Inteligentne okna i drzwi – higieniczne, oszczędne i wygodne w użytkowaniu budynki

Pełna automatyka, lepsza ekonomiczność oraz większe bezpieczeństwo dzięki rozwiązaniom GEZE

Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą ogromne korzyści na poziomie finansowym oraz użytkowym. Wśród funkcjonalnych technologii znajdziemy szereg rozwiązań dla okien i drzwi. Higieniczność, bezpieczeństwo i większe oszczędności to tylko kilka z szeregu zalet stosowania tych zaawansowanych technologicznie systemów. Prawidłowa optymalizacja technologii tego tupu może zupełnie odmienić charakter budynku, pozwala wprowadzić nowe funkcje, udogodnienia, a także wpływa na podwyższenie wartości samej nieruchomości. O korzyściach z wdrożenia automatyzacji dla drzwi i okien opowiada Marcin Dmowski, Prezes GEZE Polska, specjalizującej się w dostarczaniu inteligentnych rozwiązań dla nowoczesnych budynków.

Dlaczego warto?

Budynki typu „smart” kiedyś traktowane były jako synonim luksusu najdroższych dzielnic dużych metropolii, a dziś stały się wymogiem większości inwestorów i użytkowników.

fot. GEZE 

– W obecnych czasach inteligentny budynek to nie luksus, to wręcz konieczność – mówi Marcin Dmowski, Prezes firmy GEZE, która dostarcza automatykę dla okien i drzwi. – Wśród naszych klientów znajdują się inwestorzy i użytkownicy z różnych branż – od szpitali, przez hotele, restauracje, szkoły, zabytki, aż po biura i zakłady produkcyjne rożnego rodzaju. Każde z przeprowadzonych wdrożeń oraz doskonały feedback od naszych odbiorców potwierdza nam rosnący trend w zakresie inwestycji wyposażonych w systemy automatyzacji okien i drzwi. Higieniczność w placówkach służby zdrowia, większy komfort w zakładach pracy, efektywne przemieszczanie się bez barier, zrównoważone użytkowanie, zwiększenie bezpieczeństwa dla pracowników, niższe koszty ogrzewania oraz elektryczności, a tym samym mniejszy negatywny wpływ na środowisko, to tylko początek długiej listy pozytywnych skutków właściwej optymalizacji. Nasze szerokie doświadczenie na różnych polach oraz wykfalifikowana kadra sprawiają, że jesteśmy znani nie tylko z dostarczania systemów automatyzacji okien i drzwi, ale także z naszego fachowego doradztwa. Pomagamy dobrać takie systemy, które realnie poprawiają komfort oraz obniżają koszty. Niezależnie od tego czy odbiorca poszukuje rozwiązań z zakresu higienicznych drzwi, kontroli dostępu, sterowania oknami, inteligentnych fasad, systemów pełnej automatyzacji, dla każdego rozwiązania oferujemy kompleksowe wsparcie projektowe, wdrożenie oraz indywidualny serwis i konserwację.

fot. GEZE 

Kompleksowo, na każde potrzeby

GEZE to znany światowy dostawca systemowych rozwiązań dla okien i drzwi. Zakres produktowy jest niezwykle szeroki, a oferta w pełni kompleksowa. Firma dostarcza technologie zarówno dla drzwi rozwieranych, przesuwnych, karuzelowych i okien a także specjalistyczne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu i bezpieczeństwa oraz automatyzacji całego budynku.

fot. GEZE 

– Dzięki obserwacji rynku oraz właściwej analizie potrzeb, opracowaliśmy funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, które odpowiadają na wymagania rynku – wyjaśnia Marcin Dmowski. – Dodatkowo, w przypadku specjalistycznych potrzeb pomagamy w realizacji spersonalizowanych projektów. Kierujemy się mottem „ŁĄCZĄC DOŚWIADCZENIA – BUDUJEMY ROZWIĄZANIA”.

fot. GEZE 

Dla pełnej optymalizacji, konieczne jest poznanie potrzeb.

– Zdecydowanie. Możemy zaoferować różne rozwiązania dla całych budynków lub samych okien i drzwi – higieniczność, bezpieczeństwo oraz ekonomia są często powiązane ze sobą w ramach jednego rozwiązania, ale niekoniecznie. W trakcie rozmów ustalamy potrzeby oraz oczekiwania odbiorcy. Niektórzy poszukują samoczynnie regulujących się systemów wietrzenia, klimatyzacji, ogrzewania, zacieniania okien, ich otwierania i zamykania. Wielu klientów zdaje sobie sprawę z rosnących cen energii i wdrażają rozwiązania automatycznie minimalizujące zużycie energii po wyjściu z budynku. Mamy także odbiorców, którzy decydują się na automatykę dostępu oraz automatyczne aktywowanie systemów alarmowych. Największą zaletą wszystkich rozwiązań jest to, że działają one samoczynnie, bez potrzeby kontroli człowieka. Oszczędza to czas, ale także minimalizuje ryzyko pomyłki i błędu ludzkiego. Oferowane przez nas systemy są wysoce skuteczne, a dzięki rozległej wiedzy z powodzeniem dokonujemy synchronizacji już istniejących rozwiązań z nowymi – tłumaczy Marcin Dmowski.

fot. GEZE 

Właściwe wietrzenie pomieszczeń bez potrzeby ręcznego otwierania okien

– Odpowiednia wentylacja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, szpitalnych, szkół oraz obiektów handlowych stała się obecnie jeszcze bardziej istotna – mówi Dmowski. – Dostajemy coraz więcej zapytań o to, jak można usprawnić wymianę powietrza w pomieszczeniu bez instalowania energochłonnej wentylacji mechanicznej oraz ciągłego ręcznego otwierania przez personel okien i drzwi. Higieniczność pomieszczeń można znacznie poprawić właśnie jednym z naszych systemów, który samodzielnie otwiera okna i gwarantuje prawidłową naturalną wentylację pomieszczeń. Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt inwestycji oraz możliwość zastosowania tego systemu dla różnych okien. Obsługa całego systemu jest niezwykle prosta i wygodna. Do dyspozycji mamy intuicyjny wyświetlacz i fabrycznie zaprogramowane scenariusze. Co więcej, oferujemy również inteligentne czujniki i zegary sterujące, które pomogą we właściwej interpretacji stanu powietrza oraz samodzielnie zdecydują, czy w danym momencie jest właściwy czas, aby otworzyć okno. Pomaga to szczególnie w przypadku mniejszej wrażliwości osób znajdujących się w pomieszczeniu na powietrze gorszej jakości. Jeśli mówimy o integracji, warto wspomnieć możliwość połączenia systemu otwierania okien np. ze stacją pogodową oraz systemem klimatyzacyjnym budynku – tak, aby cały budynek i jego systemy były kompatybilne i oszczędne.

fot. GEZE 

Higieniczne drzwi – bezpieczne i bezdotykowe wejścia

Rozwiązania firmy GEZE dla drzwi to kolejny, bardzo rozległy temat. Do dyspozycji mamy rozwiązania dla samoczynnego otwierania – napędy do drzwi, automatyczne drzwi przesuwne i karuzelowe, jak również do samoczynnego zamykania – samozamykacze w wersji nawierzchniowej, podłogowej i zintegrowanej. GEZE dostarcza systemy do drzwi różnego typu i wykonanych z różnorodnych materiałów takich jak drewno, stal czy aluminium.

fot. GEZE 

– W tym przypadku rozmowę również zaczynamy od analizy potrzeb – dodaje Marcin Dmowski. – Oczywiście coraz częściej mamy do czynienia z potrzebą większej higieniczności. Drzwi oparte na inteligentnych systemach mogą także pomagać w rozwiązaniu tego problemu. Najczęściej stosujemy w tym przypadku bezdotykowe czujniki zbliżeniowe, które pozwalają sterować drzwiami bez potrzeby dotyku. Zapewnia to doskonałą higieniczność, ale także wygodę, szczególnie gdy użytkownik ma zajęte ręce. Sprawdzają się one nie tylko w budynkach opieki zdrowotnej czy biurach, ale także w fabrykach i zakładach produkcyjnych. Drzwi otwierają się tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Takie rozwiązanie idealnie odpowiada także na potrzeby osób niepełnosprawnych, a także świetnie sprawdza się w gastronomii i hotelach. Oferujemy systemy, które mogą automatycznie otwierać drzwi oraz utrzymywać je w tej pozycji tymczasowo, albo na stałe. Dodatkowo, niektóre systemy pozwalają automatycznie zamykać drzwi w przypadku pożaru, co pozwala zabezpieczyć przed rozprzestrzenianiem się ognia.

fot. GEZE 

Z pełną ofertą firmy GEZE można zapoznać się na stronie: www.geze.pl

03-236 Warszawa, ul. Annopol 21, woj. mazowieckie
tel. +48 224 404 440,


Liczba odwiedzin: 208 | Data publikacji: 2021-06-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
07.02.2020 | Meble
Wysoki poziom wytrzymałości w połączeniu z surowym...
systemy przeciwpożarowe
W budynkach użyteczności publicznej przepisy odpowiedzialne za...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
16.08.2017 | Kontenery
Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję,...
26.08.2015 | Stolarka otworowa
Jakie czynniki determinują wybory konsumentów? Najczęściej na...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
01.02.2018 | Kontenery
Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie...
16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
21.10.2016 | Kontenery
Trudno znaleźć gałąź przemysłu, w której by...
Jak wnieść ducha nowoczesności do łazienki czy...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
10.05.2021 | Stolarka otworowa
Słoneczne przedłużenie domu, nieskrępowane możliwości aranżacyjne oraz...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: drzwi – higieniczne, drzwi. Higieniczność, higienicznych drzwi, geze, sanitarne drzwi, drzwi, okna, drzwi karuzelowe, drzwi przesuwne, drzwi bezpieczne, ścianki działowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy