Prace żelbetowe, prace instalacyjne, generalne wykonawstwo
Kompleksowość jest dziś w cenie, bo pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze kontrahenta. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom rynku, AWBUD świadczy usługę „DESIGN & BUILD”, która obejmuje całościową realizację procesów inwestycyjnych, w tym: zarządzanie procesem inwestycyjnym (nadzór, zastępstwo inwestorskie), projektowanie (koncepcja, projekt budowlany, projekty wykonawcze we wszystkich branżach) i przede wszystkim generalne wykonawstwo robót budowlanych.
Spółka posiada wydzielone piony w zakresie robót żelbetowych oraz w zakresie prac instalacyjnych.
- Specjalizujemy się w generalnym wykonawstwie – są to m.in.: budowa i rewitalizacja obiektów komercyjnych (handlowych i biurowych), obiektów przemysłowych (farmaceutycznych, magazynów, FMCG), obiektów dla przemysłu ciężkiego (hale produkcyjne, konstrukcje i budynki technologiczne
obiekty ochrony środowiska i energii odnawialnej), obiektów kubaturowych użyteczności publicznej i mieszkaniowych. Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje też roboty żelbetowe oraz instalacyjne dla wszystkich sektorów budownictwa – mówi Paweł Palus z firmy AWBUD.

 

generalny wykonawca awbudfot. AWBUD

 

Budowanie od podstaw – „zaprojektuj i wybuduj”
Na polskim i zagranicznym rynku AWBUD rozpoznawalny jest nie tylko za sprawą wysokiej jakości, terminowo wykonanych robót budowlanych. Firma oferuje też swoim klientom fachowe usługi na wszystkich etapach prowadzących do odbioru gotowego obiektu. Aby zapewnić swoim kontrahentom właściwą obsługę, AWBUD posiada własne biuro projektowe, a jego pracownicy pomagają w znalezieniu najlepszych rozwiązań przyspieszających czas realizacji i optymalizujących koszty. Realizowali już oni zadania projektowe dla inwestorów z Polski, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Chin, a zakres współpracy obejmował np. opracowanie studium wykonywalności projektu i koncepcji wstępnej, opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymogami inwestora i obowiązującymi przepisami, uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, opracowanie projektu wykonawczego lub przetargowego we wszystkich branżach.
- Na etapie planowania nasi pracownicy pomagają skonkretyzować zamierzenia inwestycyjne: od identyfikacji potrzeb inwestora, poprzez wykonanie założeń programowo-przestrzennych i wariantowanie projektu, aż do stworzenia harmonogramu inwestycji i wyboru ostatecznej koncepcji – mówi Paweł Palus. Etap projektowy, obejmujący opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie dokumentacji do pozwolenia na budowę, aż do uzyskania na nią pozwolenia, zwieńczony jest przez etap wykonawczy. Obejmuje on przeniesienie istniejących obiektów przemysłowych, realizację i nadzorowanie robót budowlanych, montaż maszyn i urządzeń oraz odbiór końcowy, skompletowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
W ten sposób powstał np. niezwykle efektowny i funkcjonalny budynek biurowy klasy A dla Asseco Poland SA w warszawskim Wilanowie, położony w samym sercu Wrocławia biurowiec i apartamentowiec Botanica Residence czy obiekt biurowo-produkcyjny Hoya Lens Poland w Piasecznie koło Warszawy.

 

generalny wykonawca awbudfot. AWBUD

 

Dla odbiorców z sektora przemysłowego AWBUD zaprojektował i wybudował m.in. Laboratorium Centralne (dla PPPT S.A.), które jest najnowocześniejszym laboratorium petrochemicznym w Europie Środkowo-Wschodniej, obiekt magazynowo-biurowy dla Develey Polska w Warszawie, obiekt badawczo-produkcyjny dla Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie. Dla wiodącego producenta stali w Polsce, Hochtief Polska Sp. z o.o., AWBUD wykonał nową linię ciągłego odlewania stali.

Rewitalizacja, modernizacja – szybko, bez wyłączania z eksploatacji
O ile na rynku nie brakuje firm budowlanych, które podejmują się generalnego wykonawstwa nowo powstających obiektów, o tyle w przypadku rewitalizacji sprawa jest bardziej skomplikowana.
- Trudność polega nie tylko na bardziej ograniczonych możliwościach niż w przypadku budowania od podstaw. Rewitalizacje obiektów często obwarowane są bardzo krótkimi terminami wykonania, a całość dodatkowo komplikuje fakt, że często nie ma możliwości wyłączenia z eksploatacji budynku lub jego części. Nie mówiąc już o brakach w dokumentacji technicznej stanu istniejącego obiektu i o niedoszacowanym budżecie – mówi Paweł Palus.
Dzięki dużemu doświadczeniu AWBUD zmodyfikował swoje podejście do tego typu zleceń, dlatego już na etapie przetargu, a później realizacji, klient może liczyć na wsparcie przy wyborze materiałów i rozwiązań technicznych, które pomogą utrzymać założenia budżetowe. Dzięki prowadzeniu prac budowlanych przez całą dobę możliwe jest dotrzymanie terminów, a właściwa organizacja robót pozwala na eksploatację kluczowych obszarów budynku.
- Tak wyglądały nasze działania podczas rozbudowy i modernizacji warszawskiej Galerii Mokotów, gdzie zakres prac objął wszystkie możliwe do przeprowadzenia roboty budowlane: wyburzenia, palowanie, prace żelbetowe, murowe, elewacyjne dachowe, instalacyjne, sieciowe, drogowe, wykończeniowe. Aby Galeria mogła funkcjonować, prace prowadzone były częściowo w dzień oraz w pełnym zakresie w nocy – mówi Paweł Palus.
Wśród równie prestiżowych realizacji warto wymienić np. przebudowę food court Centrum Handlowego Wileńska w Warszawie (bez wyłączania z eksploatacji), generalne wykonawstwo konstrukcji żelbetowej największej inwestycji budowlanej w regionie Rybnika - Centrum Usługowo-Handlowo-Rozrywkowego FOCUS PARK RYBNIK. Fachowość i jakość świadczonych przez AWBUD usług można też zobaczyć odwiedzając Dworzec Główny w Poznaniu gdzie firma jako generalny wykonawca zrealizowała roboty żelbetowe, prowadząc działania przy budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego o wartości 160 mln euro. Dworzec połączono z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Poznańskim Szybkim Tramwajem. Budynek ma powierzchnię 7 tysięcy m kw i położony jest nad torami i peronami 1, 2, 3. Przy nowym budynku powstała galeria handlowa Poznań City Center. Prace polegały na realizacji pierwszego etapu konstrukcji żelbetowych dla obiektu Poznań City Center, a nowoczesna, ażurowa konstrukcja obejmuje nowy Dworzec PKP, PKS i przystanek miejskiej komunikacji tramwajowej w Poznaniu.
W rekordowym czasie 86 dni, przy pracach trwających 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, AWBUD wykonał też rozbudowę i modernizację budynku biurowo-usługowego dla Adgar Park West w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Przykładem głębokiej rewitalizacji jest Poziom 511 Design Hotel & SPA, dobudowy ze starego schroniska PTTK – nowoczesny, 4-gwiazdkowy obiekt, położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Spółka budowlana od zadań specjalnych
Jeszcze trudniej wygląda sytuacja w przypadku projektów realizowanych na terenie czynnych zakładów produkcyjnych, gdzie zaplanowano rozbudowę lub przebudowę istniejących obiektów. Tego typu projekty wymagają precyzyjnego zaplanowania robót, zachowania najbardziej rygorystycznych norm BHP, a jednocześnie przestrzegania reżimu harmonogramowego, bo nierzadko realizacja etapów robót następuje w czasie przerw technologicznych lub w czasie ograniczonych czasowo wyłączeń. Również i w tym obszarze działania portfolio firmy AWBUD prezentuje się bardzo okazale.
Przedsiębiorstwo wykonało np. rozbudowę i modernizację obiektu produkcyjnego Unilever Polska, a zakres prac objął przeniesienie i zmodernizowanie linii produkcyjnych ALFA LAVAL i FALCON, a także budowę oczyszczalni ścieków technologicznych i zespołu zbiorników olejów oraz gazu ciekłego. Firma rozbudowała też fabrykę napojów gazowanych (bez zatrzymania produkcji) dla PEPSI-COLA G.B. w Michrowie.

 

generalny wykonawca awbudfot. AWBUD

 

- Naszym stałym klientem są też Zakłady Azotowe Puławy. Wykonaliśmy dla tego przedsiębiorstwa prace instalacyjne i technologiczne, takie jak: komory na rurociągach podziemnych wody obiegowej wraz z rurociągami, wentylacja i klimatyzacja nowej rozdzielni elektrycznej, chłodnia wentylatorowa D-102A, pompownia D-102, pompownia E-117, wykonanie i montaż ruchomych żaluzji w kotłowni, a także połączenia międzyobiektowe, izolację rurociągów na estakadzie, budynek rozdzielni elektrycznej 11KV/0,4 kV – mówi Paweł Palus.

 

generalny wykonawca awbudfot. AWBUD

 

Po ponad ćwierćwieczu istnienia AWBUD trwale zaznaczył swoją obecność na rynku usług budowlanych, co nie oznacza, że firma w dalszym ciągu nie stawia na rozwój. Zebrane przez lata doświadczenie, doskonale wyspecjalizowana kadra oraz nowoczesny park maszynowy sprawiają, że spółka jest w stanie zaoferować nie tylko kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, ale także podjąć się zleceń trudnych i nietypowych, śmiało wkraczając na obszary, których obawia się wiele konkurencyjnych firm.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.awbud.pl

 

42-440 Fugasówka, ul. Reja 4, woj. śląskie
tel. (032) 671 52 01/02 ,