszu dodatkowe 40% masy urządzeń. Opcja ta jest skonfigurowana na górnym panelu sterowania, ułatwiając przewożenie sprzętu do pracy na wysokości bez konieczności ciągłego opuszczania się i podnoszenia.

Bezpieczeństwo i maksymalna widoczność
Wszystkie prace na wysokości są (zgodnie z obowiązującymi przepisami) zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych. Dlatego niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi i maksymalne ograniczenie ryzyka wypadku. Podesty robocze Haulotte pozwalają w stabilny sposób pracować na danej powierzchni. Liczne systemy zabezpieczeń jakie zastosowano w podestach samojezdnych HA26 dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo operatora.

Jednym z rozwiązań, jakie zastosował producent podestów HA26 jest Haulotte Active' Lighting System. To ultra-wydajny system oświetlenia, który zapewnia bezpieczną jazdę w każdych warunkach – nawet o słabej widoczności, np. o zmierzchu lub o świcie. System ten umieszczony jest w kilku punktach na maszynie, skutecznie oświetlając obszar wokół podestu.

Dodatkową ochronę operatora podestu zapewnia również Haulotte ACTIV’Shield© Bar 2.0 – innowacyjny system zmniejszający ryzyko zgniecenia dostępny w standardzie lub jako opcja – w zależności od modelu. W tej technologii urządzenie ochronne jest połączone z pokrywą górnego panelu sterowania w taki sposób, aby zapewnić lepszą ergonomię i większą odporność systemu. Ruchomy drążek, który zapewnia "odstęp bezpieczeństwa", chroni użytkownika przed ryzykiem zgniecenia, co ważne – bez wpływu na spadek wydajności.

 

podesty ruchome haulottefot. Haulotte

 

Ulepszona diagnostyka podestów HA26
Podesty samojezdne HA26 posiadają ponadto wbudowane narzędzie diagnostyczne ACTIV'Screen. Zapewnia ono dostęp do ustawień maszyny, szczegółowych procedur usuwania usterek, wymaganych konserwacji i wykazu przerw pomiędzy interwencjami, a także modyfikacji ustawień ogólnych, np. język wyświetlania i jednostki miary. W przypadku problemów lub usterki, technicy mają łatwy i natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji wyświetlanych na urządzeniu, co pozwala na szybkie przeprowadzenie prac konserwacyjnych.

Ponadto, użytkownicy podestów Haulotte mogą teraz pobrać bezpłatną aplikację Haulotte Diag przeznaczoną do diagnostyki wszystkich typów maszyn Haulotte, włącznie z gamą podestów samojezdnych HA26. Aplikacja jest kompatybilna z większością urządzeń mobilnych (komputery, tablety, smartfony), a w połączeniu z bezprzewodowym interfejsem diagnostycznym VCI box pozwala zdalnie rozwiązywać powstałe problemy i diagnozować ewentualne usterki w zasięgu do 40 metrów.

Rentowność podestów HA26 – zainwestuj i zyskaj!
Producent podestów HA26 pomyślał o każdym aspekcie związanym z kupnem, eksploatacją i sprzedażą maszyn. Dlatego wyposażył nową serię podestów samojezdnych w system Stop Emission, który automatycznie włącza lub wyłącza silnik, aby nie pracował w momencie, kiedy jest to niepotrzebne i nie zwiększał tym samym liczby motogodzin. Pozwala to na zmniejszenie zużycia silnika i elementów peryferyjnych do blisko 20%. To innowacyjne rozwiązanie w ciągu 5 lat eksploatacji maszyny daje właścicielowi oszczędność jednego roku eksploatacji, zwiększając żywotność silnika i zapewniając wyższą wartość rezydualną. Ponadto, mamy możliwość zminimalizowania zużycia paliwa, obniżając jednocześnie koszty operacyjne.

W tym momencie warto również poruszyć kwestię odsprzedaży maszyny w ramach modernizacji floty przedsiębiorstwa. Aby właściciel miał taką możliwość, posiadany przez niego sprzęt musi być trwały i solidny w eksploatacji – tak jak podesty robocze HA26. Ich wytrzymałość zwiększa obróbka antykorozyjna elementów mechanicznych (osie i mocowania), dzięki której są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim wilgoć i opady. Wszystkie osłony w podestach Haulotte są również wzmocnione za pomocą metalowych ram, które zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu, np. uderzeniami. Górny panel sterowania także zabezpieczono specjalną obudową. Ponadto system wagi umieszczony w łączniku pomiędzy koszem a przedłużeniem ramienia jest w ten sposób chroniony przed uszkodzeniem na wypadek zderzenia. Dzięki tylu zabezpieczeniom i rozwiązaniom systemowym właściciel może dodatkowo zyskać na inwestycji w podest roboczy HA26 i odsprzedać go w dogodnym dla siebie momencie, nie tracąc wiele na jego wartości.

Co więcej, podesty robocze HA26 zostały zaprojektowane tak, aby emitować jak najmniej zanieczyszczeń i zmniejszyć poziomu hałasu, dzięki czemu zapewniają komfortową pracę operatorom. Stanowi to również udogodnienie dla osób znajdujących się w otoczeniu maszyny, np. podczas robót w pobliżu szpitali, szkół i przedszkoli czy biurowców.

Więcej na ten temat dowiesz się ze strony producenta: www.haulotte.pl


Liczba odwiedzin: 45 | Data publikacji: 2017-10-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.01.2017 | Podnośniki

Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane w sposób, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale także komfort i ergonomię. W łączeniu tych wymagań w ciągu ponad 30 lat działalności wyspecjalizowała się Grupa Haulotte, która oferuje m.in. podesty ruchome teleskopowe, masztowe, ładowarki, podnośniki przegubowe i in. Prostota obsługi i wytrzymałość produktów sprawia, że spełniają one najwyższe wymagania stawiane dziś przez rynek. Wśród nowych rozwiązań producenta pojawiły się dwie maszyny: teleskopowe podesty ruchome HT28 oraz masztowe podesty ruchome Star 6 Picking.

26.01.2016 | Podnośniki

W branży budowlanej praca na wysokości to chleb powszedni, jednak pracodawcy nie zawsze przykładają odpowiednią wagę do kwestii bezpieczeństwa. A skutki takiej postawy mogą być różne – od niskiego komfortu pracy, aż do sytuacji, w których dojść może do uszczerbku na zdrowiu pracownika lub zagrożenia jego życia. Jak zapewnić bezpieczną i komfortową pracę na wysokości? Techniczne rozwiązania w tym zakresie – m.in. ruchome podnośniki i podesty – oferuje firma LOCKHARD.

08.01.2016 | Podnośniki

Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma 30 lat doświadczeń w tworzeniu prostych, wytrzymałych i niezawodnych urządzeń, oferuje swoim klientom nową generację masztowych podestów ruchomych z przedłużeniem ramienia JIB. Bestsellery w gamie Haulotte: STAR 8 i STAR 10 są idealnym rozwiązaniem do wykonywania codziennych prac na wysokości, przy zachowaniu wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracy.

01.10.2013 | Podnośniki

Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce nie można uniknąć pracy na wysokościach. Oczywiście całej kwestii czynności związanych z robotami wysokościowymi nie są w stanie załatwić dźwigi. Dlatego na rynku dostępny jest szereg maszyn, które mogą być wykorzystywane do różnego typu prac wysokościowych takich jak montaż elementów lub konstrukcji budowlanych zarówno w terenie otwartym jak i wewnątrz pomieszczeń.

01.09.2014 | Podnośniki

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów ruchomych. Jednak tylko urządzenia od sprawdzonych dostawców charakteryzują się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa i funkcjonalnością. Jednym z takich producentów jest firma Haulotte, która w ostatnim czasie do oferty wprowadziła nową serię podnośników przegubowych.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy BOTAMENT®, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

01.08.2018 | Chemia budowlana

Stabilny i trwały montaż ogrodzenia, słupka czy hustawki bez użycia betonu? Od teraz to możliwe! Takie rozwiązanie daje nam żywiczna masa montażowa QUIKSET®, dzięki której łatwo i szybko samodzielnie zamontujemy dowolny element w ziemi.

Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego materiału tarasowego ( deska oraz legar), jak i właściwego systemu montażowego, na który składają się wkręty i akcesoria. To kluczowe czynniki, które decydują o powodzeniu inwestycji. Specjaliści SPAX Polska dzielą się wieloletnim doświadczeniem z zakresie dostarczania rozwiązań tarasowych na rynek i podpowiadają jak odpowiednio wykonać trwały i bezpieczny taras.

31.07.2018 | Grille, wędzarnie

Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi i zjeść pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Dlatego wiele osób inwestuje w dobre grille, które będą służyły im przez kilka sezonów. Wśród najchętniej kupowanych są ekskluzywne grille gazowe marki Landmann.

27.07.2018 | Piece, kotły

Lato w pełni, więc ustał na chwilę medialny szum wokół jakości powietrza nad Polską. Ale przecież za kilka miesięcy burza rozpęta się na nowo. Może więc warto właśnie teraz, poza sezonem grzewczym, pomyśleć o tym, jak przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wymienić stary, nieefektywny kocioł centralnego ogrzewania na nowy. A jeśli względy prośrodowiskowe nie są dostatecznym argumentem, to może względy ekonomiczne i praktyczne przeważą? Przecież kocioł na ekogroszek to dziś jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, a technologiczne udogodnienia sprawiają, że obsługa zredukowana jest do minimum, co bardzo ułatwia codzienną eksploatację.

27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

27.07.2018 | Oświetlenie

Wśród zalet oświetlenia LED na pierwszym miejscu zazwyczaj wymieniane są długa żywotność i trwałość, wysoka energooszczędność oraz doskonała jakość świecenia. I choć te aspekty trudno przecenić, to warto też pamiętać o innych, m.in. o tym, że diody LED mają możliwość produkowania światła w wybranym kolorze bez konieczności stosowania filtrów, luster, odbłyśników. Efekt? Intensywne, nasycone kolory, a wraz z nimi niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz z nowoczesnymi kinkietami LED w roli głównej. Znajdziemy je w ofercie firmy APM Morkom, która oferuje ponadto bogaty asortyment żyrandoli światłowodowych.

Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują na ekologiczny czynnik chłodzący R32, co pozytywne wpływa zarówno na domowników, jak też na całe środowisko. Nowoczesna technologia marki Panasonic zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczne i ekonomiczne oczyszczanie powietrza.

27.07.2018 | Meble

Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej poszukują rozwiązań, które są unikatowe, wyjątkowe i będą odzwierciedlały osobowość właścicieli. Coraz większa eko świadomość i potrzeba bliskości z naturą sprawia, że współczesny inwestor kupuje meble wykonane z naturalnych materiałów – w szczególności z drewna. Dzięki temu zyskuje oryginalny, piękny i trwały na lata produkt. Decydując się na ręcznie robione meble drewniane klienci coraz chętniej współpracują z takimi firmami jak Parkieciarnia, które rozumieją potrzeby dzisiejszego inwestora. Co więcej, wykorzystują materiały z drugiego obiegu, np. drewno z rozbiórek, dając mu drugie, zupełnie nowe życie.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: podest ruchomy, podest samojezdny,