Zakup systemu obróbki powietrza uzależniony jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu oraz miejsca, w którym ma być zamontowany wentylator. Dlatego w odpowiednie urządzenie należy się zaopatrzyć u sprawdzonego dostawcy z bogatą ofertą. Przedsiębiorstwo BUD-WENT oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji i wentylacji dla wielu użytkowników – nie tylko klientów indywidualnych, ale także właścicieli firm z sektora przemysłu. To firma rodzinna, która funkcjonuje na rynku od 2002 roku. W jej asortymencie znajdują się wysokiej jakości produkty od najlepszych producentów w hurtowych cenach.    

Wentylacja w obiektach przemysłowych
W zakładach przemysłowych pracownicy mają częsty kontakt z wszelkiego typu zanieczyszczeniami – pyłami, oparami, toksycznymi gazami. Te agresywne związki są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Na niektórych stanowiskach emisja ciepła i podwyższona temperatura stanowią dodatkowo zagrożenie wybuchem i pożarem. Każdy z tych czynników przyczyniać się może do awarii i szybszego zużycia maszyn. Dlatego w tego typu obiektach konieczne jest zapewnienie właściwych warunków pracy, obejmujących odpowiednią temperaturę powietrza oraz utrzymanie stężenia zanieczyszczeń na bezpiecznym poziomie.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator kanałowy TD / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT posiada całą gamę wentylatorów i klimatyzatorów, a także central wentylacyjnych do efektywnego oczyszczania i ogrzewania powietrza w przemyśle. W ofercie znajdziemy energooszczędne wentylatory kanałowe służące do przetłaczania czystego lub zanieczyszczonego powietrza. Urządzenia są przystosowane do ciągłej pracy bez spadku wydajności. Do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem dedykowane są specjalne wentylatory przeciwwybuchowe, które przetłaczają mieszaniny powietrza z pyłami, gazami, a także mgłami wybuchowymi. Specjaliści mogą zaopatrzyć się również w wysokiej jakości wentylatory oddymiające – dachowe, kanałowe, promieniowe. Stosowane są one w instalacjach wentylacyjnych przeciwpożarowych, gdzie wymagane jest natychmiastowe przewietrzenie zadymionego pomieszczenia. Urządzenia te wykazują wysoką odporność temperaturową i posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające je do pracy w instalacjach pożarowych. Dobra wentylacja jest szczególnie ważna w dygestoriach czy laboratoriach chemicznych, gdzie odbywa się praca z różnego rodzaju związkami chemicznymi. Wentylatory chemoodporne przeznaczone do transportu oparów, kwasów, zasad, pyłów, spalin powinny stanowić podstawę wyposażenia takich miejsc.

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjifot. 1. Wentylator chemoodporny RVISPD / fot. 2. Wentylator przeciwwybuchowy / fot. BUD-WENT

 

Wentylacja w budownictwie mieszkaniowym
Dom to miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu. Brak w nim odpowiedniej wentylacji prowadzi do tego, że w powietrzu gromadzą się różne zanieczyszczenia – dwutlenek węgla, kurz, pyłki, roztocza, zarodniki pleśni, a także szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble oraz substancje trujące z dymu papierosowego. Są one przyczyną złego samopoczucia, senności, zawrotów głowy, osłabienia. Długotrwałe przebywanie w źle wietrzonych pomieszczeniach prowadzi często do poważnych chorób układu oddechowego i alergii. Dlatego wentylacja w domu musi sprawnie działać i usuwać wszelkie zanieczyszczenia oraz wilgoć, którą wytwarzają domownicy w trakcie gotowania, prania czy prasowania.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator łazienkowy SILENT / fot. BUD-WENT

 

Bud-Went to cała gama produktów wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla prywatnych domów i mieszkań. W ofercie znajdziemy wentylatory dachowe, wentylatory łazienkowe, domowe klimatyzatory i centrale wentylacyjne, które wymieniają zużyte powietrze z wewnątrz na świeże z zewnątrz przy jak najmniejszej stracie ciepła.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się cichy wentylator łazienkowy, który skutecznie usuwa zużyte i wilgotne powietrze, a dzięki silnikowi z mocowaniami antywibracyjnymi zapobiega emisji hałasu. Cichy wentylator łazienkowy może być instalowany także w kuchniach, pralniach czy pomieszczeniach biurowych.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiCentrala rekuperacyjna VEKA 400 / fot. BUD-WENT

 

Klimatyzator typu split
Komfort temperaturowy jest równie ważny co czyste powietrze, dlatego szczególnie w pomieszczeniach biurowych czy zapleczach montuje się klimatyzatory, które regulują temperaturę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań klimatyzacyjnych do indywidualnych pomieszczeń jest klimatyzator typu split. To nowoczesne urządzenie, które może pracować zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania. Jednostka wewnętrzna ma kompaktową obudowę, dzięki czemu może być zamontowana nawet w wąskich pomieszczeniach. Klimatyzator typu split to skuteczne w działaniu urządzenie o niskim poziomie hałasu. Firma BUD-WENT posiada w swoim asortymencie zarówno jednostki ścienne, jak i kanałowe różnych producentów.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiKlimatyzator Mitsubishi / fot. BUD-WENT

 

Od projektu po odbiór
W hurtowni BUD-WENT klient zaopatrzy się we wszystko, co niezbędne do wykonania prawidłowej wentylacji – od wkręta po urządzenia. Prócz systemów ma dostęp do całego osprzętu i wszelkiego typu akcesoriów montażowych – przewodów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych, nawiewników, filtrów, zaworów, wkrętów, klamer, obejm.  

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjiKratka wentylacyjna i dysza nawiewna / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT to jednak nie tylko dostawca urządzeń do obróbki powietrza. To również kompleksowa usługa z zakresu wentylacji i klimatyzacji – od projektu instalacji (BUD-WENT posiada własną pracownię projektową), poprzez dostawę i montaż, aż do pomiarów oraz odbioru instalacji przez klienta. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się sprawdzaniem systemu w trakcie użytkowania oraz serwisem.

Więcej o produktach na stronie: www.bud-went.com.pl

62-007 Biskupice k. Pobiedzisk, Graniczna 15a, woj. wielkopolskie