Dużym ułatwieniem, a często też po prostu koniecznością, są w pracy na wysokościach podesty teleskopowe firmy Haulotte. Zaprojektowane w oparciu o doświadczenie firmy i oczekiwania klientów, nadają się do pracy we wszystkich branżach, aż do wysokości 23 metrów. Oba flagowe modele firmy: HT23 RTJ oraz HT21 RT to najbardziej wydajne podesty w swojej klasie, więc warto poznać ich zalety.

Podesty teleskopowe – bezkonkurencyjna powierzchnia pracy na każdym terenie
Najistotniejszym parametrem urządzenia stosowanego do pracy na wysokościach jest oczywiście jego wysokość robocza. Dla urządzeń HT21 RT i HT23 RTJ wynosi ona odpowiednio 20,6m oraz 22,5m, a wysięg boczny wynosi 15,9m dla HT21 RT i 18,3m dla HT23 RTJ. Podest HT23 RTJ wyposażony jest dodatkowo w przedłużenie ramienia (tzw. JIB), które pozwala na dopasowanie się do obiektu oraz na pracę w nadwieszeniu.
To, co wyróżnia te podesty, to najlepszy promień skrętu w swojej klasie. Wiąże się to z możliwością optymalizacji sterowania i napędem na 4 koła, które łącznie pozwalają na lepszą zwrotność nawet na zatłoczonych i zastawionych placach budowy oraz w wąskich przestrzeniach hal i magazynów. Podest może pracować w trzech trybach sterowania, przełączanych jednym przyciskiem: sterowanie na 2 koła, sterowanie na 4 koła oraz tzw. tryb „kraba”. Centralne sterowanie kontroluje pracę czterech kół jednocześnie, umożliwiając wykonywanie ruchów szybciej i bezpieczniej. Oprócz tego podesty teleskopowe HT21 RT i HT23 RTJ posiadają w standardzie osie wahliwe oraz automatyczną blokadę dyferencjałów kół, co pozwala na pracę nawet w nierównym terenie.
Oba podesty bardzo szybko podnoszą się na maksymalną wysokość – potrzebny czas to tylko 56 sekund. Opcja ta jest doceniana przede wszystkim tam, gdzie praca wymaga nieustannego opuszczania i podnoszenia podestu, np. w halach magazynowych – oszczędność czasu w porównaniu do innych podestów tego typu jest ogromna.
Ciekawym rozwiązaniem jest kosz nośny o budowie modułowej. Pozwala to na osiągnięcie podwójnej ładowności kosza z maksymalnym udźwigiem z limitem 450 kg lub bez limitu 230 kg na całej powierzchni pracy urządzenia.

 

podesty teleskopowefot. Haulotte

 

Podesty Haulotte – komfort, niezawodność, bezpieczeństwo
Niezawodność i wytrzymałość pracy podestom teleskopowym  HT21 RT i HT23 RTJ zapewnia w pełni hydraulicznie sterowane podwozie. Również teleskopy zostały zaprojektowane tak, by ich eksploatacja była łatwa i bezawaryjna. Rozkładają się przy pomocy kabli, więc nie ma konieczności ich demontażu podczas wymiany systemu rozkładania. Wszystkie elementy teleskopu są łatwo dostępne, co ułatwia ich serwisowanie. Ponadto, wszystkie ruchome części podestów są wyposażone w punkty smarowania dla ich łatwiejszej konserwacji i wydłużenia czasu ich użytkowania. Cylindry sterujące są montowane wewnątrz ramy, dzięki czemu są lepiej chronione.
W celu ułatwienia wszelkich napraw i konserwacji, w obrotową podstawę wyposażono silnik obu wspomnianych modeli. Warto wspomnieć też o zmiennej prędkości obrotowej silnika, dzięki czemu jego wydajność dopasowuje się do rzeczywistych potrzeb urządzenia, zmniejszając jednocześnie zużycie paliwa.
Dla komfortu obsługi urządzenia ulepszony został także górny panel sterowania: zwiększono jego wodoszczelność, wyposażono standardowo w pokrywę i tacę na narzędzia, a naklejki posiadają filtr UV i nie blakną w słońcu. Natomiast nowy ekran diagnostyczny został  zintegrowany z dolnym panelem sterowania, wyświetla kody błędów i przypomina o terminowej konserwacji silnika.  

 

podesty teleskopowe podesty teleskopowefot. Haulotte

 

Dbałość o szczegóły
Podesty HT21 RT i HT23 RTJ to solidne konstrukcje, a ich projektanci zadbali o nawet najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie ich elementy zostały starannie wyselekcjonowane:
– niezawodny i cichy silnik Kubota;
– sprawny i komfortowy joystick firmy Bosch;
– komponenty hydrauliczne wiodących producentów: Sauer, Bosch i Hydraforce
– solidne złącza firmy Deutsch.
Podesty teleskopowe firmy Haulotte to doskonały wybór. Sprawdzą się w przemyśle budowlanym, stoczniowym, chemicznym, petrochemicznym oraz lotnictwie. Ich małe rozmiary i bardzo dobra sterowność czynią je też niezastąpionymi w ogromnych halach magazynowych, hangarach, warsztatach naprawczych dla dużych pojazdów. Warto ułatwić sobie pracę, dbając jednocześnie o jej komfort i bezpieczeństwo!

Ze szczegółową ofertą firmy Haulotte można zapoznać się na stronie www.haulotte.pl

 

05-090 Janki, ul. Graniczna 22, woj. mazowieckie
tel. 227200880,