Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?

Kompleksowe dostawy wentylacji w hurtowych cenach

Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów w wyposażeniu hal i magazynów w obiektach przemysłowych. Coraz częściej instaluje się ją również w obiektach użyteczności publicznej oraz budownictwie mieszkaniowym. Użytkownicy dostrzegają walory urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, które są odpowiedzialne za filtrację powietrza i regulację temperatury. Odpowiednia jakość powietrza zapewnia wysoki komfort pracy i dobre samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Zakup systemu obróbki powietrza uzależniony jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu oraz miejsca, w którym ma być zamontowany wentylator. Dlatego w odpowiednie urządzenie należy się zaopatrzyć u sprawdzonego dostawcy z bogatą ofertą. Przedsiębiorstwo BUD-WENT oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji i wentylacji dla wielu użytkowników – nie tylko klientów indywidualnych, ale także właścicieli firm z sektora przemysłu. To firma rodzinna, która funkcjonuje na rynku od 2002 roku. W jej asortymencie znajdują się wysokiej jakości produkty od najlepszych producentów w hurtowych cenach.    

Wentylacja w obiektach przemysłowych
W zakładach przemysłowych pracownicy mają częsty kontakt z wszelkiego typu zanieczyszczeniami – pyłami, oparami, toksycznymi gazami. Te agresywne związki są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Na niektórych stanowiskach emisja ciepła i podwyższona temperatura stanowią dodatkowo zagrożenie wybuchem i pożarem. Każdy z tych czynników przyczyniać się może do awarii i szybszego zużycia maszyn. Dlatego w tego typu obiektach konieczne jest zapewnienie właściwych warunków pracy, obejmujących odpowiednią temperaturę powietrza oraz utrzymanie stężenia zanieczyszczeń na bezpiecznym poziomie.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator kanałowy TD / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT posiada całą gamę wentylatorów i klimatyzatorów, a także central wentylacyjnych do efektywnego oczyszczania i ogrzewania powietrza w przemyśle. W ofercie znajdziemy energooszczędne wentylatory kanałowe służące do przetłaczania czystego lub zanieczyszczonego powietrza. Urządzenia są przystosowane do ciągłej pracy bez spadku wydajności. Do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem dedykowane są specjalne wentylatory przeciwwybuchowe, które przetłaczają mieszaniny powietrza z pyłami, gazami, a także mgłami wybuchowymi. Specjaliści mogą zaopatrzyć się również w wysokiej jakości wentylatory oddymiające – dachowe, kanałowe, promieniowe. Stosowane są one w instalacjach wentylacyjnych przeciwpożarowych, gdzie wymagane jest natychmiastowe przewietrzenie zadymionego pomieszczenia. Urządzenia te wykazują wysoką odporność temperaturową i posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające je do pracy w instalacjach pożarowych. Dobra wentylacja jest szczególnie ważna w dygestoriach czy laboratoriach chemicznych, gdzie odbywa się praca z różnego rodzaju związkami chemicznymi. Wentylatory chemoodporne przeznaczone do transportu oparów, kwasów, zasad, pyłów, spalin powinny stanowić podstawę wyposażenia takich miejsc.

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjifot. 1. Wentylator chemoodporny RVISPD / fot. 2. Wentylator przeciwwybuchowy / fot. BUD-WENT

 

Wentylacja w budownictwie mieszkaniowym
Dom to miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu. Brak w nim odpowiedniej wentylacji prowadzi do tego, że w powietrzu gromadzą się różne zanieczyszczenia – dwutlenek węgla, kurz, pyłki, roztocza, zarodniki pleśni, a także szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble oraz substancje trujące z dymu papierosowego. Są one przyczyną złego samopoczucia, senności, zawrotów głowy, osłabienia. Długotrwałe przebywanie w źle wietrzonych pomieszczeniach prowadzi często do poważnych chorób układu oddechowego i alergii. Dlatego wentylacja w domu musi sprawnie działać i usuwać wszelkie zanieczyszczenia oraz wilgoć, którą wytwarzają domownicy w trakcie gotowania, prania czy prasowania.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiWentylator łazienkowy SILENT / fot. BUD-WENT

 

Bud-Went to cała gama produktów wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla prywatnych domów i mieszkań. W ofercie znajdziemy wentylatory dachowe, wentylatory łazienkowe, domowe klimatyzatory i centrale wentylacyjne, które wymieniają zużyte powietrze z wewnątrz na świeże z zewnątrz przy jak najmniejszej stracie ciepła.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się cichy wentylator łazienkowy, który skutecznie usuwa zużyte i wilgotne powietrze, a dzięki silnikowi z mocowaniami antywibracyjnymi zapobiega emisji hałasu. Cichy wentylator łazienkowy może być instalowany także w kuchniach, pralniach czy pomieszczeniach biurowych.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiCentrala rekuperacyjna VEKA 400 / fot. BUD-WENT

 

Klimatyzator typu split
Komfort temperaturowy jest równie ważny co czyste powietrze, dlatego szczególnie w pomieszczeniach biurowych czy zapleczach montuje się klimatyzatory, które regulują temperaturę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań klimatyzacyjnych do indywidualnych pomieszczeń jest klimatyzator typu split. To nowoczesne urządzenie, które może pracować zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania. Jednostka wewnętrzna ma kompaktową obudowę, dzięki czemu może być zamontowana nawet w wąskich pomieszczeniach. Klimatyzator typu split to skuteczne w działaniu urządzenie o niskim poziomie hałasu. Firma BUD-WENT posiada w swoim asortymencie zarówno jednostki ścienne, jak i kanałowe różnych producentów.

 

kompleksowe dostawy wentylacjiKlimatyzator Mitsubishi / fot. BUD-WENT

 

Od projektu po odbiór
W hurtowni BUD-WENT klient zaopatrzy się we wszystko, co niezbędne do wykonania prawidłowej wentylacji – od wkręta po urządzenia. Prócz systemów ma dostęp do całego osprzętu i wszelkiego typu akcesoriów montażowych – przewodów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych, nawiewników, filtrów, zaworów, wkrętów, klamer, obejm.  

 

kompleksowe dostawy wentylacji kompleksowe dostawy wentylacjiKratka wentylacyjna i dysza nawiewna / fot. BUD-WENT

 

Firma BUD-WENT to jednak nie tylko dostawca urządzeń do obróbki powietrza. To również kompleksowa usługa z zakresu wentylacji i klimatyzacji – od projektu instalacji (BUD-WENT posiada własną pracownię projektową), poprzez dostawę i montaż, aż do pomiarów oraz odbioru instalacji przez klienta. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się sprawdzaniem systemu w trakcie użytkowania oraz serwisem.

Więcej o produktach na stronie: www.bud-went.com.pl

62-007 Biskupice k. Pobiedzisk, Graniczna 15a, woj. wielkopolskie


Liczba odwiedzin: 1060 | Data publikacji: 2017-01-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniem, w...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
01.09.2017 | Inwestycje budowlane
Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
Jeszcze do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz...
01.10.2013 | Osuszanie
Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego...
Belimo to czołowy przedstawiciel branży w zakresie...
02.10.2013 | Domy drewniane
Na polskim rynku dostępna jest już praktycznie...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
06.04.2021 | Izolacje
Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją Tubolit...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: wentylacja kompleksowo, kompleksowa klimatyzacja, wentylator kanałowy, wentylator osiowy ścienny, wentylatory oddymiające dachowe, wentylacja hali produkcyjnej, cichy wentylator łazienkowy, klimatyzator typu split
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy