Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?

Kompleksowe dostawy wentylacji w hurtowych cenach

Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów w wyposażeniu hal i magazynów w obiektach przemysłowych. Coraz częściej instaluje się ją również w obiektach użyteczności publicznej oraz budownictwie mieszkaniowym. Użytkownicy dostrzegają walory urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, które są odpowiedzialne za filtrację powietrza i regulację temperatury. Odpowiednia jakość powietrza zapewnia wysoki komfort pracy i dobre samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Zakup systemu obróbki powietrza uzależniony jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu oraz miejsca, w którym ma być zamontowany wentylator. Dlatego w odpowiednie urządzenie należy się zaopatrzyć u sprawdzonego dostawcy z bogatą ofertą. Przedsiębiorstwo BUD-WENT oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji i wentylacji dla wielu użytkowników – nie tylko klientów indywidualnych, ale także właścicieli firm z sektora przemysłu. To firma rodzinna, która funkcjonuje na rynku od 2002 roku. W jej asortymencie znajdują się wysokiej jakości produkty od najlepszych producentów w hurtowych cenach.    

Wentylacja w obiektach przemysłowych
W zakładach przemysłowych pracownicy mają częsty kontakt z wszelkiego typu zanieczyszczeniami – pyłami, oparami, toksycznymi gazami. Te agresywne związki są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Na niektórych stanowiskach emisja ciepła i podwyższona temperatura stanowią dodatkowo zagrożenie wybuchem i pożarem. Każdy z tych czynników przyczyniać się może do awarii i szybszego zużycia maszyn. Dlatego w tego typu obiektach konieczne jest zapewnienie właściwych warunków pracy, obejmujących odpowiednią temperaturę powietrza oraz utrzymanie stężenia zanieczyszczeń na bezpiecznym poziomie.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator kanałowy TD / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT posiada całą gamę wentylatorów i klimatyzatorów, a także central wentylacyjnych do efektywnego oczyszczania i ogrzewania powietrza w przemyśle. W ofercie znajdziemy energooszczędne wentylatory kanałowe służące do przetłaczania czystego lub zanieczyszczonego powietrza. Urządzenia są przystosowane do ciągłej pracy bez spadku wydajności. Do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem dedykowane są specjalne wentylatory przeciwwybuchowe, które przetłaczają mieszaniny powietrza z pyłami, gazami, a także mgłami wybuchowymi. Specjaliści mogą zaopatrzyć się również w wysokiej jakości wentylatory oddymiające – dachowe, kanałowe, promieniowe. Stosowane są one w instalacjach wentylacyjnych przeciwpożarowych, gdzie wymagane jest natychmiastowe przewietrzenie zadymionego pomieszczenia. Urządzenia te wykazują wysoką odporność temperaturową i posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające je do pracy w instalacjach pożarowych. Dobra wentylacja jest szczególnie ważna w dygestoriach czy laboratoriach chemicznych, gdzie odbywa się praca z różnego rodzaju związkami chemicznymi. Wentylatory chemoodporne przeznaczone do transportu oparów, kwasów, zasad, pyłów, spalin powinny stanowić podstawę wyposażenia takich miejsc.

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjifot. 1. Wentylator chemoodporny RVISPD / fot. 2. Wentylator przeciwwybuchowy / fot. BUD-WENT

 

Wentylacja w budownictwie mieszkaniowym
Dom to miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu. Brak w nim odpowiedniej wentylacji prowadzi do tego, że w powietrzu gromadzą się różne zanieczyszczenia – dwutlenek węgla, kurz, pyłki, roztocza, zarodniki pleśni, a także szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble oraz substancje trujące z dymu papierosowego. Są one przyczyną złego samopoczucia, senności, zawrotów głowy, osłabienia. Długotrwałe przebywanie w źle wietrzonych pomieszczeniach prowadzi często do poważnych chorób układu oddechowego i alergii. Dlatego wentylacja w domu musi sprawnie działać i usuwać wszelkie zanieczyszczenia oraz wilgoć, którą wytwarzają domownicy w trakcie gotowania, prania czy prasowania.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator łazienkowy SILENT / fot. BUD-WENT

 

Bud-Went to cała gama produktów wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla prywatnych domów i mieszkań. W ofercie znajdziemy wentylatory dachowe, wentylatory łazienkowe, domowe klimatyzatory i centrale wentylacyjne, które wymieniają zużyte powietrze z wewnątrz na świeże z zewnątrz przy jak najmniejszej stracie ciepła.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się cichy wentylator łazienkowy, który skutecznie usuwa zużyte i wilgotne powietrze, a dzięki silnikowi z mocowaniami antywibracyjnymi zapobiega emisji hałasu. Cichy wentylator łazienkowy może być instalowany także w kuchniach, pralniach czy pomieszczeniach biurowych.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiCentrala rekuperacyjna VEKA 400 / fot. BUD-WENT

 

Klimatyzator typu split
Komfort temperaturowy jest równie ważny co czyste powietrze, dlatego szczególnie w pomieszczeniach biurowych czy zapleczach montuje się klimatyzatory, które regulują temperaturę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań klimatyzacyjnych do indywidualnych pomieszczeń jest klimatyzator typu split. To nowoczesne urządzenie, które może pracować zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania. Jednostka wewnętrzna ma kompaktową obudowę, dzięki czemu może być zamontowana nawet w wąskich pomieszczeniach. Klimatyzator typu split to skuteczne w działaniu urządzenie o niskim poziomie hałasu. Firma BUD-WENT posiada w swoim asortymencie zarówno jednostki ścienne, jak i kanałowe różnych producentów.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiKlimatyzator Mitsubishi / fot. BUD-WENT

 

Od projektu po odbiór
W hurtowni BUD-WENT klient zaopatrzy się we wszystko, co niezbędne do wykonania prawidłowej wentylacji – od wkręta po urządzenia. Prócz systemów ma dostęp do całego osprzętu i wszelkiego typu akcesoriów montażowych – przewodów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych, nawiewników, filtrów, zaworów, wkrętów, klamer, obejm.  

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjiKratka wentylacyjna i dysza nawiewna / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT to jednak nie tylko dostawca urządzeń do obróbki powietrza. To również kompleksowa usługa z zakresu wentylacji i klimatyzacji – od projektu instalacji (BUD-WENT posiada własną pracownię projektową), poprzez dostawę i montaż, aż do pomiarów oraz odbioru instalacji przez klienta. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się sprawdzaniem systemu w trakcie użytkowania oraz serwisem.

Więcej o produktach na stronie: www.bud-went.com.pl

62-007 Biskupice k. Pobiedzisk, Graniczna 15a, woj. wielkopolskie
Kategoria: Instalacje | Branża: Klimatyzacja, wentylacja


Liczba odwiedzin: 354 | Data publikacji: 2017-01-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniem, w...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
01.09.2017 | Inwestycje budowlane
Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
Jeszcze do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz...
01.10.2013 | Osuszanie
Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego...
02.10.2013 | Domy drewniane
Na polskim rynku dostępna jest już praktycznie...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
Dlaczego klimatyzator domowy Etherea jest wielokrotnym laureatem...
Klimatyzator ścienny TCL serii Elite to nowość,...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
To trudne pytanie, ale w dobie wszechobecnego...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...
Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują...
W dzisiejszym szumie komunikacyjnym bardzo trudno jest...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. opolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: wentylacja kompleksowo, kompleksowa klimatyzacja, wentylator kanałowy, wentylator osiowy ścienny, wentylatory oddymiające dachowe, wentylacja hali produkcyjnej, cichy wentylator łazienkowy, klimatyzator typu split
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy