Dlaczego warto?

Budynki typu „smart” kiedyś traktowane były jako synonim luksusu najdroższych dzielnic dużych metropolii, a dziś stały się wymogiem większości inwestorów i użytkowników.

fot. GEZE 

- W obecnych czasach inteligentny budynek to nie luksus, to wręcz konieczność – mówi Marcin Dmowski, Prezes firmy GEZE, która dostarcza automatykę dla okien i drzwi. – Wśród naszych klientów znajdują się inwestorzy i użytkownicy z różnych branż – od szpitali, przez hotele, restauracje, szkoły, zabytki, aż po biura i zakłady produkcyjne rożnego rodzaju. Każde z przeprowadzonych wdrożeń oraz doskonały feedback od naszych odbiorców potwierdza nam rosnący trend w zakresie inwestycji wyposażonych w systemy automatyzacji okien i drzwi. Higieniczność w placówkach służby zdrowia, większy komfort w zakładach pracy, efektywne przemieszczanie się bez barier, zrównoważone użytkowanie, zwiększenie bezpieczeństwa dla pracowników, niższe koszty ogrzewania oraz elektryczności, a tym samym mniejszy negatywny wpływ na środowisko, to tylko początek długiej listy pozytywnych skutków właściwej optymalizacji. Nasze szerokie doświadczenie na różnych polach oraz wykfalifikowana kadra sprawiają, że jesteśmy znani nie tylko z dostarczania systemów automatyzacji okien i drzwi, ale także z naszego fachowego doradztwa. Pomagamy dobrać takie systemy, które realnie poprawiają komfort oraz obniżają koszty. Niezależnie od tego czy odbiorca poszukuje rozwiązań z zakresu higienicznych drzwi, kontroli dostępu, sterowania oknami, inteligentnych fasad, systemów pełnej automatyzacji, dla każdego rozwiązania oferujemy kompleksowe wsparcie projektowe, wdrożenie oraz indywidualny serwis i konserwację.

fot. GEZE 

Kompleksowo, na każde potrzeby

GEZE to znany światowy dostawca systemowych rozwiązań dla okien i drzwi. Zakres produktowy jest niezwykle szeroki, a oferta w pełni kompleksowa. Firma dostarcza technologie zarówno dla drzwi rozwieranych, przesuwnych, karuzelowych i okien a także specjalistyczne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu i bezpieczeństwa oraz automatyzacji całego budynku.

fot. GEZE 

- Dzięki obserwacji rynku oraz właściwej analizie potrzeb, opracowaliśmy funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, które odpowiadają na wymagania rynku – wyjaśnia Marcin Dmowski. – Dodatkowo, w przypadku specjalistycznych potrzeb pomagamy w realizacji spersonalizowanych projektów. Kierujemy się mottem „ŁĄCZĄC DOŚWIADCZENIA – BUDUJEMY ROZWIĄZANIA”.

fot. GEZE 

Dla pełnej optymalizacji, konieczne jest poznanie potrzeb.

- Zdecydowanie. Możemy zaoferować różne rozwiązania dla całych budynków lub samych okien i drzwi – higieniczność, bezpieczeństwo oraz ekonomia są często powiązane ze sobą w ramach jednego rozwiązania, ale niekoniecznie. W trakcie rozmów ustalamy potrzeby oraz oczekiwania odbiorcy. Niektórzy poszukują samoczynnie regulujących się systemów wietrzenia, klimatyzacji, ogrzewania, zacieniania okien, ich otwierania i zamykania. Wielu klientów zdaje sobie sprawę z rosnących cen energii i wdrażają rozwiązania automatycznie minimalizujące zużycie energii po wyjściu z budynku. Mamy także odbiorców, którzy decydują się na automatykę dostępu oraz automatyczne aktywowanie systemów alarmowych. Największą zaletą wszystkich rozwiązań jest to, że działają one samoczynnie, bez potrzeby kontroli człowieka. Oszczędza to czas, ale także minimalizuje ryzyko pomyłki i błędu ludzkiego. Oferowane przez nas systemy są wysoce skuteczne, a dzięki rozległej wiedzy z powodzeniem dokonujemy synchronizacji już istniejących rozwiązań z nowymi – tłumaczy Marcin Dmowski.

fot. GEZE 

Właściwe wietrzenie pomieszczeń bez potrzeby ręcznego otwierania okien

- Odpowiednia wentylacja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, szpitalnych, szkół oraz obiektów handlowych stała się obecnie jeszcze bardziej istotna – mówi Dmowski. – Dostajemy coraz więcej zapytań o to, jak można usprawnić wymianę powietrza w pomieszczeniu bez instalowania energochłonnej wentylacji mechanicznej oraz ciągłego ręcznego otwierania przez personel okien i drzwi. Higieniczność pomieszczeń można znacznie poprawić właśnie jednym z naszych systemów, który samodzielnie otwiera okna i gwarantuje prawidłową naturalną wentylację pomieszczeń. Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt inwestycji oraz możliwość zastosowania tego systemu dla różnych okien. Obsługa całego systemu jest niezwykle prosta i wygodna. Do dyspozycji mamy intuicyjny wyświetlacz i fabrycznie zaprogramowane scenariusze. Co więcej, oferujemy również inteligentne czujniki i zegary sterujące, które pomogą we właściwej interpretacji stanu powietrza oraz samodzielnie zdecydują, czy w danym momencie jest właściwy czas, aby otworzyć okno. Pomaga to szczególnie w przypadku mniejszej wrażliwości osób znajdujących się w pomieszczeniu na powietrze gorszej jakości. Jeśli mówimy o integracji, warto wspomnieć możliwość połączenia systemu otwierania okien np. ze stacją pogodową oraz systemem klimatyzacyjnym budynku – tak, aby cały budynek i jego systemy były kompatybilne i oszczędne.

fot. GEZE 

Higieniczne drzwi - bezpieczne i bezdotykowe wejścia

Rozwiązania firmy GEZE dla drzwi to kolejny, bardzo rozległy temat. Do dyspozycji mamy rozwiązania dla samoczynnego otwierania – napędy do drzwi, automatyczne drzwi przesuwne i karuzelowe, jak również do samoczynnego zamykania – samozamykacze w wersji nawierzchniowej, podłogowej i zintegrowanej. GEZE dostarcza systemy do drzwi różnego typu i wykonanych z różnorodnych materiałów takich jak drewno, stal czy aluminium.

fot. GEZE 

- W tym przypadku rozmowę również zaczynamy od analizy potrzeb – dodaje Marcin Dmowski. – Oczywiście coraz częściej mamy do czynienia z potrzebą większej higieniczności. Drzwi oparte na inteligentnych systemach mogą także pomagać w rozwiązaniu tego problemu. Najczęściej stosujemy w tym przypadku bezdotykowe czujniki zbliżeniowe, które pozwalają sterować drzwiami bez potrzeby dotyku. Zapewnia to doskonałą higieniczność, ale także wygodę, szczególnie gdy użytkownik ma zajęte ręce. Sprawdzają się one nie tylko w budynkach opieki zdrowotnej czy biurach, ale także w fabrykach i zakładach produkcyjnych. Drzwi otwierają się tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Takie rozwiązanie idealnie odpowiada także na potrzeby osób niepełnosprawnych, a także świetnie sprawdza się w gastronomii i hotelach. Oferujemy systemy, które mogą automatycznie otwierać drzwi oraz utrzymywać je w tej pozycji tymczasowo, albo na stałe. Dodatkowo, niektóre systemy pozwalają automatycznie zamykać drzwi w przypadku pożaru, co pozwala zabezpieczyć przed rozprzestrzenianiem się ognia.

fot. GEZE 

Z pełną ofertą firmy GEZE można zapoznać się na stronie: www.geze.pl

03-228 Warszawa, ul. Marywilska 24, woj. mazowieckie
tel. +48 224 404 440,